Pinterest: що це таке і як ним користуватися

Pinterest: що це таке і як ним користуватися

Фотосоціальние мережі так тісно увійшли в наше життя, що ми використовуємо їх всюди: вдома, на роботі і навіть в просуванні бізнесу. Сьогодні нашу увагу привернув один з найвпливовіших ресурсів. Отже, що таке Pinterest і як ним користуватися?

Pinterest Logo

Pinterest.com – що це за сайт? Візуальна соціальна мережа, в якій користувачі діляться фотографіями. Всі публікації розділені на окремі блоки – так звані «Дошки». Можна створити кілька дощок: «Подорожі», «Захоплення», «Рецепти», «Ремонт» – і розподілити зображення відповідно до груп. До кожної публікації можна додавати коментарі і лайки, а саме фото супроводжувати посиланням на сайт-джерело.

Що таке Пінтерест? Розповімо докладніше

Для того щоб полегшити вивчення статті, пропонуємо невеличкий словник термінів Pinterest.

 • Пін (Pin). Що таке Піни в Pinterest? Це слово позначає будь-яке фото (схему, картинку, малюнок), розміщене в Пінтерест. Кожен пін можна коротко описати і завантажити з сайту, особистого телефону або ПК.
 • Дошка (Board) – блок, де сконцентровані Піни однієї тематики. Ви можете створити скільки завгодно дощок і впорядкувати їх за особистими уподобаннями.
 • Репін (Repin) – за аналогією з репосту ви можете додати на свою дошку вподобане зображення, розташоване в альбомі іншого користувача.

Особливості майданчика

Пінтерест можна порівняти з пошуковою системою, тільки замість текстової видачі за запитом ви отримуєте сотні картинок.

Натисніть один раз – фото збільшиться, ще раз – перейдете на сайт-джерело.

Велика перевага сервісу полягає в тому, що доданий контент стає «вірусним» і поширюється за кілька годин. Потрапляючи в соціальні підтвердження (ТОП сторінок), аккаунт отримує безкоштовний трафік, що дозволяє успішно просувати бізнес.

Ще один плюс – популярність сервісу постійно росте. Тому, ставлячи собі питання: «Навіщо потрібен Пінтерест?», Пам’ятайте, що майданчик стане відмінним варіантом для просування бізнесу.

Аудиторія

Більша кількість користувачів (70%) – жінки, чоловіків менше, проте і тут спостерігається позитивна динаміка. Що стосується віку, то Пінтерест цікавий, в більшій мірі, користувачам від 20 до 45 років, що вивчають сайт зі свого смартфона.

Контент

Якщо порівняти Pinterest, наприклад, з фотосоціалкою Instagram, можна знайти одну вагому відмінність – в Пінтересті близько 80% контенту становлять Репіни. Це означає, що по майданчику «гуляє» вже завантажена інформація. В цьому є плюс: новий, нестандартний контент, швидше поширюється, заміщаючи набридливу і повторювану інформацію.

Pinterest – що це таке, на думку фахівців

Передрікаючи «велике» майбутнє даної соціальної мережі, експерти виділили кілька причин, які обумовлюють популярність ресурсу:

 • Концентрація на одному виді контенту. Тут мало тексту і немає відволікаючих відеоформатів. Користувачі переводять всю увагу на зображення, «вбираючи» закладену розробником інформацію (наприклад, реклама продукту).
 • Онлайн-колекціонування корисної інформації. Це просто: натиснув кнопку і пін вже доданий на дошку. Ніяких збережень або перенесення контенту на пам’ять пристрою.
 • Рекламний потенціал. Красиві, привертаючі погляд фото – це те, що ще довго буде симпатично аудиторії.

Для чого потрібен Пінтерест

Сьогодні актуальні два напрямки соціальної мережі: для особистого використання і для просування своєї справи. Ми розглянемо обидва варіанти.

Pinterest – для бізнесу?

 1. Потужний майданчик для візуальної реклами – найефективнішого просування товарів і послуг. Ви можете довго описувати переваги своєї продукції, складаючи цілі керівництва користувача, але клієнт купить те, що побачив і зрозумів, як працює.
 2. Широке охоплення цільової аудиторії. Всі Піни відсортовані за інтересами, тому користувачі Мережі побачать схожі на свої запити результати. Це забезпечить вас цільовим трафіком і, як наслідок, зростанням продажів.
 3. Лояльність клієнтів. Інтегруючи сайт з Пінтерестом, ви негласно заявляєте про себе, як про прогресивну і сучасну компанію, якій нема чого приховувати. Ви відкриті і доступні з будь-якої точки планети.
 4. Нові ідеї. «Прогулюючись» по сторінках, можна знайти незвичайні рішення, які залишається застосувати в реаліях українського бізнес-середовища.

Наприклад, для майстрів hand-made в Пінтересті зібрані мільйони майстер-класів та зображень нестандартних товарів, яких ще не бачила Україна.

Важлива умова використання Pinterest для бізнесу:

 • цільова аудиторія – це жінки від 20 до 45 років;
 • товар або послугу можна вигідно представити на фото.

Пінтерест – для особистого використання

Крім «складу» красивих картинок, Pinterest став справжнім помічником багатьох користувачів Мережі. Застосовуючи майданчик, можна:

 • знайти необхідну інформацію (рецепт страви, майстер-клас з рукоділля та навіть секрети ремонту);
 • зберегти контент без завантаження на пристрій (той же рецепт можна додати на однойменну дошку, без перенесення в пам’ять смартфона);
 • залишатися в тренді (нові модні тенденції, незвичайні відкриття і товари – все це моментально поширюється по Пінтересту).

Додаток Пінтерест

Ми поговорили про Pinterest, що це за сайт і як працює, але на окрему увагу заслуговує мобільна версія майданчика.

Це спеціальний софт, розроблений для всіх операційних систем. Додаток має схожість з десктопною версією і встановлюється на смартфон і планшет для зручності користування ресурсом.

Робота з програмою нічим не відрізняється від стандартної версії. Ви просто вносите в пошук запит і отримуєте відповідь у вигляді зображень. Одна відмінність – вся отримана інформація завжди з вами, необхідно тільки відкрити програму.

Можете перейти і подивитися на нашу сторінку в Pinterest

Позначки: