Як перевірити мобільну версію сайту: перевірка сторінок для різних пристроїв

Як перевірити мобільну версію сайту: перевірка сторінок для різних пристроїв

Згідно з дослідженнями statista.com, відсоток трафіку з мобільних пристроїв у світі за перший квартал 2021 року склав 54,8%. Кількість користувачів мобільних телефонів зростає з кожним днем.

Саме тому так важливо, щоб сайт був оптимізований не лише під десктопні версії, а й під мобільні пристрої. Тим більше, оптимізація додає перевагу в пошуковій видачі. На перші позиції пошукові системи виводять лише оптимізовані ресурси.

У цій статті зібрали для вас топ 14 сервісів, які можуть перевірити мобільну версію сайту та зробити аудит. Приємного читання!

Google Mobile-Friendly Test

Безкоштовна програма для перевірки мобільної версії сайту. Дозволяє проаналізувати як саму сторінку, і її код. Виявляє скрипти, які блокують роботу Googlebot через robots.txt.

Перевіряє, через що мобільна версія сайту може довго підвантажуватися і які проблеми виникають із її відображенням у пошукових системах. Знаходить помилки, пов’язані з елементами ресурсу, наприклад: шрифти, плагіни, стилі CSS, розміри інтерактивних елементів.

Чи є проблеми з ранжуванням, проект не зростає, хочете перевірити роботу своїх фахівців з просування? Замовте професійний аудит у Семантиці

Сервіс аналізує як саму сторінку, так і перенаправлення на ній за посиланнями. Середній час аналізу займає трохи більше 2-х хвилин. За підсумками ви побачите, як ваш сайт відображається в мобільній версії і які помилки вирішити для якісної оптимізації ресурсу.

Яндекс.Вебмастер

Щоб почати користуватися Яндекс.Вебмастером, необхідно додати ваш сайт до інтерфейсу сервісу та підтвердити права користування. Далі проведіть аналіз за 11 параметрами, отримайте коротке зведення з діагностики проблем, показниками індексування та показами у пошуку.

Завдяки Яндекс.Вебмайстру можна повідомляти пошукову систему про нові або віддалені сторінки. Тим самим покращуючи позицію ресурсу у пошуковій видачі.

Вебмайстер перевіряє та відразу показує, чи коректно ресурс відображається на мобільних пристроях. Чи немає на ньому факторів, що створюють проблеми для браузерів планшетів та смартфонів.

Bing Webmaster Tools

Засіб оптимізації Bing Webmaster Tools розроблено для пошукової системи Microsoft Bing. Сервіс надає безкоштовні SEO інструменти для аналізу сайту, щоб покращити рейтинги сторінок у серпі Microsoft Bing.

Щоб дізнатися, чи адаптивний ваш сайт чи ні, підтвердіть право на його власність. Після цього проаналізуйте та подивіться, як ваша веб-сторінка виглядає на мобільних пристроях.

Набором інструментів сервіс дуже нагадує Google Mobile-Friendly Test, але структурований інакше, відсутня результат аналізу HTML і HTTP.

Mobile Checker від W3C

Як пише сам сервіс «перебуває в постійному доопрацюванні з покращення перевірки HTML, поведінка може бути змінена». Тому приклад у нашій статті, ймовірно, не буде схожим на те, що вийде у вас в результаті аналізу.

За 30 секунд обслуговування перевірить наявність помилок у коді HTML і випише недоліки в єдиний перелік. Вам залишиться лише проаналізувати помилки та виправити їх, щоб ваш сайт функціонував на планшетах та смартфонах без лагів.

Window Resizer

Безкоштовне розширення Google Chrome дозволяє змінити розмір вікна браузера, щоб імітувати різні роздільні здатності екрана. Допомагає веб-дизайнерам та розробникам тестувати макети у різних дозволах браузера.

Список дозволів повністю налаштовується. Для ширини/висоти вікна можна встановити як параметри, так і вибрати зі списку. У Window Resizer передбачено налаштування комбінації клавіш, яку можна переносити на інші комп’ютери, що дуже зручно.

Після натискання будь-якої із запропонованих дозволів ваш браузер згорнеться до параметрів, вибраних вами.

Adaptivator

Безкоштовний онлайн сервіс для перевірки відображення сайту на різноманітних мобільних пристроях. Результат аналізу – повноцінна версія сторінки, що тестується (не просто скріншот), дозволяє гортати і дивитися контент.

За підсумком перевірки ресурсу, що тестується, буде виставлена ​​оцінка адаптивності за 100-бальною шкалою та надані інструкції з усунення помилок.

Примітка. Якщо на вашому сайті встановлено заборону віддаленого відображення контенту, ви не зможете подивитися, як виглядатиме ресурс на різних пристроях. Adaptivator сповістить вас, якщо є така заборона.

Responsinator

Існує як онлайн сервіс, так і розширення для GoogleChrome.Чим користуватися вирішувати вам, ми пропонуємо протестувати обидва варіанти.

Під час аналізу веб-сторінок через сайт сервісу, ви побачите адаптації на 5 різних пристроях: у книжковому та альбомному режимі. Як і в Adaptivator, в Responsinator сторінку, що тестується, можна гортати, переходити за посиланнями, перевіряти всі закуточки сайту на адаптивність.

При аналізі сторінок через плагін браузера вам доступні:

 • Великий перелік пристроїв із різним розміром екрана.
 • Вибір орієнтації сторінки, книжкова та альбомна.
 • Можливість задати свій індивідуальний дозвіл.
 • Тест ваших локальних веб-сайтів.

Screenfly

Сервіс представлений англійською мовою, дозволяє змінювати орієнтацію сторінки, забороняти скролл, ставити довільні розміри. Приємний бонус – можливість ділитися посиланням на перевірку адаптивності одразу після тестування ресурсу.

Є однойменний сервіс – screenfly.org. У ньому доступне тестування на старих моделях телефону: Motorola RAZR V3m та BlackBerry 8300. Також можна вибрати будь-яку іншу роздільну здатність та пристрій. Є можливість вмикати та вимикати скролл.

I Love Adaptive

Входить до топ-сервісів для перевірки мобільної версії сайту. Зручно використовувати при фінальному тестуванні.

I Love Adaptive безкоштовний у користуванні. Доступ до великого вибору налаштувань:

 • Усі ОС та актуальні пристрої – понад 30 різних моделей телефонів, планшетів та комп’ютерів.
 • Фільтрування за типом пристроїв – вибирайте те, що вам найактуальніше, комп’ютери, планшети, смартфони.
 • Настроюваний розмір роздільної здатності – введіть значення.
 • Масштабування – можливість відобразити на вашому екрані відразу кілька дозволів, що тестуються.
 • Поворот екрану – книжкова, альбомна орієнтація.
 • Відображення панелей iOS – можливість вивести панель та подивитися, як відбувається зміщення елементів на екрані. Доступні види панелей – плаваюча, прихована, фіксована.
 • Висота екрана, що настроюється, – дозволяє переглядати сайт повністю без скролла всередині екрана мобільного пристрою.
 • Вимкнення прокручування екрана – зручно використовувати у поєднанні з налаштуванням нестандартної висоти екрана.
 • Порівняння сайту з макетом – допомагає виявити недоліки, скоєні у верстці чи дизайні. З її допомогою можна перевірити pixel perfect.
 • Перевірка валідності HTML-коду допоможе виявити існуючі помилки.
 • Збереження історії – всі ресурси, що раніше тестувалися, можна подивитися за кнопкою «історія».

Для швидкого доступу до сервісу, розробники пропонують встановити розширення Chrome. Воно дозволяє уникнути блокування відображення сторінки.

Browserling

Англомовний сервіс для перевірки відображення сайту на мобільних пристроях. Важлива відмінність від інших – повноцінна перевірка на кросплатформність та кросбраузерність.

Сервіс пропонує багатий вибір ОС (крім iOS) та браузерів для проведення тесту.

Безкоштовна перевірка оптимізації обмежена трьома хвилинами і дозволяє протестувати ресурси лише на Internet Explorer 11, Windows 7 та при роздільній здатності 1024×768.

Інші функції доступні при оплаті місячного тарифу:

 • Однокористувацький за 19 $ на місяць.
 • Розрахований на багато користувачів за 29 $ на місяць.

Netpeak Spider та Checker

Компанія розробляє софти для вирішення повсякденних SEO-завдань.

Netpeak Spider – інструмент регулярного SEO-аудиту, сайти, що швидко аналізує системи на наявність помилок. Важливі функції сервісу доступні за платною передплатою. Є три варіанти.

У безкоштовному тарифі у вас є можливість:

 • Сканувати сайти та аналізувати 80+ SEO-параметрів.
 • Перевіряйте 100+ помилок внутрішньої оптимізації.
 • Сканувати до 100 000 URL-адрес.
 • Робити до 10 потоків сканування.
 • Зберігати проекти та робити їх резервне копіювання.

Netpeak Checker дозволяє перевірити адаптованість для портативних пристроїв у списку URL/доменів.

Для початку роботи налаштуйте зв’язок з API та вставте список URL у таблицю, потім виберіть параметр Is Mobile-Friendly на бічній панелі і натисніть Пуск. Дані по сторінках підтягнуться до таблиці відповідно до формату True/False.

Mobile SERP Test

Програма виводить результати ранжирування в мобільному пошуку залежно від розташування та типу пристрою. Це і є відмінна риса від більшості SEO-інструментів, що показують рейтинг лише для десктопних пристроїв.

Mobile SERP Test дозволяє перевіряти до двох портативних пристроїв одночасно. Безкоштовне користування сервісом доступне до 5 разів на добу.

Як провести перевірку AMP- та турбо-сторінок

AMP- та турбо-сторінки ранжуються вище за інші запити в SERP і завантажуються в 15 разів швидше за звичайні ресурси. Тому в компаній збільшується частка лідів і знижується відсоток відмов.

Для успішної роботи швидкісних мобільних сторінок необхідно перевіряти їхній код на коректність через різні сервіси. Розкажемо про дві з них.

Через Яндекс

Турбо-сторінки Яндекса швидкої передачі інформації використовують файли RSS (формат XML). Перевірити коректність роботи файлів можна через валідатор XML-фідів від Яндекс.Вебмастер.

Перевірка допоможе виявити помилки на турбо-сторінках та запропонує шляхи їх усунення.

Через Google

AMP-сторінки Google є повноцінними сторінками HTML. І для перевірки їхньої працездатності, використовують валідатор від Google. Цей сервіс дозволяє виявити як стандартні помилки (немає доступу до індексації), і специфічні, пов’язані з проблемним контентом.

Chrome має плагін для спрощеного тесту AMP-сторінок. Він повідомить, чи пройшла сторінка перевірку – значок розширення відобразиться зеленим, або не пройшла – відобразиться червоним. Під час невдалої перевірки натисніть на червоний значок розширення та вивчіть перелік виявлених помилок.

Підіб’ємо підсумки

Не затягуйте з адаптацією сайту. На початку статті ми навели графік підвищення трафіку з портативних пристроїв на початок 2021 року, з якого зрозуміло, що люди частіше переглядатимуть мобільні версії, ніж десктопні. Беріть на озброєння наш топ програм для перевірки оптимізації та швидкості сторінок.