Ефективний сайт : 6 ключових показників

Ефективний сайт : 6 ключових показників
Вміст Сховати

Ефективний сайт, тобто здатний зацікавити цільову аудиторію ресурс – запорука успішного просування бізнесу в Мережі. Особливо якщо врахувати, що сьогодні наявність власного майданчика в інтернеті для будь-якої, навіть не надто великої компанії – це не просто модний тренд, а життєва необхідність.

Однак, користь бізнесу здатні принести лише грамотно розроблені сайти. Тільки в цьому випадку вони виконуватимуть свої функції із залучення користувачів, які, у свою чергу, можуть стати клієнтами компанії. Також не варто забувати про постійний контроль ресурсу – чи він справді ефективний і наскільки саме.

Найкращий спосіб привернути увагу клієнтів – зайнятися комплексним просуванням свого сайту.

Короткий опис ефективного сайту

Інтернет-простір налічує сотні мільйонів сайтів. Серед них левова частка належить дрібному, середньому та великому бізнесу. Причому не рідкість, коли компанія існує лише в інтернеті, і її сайт – це єдина візитна картка, яку може побачити потенційна клієнтура. Як виділитися серед такої величезної кількості вебресурсів? Як залучити перших відвідувачів та зробити так, щоб вони залишилися? Відповідь очевидна: сайт повинен бути ефективним настільки, щоб досягати цілей компанії.

Так що ж є ефективний сайт? Із цього питання можна знайти багато корисного матеріалу: книги, статті, курси. Багато хто з них докладно розглядає процеси створення та просування сайтів. Але якщо ви тільки почали вивчати веб-дизайн або хочете створити інтернет-майданчик для своєї молодої компанії, завдання можна трохи спростити.

В основі ефективного сайту компанії лежать чотири фундаментальні принципи, на які слід спиратися при створенні або редизайні інтернет-майданчика.

Постановка мети.

Якщо надзавдання не сформульовано, то буде проблематично розробити навіть дизайн сайту. Перш ніж розпочати створення веб-ресурсу, подумайте, для чого він потрібен? Яких цілей ви хочете досягти за допомогою сайту? Якщо чітких відповідей немає, то, можливо, немає сенсу витрачати час на цю витівку?

Візуальна естетика.

Сайт повинен бути добре опрацьований та мати сучасний зовнішній вигляд. Якщо він виглядає «незграбно», то терміново переробляйте!

Пропозиції.

Зміст сайту має бути унікальним, що відповідає дійсності, правдивим, таким, що не суперечить самому собі і відповідним поставленим бізнес-цілям.

Проста навігація.

Користувачеві має бути зручно пересуватися сайтом у пошуках тієї чи іншої інформації. При цьому важливо, щоб з однієї сторінки на іншу він міг потрапити за три і менші кліки. Зрозуміла навігація важлива не тільки для відвідувача сайту, оскільки вона підвищує конверсію, але і для пошукових систем, тому її якість позначається і на ранжируванні.

Саме поняття «ефективність» щодо сайту можна розбити на три головні компоненти: візуальна, технічна та змістовна частини. Розглянемо їх детальніше.

Візуальна складова сайту

Іншими словами, його привабливість. Уявімо цілком життєву ситуацію: ви шукаєте незвичайний подарунок для близької людини. По «сарафанному радіо» дізнаєтеся про веб-майданчик умільця, який робить своїми руками унікальні сувеніри. Ви знаходите цей сайт в інтернеті і потрапляєте на ресурс, де розміщені фото низької якості та практично немає жодного опису.

Чи довго ви пробудете на такому порталі? Або, навпаки, ви бачите велику кількість фотографій, але їхній підбір хаотичний, а відфільтрувати їх за якимось принципом можливості немає. На такому сайті ви будете довше, ніж на попередньому? Можливо, що так, але лише на кілька хвилин.

Від дизайну веб-проекту залежить дуже багато – починаючи від конверсії та часу, який користувач проводить на ньому, і закінчуючи рівнем довіри та кількістю органічних посилань. Продумане оформлення ефективного сайту підвищує рівень лояльності з боку відвідувачів і, як наслідок, призводить до зростання конверсії.

Брендинг та веб-дизайн сайту

В основу візуального оформлення має бути закладено бренд компанії. І навпаки, можна створити малюнок, який відображатиме ментальне уявлення про фірму/продукт/послуги, за допомогою дизайну свого веб-ресурсу. Бренд — те, які асоціації з’являються у споживача у зв’язку з назвою компанії, його продукцією.

Коли ми чуємо назву якоїсь відомої марки, то, як правило, у пам’яті спливає її логотип та фірмові кольори. Тому продумайте ці дві деталі, адже вам необхідно привернути увагу до власного продукту. Також необхідно сформувати правильну думку споживачів щодо свого бренду.

Все, що пов’язане з візуальним сприйняттям, відповідає за керування емоціями. Ознайомтеся з психологією кольору – це допоможе уникнути помилок при оформленні сайту. Наприклад, є цілі дослідження на тему “Вплив кольору на маркетинг”. Відповідно до них, до 90% первинних думок про товар складаються саме у зв’язку з колірним дизайном.

На зорове сприйняття впливає і шрифт, за яким – тільки уявіть – також стоїть психологія. Щоб не заглиблюватися в тонкощі, врахуйте, що при його виборі пріоритет все ж таки варто віддати розбірливості, а не «емоційності». Іншими словами, використовуйте гарнітуру без засічок – вона краще читається. І не використовуйте одночасно більше двох видів шрифту.

Отже, при оформленні сайту вибирайте не більше трьох кольорів та не більше двох гарнітур. При додаванні нового вмісту дотримуйтесь стилю, використаного в ранніх публікаціях. Щоб не переплутати шрифти та кольори, випишіть їх коди.

 Зображення: пошук, створення та застосування

Без зображень не обійдеться жоден ефективний сайт. Картинки допомагають користувачеві легко сприймати інформацію та додають цінність змісту веб-сторінок. На зображеннях очі відвідувача відпочивають. А ще малюнки здатні продати товар.

Наприклад, коли мова заходить про інтернет-магазин, то, зрозуміло, що на сайті повинні бути якісні фотографії всіх товарів. Тому потрібно пам’ятати, що погані зображення зменшать популярність веб-ресурсу.

При підборі візуального наповнення тримайте в голові правило: кожна деталь має свою мету. Не потрібно розміщувати зображення просто так, краще взагалі від нього відмовитися, тому що будь-яка картинка повинна вирішувати якесь завдання. Ще один важливий момент: зображення не повинно бути надто громіздким. Чим вона більша, тим повільніше працює сайт. Користувачі не затримуються на веб-сторінці, якщо вона довго вантажиться. Відповідно, зображення-гігант погано позначиться на SEO.

Технічна складова сайту

При створенні ефективного сайту потрібно враховувати такі технічні нюанси, як

  • Адаптивність до мобільних гаджетів.
  • Висока швидкість завантаження.
  • SEO-оптимізація.
  • SSL-шифрування.
  • Архітектурна організація ресурсу та навігація по сайту.

Кілька слів про представлені нюанси:

Адаптивність до мобільних пристроїв

Адаптивний дизайн дозволяє переглядати сайт на будь-якому зручному для користувача пристрої: ПК, смартфон, планшет тощо.

Адаптивний ресурс однаково добре відображатиметься на різних пристроях та різних екранах. Такий параметр дуже важливий, тому що більше 50% користувачів заходять в інтернет через смартфони, а за допомогою планшетів – 12%. І кількість таких відвідувачів постійно зростає.

Алгоритми пошукових систем також звертають увагу на адаптивність та надають таким сайтам пріоритет при мобільній видачі. Відповідно, ранжування адаптивних веб-ресурсів вище.

Якщо говорити простими словами, вам потрібно зрозуміти, як виглядає сайт на екрані смартфона. І якщо він виглядає погано, то потрібно зайнятися мобільною версією зробити сайт mobile-friendly.

Висока швидкість завантаження

Дослідження, що проводяться серед користувачів інтернету, говорять про те, що близько 50% людей готові чекати на завантаження веб-ресурсу лише 2 секунди. Якщо на третій секунді сайт не відкрився, то користувач залишає його.

У свою чергу дослідження інтернет-магазинів показують таку картину: якщо людина зіткнулася з труднощами у взаємодії з порталом, то в 79% випадків вона більше не буде щось замовляти у цієї компанії. А 44% користувачів із цієї групи обов’язково повідомлять про свій негативний досвід знайомим та друзям. Легко дійти невтішного висновку, що недоліки у роботі сайту призводять до проблем із продажами.

Щоб цю ситуацію тримати на контролі, періодично тестуйте швидкість, на яку завантажуються сторінки вашого веб-ресурсу. У цьому немає складнощів – існують різноманітні сервіси та інструменти, здатні показати крім швидкості ще й те, що на неї впливає і як це виправити.

Для ефективної оптимізації сайту та швидкості його завантаження є багато способів: наприклад, завантаження контенту поетапно або використання кешування. А найпростіший метод – стиснення зображень та відмова від зайвих, непотрібних картинок. Тому сортуйте такі об’єкти, вибираючи справді важливі, щоб не витрачати ресурси та не навантажувати канали зв’язку.

SEO-оптимізація

Ефективний сайт повинен добре індексуватися системами пошуку. Якщо приділити цьому питанню достатньо уваги, можна забезпечити веб-ресурсу стабільний приплив нових користувачів.

Але якщо допущені помилки, то стає дуже важко знайти потрібний сайт через Яндекс або Google. Джон Рогнеруд (маркетолог і digital-консультант) наголошує на особливій важливості трьох моментів при опрацюванні SEO:

  • потрібно добре знати, що собою являє ваша цільова аудиторія, щоб підбирати під неї ключові слова.
  • SEO-оптимізацію необхідно здійснювати для кожної сторінки.
  • В основі сайту має лежати опрацьована карта – це позитивно позначиться на ранжируванні в пошукових системах.

Це досить поверхневе висвітлення теми SEO-оптимізації. Насправді є й інші важливі фактори: наприклад, клікабельність сайту або регіональна прив’язка — їх необхідно опрацьовувати.

SSL-шифрування

Захист сайту безумовно важливий, особливо якщо йдеться про інтернет-продаж. Адже коли клієнт заповнює форму з конфіденційними даними на сторінці інтернет-магазину, він хоче бути впевненим, що інформація про нього не потрапить у злочинні руки.

Якщо сайт захищений SSL-шифруванням, то його адресному рядку висвічується зелений замочок. Наявність цього символу підвищує довіру користувача до веб-ресурсу. Також покращується процес ранжирування пошуковими системами, тому що їх алгоритми враховують ступінь захищеності сайтів, що займаються збиранням даних користувачів, включаючи інформацію про грошові операції.

Архітектура та навігація сайту

Навігація по сайту має бути легкою та зрозумілою. Це однаково важливо:

  • для пошукового просування, тому що роботам пошукових систем (Яндекс, Google) простіше досліджувати сайт, що, відповідно, підвищує якість SEO;
  • для користувачів, тому що їм легше знайти потрібну інформацію, тому що покращується юзабіліті веб-ресурсу.

Вище говорилося про те, що один із показників ефективного сайту – це можливість потрапити з однієї сторінки на іншу в три кліки. Щоб реалізувати це в життя, складіть карту сайту. Так вам буде простіше зрозуміти, де немає посилання між сторінками. Та й загалом стане зрозуміла загальна структура ресурсу. Слід пам’ятати і про те, що кнопки із закликом до дії (наприклад, «Купити», «Зателефонувати нам» тощо) потрібно розміщувати зверху сторінки, тому що відвідувачі первинно звертають увагу саме на цю частину.

Звичайно ж, про навігацію та архітектуру сайту можна розповісти набагато більше, але для початку ми просто показуємо, що такий напрямок покращення веб-ресурсу в принципі існує.

 Змістова складова сайту

Під змістовною складовою сайту (контентом) мається на увазі інформація, яка на нього завантажена. Наповнення ресурсу має задовольняти запити та потреби користувача, тобто представляти йому цінність. Причому слід розуміти, що вона завжди дорівнює корисності. Наприклад, якщо переглядати якийсь розважальний ролик, то навряд чи він буде корисним із погляду інформативного змісту. Але в той самий час це відео представляє цінність для користувача, тому що задовольняє його потребу в розвазі.

Як наповнення може зробити веб-сайт ефективним? Справа в тому, що ваші потенційні клієнти заходять на сайт у пошуку будь-якої інформації. Правильно оформлений контент, наприклад, у вигляді привабливого банера з акцією, здатний спонукати відвідувача зробити покупку. Якщо провести аналогію з рибалкою, то клієнт це риба, а контент — наживка. І чим смачніше наживка, тим швидше риба виявляється на гачку.

Текстове наповнення сайту

Найчастіше під контентом розуміють саме текстове наповнення: статті, короткі нотатки, новини тощо. Тексти можна створювати різними способами:

Експертні статті

Текст із певною темою пише професіонал, який знається на цій галузі.

Копірайтинг

Найкращим варіантом було найняти журналіста для написання унікальних текстів. Але не кожній компанії по кишені виділяти шестизначні суми на щомісячну оплату праці такого фахівця, оскільки робота журналіста коштує дорого. Тому такий варіант вибирають великі бренди. дрібніші організації, що не мають можливості виділяти великі суми на контент, замовляють тексти у копірайтерів. Тут є свої плюси та мінуси: так, витрати будуть незрівнянно нижчими, але й якість тексту поступатиметься експертній статті. У кращому випадку копірайтер напише якісний текст, в якому не буде використаний особистий досвід, оскільки його просто немає. У найгіршому — ви отримаєте вибірку із найпопулярніших статей на задану тему. До речі, пошукові роботи менше цінують копірайтинг у порівнянні із статтями експертів.

Рерайтінг

Суть полягає в тому, що вам потрібно знайти статтю на потрібну тему та дати її переписати своїми словами грамотній людині. Добре відпрацьований рерайт не поступається якістю погано зробленому копірайту. Неякісний – має таку ж нульову ефективність, як копіпаст. Якщо ви вирішили замовляти рерайт, то врахуйте, що з отриманим результатом потрібно уважно ознайомитися, тому що можна нарватися на «сумлінного» виконавця, який просто пропустить інтернет-матеріал через автосинонімайзер. Така програма зробить із вихідного тексту набір безладних речень. Упевнені, що ви уявляєте, яку цінність матиме така стаття.

Копіпаст

Це найлегший спосіб наповнити свій сайт контентом. Але легко не означає ефективно. Пошукові системи надсилають під фільтри веб-сторінки з таким наповненням. А власника сайту за такі матеріали можуть звинуватити у порушенні авторських прав.

Переклад

Перекладена стаття не відноситься до рерайту чи копіпасту. Пошуковики розглядатимуть такий текст як унікальний. У зв’язку з цим наповнювати сайт якісним перекладом статей, взятих із іноземних джерел, цілком допустимо.

Інші види контенту

Контент складається не тільки з текстів. Він також включає:

Зображення.

Це різні фотографії, ілюстрації до тексту або інфографіки. Статті, розбавлені зображеннями, користувачі дочитують більш охоче.

Відеоматеріали.

Оскільки пошукові системи не можуть перевірити відеоролик на унікальність, ви можете сміливо використовувати відео з YouTube як контент. До речі, наявність роликів утримує відвідувача на веб-сайті.

Аудіозаписи.

Матеріали такого формату, наприклад, подкасти, користуються все більшою популярністю. Це пов’язано з тим, що люди проводять багато часу у транспорті, де слухати набагато зручніше, ніж читати чи дивитися.

Ігровий матеріал.

Це ще один формат контенту, що набирає популярності. Різні квізи, опитування, конкурси активності підвищують залучення аудиторії та мотивують її на взаємодію з сайтом. А це позитивно впливає на SEO, тому що покращує поведінкові показники.

Оформлення контенту

Коли ви зібрали інформацію, якою вирішили наповнити сайт, не поспішайте просто переносити текст з ордівського документа в потрібне поле. Продумайте оформлення, тобто:

  • Створіть авторське титульне зображення. Не потрібно використовувати завантажену з інтернету картинку – це буде рівносильно запозиченому контенту.
  • Розробте інфографіку. Така, начебто, незначна деталь, як діаграма чи таблиця, підвищує лояльність користувача. Він бачить, що про нього подбали, намагаючись дохідливо викласти інформацію, тож дочитує статтю до кінця.
  • Підберіть відповідний текст ролик із YouTube. Якщо можете створити авторське відео, то це буде чудово.
  • Урізноманітнюйте текст врізками. Це покращить візуальне сприйняття, що є дуже важливим для користувачів.
  • Підберіть ігровий контент як супровід до статті. Наприклад, це може бути тематичне опитування.

Зверніть увагу, що процес наповнення сайту контентом тільки на перший погляд може здатися легкою справою. Насправді на це йде багато часу – можете переконатися в цьому на власному досвіді. Тому, якщо дозволяє бюджет, то краще найняти для такої роботи спеціаліста — контент-менеджера.

6 ключових показників ефективності сайту

Тепер, після того як сайт створено та успішно запущено в роботу, потрібно визначити його ефективність. Як це зробити? Шаблонних наборів ключових показників ефективності (КПЕ), якими можна було б оцінити будь-який сайт, немає. Все індивідуальне. Однак для аналітики ресурсу можна спиратися на найважливіші:

Конверсія

Цей КПЕ визначає важливий параметр – комерційну ефективність сайту. На основі цього показника ви можете зробити висновок щодо доцільності існування сайту. Конверсія – це перехід користувача зі стадії “відвідувач” у розряд “клієнт”; вона відбувається, коли людина:

– Зробила покупку на сайті або оформила замовлення;

– знайшов номер телефону відділу продажу та зателефонував;

– використавши електронну адресу відділу продажу, надіслав запит;

– вніс свої дані у форму заявки та натиснув кнопку «Надіслати»; і т. д.

Не завжди конверсія виявляється у грошовому еквіваленті. Якщо метою сторінки сайту є збирання якихось даних, залучення нових передплатників або збільшення кількості завантажень безкоштовного файлу, то відповідні дії користувачів будуть розглядатися як конверсія.

Сума середнього чека

Незважаючи на високу конверсію (понад 2 % — середній показник), продаж може бути низьким. У такій ситуації потрібно працювати над обсягом замовлень та подумати про використання допоміжних прийомів маркетингу: наприклад, пропонувати знижки при замовленні більше 3–5 одиниць продукції, супутні товари тощо.

Кількість фоловерів

Цей показник важливий для авторитетності сайту, особливо якщо це ресурс новин або блог. Досвідчені користувачі інтернету звертають увагу на кількість передплатників, і якщо їх багато, площадка викликає довіру. До речі, зараз стає популярною RSS-підписка, яка дозволяє відслідковувати новини з цікавих для користувача сайтів в одній стрічці.

Однак, спостерігаючи за таким показником, не потрібно порівнювати свій ресурс з іншими сайтами за кількістю передплатників: залежно від країни та основної теми майданчика прийнятний рівень фоловерів може сильно відрізнятися.

Інтервал часу між першим відвідуванням та першим замовленням

Такий показник включає кількість часу, витрачену на прийняття рішення про купівлю, і дані про відвідувача — демографія та джерело трафіку. Знову ж таки все індивідуально: для деяких товарів логічно, що клієнт оформляє замовлення після 4–6 відвідувань сайту. Користувачам потрібно порівняти ціни, характеристики, умови доставлення та інше, особливо якщо йдеться про дорогу продукцію.

Повторні відвідування

Чи є серед відвідувачів порталу тих, хто заходить знову і знову? Такий КПЕ — добрий показник ефективного сайту, особливо якщо він некомерційний. Саме для таких веб-ресурсів важлива лояльна аудиторія, тому що їй можна постійно продавати, наприклад, ту ж рекламу.

Число зареєстрованих користувачів та кількість часу, який вони проводять на сайті

Цей КПЕ важливий для соціальних мереж та інших проектів Web 2.0. (Наприклад, блогів). Ці два показники взаємопов’язані, тому що якщо передплатників багато, але вони проводять на ресурсі менше хвилини на місяць, то це не є добре.

Можлива плутанина з деякими критеріями ефективності

Коли ви опрацьовуєте питання, як зробити сайт ефективним, можете звертати підвищену увагу на показники, значимість яких важлива, але далеко не в першу чергу.

Трафік сайту

Ви можете бути здивовані, але цей показник зовсім не говорить про ефективність веб-ресурсу. Заведено вважати, що якщо відвідувачів багато, то сайт справляється зі своїм завданням, а якщо мало – то ні. Насправді відвідуваність – це просто показник кількості людей на сайті. І все.

Відвідуваність можна підняти штучними способами, наприклад, наганяючи ботів або за допомогою ключових слів. Але від таких маніпуляцій сайт не приноситиме прибуток, а значить не буде ефективним.

Для простоти розуміння принципу відвідуваності, уявіть офлайн-магазин дорогих меблів, в якому для залучення клієнтів стали безкоштовно роздавати дешеві капці. Чи стане відвідувачів більше? Так. Чи стане більше продажів? Ні.

Тому не треба битися в паніці, якщо за статистикою ви бачите, що відвідуваність вашого сайту складає 20-30 осіб на день. Це аналогічно тому, що до «живого» магазину зайшло 20–30 зацікавлених відвідувачів. По суті це говорить про те, що ваш сайт досить привабливий. Адже відвідуваність не є пропорційною ефективності.

Глибина перегляду; час, проведений на сайті; показник відмов

Є думка, що глибина перегляду і той час, який відвідувач провів на сайті, відображають те, наскільки ефективним є рішення сайту. Тобто, якщо користувач пересувається по майданчику, переглядаючи сторінки, то ресурс йому цікавий. Проте це завжди так.

Для початку потрібно переконатися, що навігація сайту проста та зрозуміла. Адже людина може проводити багато часу на ресурсі тому, що вона не може на ній зорієнтуватися та знайти потрібну інформацію. А це погано. Коли ви бачите у статистиці, що за одне відвідування в середньому було переглянуто 5 сторінок, а тривалість цього візиту дорівнює аж 10 хвилин, то подумайте над чим: може, сайтом просто незручно користуватися? Може, відвідувач іде так нічого і не знайшовши?

Або протилежна ситуація: у середньому відвідувачі проводять на сайті 2–3 хвилини та переглядають 1–3 сторінки. Це не говорить про те, що ресурс поганий, непривабливий. Можливо це показує, що користувачі легко знаходять те, що їм потрібно.

Ще один неоднозначний КПЕ – показник відмов. Іншими словами, відсоток відвідувачів, які залишили сайт після перегляду однієї сторінки. Справа в тому, що коли користувач переходить з Яндекс на сторінку потрібного товару, знайомиться з інформацією та залишає ресурс, то він розглядатиметься статистикою, як відмовник. Але насправді саме такі відвідувачі і є найефективнішими.

Параметри успішності для інтернет-магазину

Тепер розглянемо основні показники ефективності таких ресурсів, як блог про бізнес, сайт для генерації лідів та інтернет-магазин. Останній тип – найбільш чуйний до роботи з КПЕ.

Конкуренція серед інтернет-магазинів дуже серйозна. І якщо не звертати увагу на аналітику та метрику, то веб-майданчик не приноситиме дохід. Але працюючи з КПЕ, можна в рази збільшити прибуток та ефективно розкрутити сайт.

Для інтернет-магазинів важливі:

  • Коефіцієнт конверсії – тобто кількість відвідувачів, які здійснили покупку. Це найважливіший показник якості інтернет-магазину. Інші виміри проводять з опорою на нього.
  • Коефіцієнт відмов – тобто кількість покупок, які були розпочаті, але не завершені.
  • Кількість одиниць продукції на замовлення — тобто скільки товарів включає одне замовлення.
  • Середня сума чека замовлення – цей показник дорівнює результату поділу загального обсягу реалізації на кількість замовлень.

Якщо магазин діючий і вже здійснює продажі в інтернеті, то для збільшення прибутку йому досить пропрацювати коефіцієнт відмов. І це логічно, адже відвідувачі почали оформляти замовлення, але чомусь передумали. Що їх зупинило? – Це й треба з’ясувати.

Визначити кількість користувачів, що залишили форму оплати, та вичленувати етапи, на яких це відбувається, можна за допомогою вирви цілі. Пояснення щодо настроювання такої вирви наведено в інструкції Google Analytics. Найчастіше люди закривають форму замовлення перших двох кроках. Саме тут розробникам слід здійснити оптимізацію.

Коефіцієнти ефективності сайту для генерації лідів

Для деяких типів сайтів показник кількості згенерованих лідів є дуже важливим. І тут теж є параметри, на які потрібно звертати увагу:

  1. Коефіцієнт генерації лідів – це кількість відвідувачів, які повністю заповнили форму.
  2. Коефіцієнт відмов від заповнення лід-форми – відсоток відвідувачів, які не заповнили форму до кінця. Виміряти цей показник можна за допомогою інструмента «Події» Google Analytics, який підходить для одно- та багатосторінкових форм.
  3. Кількість лідів протягом дня/місяць — тобто. за конкретний період.
  4. Завантаження додаткового контенту — іншими словами, запит докладнішої інформації, тобто в якій кількості було проведено завантаження додаткової інформації, наприклад, каталогів, демо-відео, вебінарів, брошур тощо.

Коли відвідувач виявляє активність у вигляді завантаження технічної документації або перегляду демо-відео, це говорить про те, що він зондує ґрунт, знайомиться з компанією. Такого відвідувача легше залучити до маркетингової вирви. Отже, відстеження подібної активності окупає свої витрати.

За можливості створіть окрему сторінку підтвердження або подяки, щоб відстежувати активність відвідувачів за допомогою налаштувань цільової сторінки Google Analytics. По суті цей процес аналогічний відстеженню кількості передплатників. Якщо ви пропонуєте брошури, можна спочатку запропонувати відвідувачу заповнити форму, а потім перенаправити на сторінку підтвердження, де він зможе завантажити документ. А цю сторінку ви зможете відстежувати як цільову за допомогою Google Analytics.

Моніторити активність з перегляду демо-відео або завантажень документів формату Word, PDF, Excel і т. д., що знаходяться за межами лід-форми, можна за допомогою інструментів «Події» (Events) або «Віртуальні сторінки» (Virtual Pageviews) Google Analytics

Показники продуктивності бізнес-блогу

Незалежно від відмінностей за формою та масштабами між блогами з бізнес-тематикою вони об’єднані тим, що реалізують мету своєї компанії. Такими цілями можуть бути:

  • Підвищення впізнаваності та популярності бренду.
  • Генерація лідів відділу продажів.
  • Збільшення обсягів інтернет-реалізації.
  • Збільшення прибутку від рекламних кампаній.

Спираючись на такі цілі, виділимо наступні параметри, важливі для бізнес-блогів:

  1. Загальна кількість передплатників/унікальних відвідувачів – показник цінний практично для будь-якого блогу.
  2. Число лідів/продажів за прямими посиланнями в блозі – важливе для сайтів, що займаються продажами та генерацією лідів.
  3. Показник середнього доходу від реклами однією сторінці — розраховується за такою формулою: загальний прибуток від реклами, поділений кількість сторінок. Важливо для сайтів, які існують завдяки просуванню.
  4. Середній дохід на одного користувача – розраховується за формулою: загальний прибуток від реклами, поділений на кількість унікальних відвідувачів. Також важливий для сайтів, які існують за рахунок цієї справи.

Розглянемо докладніше перший параметр – кількість передплатників. Для бізнес-блогів читачі – це головний орієнтир. У разі зростання кількості таких відвідувачів збільшується ступінь поширення контенту. Незважаючи на те, що сама передплата безкоштовна, це не заважає надавати їм пропозиції комерційного характеру.

Якщо спрямованість сайту — заробіток на ефективній рекламі, то зростання користувачів, що підписалися, підвищує кількість можливих переходів по банерах. Це результат того, що вони спонукають відвідувачів знову та знову повертатися на ресурс. Тому стає важливим відстеження нових підписок.

Для цього можна застосовувати ПЗ для email-маркетингу, щоб відбувалася переадресація нових передплатників на окрему сторінку сайту. Вона зазвичай називається «Сторінка подяки» або «Сторінка підтвердження». Коли користувач її відвідує, він зараховується як новий постійний читач. Для збору даних про кількість передплат така сторінка (Thank You page) вказується в Google Analytics, як цільова сторінка (Goal Page).

Крім цього, Google Analytics дає можливість відслідковувати кількість унікальних відвідувачів за допомогою спеціального лічильника, а також проводити розрахунок коефіцієнта передплати. Але ви можете піти далі та налаштувати звіт за джерелом трафіку. Адже чим більше інформації ви проробляєте, тим ефективніші маркетингові рішення зможете прийняти.

Загальна стратегія з покращення сайту

Навіть якщо при розробці веб-ресурсу ви дотримувалися всіх правил створення ефективного сайту, то не потрібно на цьому зупинятися. Через деякий час результативність будь-якої інтернет-платформи починає знижуватися. Щоб цього уникнути та продовжувати утримувати роботу сайту на належному рівні, необхідно сформувати стратегію.

При цьому в стратегічний план потрібно включати і розвиток сайту, його просування, а також аналіз ключових показників ефективності (KPI).

Спочатку приділіть увагу користувачам ресурсу. Помічниками в цьому можуть стати метрики Яндекс та Google, які дозволять виявити та усунути слабкі місця. Рекомендується використовувати зворотний зв’язок з користувачами сайту. А оскільки все пізнається в порівнянні, то аналізуйте досвід конкурентів, адже простіше вчитися на чужих помилках, правда?

Не варто думати, що стратегію спланувати складно. Існує багато інструментів, які можуть полегшити цей процес. Невелика підказка: якщо ваш проект стандартний, то можна вибирати існуючі рішення і реалізовувати їх. Якщо ж ресурс унікальний і специфічний, доведеться експериментувати. І пам’ятайте: негативний проміжний результат теж досвід: наб’єте шишки, але трохи пізніше знайдете оптимальне рішення.

Якщо немає можливості вливати значні суми в ефективне просування сайту, то загостріть увагу на тому, що дає більше прибутку: підвищуйте конверсію на основних напрямках, опрацьовуйте інтерфейс, плануйте витрати на рекламу (не про зниження витрат, а про грамотний розподіл бюджету, щоб він міг приносити більшу віддачу).

При роботі з покращення ефективності веб-ресурсу можна дотримуватися ось такої черговості її етапів:

  1. Оцінка роботи сайту.
  2. Отримання та аналіз зворотного зв’язку від користувачів.
  3. Аналіз цільового сегмента ринку та конкурентів у ньому.
  4. Визначення ключових прибуткових напрямів.
  5. Розставляє акценти у разі масштабних змін сайту.
  6. Опрацювання кожної планованої дії та поетапне впровадження цих дій у роботу веб-ресурсу.
  7. Збір та аналіз статистичних даних для оцінки ефективності змін, розрахунок коефіцієнта окупності вкладених коштів.

Зверніть увагу: для того, щоб знайти оптимальний метод ефективного просування сайту, дії необхідно планувати. Можливо, що реалізація плану спочатку не дасть позитивного результату і обрану раніше стратегію доведеться коригувати. З іншого боку, якщо зовсім нічого не робити, то точно не варто чекати хороших показників.

10 корисних порад щодо підвищення ефективності сайту

Щоб бачити свій сайт найефективнішим або хоча б краще, ніж у конкурентів, насамперед зробіть його зручнішим для користувача. Такий підхід, до речі, дозволить ресурсу займати вищі позиції за результатами пошуку, а значить ви вб’єте двох зайців одразу.

Щоб не ламати голову над тим, як це зробити, використовуйте перевірені способи:

Розкажіть про свою компанію.

Розкажіть відвідувачам свого сайту, чим займається ваша компанія, і чому вона це робить. Подібну інформацію краще розмістити на першій сторінці в головному заголовку, стиснувши до пари фраз. У розділі «Про компанію» помістіть більш детальну інформацію. А ще більш розгорнуту статтю – у блозі. У текстах застосуйте такі звороти: «Наша компанія пропонує…», «Ми орієнтовані на…», «З нами ви отримаєте наступну вигоду…». При використанні останнього варіанта всі переваги можна подати у вигляді списку.

Введіть інтерактиви.

Залучення користувачів – це такий же важливий параметр, як і відвідуваність. Прямо чи опосередковано, але він впливає багато показників, особливо на конверсію і поведінкові чинники. Навіть при великому трафіку його конвертованість залежатиме від юзабіліті сайту та залучення користувачів до взаємодії з веб-майданчиком.

Інтерактивні об’єкти можуть бути різними: простими – наприклад, опитування до публікацій або короткі тематичні відео, і складнішими – наприклад, міні-гра або онлайн-калькулятор.

Роздумуючи над тим, чи варто додавати інтерактив на свій сайт чи ні, врахуйте, що багатьом конкурентам робити це просто ліньки або шкода витрачати додаткові гроші. Прийнявши правильне рішення, ви можете виділитися на загальному фоні за допомогою таких деталей.

 Не уникайте складних речей.

Як не дивно, але на думку фахівців 80% власників сайтів не поспішають запроваджувати пропозиції із замовлених SEO-аудитів. Пояснюється все просто: мало кому хочеться докладати зусиль, адже всі шукають легші шляхи.

Подумайте ось над чим:

– можна зробити сайт з типовим набором сторінок, а можна створити ресурс, на якому буде розвиватись повноцінний блог;

– можна використовувати безкоштовний шаблон, а можна купити преміальну тему чи замовити індивідуальний проект із нуля;

– Ви можете вибрати стандартний дизайн, а можна замовити адаптивний з якісним підстроюванням під мобільні гаджети.

Як ви вважаєте, який сайт буде ефективнішим? Якщо вам відповідь очевидна, то може не варто уникати складнощів?

Для підвищення якості сайту є багато різних способів. Так, найчастіше вони пов’язані з серйозними вкладеннями коштів, але вони дають результат — ви йдете далеко вперед від конкурентів. А якщо заглибитись у деталі, то, як показує практика, вкладення інвестицій потрібно лише раз, а позитивна динаміка після цього спостерігається дуже довгий час.

Покажіть особи працівників.

Людям подобається бачити обличчя тих, із ким вони збираються співпрацювати. Якщо ваш сайт пов’язаний з продажем або наданням послуг, то зробіть його персоналізованим.

У розділі «Про компанію» розкажіть про історію створення компанії, важливі віхи її розвитку, місію, плани. Прикріпіть фотографії з виробництва або офісу, співробітників у процесі роботи. Викладіть фотозвіт після будь-якого заходу. Загалом, покажіть своє обличчя.

Здавалося б, це дрібниця, але вона дозволить виділитися серед однотипних сайтів, надавши почуття дружньої обстановки вашому ресурсу. А це точно припаде до душі і постійним, і потенційним клієнтам і покупцям.

Додати розділ «Відгуки».

Як не дивно, але багато власників веб-ресурсів не уявляють, як легко такий розділ робить сайт ефективним. Ви можете запропонувати своїм відвідувачам мотивацію у вигляді додаткових бонусів за те, що вони залишать позитивні відгуки та коментарі.

Відгуки можна урізноманітнити: окрім звичних текстових форматів запишіть інтерв’ю з постійним клієнтом, який готовий розповісти про свій позитивний досвід роботи з вами. Це дасть чудовий результат.

До ведення розділу «Відгуки» необхідно підійти творчо. Шаблонні «Мені все сподобалося» або «Хороша компанія, рекомендую» вже добряче набридли користувачам. А ось думки професіоналів, подані як дослідні статті, викличуть і довіру, і інтерес потенційних клієнтів.

Використовуйте авторитетну думку.

Користувачі часто приймають рішення, орієнтуючись думку інших людей. Саме тому, перш ніж розпочати співпрацю з компанією, вони шукатимуть реальні відгуки про неї. Більша довіра викличе соціальний доказ, тобто думку авторитетної особистості, фахівця в цій сфері.

Якщо ви вирішили додати точки зору експертів на свій сайт, то оформіть їх у вигляді цитат, тому що висловлювання від першої особи краще сприймаються користувачем. І не забудьте додати фото авторів таких цінних думок.

Висловлюйте подяку.

Адже це не складно, вірно? Просто в кількох словах висловити вдячність за купівлю, реєстрацію, підписку чи іншу дію користувача. Проста ввічливість із вашого боку допоможе сформувати позитивне ставлення до веб-ресурсу. У розділі «Подяки» можна розмістити не лише добрі побажання контрагентам, але й іншу важливу інформацію, наприклад, посилання на бізнес-аккаунти компанії у соціальних мережах.

Використовуйте «ви» та «ваш» замість «ми» та «наш».

Це старий, перевірений спосіб із офлайн-продажів. Але чомусь його забувають у онлайн-маркетингу. Суть у тому, що фрази «Ми допоможемо в тому…» або «Наша компанія лідер там…» віддають нарцисизмом. У той час як обороти «Ви отримаєте щось…» або «Для вас буде зроблено це…» говорять про те, що бажання клієнта будуть почуті. А ще таке заміщення “ми” на “ви” дає підсвідоме відчуття спільності – компанія в одному зв’язуванні з клієнтом, а не по різні боки барикад.

Аналізуйте своїх конкурентів.

Постійно стежте за конкурентами. Виявляйте їх сильні та слабкі місця. Аналізуйте їх стратегію та порівнюйте зі своїми діями. Використання автоматизованих сервісів – це лише половина успіху, потрібно вміти працювати і руками, з якими працює голова.

Складіть просту таблицю в Excel або Google. В одну колонку внесіть посилання на сайт/сторінку конкурентів, а в інших колонках вкажіть пункти, які аналізуватимете. Таких стовпців може бути багато чи мало – це залежить від ринкової ніші. Так ви зможете побачити, на що слід звернути увагу, що потребує оптимізації. Але пам’ятайте: зміни на сайті слід запроваджувати поетапно, щоб не зіткнутися з інформаційним навантаженням.

Шукайте натхнення в інших галузях.

Якщо орієнтуватися лише на прямих конкурентів і «робити так само, як у них», то в результаті можна і не досягти вражаючих результатів. Цікавий спосіб ефективного розкручування сайту – це запозичення досвіду лідерів інших галузей. Ті прийоми, які допомогли їм, можуть принести успіх вам.

Якщо у вас інтернет-магазин автозапчастин, це не означає, що ви не можете використовувати досвід просунутого сайту, наприклад, з продажу побутової техніки. Багато компаній існує у просторі інтернету вже багато років, і за цей час вони встигли протестувати різні стратегії. Чому б не скористатися їхньою практикою?

Безперечно, залишається ризик, що запозичене рішення не спрацює. З іншого боку, якщо ця ідея дає результат там, чому їй не принести прибуток і вам?

Якщо взяти пласт сайтів, що працюють в одній ринковій ніші, то вони будуть виглядати як близнюки. Але якщо ви ставите за мету запам’ятатися своїм відвідувачам – значить, вам потрібно виділитися із загальної одноликової маси. Розвиваючи сайт, приділяйте час не лише його оптимізації під пошуковою системою. Думайте і про те, як зробити його затишним для користувачів. Саме від зручності взаємодії з сайтом та загального враження, яке він справляє, залежатиме успіх вашого бізнесу. Сподіваємося, що ця стаття стане для вас добрим керівництвом.