Головна сторінка

Головная сторінка

Головна сторінка – найперша сторінка, яка з’являється при заході на сайт.

Головна сторінка є у всіх сайтів, від солідних інтернет-магазинів до популярних форумів. Основна функція головної сторінки – це привернення уваги цільової аудиторії і конвертації користувачів в реальних клієнтів.

У нас головну сторінку часто називають «мордою». Даний термін міцно увійшов в ужиток зважаючи на свою ясність і стислість. Головну сторінку можна назвати і «хом’яком». Походження цього визначення може бути пояснено спотворенням вимовою англійського «home page», або «домашня сторінка». Згодом друга частина словосполучення «page» відсіялась, і «home» перетворився в «хом’яка».

А ось англійське «doorway», або «вхідні двері», на українському грунті скоротилося до «дорвея» або «дора» і стало зараховуватися до методів чорного SEO. Дорвей – це найчастіше односторінковий сайт з високочастотним запитом. При попаданні на дорвей користувача автоматично перекидає на сторінку цього сайту, оптимізовану вже під зовсім інші запити.

Візитна картка

Головна сторінка проектується за допомогою CMS (системи управління контентом). З огляду на функцію першої сторінки, вона повинна бути оформлена так, щоб користувач зміг розібратися в навігації сайту, ближче ознайомитися з ресурсом і захотів перейти на наступні сторінки. Тому головна сторінка буває дочиста просто напхана корисними інструментами, які полегшують пошук необхідної інформації. Але все ж найголовніше – це текстова складова. Матеріал на першій сторінці повинен бути побудований таким чином, щоб в лічені секунди зацікавити користувача і потім змусити вчинити будь-яку дію, наприклад, зробити покупку.

Спосіб просування

З точки зору просування сайту функції головної сторінки умовні. Першорядне значення тут мають зовнішні посилання і їх вага, і пошуковий бот не бачить особливої ​​різниці між зовнішніми посиланнями на головну сторінку або другорядну.

Головна сторінка швидше може зацікавити модератора пошукової системи, особливо якщо, на його думку, вона складена не за правилами. Сайту з такою головною сторінкою доведеться дуже довго добиратися по ТОПу. Користувач ж таку сторінку може просто не помітити.

Але значення першої сторінки сайту для численних спільнот неоціненне. Чим краще оптимізована головна сторінка, тим більше відвідувачів вона зацікавить, особливо якщо сайт не вузької тематики. Велика частка ймовірності, що зацікавлений користувач потім перейде і на інші сторінки сайту, щоб ближче ознайомитися з інформацією. Для швидкого переходу з головної сторінки на інші, цільові, необхідно забезпечити інтернет-ресурс картою та зручним “меню”.

Позначки: