Тренди внутрішніх комунікацій: 5 способів підвищити залученість співробітників на віддаленій роботі

Тренди внутрішніх комунікацій: 5 способів підвищити залученість співробітників на віддаленій роботі

Віддалений формат роботи (remote work) почав набирати популярність задовго до пандемії COVID-19, і навіть коли все повернеться в норму, він нікуди не дінеться. Адже вже з’явився гібридний формат роботи (hybrid working), гнучкий графік, а багато команд повністю і остаточно перейшли на віддалення.

Гнучкість приваблює потенційних співробітників: 70% мільйонів (millennials) заявили, що готові змінити роботу, якщо їм запропонують гнучкіші умови праці. Але не лише співробітники отримують вигоду з культури віддаленої роботи — компанії також бачать у ній плюси, такі як нижчі витрати та більший кадровий резерв для вибору.

Незважаючи на безліч позитивних моментів віддаленої роботи, компанії стикаються з низкою труднощів. Одна з найбільш відчутних – це залучення співробітників (employee engagement).

Якщо працівники відчувають, що вони активно залучені до робочого процесу, це збільшує шанси бізнесу на успіх та підвищує продуктивність команди, що, у свою чергу, позитивно позначається на репутації компанії та задоволеності клієнтів (customer satisfaction).

У цій статті ми розглянемо 5 перевірених способів підвищити залучення співробітників при віддаленому форматі роботи.

1. Створіть культуру віддаленої роботи

Перехід з офісу на видалення може негативно вплинути на внутрішні комунікації в компанії. Щоб уникнути цього, необхідно створити віртуальний офіс.

Комунікаційні платформи та месенджери, які раніше були синонімами відволікаючих чинників, сьогодні стали справжнім порятунком. Ці інструменти працюють швидше за електронну пошту і відмінно підходять для групових зустрічей та обговорень. Такі платформи, як Slack, Teams, Chanty, Zoom та Google Meet, спрощують створення віртуального робочого простору, а регулярні дзвінки та спілкування допомагають віддаленим співробітникам почуватися частиною компанії.

Окрім групових зустрічей, важливе значення мають також індивідуальні дзвони з кожним із співробітників. Це дає можливість отримати від них зворотний зв’язок та дізнатися про можливі проблеми.

Нещодавно компанія Github запровадила для своїх співробітників віртуальні кава-брейки, під час яких можна відпочити та поспілкуватися один з одним. Компанія Steyer Content використовує Slack, щоб відзначати дні народження співробітників, розміщувати особисті фотографії, ділитися улюбленими книгами та навіть влаштовувати караоке-вечірки. А Inbound Marketing Agency почав проводити щотижневі сеанси відкритого мікрофона, на яких співробітники зачитують вірші, розповідають кумедні історії, співають та навіть показують фокуси!

2. Ставте цілі

При роботі з дому буває складно залишатися продуктивним, враховуючи постійні фактори, що відволікають.

Впоратися з цим допоможе постановка значних цілей. Наприклад, Google використовує при цьому цілі та ключові результати (objectives and key results, OKR). Це допомагає згуртувати команди та допомогти їм виконати спільну місію.

Постановка SMART-цілей – чудовий спосіб підвищити ефективність роботи віддалених співробітників. Абревіатура SMART розшифровується так:

  • Конкретна (Specific) точно визначений результат, якого ви хочете досягти.
  • Вимірна (Measurable) – досягнення мети можна виміряти за допомогою конкретних критеріїв.
  • Досяжна (Achievable) – мета реалістична і здійсненна.
  • Значна (Relevant) – досягнення мети принесе реальну користь.
  • Обмежена за часом (Time-bound) – мета має бути досягнута до певного терміну.

Постановка цілей покращує внутрішні комунікації в компанії завдяки регулярним дзвінкам команди. Такі дзвони дозволяють переконатися, що кожен рухається у правильному напрямку. Це підвищує продуктивність співробітників та допомагає їм відчувати зв’язок із колегами, що добре позначається і на бізнесі: ваша команда посилена мотивованими співробітниками, ваші продажі не просідають і заклики до дії працюють.

3. Наголошуйте на досягненнях співробітників

Визнання співробітників має вирішальне значення для успіху будь-якої організації. Якщо співробітники відчувають, що їх цінують, це мотивує їх і надалі старанно працювати.

Сучасні інструменти управління персоналом, такі як Bamboo, Zoho, Beehive та HR One, усувають фізичні бар’єри між керівниками та підлеглими.

Компанія ABInBev нещодавно провела церемонію нагородження найкращих співробітників, надавши команді можливість обговорити останні робочі новини та проекти та поділитися сімейними історіями.

Ще один спосіб висловити свою вдячність співробітникам – це надіслати їм корпоративні подарунки чи невеликі солодкі презенти. Ви можете також заохотити співробітників, які найбільш відзначилися, премією або влаштувати віртуальну церемонію нагородження.

4. Зацікавте навчанням

Запропонуйте співробітникам розширити свої знання, підвищити кваліфікацію чи освоїти якісь нові навички. Коли компанії допомагають співробітникам можливості для особистісного зростання та організують навчальний процес, люди почуваються більш мотивованими та залученими.

Більшість освітніх платформ пропонує широкий спектр курсів, від графічного дизайну та малювання до пілатес та танців. Усі вони можуть стати чудовим засобом для зняття стресу. Так, IT-консалтингова компанія Infosys запропонувала співробітникам вибирати цікаві для них теми, створювати для себе навчальні плани і ділитися ними з колегами.

У Culture Amp співробітники мають доступ до платформи Coaching for Everyone (Коучинг для всіх), де професійні тренери допомагають їм сфокусуватися на своїх особистих та професійних цілях.

5. Введіть додаткові заохочення

Ще один чудовий спосіб мотивувати співробітників – запропонувати їм додаткові заохочення (подарунки, бонуси, додаткові вихідні дні та ін.). Співробітник працюватиме набагато ефективніше, якщо він матиме якийсь стимул.

Допоможіть співробітникам покращити їхнє робоче місце вдома. Дізнайтеся, чого не вистачає для комфортної роботи. Це може бути робочий стіл, крісло, різне офісне приладдя. Забезпечивши співробітників навіть чимось малим, ви піднімете їхній моральний дух і зробите їхню роботу з дому комфортнішою.

Компанія Webflow із Сан-Франциско виплачує віддаленим співробітникам щомісячний бонус у розмірі $250 через платформу Compt. Співробітники можуть розпоряджатися їм на власний розсуд.

Ви можете впровадити програми оздоровлення, щоб покращити емоційне, фізичне та психічне здоров’я співробітників, домовитись про знижки з різними брендами чи компенсувати витрати на електроенергію та інтернет.

Висновок

Популярність віддаленої роботи тільки зростатиме, а значить, ми повинні навчитися керувати віддаленими співробітниками та їхньою залученістю. Тільки спільна робота керівників, менеджерів та решти команди зробить новий формат роботи ефективним.