Особистий бренд у соціальних мережах: створюємо, розвиваємо, використовуємо

Особистий бренд у соціальних мережах: створюємо, розвиваємо, використовуємо

Бренд – це комплекс уявлень, думок та емоцій у свідомості споживача. Коли ви чуєте згадку про бренд, в голові автоматично спливає логотип, слоган, рекламні продукти компанії. І, що важливо, — ваше ставлення до неї.

2022 року на перший план стає індивідуальність. Бренд потрібен не лише великим корпораціям, а й експертам, керівникам компаній, блогерам і навіть найманцям працівникам.

У цій статті ми докладно розповімо, що таке особистий бренд, як його створювати, розвивати та просувати на різних майданчиках.

Особистий бренд – що це

Особистий бренд – складне поняття, що об’єднує кілька елементів.

  1. Унікальний набір відмітних ознак, що виділяють людину у своїй сфері діяльності, серед професійної спільноти та широких мас аудиторії. Сюди входять навіть дрібні деталі — від особливостей зовнішності до нюансів поведінки.
  2. Очікування аудиторії від конкретної особи. Іншими словами, від власника персонального бренду чекають певних дій та реакцій.

Ми робимо вашу сторінку цікавою і заохочуємо передплатників частіше відвідувати вашу сторінку чи веб-сайт для покупок

Чому сильний особистий бренд вигідний

Власників сильного особистого бренду буквально «купують» на ринку. За політиків голосують виборці, за найманих працівників б’ються компанії, експерти та фахівці користуються затребуваністю у професійному середовищі. Все тому, що вони мають популярність і певну репутацію, з ними пов’язані очікування і надії. Особистий бренд – це завжди історія про вибір. Головне його завдання – зробити так, щоб клієнт, партнер чи роботодавець вибрав саме вас.

На що ще здатний персональний бренд?

Залучити «теплих» клієнтів

Так чи інакше всі ми щось продаємо. Товар, послугу, свої якості та навички. Якщо наші ідеї та цінності відгукуються потенційному покупцеві — він з більшою ймовірністю придбає наш товар. Згадайте продажі курсів від блогерів – ще не бачачи продукт, лояльні передплатники поспішають записатися на навчання, оскільки довіряють репутації продавця.

Принести популярність у професійній спільноті

Експерт із сильним брендом швидко розширює свій вплив.

Якщо йдеться про дизайн, рано чи пізно хтось згадає студію Артемія Лебедєва. Не тому, що її роботи краще за інших — а тому, що її засновник зміг сформувати навколо себе яскравий та епатажний бренд.

Полегшити пошук роботи

Якщо ми говоримо про найманого спеціаліста, то популярність та репутація забезпечують вигідне становище на ринку праці. Більше того, часто компанії залучають до співпраці власників яскравого особистого бренду, щоб просунути себе за їх рахунок.

Досить згадати роботу фронтмена Little Big Іллі Прусікіна на посаді креативного директора «Зв’язного», або Моргенштерна на тій же посаді у «Альфабанку» (від останнього, щоправда, компанія відхрестилася, але ми знаємо).

Залучити партнерів

Тут все просто – людина-бренд привабливіший для інвестицій, тому що в нього вже є капітал у вигляді популярності, репутації та лояльної аудиторії.

Де ми будемо просувати

Як ми вже говорили, особистий бренд — це складне поняття. Тож обмежиться одним майданчиком не вийде. Свій образ необхідно просувати скрізь, де є присутнім ваша аудиторія. Не лише про інтернет-простір — сюди також входять офлайнові заходи, форуми та ділові зустрічі.

Але це не означає, що належить розпорошуватися на всі боки і, втираючи піт з чола, писати десятки контент-планів для кожного каналу. Практика показує, що для якісного просування достатньо одного онлайн-майданчика. А ваша присутність на решті має гармонійно доповнювати і не суперечити основній стратегії розвитку бренду.

Наприклад, ви збираєтеся просуватися як експерт з бізнесу та вибираєте Фейсбук. Ви не кидаєте вести решту соціальних мереж, але використовуєте для них інший контент. Для ФБ — об’ємні експертні тексти, а для інстаграма — та сама інформація, але у легшій формі.

Кому потрібен особистий бренд

Зустрічається думка, що бренд потрібен лише публічним людям: політикам, зіркам шоу-бізнесу. Однак це не зовсім вірне переконання.

Персональний бренд стане в нагоді:

  • керівникам компанії;
  • індивідуальним підприємцям;
  • людям творчих професій;
  • найманим працівникам підвищення значимості ринку праці;
  • фрілансерів;
  • блогерам, які планують розвиватися у продажах.

Артемій Лебедєв, керівник однойменної студії, активно розвиває свій персональний бренд у соцмережах. Схильність до епатажу та ексцентричності традиційно вважаються якостями творчих людей. Як видно з контенту, що публікується, Артемій успішно цим користується, створюючи собі образ креативного фахівця.

Максим Ільяхов – лінгвіст, відомий редактор, розробник сервісу перевірки тексту «Главред» та знакова фігура серед копірайтерів та smm-щиків. В онлайн-середовищі він не перестає доводити свій професіоналізм, публікуючи експертний контент.

У цьому випадку розвинений особистий бренд працює на два напрямки – репутацію спеціаліста та продажу. Книга Ільяхова «Пиши, скорочуй» є на полиці у кожної другої людини, яка працює з текстами.

Ольга Бузова — мабуть, найвідоміший на сьогоднішній день блогер у російськомовному сегменті. Можна скільки завгодно сперечатися про якість її особистого бренду та благонадійність репутації. Проте кількість рекламних інтеграцій та спільних проектів із відомими компаніями наочно демонструють — персональний брендинг працює.

Як створити особистий бренд

Для початку визначтеся, навіщо вам особистий бренд і які завдання ви збираєтесь вирішити за його допомогою. Продати власний продукт? Підвищити пізнаваність бізнесу? Просто «хочу стати відомим, бо тому» тут не спрацює.

Знайдіть своє місце. Зрозумійте, чим хочете займатися. У широкій ніші є ризик загубитися серед конкурентів. У занадто вузькому сегменті, навпаки, можна зіткнутися зі стелею ринку – ситуацією, в якій далі рости просто нікуди. Вибирайте нішу так, щоб мати перспективи розвитку протягом найближчих 5-10 років.

Загалом окресліть свою аудиторію. Хто ці люди і чи зможуть вони вирішити ваші завдання? Які вони цінності? Кого вони хочуть бачити як лідер думки? Від відповіді ці питання залежить багато. Наприклад, якщо ви збираєтеся позиціонувати себе як особистість із консервативними поглядами, просуватися на аудиторію підлітків буде складніше.

Проаналізуйте реальний стан справ. Щирість – найпідкупніша якість. Якщо власник персонального бренду має запальну натуру і любить посперечатися в коментарях – безглуздо створювати образ незворушного фахівця. Аудиторія відчує обман. Знайдіть свою унікальність та вибудовуйте брендову стратегію на її основі.

Просування особистого бренду

Деталізуємо аудиторію

На минулому етапі ми вже склали зразковий портрет аудиторії. Тепер наше завдання – детально її опрацювати. Стать, вік, інтереси, уподобання в контенті — все це необхідно дізнатися, перш ніж переходити до вибору каналу просування.

Вибираємо майданчик

Визначилися, що і кому просувати? Переходимо до вибору каналу. Спираючись на портрет аудиторії, вибираємо флагманський канал, на якому вестимемо максимальну активність. Не забуваймо, що кожен майданчик має свої особливості просування, які необхідно врахувати при роботі з контентом. Як показує практика, кроспостинг однакових матеріалів у всі соцмережі рідко дає позитивні результати.

Складаємо контент-план

Розвиток бренду в соціальних мережах потребує різнопланових публікацій. Умовно їх можна поділити на три групи.

Експертний контент – розбір актуальних трендів, кейсів та новин із позиції спеціаліста. Завдання публікацій такого типу – показати вас як професіонала у своїй ніші.

Продає контент – розповідаємо про свою діяльність або продукт. Мета постів, що продають, – внести ясність про вашу діяльність і підштовхнути до придбання.

Особистий контент — нагадує передплатникам, що ви не просто фахівець, а ще жива людина. Це вид публікацій, що найбільш «підкуповує» аудиторію.

Залучення аудиторії

Навіть якщо ви вже маєте певну репутацію і популярність в офлайн-середовищі, вам все одно потрібно залучити додаткову аудиторію в соціальній мережі. Нижче ми розповідаємо, які методи розкручування та отримання нових передплатників бувають на кожному майданчику.

Методи розкручування

Інстаграм

Вже кілька років Інстаграм впевнено тримає позицію найкращого майданчика для розвитку персонального бренду. Спочатку соцмережа позиціонувала себе як якийсь фотоальбом із спогадами. Сприйняття інстаграм-контенту як чогось особистого збереглося в аудиторії досі.

  • Розкрутка за допомогою таргетованої реклами. Таргетована реклама – офіційний спосіб просування. З плюсів цього можна виділити точне потрапляння в аудиторію і можливість гнучкої налаштування рекламних показів. З мінусів – висока вартість.
  • Промо-посіви — розміщення інформації про себе та свої продукти у популярних блогерів. Плюси – аудиторія вірить рекомендаціям від людей більше, ніж рекламі у стрічці. Мінуси — за неправильного вибору партнера є ризик отримати нецільових передплатників (або залишитися зовсім без них). Тому для промо-посівів використовуємо блогерів лише близької тематики та з надійною репутацією.
  • SFS – взаємний піар. Ви публікуєте контент інших користувачів, вони ваші. Плюси – метод безкоштовний і здатний навести цільових передплатників. Мінуси ті ж, що й у промо-посівах — при взаємо піарі з аккаунтами невідповідної тематики можна не лише залишитися без нових підписок, а й втратити частину старої аудиторії.
  • Конкурси та Giveaway – «сірий» метод просування. З одного боку, інстаграм не забороняє проводити розіграш для залучення нових глядачів. З іншого боку, охоче блокує акаунти з конкурсами при перших скаргах. Варто тверезо оцінювати ризики.

Плюси — залучення великої кількості передплатників за короткий термін. Мінус полягає у великих відписках після закінчення конкурсу – до 80% новоприбулих.

Більшість методів розкручування в Інстаграмі можна адаптувати до інших соціальних мереж.

Методи просування особистого бренду Вконтакте

Вконтакте, як і раніше, залишається найпопулярнішою соціальною мережею в Росії, що відкриває великі можливості для просування.

Таргетована реклама.

Ми звикли бачити у стрічці новини від друзів, тому особистий контент у рекламі краще продають постів. До речі, для Вконтакте можна знехтувати правилом коротких текстів! Основна аудиторія соцмережі – люди віком від 25 до 34 років, які охоче читають об’ємні матеріали.

Спілкування в коментарях

Можливість залишати коментарі від імені спільноти – непоганий безкоштовний спосіб просування. Наприклад, ви можете озвучувати свою експертну думку під записами у популярних групах. Якщо користувачів привабить ваш погляд чи подача матеріалу, вони з великою ймовірністю перейдуть на вашу сторінку.

Попадання в рекомендації

Рекомендації — розділ з контентом, який вибирається на основі переваг користувача. За наповнення рекомендацій відповідає штучний інтелект, який враховує багато факторів. Адміністрація соцмережі каже трьох найважливіших:

  • «Прометей» — мітка, яку можна отримати за публікацію оригінального контенту.
  • Залучення користувачів – розглядаються як реакції на окрему публікацію, так і взаємодія із записами в цілому.
  • Рубрика контенту — наголошуючи, до якої групи належить запис, ви полегшуєте роботу штучного інтелекту.

Просування на YouTube

Відеоконтент – чудовий спосіб відбудуватися від конкурентів. Оригінальна подача, навички спікера та мовні особливості є потужним інструментом для створення персонального бренду.

YouTube – чудовий майданчик для просування експертів у вузькій ніші. Тут менше професійних авторів, ніж в інших соцмережах, і більше варіантів просування:

  • Відеореклама – вставки з вашим оголошенням демонструються під час перегляду роликів подібної тематики;
  • Заставки – YouTube покаже ваше коротке відео без можливості перемотування на початку перегляду;
  • Оверлеї – текстові або графічні банери, що відображаються внизу сторінки;
  • Робота з блогерами – взаємопіар, замовлення реклами, спільні конкурси.

Фейсбук

Для СНГ це нішева соціальна мережа. Тут вікова аудиторія – представники компаній та серйозні фахівці. Просуватися на Фейсбуці проблематично через високу конкуренцію, але спробувати деякі інструменти можна.

  • Попадання у рекомендації. Найбільше шансів у матеріалів з великою часткою позитивних реакцій, набраних за короткий час, та у комерційних відео.
  • Репости у цільових групах. Фейсбук дозволяє учасникам спільнот викладати публікації зі своєї сторінки. Розміщуємо матеріали з періодичністю 1-2 рази на тиждень, активно спілкуємось у коментарях та дивимося на реакцію користувачів.

Просування в месенджерах

Ні для кого не секрет, що незважаючи на блокування, Телеграм так само справно працює і продовжує перетягувати користувачів з Вконтакте. Канал у цьому месенджері можна використовувати як основний майданчик просування або, навпаки, зробити його додатковим ресурсом з ексклюзивною інформацією.

Не варто забувати і про інших месенджерів – наприклад, про Watsapp та Viber. Для просування в них використовуються розсилки, групові чати та спілкування у супергрупах.

Нові можливості

TikTok

Порівняно молода, але вже популярна соціальна мережа. Найкраще про перспективи просування бренду за допомогою коротких роликів скажуть цифри:

– Щомісячна активна аудиторія – 33,1 млн.

– У 2/3 глядачів дохід середній або вище;

— 59% усіх користувачів — люди віком від 25 років і старші, що спростовує стереотип про TikTok як соцмережу для підлітків.

Експертний контент у формі коротких відео (до 10 хв) користується великою популярністю на майданчику.

Яндекс.Дзен

Платформа для тих, хто звик до традиційного формату блогів. Основний тип контенту – об’ємні статті, також присутні відео та фотопідбірки. Завдяки розумній системі рекомендації, Дзен допомагає просунутися навіть авторам-початківцям. На майданчику є і таргетована реклама, але стартовий бюджет для запуску великий – 75 000 рублів.

Пам’ятайте, особистий бренд це історія про вас. Він проявляється всюди – як в інтернеті, так і в звичайному житті. Кожному варто задуматися про те, як повсякденні дії, стиль, мова та поведінка відбиваються на образі. Подбайте про те, щоб все це відображало ваші внутрішні цінності — і тоді формування особистого бренду в соцмережах не складе особливих труднощів.