Кожен користувач має своє уявлення стосовно того, що таке ігровий ноутбук. Для одних це пристрій з топовими характеристиками, для інших — дорогий девайс із незвичайним дизайном. Про те, якими насправді мають бути такі ноутбуки та чим вони відрізняються від звичайних, — далі у матеріалі.
Ігрові та офісні
Для роботи насамперед потрібен пристрій, який буде швидко працювати з різними програмами та перемикатися між процесами. Не зайвим буде також подбати про те, щоб він був легким і займав небагато місця. Геймери ж будуть знаходитися вдома, тому питання мобільності для них не таке актуальне. А ось робота пристрою, відео- та звукової карти, системи охолодження тощо — на першому місці. До того ж можна купити ігровий ноутбук в Україні з різними додатковими опціями та аксесуарами, щоб іще глибше зануритися в ігровий процес.
Зовнішній вигляд
Гаджети для геймерів часто мають футуристичний дизайн. Це підкреслює топові технічні характеристики ноутбуків. Деякі моделі мають підсвітку клавіатуру й корпусу. Це не тільки додає деталей у дизайн, а й дозволяє персоналізувати пристрій і налаштувати його для себе. Ще одна особливість клавіатури — інші кольори клавіш WASD, щоб їх можна було швидко знайти під час гри, та збільшені кнопки зі стрілками.
Екрани високої якості
Діагоналі дисплеїв геймерських ноутбуків починаються від 17 дюймів. Вони мають високий рівень передачі кольору та велику яскравість. А ось роздільна здатність може бути різною:
- 2560х1440 (QHD);
- 1920х1080 (Full HD);
- 3840х2160 (4K).
Найчастіше використовують матрицю TN, адже вона набагато краще, ніж IPS і VA, передає динамічні сцени. Також для покращення зображення виробники пропонують багато різноманітних технологій.
Серце геймерських ноутбуків
Процесор будь-якого девайса для ігор має бути останньої версії, щоб підтримувати більшість сучасних ігор. Зазвичай обирають чипи Intel або AMD, які без проблем можуть запускати ресурсоємні програми. Зазвичай геймерські ноутбуки мають процесори з чотирма та більше ядрами, коли офісні можуть добре функціонувати й з одним. Тактова частота пристроїв для гри становить від 2,8 до 3,5 ГГц.
Оперативна пам’ять
Сучасні ігри потребують багато місця на комп’ютері, а також ОЗП від 16 до 64 ГБ. Саме такі DDR4 найчастіше використовуються в сучасних геймерських ноутбуках, щоб вони могли запускати всі сучасні ігри. Важливою також є спроможність розширення ОЗП, щоб у майбутньому можна було просто апгрейдити пристрій, а не купувати новий. Також не зайвою є перспектива підключення двох і більше жорстких дисків.
Відеокарти
Сучасні геймерські ноутбуки мають декілька дискретних графічних процесорів. Часто це чипи AMD (Radeon R9 та AMD FirePro) або NVIDIA (GeForce GTX чи GTX 1050-GTX 1080) у топових варіантах. Звичайні ж пристрої оснащені однією вбудованою відеокартою, якої достатньо для роботи та перегляду мультимедійних файлів.