Таргетована реклама: сучасні вимоги

Як налаштувати таргет на аудиторію конкурента в Instagram: покрокова інструкція

Таргетована реклама – це рекламні оголошення, показані на певну аудиторію. Слово походить від англійського слова target, що означає ціль.
Аудиторія реклами визначається відповідними характеристиками. Це:

  • географічне розташування: країна, місто і навіть вулиця;
  • підлога;
  • вік;
  • сімейний стан;
  • звички;
  • інтереси та інше.

Словом, це люди, яким рекламне оголошення може здатися цікавим і які вчинять у відповідь на нього будь-яку дію: перейти за посиланням, підписатися на розсилку чи спільноту, залишити персональні дані або зробити покупку.

Замовити професійне налаштування таргетованої реклами ви можете в агенції інтернет-маркетингу webmate.ua

Таргетована та контекстна реклама — одне й те саме?

Вважається, що це однакові речі, але вони мають кілька відмінностей.

1. Таргетована реклама показується на аудиторію із заданими характеристиками, а контекстна – за запитами. Людина, наприклад, шукала в інтернеті новорічні іграшки, і в базі даних залишився цей запит. Робот зчитує його і згодом показує йому рекламні оголошення з новорічними іграшками.
2. Таргетована реклама запускається через соціальні мережі, а контекстна через рекламні платформи Яндекс.Директ і Google.Adds.
3. Таргетована реклама орієнтована холодну і теплу аудиторію — тобто людей, які обов’язково готові відразу зробити необхідну дію. Контекстна реклама працює тільки на гарячу аудиторію – це люди, які цікавилися з інтернету товаром або послугою і готові вчинити певну дію.
4. Таргетована реклама яскрава та креативна, а контекстна – звичайнісінька.
5. У таргетованої реклами конверсія нижча, ніж у контекстна, яка оплачується за фактичні кліки. Конверсія націлення залежить від креативів та підібраної аудиторії, а контексту – від кількості кліків.

Це основи відмінності двох видів інтернет-реклами. Очевидно, що вони різні, але їх поєднує одна істотна риса — спрямованість на певну аудиторію. Рекламні оголошення показуються не всім людям, котрі сидять в інтернеті, а вибірково. Тому два ці види є найпопулярнішим способом просування товарів та послуг в інтернеті.

Переваги таргетованої реклами

Таргетована реклама має великий попит, оскільки вона має ряд переваг:

  • залучення цільової аудиторії, здатної вчинити конкретні дії;
  • поділ аудиторії на сегменти, що допомагає рекламодавцям створювати максимально персональні оголошення;
  • можливості провести ретаргетинг.

Що таке ретаргетинг

Ретаргетинг – це показ таргетованої реклами людям, які вже придбали ваш товар чи послугу. Він формує вторинний попит у покупців, пропонуючи товари за новими знижками чи новинки.

Коли потрібно робити таргетовану рекламу

За допомогою таргету можна просувати сайти, групи у соціальних мережах, мобільні програми, онлайн-ігри.

Щоб почати рекламувати оголошення з його допомогою, потрібно спочатку налаштувати рекламний кабінет у соціальній мережі, де вони будуть показані. Також необхідно створити сторінку спільноти, що просувається — так аудиторія зможе ближче ознайомитися з продукцією або послугами і поставити всі питання в особистих повідомленнях. Також знадобиться лендинг, що продає, — односторінковий сайт, на який теж можна буде оформити перехід за посиланням з рекламного оголошення.