Все наше життя охоплює маркетинг. Це те, що необхідно для просування будь-якого продукту в маси. Маркетингу відводиться ключова роль в бізнесі: він важливий рівно настільки, наскільки важливо саме виробництво. Зараз вже неможливо уявити компанію без відділу маркетингу. З розвитком соціальних мереж велике значення набуває так званий SMM-маркетинг в соціальних мережах. Це наповнення акаунтів смисловим змістовним контентом, який прямо впливає на залучення нових покупців і розвиток інтересу до того чи іншого продукту. Маркетинг в соціальних мережах – поговоримо про це більш детально.
Що таке SMM для чого він потрібен
SMM (від англійського Social Media Marketing) – це розвиток і просування в соціальних мережах. Головне завдання SMM – це розповідати про компанію, про її послуги або товари, які вона виробляє, з метою розвинути купівельний попит у своєї аудиторії та підвищити тим самим продажі.
Чому SMM зараз так важливий? Тому що соціальні мережі стали невід’ємною частиною нашого життя. Там ми проводимо багато часу: спілкуємося з друзями, завантажуємо новини про себе і фотографії, ділимося своїми думками, постимо відео, які сподобалися. У соціальних мережах ми можемо знайти який-небудь продукт або послугу, які нам сподобаються і купити це.
Загалом, SMM потрібен бізнесу з двох причин:
1. Це простий спосіб (причому є безплатний варіант) заявити про свою компанію: розповісти про неї на всю багатомільйонну аудиторію соціальної мережі.
2. Він формує купівельний попит шляхом створення позитивного образу компанії та її продукції в соціальній мережі. Можна розповідати про свій товар або послугу, вказуючи на всі достоїнства, тим самим створюючи споживчий попит на цей товар або послугу.
Як бізнесу потрібно вести соцмережі
Є два способи, за допомогою яких компанія може вести соцмережі.
Спосіб перший – віддати SMM на аутсорс людині або компанії, яка цим займається. Або найняти спеціаліста в штат.
Другий спосіб – вести соцмережі самостійно. Обидва ці способи містять як свої плюси, так і мінуси.
Плюси від делегування SMM сторонній організації або спеціалісту:
- людина-профі, він точно знає, які інструменти використовувати в роботі, щоб був хороший результат;
- дуже часто SMM-щики – творчі люди, які можуть створювати креативний, якісний контент, що збирає велику кількість відгуків в мережі;
- не потрібно вникати в усі процеси SMM – цим буде займатися фахівець, він же буде давати всі звіти по роботі.
Але водночас тут є і мінуси:
- важко буває знайти підходящого SMM-фахівця, який би тонко розумів всі грані виробництва і міг би правильно їх висвітлювати: наприклад, кульковальничний завод вирішив завести собі соцмережі, так от уявіть, наскільки важко керівництву цього заводу буде важко знайти підходящого SMM-фахівця, який би розбирався в підшипниках і вмів про них красиво писати;
- незважаючи на делегування обов’язків SMM-менеджеру, все одно доведеться бути з ним в парі: потрібно буде підказувати за темами, погоджувати контент-плани, правити тексти та зображення – вникати в роботу в будь-якому випадку доведеться.
Плюси самостійного ведення соцмереж:
- ви в курсі всіх тонкощів вашого виробництва, Ви знаєте, що може бути цікаво вашої аудиторії;
- можна заощадити на залученні до роботи SMM-менеджера.
Мінус:
- ведення соцмереж – це повноцінна робота, яка забирає багато сил і часу, не кожен захоче цим займатися.