Що таке парсинг

Що таке парсинг

Парсинг – це зіставлення рядків природної мови або мови програмування з формальними правилами.

Парсинг – це інструмент роботи із строковими даними. Наведемо приклад, щоб було зрозуміло.

Уявіть себе радистом на війні. Ви отримуєте зашифроване повідомлення. У вас є правила дешифрування. Ви починаєте розгадувати послання за цим методом.

Ви дивитесь спочатку на символ з отриманого повідомлення. Потім на свою таблицю з його значенням. Наприклад, цифрі “1” відповідає буква “Я”. Ви зіставляєте всі символи і отримуєте те повідомлення, яке можна прочитати.

Парсинг працює точно так само. Є деякий шаблон повідомлення, написаний на формальній мові. З ним порівнюється якийсь рядок.

Парсинг застосовується в програмуванні, в аналітиці. Може бути корисний в будь-якій області, де є можливість роботи із строковими даними.

Парсинг сайту – що це

В загальному випадку, парсинг будує шаблон послідовності символів. Наприклад, може використовуватися деревоподібна структура. Вона показує, в якій послідовності в рядку зустрічаються символи. Може вказувати на пріоритет, якщо мова йде про математичне вираження.

Такі структури потрібні для аналізу даних.

Парсити можна і інтернет-ресурси. Це роблять, коли потрібно зрозуміти, який контент міститься на сторінці.

Знайти на сторінках сайту тільки ту інформацію, яка потрібна вам для аналізу – це завдання парсинга.

Скрипт парсинга працює з текстовою інформацією. Він витягає потрібні дані, представляє їх у зручному вигляді.

Наприклад, ви – власник інтернет-магазину. І ви хочете швидко зібрати дані про інші магазини – ваших конкурентів. Вас цікавить інформація з карток товарів. Ви хочете зрозуміти, як їх заповнюють конкуренти, що вони роблять краще вас. Ви визначаєте, інформація з яких сайтів вам потрібна. Вибираєте програму або скрипт, якими будете парсити текст. Запускаєте. Програма в одному файлі може зібрати інформацію.

Наприклад, назва, ціну на товар, категорію і опис. Далі ви вже зможете проаналізувати це. Наприклад, вирішити, яку ціну встановити для свого асортименту.

А може, вам потрібно попрацювати з відгуками клієнтів? Це теж завдання для парсинга сайту – збираєте потрібну інформацію в одному місці і читаєте, що про вашого конкурента пишуть клієнти.

Етапи парсингу даних

 • Збір контенту.
  Зазвичай в програму для парсинга завантажується код сторінки сайту. І з ним уже працює спеціальний скрипт – розбиває весь код на лексеми, аналізує, яка інформація потрібна користувачеві.
 • Витяг інформації.
  Користувачеві не потрібна вся інформація зі сторінки. Повернемося до прикладу вище. Нас цікавлять тільки відгуки клієнтів під конкретними товарами – наприклад, кормом для кішок. Парсер знаходитиме в коді сторінки то місце, де вказана категорія товару: “Корм для кішок”. Далі він визначить те місце на сторінці, де розміщені коментарі. І витягне в кінцевий файл тільки тексти коментарів.
 • Збереження результатів.
  Коли вся потрібна інформація витягнута з сайтів, потрібно її зберегти. Зазвичай такі дані оформляють у вигляді таблиць, щоб було наочне уявлення. Можна вносити записи в базу даних. Як буде зручніше аналітику.
 • Захист сайту від парсинга
  Будь-який власник сайту хоче захистити свій контент. Крадіжка будь-якої інформації – погано. Ваш контент може з’явитися на іншому ресурсі, ваша стаття може перестати вважатися унікальною.
  Ми розповімо про декілька методів, як можна запобігти крадіжці контенту з вашого ресурсу.
 • Розмежування прав доступу.
  Це найпростіший метод. Ви можете приховати інформацію про структуру сайту. Зробити так, щоб вона була доступна тільки адміністраторам.
 • Вибір тривалості затримки між запитами.
  Цей метод добре працює, коли на сервер направляються хаотичні інтенсивні запити. Вони йдуть від однієї машини з різними проміжками. Ви можете встановити тимчасову затримку між запитами, які надходять від однієї машини.
 • Створення чорного і білого списку.
  Це списки користувачів. У білому знаходяться добропорядні користувачі. Чорний список для тих людей, які порушили правила поведінки сайту, намагалися вкрасти контент і т. д.
 • Як встановити інтервал оновлення сторінок.
  Щоб знизити ефективність парсинга, встановіть час оновлення сторінок у файлі sitemap.xml. Ви можете обмежити частоту запитів, обсяг даних при завантаженні.
 • Використання методів захисту від роботів.
  Так само як капча, підтвердження реєстрації на ресурсі. Те, що зможе виконати людина, але не зможе виконати машина.

Парсинг може використовуватися як на благо, так і на шкоду. Цей метод допомагає проаналізувати великі обсяги текстової інформації. Але в той же час, проаналізувати можуть вас, вкрасти контент, витягнути конфіденційну інформацію, яка не повинна потрапити в чужі руки.