Зарубіжні веб-майстри помітили ознаки оновлення алгоритму Google

У мережі з’явилося багато фактів, що вказують на можливе оновлення пошукового алгоритму Google. Ця тема зараз активно обговорюється в Twitter, Facebook і на SEO-форумах, пише Search Engine Journal.

Зміни спостерігаються з широкого кола тематик. У більшості повідомлень йдеться про негативні наслідки, але є й ті, хто відзначає поліпшення позицій по своїх ресурсах – у їх числі і представники спам-спільноти.

SEO-консультант Алан Блейвейс (Alan Bleiweiss), що відслідковує 47 сайтів, зазначив в Twitter, що за його спостереженнями це оновлення торкнулося наступних категорій (в дужках – зміни в трафіку):

  • Рецепти: + 12%;
  • Бронювання квитків і готелів: + 14-25% (дані за двома сайтам).
  • База знань про ментальному здоров’ї: + 20%;
  • Інтернет-магазини: + 20%;
  • Новини технологій: – 20%;
  • Догляд за шкірою: – 48%;
  • Альтернативна медицина: немає змін
  • Інші кулінарні сайти: немає змін

Кулінарні блоги

У співтоваристві фуд-блогерів активно обговорюють можливе оновлення. Станом на 9 листопада про втрати повідомили 47 таких блогів. У всіх з них трафік впав на 30% і більше.

Туристичні блоги

У цьому сегменті падіння трафіку спостерігається по десяткам ресурсів, і це тільки одне з повідомлень. Цілком можливо, що постраждалих сайтів насправді більше:

Особливості листопадового апдейту

Також примітно, що це оновлення торкнулося деякх з тих ресурсів, які раніше ніколи не потрапляли під апдейти Google.

SEO-спільнота в Facebook

Один з учасників закритої Facebook-групи SEO Signals Lab розповів про схожий досвід. За його словами, його сайту 7 років і протягом декількох років він входив в топ-3, а тепер ранжируется на другій і третій сторінці.

Ще один SEO-фахівець повідомив про падіння трафіку на 20%, але при цьому – незначних змінах в позиціях по ключових словах. Така ситуація може спостерігатися, якщо Google починає частіше виводити в результатах пошуку різні пошукові блоки (зі схожими запитами, готовими відповідями, каруселями, головними новинами і т.і.).

Згідно з даними Mozcast, найбільші зміни спостерігаються по блокам «Головні новини». 5 листопада частота показу таких блоків почала зростати і 7 листопада досягла піку.

В цілому більшість учасників групи повідомляють про втрати, і лише деякі – про поліпшення.

Сіре SEO

Оцінки цього оновлення з боку учасників Facebook-групи Proper SEO, яка відносить себе до сірого SEO, переважно позитивні.

Адміністратор групи опублікував графік на основі даних Accuranker, згідно з яким за всіма його ключовими словами спостерігається висхідна траєкторія.

Ще один учасник зазначив, що в попередній тиждень він зауважив збільшення продажів на 30%, а в п’ятницю 8 листопада – на 70%.

Кілька учасників також відзначили значні поліпшення по своїх ресурсах в локальній видачі Google.

Чорне SEO

Учасники Black Hat Forum обговорюють значні зміни у видачі. Деякі розповіли про втрати трафіку на рівні 40%.

При цьому деякі також спостерігають поліпшення, в окремих випадках значні.

SEO-спільнота в цілому

Учасники форуму WebmasterWorld почали спостерігати зміни з 6 листопада.

Один з вебмайстрів зазначив, що почав бачити в SERP велику кількість обманних і malware-редиректів з .cf .tk .ml .gq .ga доменів (що, можливо, підтверджує позитивні зміни, що спостерігаються прихильниками сірого і чорного SEO).

Ще один учасник повідомив про значні зміни по категорії розваг. За його спостереженнями, у багатьох сайтів в цій тематиці сильно просіли позиції, однак протягом декількох годин все повернулося на попередні рівні.

Реакція Google

У Google поки не прокоментувала цю ситуацію.

В якому масштабі спостерігаються ці зміни, і які регіони вони зачіпають, поки незрозуміло.

Позначки: