Лінкбілдінг – що це і як ним користуватися

Що таке лінкбілдінг, чим займається лінкбілдер

Лінкбілдінг – це спосіб просування сайту шляхом отримання великої кількості зовнішніх посилань на сайт.

Часто лінкбілдінг плутають з покупкою посилань, але це різні процеси. В ході лінкбілдінга фахівець ретельно будує контрольний профіль сайту, домагаючись розміщення посилань на нього на якісних, визнаних пошуковими системами ресурсах. Результатом грамотно зробленого лінкбілдінга є збільшення трафіку, зростання кількості переходів на сайт і підвищення репутації ресурсу, на який посилаються.

Від масової покупки посилань лінкбілдінг відрізняється також як покупка вимитої картоплі поштучно в супермаркеті від покупки тієї ж картоплі мішками. Яким би уважним і обережним не був покупець, все одно в мішках буде багато неякісних і гнилих коренеплодів. Те ж можна сказати і про посилання. Якщо ви купуєте кількість посилань, то в ній обов’язково будуть неприродні посилання, посилання зі спамних ресурсів або заборонених сайтів. При цьому не можна сказати, що лінкбілдінг абсолютно не визнає покупки посилань. Цей спосіб в рамках лінкбілдінга теж має право на існування, але при цьому кожне куплене посилання ретельно перевіряється.

Хто такий лінкбілдер

Будівництвом посилального профілю сайту (тобто лінкбілдінгом) займається лінкбілдер. Лінкбілдер це не просто людина, яка розмістить посилання на ваш сайт на сторонніх ресурсах. Це фахівець, який добре знає, яке посилання принесе користь, а яке – шкоду. Головна мета його роботи – отримати посилання з надійного інтернет-ресурсу, такого, який дасть і трафік, і замовлення. Існує кілька основних джерел, якими користуються лінкбілдери, однак не варто думати, що досить на них зайти, залишити там посилання і чекати результатів.

Пошукові системи постійно змінюються і удосконалюються, тому лінкбілдінг є багато в чому творчою справою і вимагає від виконавця хорошого розуміння всіх особливостей SEO і спеціальних знань.

Джерела посилань

У Всесвітній павутині чимало майданчиків, розміщення посилань на яких сприяє швидкому просуванню сайту. Розглянемо основні з них:

  • Соціальні мережі – найбільш вигідний на сьогодні варіант, розміщені на сторінках мереж посилання визнають всі пошукові системи.
  • Блог, в якому є якісні статті або вірусний контент. Як правило, достатньо попросити відвідувачів поділитися з друзями вподобаним матеріалом, заздалегідь розмістивши на сторінці блогу кнопки соціальних мереж.
  • Інтерв’ю популярної людини, яка захоче похвалитися їм на своїй сторінці або в своєму блозі. Візити шанувальників і поширення посилань на ваш сайт вам гарантовані.
  • Тематичні форуми, де посилання спочатку можна ставити в підпису, а пізніше – у відповідній темі, яку можна відкрити самому.
  • Через новинну стрічку вашого сайту при наявності цікавої новини можна розкидати безліч корисних і якісних посилань.
  • Корисні чи кумедні відеоролики або зображення користуються популярністю завжди, а, отже, є прекрасним джерелом посилальної маси.
  • Власний канал на YouTube при наявності цікавого контенту принесе не менше посилань, ніж блог або інтерв’ю.
  • Акаунти на популярних сайтах вакансій, дошках оголошень, довідниках.
  • Навчальні матеріали, які можна скачати безкоштовно, і кожен з яких містить посилання на ваш сайт.
  • Проведення опитувань і рекламних акцій.
  • Спілкування з власниками надійних ресурсів, з наступною покупкою або обміном посиланнями.

Як бачите, джерел чимало, але тільки досвідчений лінкбілдер здатний використовувати їх творчо і з максимальним ефектом. Більш того, вкрай важливо регулярно аналізувати і переглядати і стратегію лінкбілдінгу і його джерела. Тільки якісний аналіз по кожному посиланні і ресурсу принесе вам потрібний результат.

Переваги та недоліки лінкбілдінгу

Зі сказаного вище ясно видно і плюси, і мінуси цього методу SEO-просування. Головна перевага лінкбілдінгу – він дає надійний, довгостроковий ефект. На сайті росте трафік, позиції ресурсу підвищуються і він залишається в ТОПі тривалий час. До того ж, лінкбілдінг може не вимагати великого бюджету, якщо масової закупівлі посилань стратегія роботи не передбачає, так що за великим рахунком, вам залишиться оплатити роботу фахівця з просування і подбати про якісний контент.

Головний мінус лінкбілдінгу – він вимагає часу. Це і час, який лінкбілдер витратить на розміщення посилань, і то, що піде на те, щоб посилання почали працювати в повну силу. Ручний лінкбілдінг (тобто той, що без «оптової» скупки посилальної маси) вимагає багато часу і погано працює в нішах з високим рівнем конкуренції.

Є у цього методу просування і серйозний ризик. Якщо стратегія і майданчик обрані невірно, якщо куплені посилання виявилися на спам-ресурсі, ваш сайт може потрапити під фільтри пошукових систем, і ви витратите масу сил і засобів, щоб виправити становище. Саме тому варто віддавати перевагу досвідченим фахівцям з хорошим портфоліо.

Лінкбілдінг відмінно справляється з природним нарощуванням посилальної маси і при правильному застосуванні дає прекрасний результат при невеликому бюджеті. Працюйте з досвідченими фахівцями, вибирайте надійні майданчики, і результати не змусять себе чекати.

Позначки: