YouTube TrueView: що це таке і навіщо використовувати?

YouTube TrueView: що це таке і навіщо використовувати?

Сегментація цифрового ринку стала благом і прокляттям маркетологів, які розробляють стратегії по залученню клієнтської бази. Тоді як нескінченну різноманітність каналів поширення контенту та гнучкість, властива Діджитал-маркетингу, безумовно, відкрили переваги при розробці стратегії, величезна кількість матеріалів в dережі і варіантів його споживання зробило брендові повідомлення порожніми і абстрактними.

На щастя, маркетинговим компаніям доступні різні цифрові платформи, що дозволяють уникати таких помилок. Коли стратегія добре продумана, організована і релевантна цільовій аудиторії, вона буде залучати клієнтів і конвертувати їх набагато ефективнішими способами, ніж ті, які можуть дозволити собі традиційні стратегії.

Платформа TrueView від YouTube – прекрасний приклад простого і ефективного вирішення для маркетологів, які намагаються скористатися наявними можливостями потокового відео, щоб розповісти історію бренду. Інтегруючи цей інструмент в єдину стратегію, що враховує досвід клієнтів на всіх етапах воронки продажів, бізнес зможе максимізувати ROI і коефіцієнт конверсії.

Що таке TrueView від YouTube?

З тих пір, як Google придбала YouTube, відеоплатформа помітно змінилася і демократизувалася. Ця еволюція збіглася з швидким розширенням цифрового середовища, в даний час охоплює величезний спектр смаків, інтересів і проблем споживачів.

TrueView стала рекламною платформою, яка пропонує глядачам і рекламодавцям рівні варіанти, супутні бажаному досвіду. Доступна через Google Ads, TrueView надає маркетинговій стратегії гнучкість, необхідну для ефективного залучення аудиторії. Рекламодавці можуть вибрати, який формат розміщення краще підійде для їх клієнтської бази. Оскільки компанії зазвичай платять за рекламу, з якою аудиторія взаємодіє в тій чи іншій мірі, TrueView також забезпечує економічно вигідне рішення, яке, по суті своїй, приносить зростання ROI і конверсій.

Чому маркетологи використовують оголошення TrueView?

На перенасиченому ринку невелике поліпшення може забезпечити значні конкурентні переваги. Саме в цьому зацікавлені маркетологи, що працюють з TrueView. Маркетингова кампанія повинна по максимуму використовувати унікальні переваги потокового відео, щоб оптимізувати досвід клієнта на різних етапах воронки продажів:

Провідні переваги мобільної відеореклами, на думку представників американських медіа:

Підвищує впізнаваність бренду – 47%

Покращує залучення / інтеракції – 34%

Стимулює покупки з мобільних – 31%

Покращує користувальницький досвід – 29%

Підвищує автентичність голосу бренду – 23%

Підвищує кваліфікацію залучених / натиснувших по оголошенню – 21%

Покращує Лідогенерацію – 20%

Підвищує CTR у порівнянні з десктопною рекламою – 20%

Менш нав’язлива – 15%

Нічого з перерахованого – 6%.

Останні дані статистики про ефективність платформ повинні розвіяти нерішучість і сумніви маркетологів, ще не знайомих з TrueView (якщо є такі). До теперішнього моменту тести Google показали, що платформа підвищує рейтинг кліків на 11% ефективніше, ніж стандартна банерна реклама. А значна частина користувачів, клікнувши по рекламі, переглядає й інші відеоролики компанії протягом 24 годин після початкового перегляду.

Більш того, ці глядачі на 500% частіше слідують заклику до дії. Для маркетингових кампаній, в яких добре опрацьовані лендінги посилені оголошеннями на TrueView і якісним контентом, ці цифри обіцяють новий рівень ефективності. Отже, TrueView значно підвищує залучення користувачів. У поєднанні з гнучкістю платформи, це дозволяє рекламодавцям адаптувати свою кампанію відповідно до переваг споживачів.

Подібності та відмінності між TrueView та іншими рекламними форматами YouTube

Платформа TrueView – найбільш підходящий вибір для управління досвідом глядача. Проте, інші формати реклами на YouTube, як рекламні ролики і спливаючі оголошення, теж мають позитивні сторони. Всі формати оголошень на YouTube дозволяють рекламодавцям зорієнтувати рекламу за базовою демографією, інтересам, місцем розташування, мови, та інше. Відповідність між самим оголошенням і супроводжуючим роликом підвищує ефективність реклами. Ця відповідність відіграє значну роль в залученні глядача і подальшому залученні його в воронку продажів. Реклама перед переглядом відео та спливаючі вікна – теж ефективні формати, оскільки рекламодавець платить тільки тоді, коли користувач натискає на оголошення.

TrueView

Такі відмінності між TrueView і іншими форматами YouTube. Загалом, цей інструмент – кращий варіант для рекламодавців, що бажають оптимізувати призначений для користувача досвід в цілому.

Говорячи про три основні формати: оголошення на початку (TrueView In-Stream), оголошеннях в процесі показу (TrueView Video Discovery) і банерної реклами в нижній частині ролика, TrueView викликає у глядача найбільш яскраве враження. Наприклад, «потокові» оголошення на початку ролика можна пропустити через 5 секунд – але рекламодавець не платить, якщо користувач не переходить за посиланням або не оглядає ролик до кінця.

Простіше кажучи, «потокові» оголошення TrueView краще підходять для підвищення впізнаваності та доступності бренду за рахунок використання унікальних можливостей потокового відео. Це підтверджується залученою аудиторією і впливом на неї (в 2,8 рази вище, ніж звичайні рекламні ролики на YouTube).

Здатність медійних оголошень TrueView зіставляти контент з результатами видачі звичайного пошуку по платформі YouTube зрозуміло, теж веде до зростання CTR.

Важливість цільової сторінки для максимізації результатів TrueView

Унікальний контекст, що дозволяє оголошенням TrueView залучати аудиторію, повинен бути настільки ж ефективним, як і інші компоненти повідомлення. Якщо між оголошенням і вмістом сторінки, на яку перенаправлений користувач, немає релевантності та відчуття безперервності, то переваги платформи будуть витрачені даремно.

Ефективні лендінги грають вирішальну роль в процесі, оскільки вони сприяють взаємодії непідготовленої аудиторії з іншими компонентами стратегії вхідногу маркетингу, включаючи заклик до дії, спрямовує аудиторію через воронку продажів.

Узгодженість між рекламою і сторінкою має великий вплив на конверсію. Наприклад, невідповідність дизайну часто дратує відвідувачів – адже це схоже скоріше на безглузду приманку, а не на чітке маркетингове повідомлення.

Вбудований вихідний контент – відеореклама, скріншоти або навіть фрагменти запису – ще один спосіб створення безперервності. Але слід зазначити, що деталізація лендінгу також важлива для максимізації залучення клієнтів. Привабливі і чіткі заклики до дії, стислість і зручність для читача, акцент на бренд і продукт – невід’ємні риси дизайну посадкової сторінки. Дотримуючись цих принципів, ви створите ефективний канал для поширення контенту, орієнтований на продаж і максимізацію ROI.

Замість висновку

TrueView YouTube є потужним інструментом для рекламодавців, які прагнуть максимально підвищити ефективність реклами з цільовою клієнтською базою. Проте, платформа навряд чи принесе вам високий ROI і зростання продажів, якщо вона не буде підкріплена єдиною маркетинговою стратегією, включаючи спеціально розроблений лендінг.