Google Tag Manager – це інструмент пошукової системи Google, який допомагає інтернет-маркетологам і фахівцям з контекстної реклами налаштовувати потрібні сервіси для роботи та відстежувати їх ефективність. Інструмент допомагає значно прискорити процес налаштування аналітики інтернет-сайту.
Google Tag Manager – абсолютно безкоштовний сервіс, проте є платна версія, яка від безкоштовної відрізняється відсутністю декількох специфічних функцій, таких, як “зони” і “Ворхкфлоу затвердження Змін”. Встановити гугл тег менеджер на сайт i користуватися ним дуже просто.
Як створити обліковий запис в Google Tag Manager і встановити на сайт контейнер GTM
Створити аккаунт можна на офіційному сайті платформи tagmanager.google.com., щоб зареєструватися в системі, потрібно мати обліковий запис в Google.
Після реєстрації облікового запису відкриється інтерфейс головного екрану Google Tag Manager. Якщо раніше не було акаунта GTM, то Google запропонує створити новий аккаунт. Після натискання на кнопку “Створити аккаунт” відкриється вікно додавання нового акаунта, потрібно буде вказати такі дані:
- назва акаунта – будь-яке слово або поєднання слів, які будуть коротко характеризувати аккаунт;
- країна, на території якої буде встановлено контейнер GTM;
- чи буде потрібно можливість передавати анонімні дані в Google та інші сервісні служби;
- назва контейнера GTM;
- цільова платформа, на якій планується встановити контейнер GTM: веб-сайт, iOS, Android, AMP (оптимізовані під завантаження на мобільних пристроях версії сторінок сайту), Server.
Після заповнення всіх полів потрібно буде поставити згоду з умовами щодо обробки даних відповідно до вимог Генерального Регламенту ЄС про захист персональних даних.
При створенні нового облікового запису в Google Tag Manager автоматично буде створено новий контейнер GTM.
Вікно з кодом контейнера GTM потрібно буде додати до вибраної цільової платформи. Він складається з двох частин: верхній код, який потрібно буде додати перед закриває тегом </head>, і нижній, який йде відразу після відкриває тега <body>.
Після створення контейнера GTM його потрібно опублікувати на цільовій платформі. Для цього в правому верхньому куті акаунта потрібно натиснути кнопку “Відправити”. Відкриється форма, в якій можна буде змінити назву та опис версії. Можна не заповнювати ці поля, а просто натиснути кнопку “Опублікувати”.
Можна легко перевірити правильність встановлення контейнера GTM на цільовій платформі. Зробити це можна через спеціальні сервіси та методом візуального огляду коду сторінки. Найпростіший спосіб перевірки – розширення Tag Assistant Legacy, створене компанією Google. Воно використовується для перевірки правильності установки кодів різних сервісів Google. Його можна завантажити у відкритому доступі та воно теж абсолютно безкоштовне. Щоб дізнатися, чи правильно встановлений код, потрібно запустити розширення і натиснути на початок перевірки. Колір іконки після завантаження сторінки скаже про результат перевірки: якщо він зелений, то код встановлений вірно, якщо Червоний – невірно, синій – помилок немає, але установка коду відрізняється від рекомендованого способу, Жовтий – є помилки, які потрібно усунути негайно.