Читання цієї статті буде вам корисним, якщо ви:
– орієнтуєтеся на надання послуг або продаж товарів особам молодше, що народилися після 1996;
– займаєтеся наймом фахівців з зазначеної вище категорії претендентів.
Пройшли ті часи, коли у всіх своїх бідах можна було звинувачувати мілленіалів, тому що сьогодні на ринок виходить нове покоління споживачів, на яке кидають несхвальні погляди всі кому не лінь – покоління Z.
Вони молоді, нетерплячі, надмірно примхливі і, як і будь-яке нове покоління, оповиті ореолом таємничості, який не дає спокою старшому поколінню.
Зрозуміти їх ще тільки належить, але не можна заперечувати того, що вони є майбутнім людства, а з точки зору бізнесу – важливою цільовою аудиторією. За оцінками чисельність Gen-Z буде вже перевищує число мілленіалів.
Очевидно, що адаптація стратегій контент-маркетингу до особливостей нового покоління споживачів дозволяє збільшити клієнтську базу фірми на мільйони людей, і тому зовсім не дивно, що подібною роботою сьогодні зайняті більшість маркетологів.
Але яким чином бізнес може привернути увагу Z-покоління?
Вони здаються настільки далекими і незрозумілими, що це буде неможливо. Все згадане раніше про їх непостійність робить їх вкрай складними клієнтами.
Орієнтування на аудиторію Z – це завдання не для слабких. Надовго їх увагу утримати вкрай важко, їх не можна назвати лояльними до брендів, адже вони легко можуть перейти до іншої, більш цікавої пропозиції, як тільки випаде така можливість.
Однак ні у кого немає сумнівів, що вони є важливою цільовою аудиторією. Їх сила – в чисельності, і якщо ви переманити їх на свою сторону, то озолотитеся.
Отже, яким же чином можливо утримувати увагу настільки динамічного покоління так довго, щоб вони почули і прийняли ваш посил, і що ви можете зробити, щоб у них з’явилося бажання інвестувати в ваш продукт або сервіс свій час і гроші?
Будьте там, де вони
Налагоджувати контакт з цією демографічною групою найкраще через онлайн-платформи, особливо ті, які в першу чергу або повністю доступні тільки на мобільних пристроях.
Не секрет, що Gen-Z прямо-таки одержимі мобільними пристроями. Але треба сказати, що це справедливо не тільки для них. Так, сайти соціальних мереж, однаково доступні як з робочого столу, так і з мобільних пристроїв, отримують більше саме мобільного трафіку, але через смартфони заходять на них не тільки ті, хто молодше 21, але і всі інші. Наприклад, Youtube здебільшого всі дивляться саме з мобільних гаджетів.
Не забувайте і про популярність таких додатків і сервісів, як Whatsapp, Instagram і Snapchat, які орієнтовані, перш за все, на взаємодію через мобільні пристрої. В процесі просування контенту в мережі всі ці платформи повинні стати самими пріоритетними каналами вашого маркетингу.
Заручіться підтримкою мікро-інфлюенсерів
На відміну від великих лідерів думок, які далеко не завжди готові стати вашому бізнесу відповідною партією (буває і таке, що людина з 2 мільйонами підписників не може продати 3 дюжини футболок!), Аудиторія сприймає мікро-інфлюенсерів в як найбільш достовірних і заслуговуючих на довіру джерела інформації про продукт, технології або послуги.
Мікро-інфлюенсери більш автентичні, і це призводить до генерації більшої кількості конверсій і встановлення кращого взаєморозуміння з аудиторією. При цьому буде помилкою думати, що авторитети галузі «живуть» виключно в середовищі Instagram. Такі популярні сьогодні додатки і канали, як TikTok, Snapchat, eCommerce-спільноти, дозволяють по-новому поглянути на роль лідерів думок і механізм їх впливу.
Який контент генерувати?
Якщо ви працюєте з прицілом на Gen-Z, то ваша маркетингова стратегія в обов’язковому порядку повинна включати в себе створення такого контенту, який був би здатний потрапляти в поле зору Z-користувачів навіть з урахуванням їх слабкої здатності до концентрації уваги.
Об’ємні пости і описання вже не будуть працювати так само ефективно, як на попередніх поколіннях. Вам доведеться покладатися тільки на зображення, відео, барвисту графіку.
Та ж інформація, яка раніше б подавалася в абзаці тексту, буде більш помітна вашій цільовій аудиторії, якщо буде представлена у вигляді зображення або графіки. Ну, а відео-формат відкриє вам ще більше можливостей.
Не забувайте, що головне при створенні лендінгу – залишатися гранично лаконічним. За допомогою відео та графіки відповідати цій вимозі набагато простіше. Як і привертати увагу.
Чи означає це, що слід перестати використовувати текст?
Ні в якому разі!
85% представників покоління Z дратує велика кількість реклами в Google, і більшість з них охоче користується блокувальниками реклами.
Але в той же час 71% визнається, що про нові продукти вони дізнаються саме з Google. Це вказує на те, що Gen-Z активно користується пошуковими системами і віддає перевагу першим результатам органічного пошуку.
Що ж виходить? Привернути увагу Gen-Z, не зашкодивши при цьому SEO, ви зможете, доповнивши ваші пости релевантними візуальними матеріалами та поліпшивши загальне враження від сторінок.
Z-покупці ще не можуть похвалитися такою купівельною спроможністю, яку мають мілленіали, але вони мають вплив, і ви, як бренд, повинні ним скористатися.
Хороший спосіб налагодити контакт з Gen-Z – опублікувати в Instagram «сторіз» із закликом до дії (як правило, проханням – перейти на сайт, зробивши свайп вгору). Опубліковане відео або фотографія і підпис до неї повинні викликати цікавість і бажання відгукнутися на заклик, щоб отримати більше інтригуючих подробиць.
Одним з тих, хто ефективно користується цим прийомом, є Метью Хассі (@thematthewhussey), популярний тренер по знайомствам і розвитку відносин.
Поверх «сторіз» він поміщає заклик «Проведи пальцем вгору», по якому користувач потрапляє або в його блог, або в Instagram-стрічку, де знаходить великі пости з матеріалами по знайомствам і відносинам. Що стосується підписів до його фотографій, то вони всі до одного покликані народжувати інтригу і пробуджувати цікавість. Погляньте хоча б на цей приклад:

Настав час поговорити начистоту і розвіяти один з найбільших міфів про відносини
Як бачите, в «сторіз» використано:
- привабливе зображення;
- тема, яка цікава Gen-Z (відносини і міфи про відносини);
- привертають увагу фрази «поговорити відверто» і «розвіяти міф про відносини»;
- зрозумілий заклик до дії;
- ефективне використання закритого (gated) контенту, тобто Метью стежить за тим, щоб люди не отримали доступ до матеріалу, поки вони не проведуть пальцем вгору і не зайдуть в його пост в Instagram.
Іншим варіантом вийти на зв’язок з Gen-Z можуть бути меми, і, оскільки вони в даний час користуються популярністю серед молоді, вам буде корисно продемонструвати своє почуття гумору і розбавити свій Z-маркетинг різного роду жартами і приколами.
При цьому важливо виглядати природно. Якщо буде помітно, що ви щосили намагаєтеся когось розсмішити, це не приверне, а, навпаки, відштовхне аудиторію.
Будьте доброзичливими, добрими і смішними
При спілкуванні з Gen-Z важливо залишатися природними, справжніми, і при цьому вміти не тільки красиво говорити, але і уважно слухати. Якщо ви зумієте захопити їх своєю персоною, то вони підуть за вами і куплять те, що ви пропонуєте.
Двостороннє спілкування не обмежується виключно онлайн-досвідом. Розповсюдьте його і на оффлайн, організуйте безшовний досвід взаємодії, Ви можете це зробити омніканальним. Омніканальність – знайомий всім маркетологам термін – означає взаємну інтеграцію розрізнених каналів комунікації в єдину систему, і це саме той підхід, який працює у випадку з Gen-Z.
Покоління Z більш емоційно і експресивно, ніж представники попередніх поколінь. Тому вкрай важливо наділити свій бренд людським обличчям. Йому вони будуть довіряти більше, ніж просто гучному імені.
І не пропустіть можливість зробити свій бренд цікавіше за рахунок гумору. Gen-Z володіє іншим і кілька химерним почуттям гумору, і вам слід це врахувати. Як? Знайдіть якогось 18-річного юнака чи дівчину і попросіть його / її показати свій улюблений контент на Youtube, Instagram та інших платформах. Ви будете щиро вражені тим, що вони дивляться, але знати це важливо.
Що стосується мови, то контент, призначений для споживання Z-користувачами, повинен бути максимально лаконічним і містким, щоб в декількох словах висловлювати суть того, чим ви займаєтеся.
Найпоширеніше питання, яке задають представники будь-якої цільової групи, коли їм намагаються продати що-небудь, звучить так: «Для чого мені це?». І Gen-Z в цьому плані мало чим відрізняється від інших категорій покупців.
Оскільки покоління Z, мабуть, можна по праву вважати одним з тих, чию лояльність бренду або продукту заробити найважче, у вас повинна бути вагома причина, щоб домогтися такого ставлення.
Відгуки клієнтів та чесні огляди на продукт – це хороший спосіб переконати аудиторію Gen-Z в автентичності того, що ви пропонуєте.
Якщо ви заручилися підтримкою знаменитості, будь-якого інфлюенсера або блогера на Youtube, буде ще краще. Формат відео з розпакуванням товарів дуже популярні серед молоді, і бренди, орієнтовані на Gen-Z, повинні прийняти це до відома.
Ще одна річ, яка діє як стимул до співпраці, – це ідеали та цінності бренду. Gen-Z – найбільш соціально свідоме покоління. Якщо бренди просувають в маси ідею відповідального виробництва або дбайливого ставлення до природи і самі дотримуються цих ідеалів, то продукцією і послугами цих компаній Z-споживачі, швидше за все, продовжать користуватися. Ці ідеали – то, що відрізняє бренд на ринку, від цілих когорт компаній, що пропонують один і той же продукт і конкурують з більш дешевими альтернативами.
Як і мілленіали до них, вони без вагань виступлять проти і перестануть підтримувати організації, якщо ті будуть дозволяти собі етичні порушення. Зовсім недавно американська мережа ресторанів швидкого харчування Chic-Fil-A відзначилася благодійністю на користь організацій, які виступають проти ЛГБТ. Молоде покоління звернуло на це увагу і оголосило бойкот цій мережі.
Gen-Z відчуває величезну потребу бути ближче тим компаніям, чиї ідеали вони поділяють і чий підхід до бізнесу цінують. В умовах жорстокої економіки і жорстокої конкуренції, де споживач розпещений вибором, а на ринку присутня маса більш дешевих альтернатив, увагу до цієї деталі – те, що дозволить вам виділитися і привернути до себе увагу нового покоління.
Високих вам конверсій!
За матеріалами: wittypen.com