Що таке скріншот

Screenshot

Скріншот – це знімок екрана комп’ютера, планшета або смартфона.

Використання скріншотів економить час. Краще один раз побачити, ніж сто разів почути або прочитати.

Навіщо потрібні скріншоти

Є пара основних варіантів, коли може знадобитися знімок екрана.

 1. Якщо у людини виникла несправність, наприклад, якась помилка на комп’ютері, він може зробити скріншот і відправити фахівцю. Це простіше, ніж описувати все словами.
 2. Якщо людина пише гайд, як налаштувати щось, або просто описує якийсь додаток, то вона може проілюструвати свою роботу скріншотами. Читач зрозуміє відразу ж, про що йде мова.

Багато сучасних програм дозволяють не просто зробити знімок, але і частково або повністю обробити його. Наприклад, до нього можна додати написи, що пояснюють, стрілочки, вказівки, лінії і виділення.

Як зробити скріншот

Win + Shift + S на Windows 10

Створення знімка фрагмента екрана. Можливий вибір області знімку прямоугольної або дозвільної форми, зробити знімок всього активного вікна або всього екрану. Після того як ви зробили скріншот є можливість додати написи, редагування і виділення.

Зображення копіюється в буфер, тому ви з легкістю можете відправити зображення одразу кому завгодно.

PrintScreen або Alt + PrintScreen

 • Натисніть. Знімок потрапить в буфер обміну.
 • Вставте в редактор зображень скрін з буфера.
 • Збережіть скріншот в потрібному форматі.

Ножиці

(В майбутньому цей інструмент перекочує в “Win+Shift+S”.

Інструмент дозволяє зафіксувати частину екрану.

 • За запропонованим шляхи знайдете стандартну програму і запустіть її. Ви побачите невелике віконце і як би засвічений екран, це і буде поле для скриншота.
 • Затискаючи ліву кнопку мишки, виділіть потрібну ділянку або весь екран і натисніть кнопку «Створити».
 • Програма запропонує чотири варіанти, що ви можете робити з отриманим зображенням. Воно може бути вибрано у вигляді прямокутника (за замовчуванням), у довільній формі, у вигляді вікна або ж на повний екран.

У такому варіанті є можливість не тільки побачити, що саме ви зняли, але і додати написи, редагування і виділення. Після завершення обробки, скріншот легко буде зберегти на своєму пристрої у вигляді файлу растрової графіки.

Онлайн-сервіси

Є онлайн сервіси, які автоматично публікують скріншот в інтернеті. В буфер копіюється посилання, яке ви легко можете скинути в чаті.

 • Зручний і функціональний, але при цьому надзвичайно простий в застосуванні хмарний менеджер зображень Gyazo не тільки миттєво робить знімки виділених областей, але також зберігає їх на сервері. Таким чином, ви завжди і з будь-якого пристрою можете відкрити посилання на скріншот онлайн і подивитися все, що потрібно.
 • Сучасний і доступний, абсолютно безкоштовний сервіс для створення скріншотів Joxi дає користувачам безліч нових можливостей. Для більш просунутих користувачів пропонується велике сховище файлів, пряме посилання на зображення або інший файл, а головне, необмежений термін їх зберігання, що для багатьох є корінним фактором при виборі додатків.
 • Платна програма Snagit відмінно зарекомендувала себе на протязі не одного року. Вона коштує грошей, але зручність і функціональність їй не позичати. Причому цією програмою можна захоплювати не тільки зображення, але і відео прямо з екрану.
 • Онлайн сервіс PasteNow дозволяє відразу ж завантажити потрібні зображення в мережу і отримати на них пряме посилання онлайн. Працювати з цією програмою так само просто, як і за допомогою звичайного вбудованого «Пейнт», та й дії для збереження зображення здійснювати потрібно буде ті ж.
 • Програма для скріншотів Lightshot, котра позиціонується, як найбільш швидкий і зручний софт для створення знімків екрану. Вона дозволяє робити скріншот за два кліка, а протягом секунди вже мати пряме посилання на нього в мережі. Просте редагування і можливість ділитися картинками – додаткові «фішки» програми.

На смартфоні

 • iOS – Затисніть кнопку “Додому” і “Включення”
 • Android – в ранніх версіях робити скріншот можна було за допомогою додатків, зараз є спеціальна кнопка на панелі швидкого доступу, також кнопка вимкнення + зменшення гучності.

Або просто проведіть ребром долоні зліва направо.