Ідеї ​​для постів в Інстаграмі для бізнесу

Ідеї ​​для постів в Інстаграмі для бізнесу
Вміст Сховати

Ідеї ​​для постів в Інстаграмі варто продумати заздалегідь. Прописати контент-план, який допоможе вам стабільно публікувати цікаві пости для цільової аудиторії. Особливо ідеї для постів в Інстаграм будуть актуальними для бізнесу.

Якщо лаїфстаїл блогеру досить просто генерувати контент за рахунок свого життя, то з бізнесом дещо складніше. Більшість бізнес облікових записів ведеться дуже нудно. Без кінця публікуються щось на кшталт: «який чудовий комбінезончик! Ціна 2000 гривень …».

Такий контент не те, що навіть не розпалює інтерес передплатників, він швидше схожий на спам. Відповідно, такі профілі мають низьку залученість і роблять продажі час від часу.

Щоб такого не відбувалося, генеруйте контент, який буде цікаво читати. Насправді, це набагато простіше, ніж здається.

Я вам трохи допоможу та поділюся ідеями для постів в Інстаграм, які зроблять ваш профіль більш живим та цікавим.

Ідеї ​​для постів в Інстаграм — списки

Один із найпопулярніших серед читачів видів контенту. Списки легко сприймаються, містять максимум корисної інформації, легко писати. Їх добре лайкають і зберігають. Використовуйте їх, якщо вашу інформацію можна подати у вигляді списку.

Ідеї ​​списків:

 • 10 книг (про здорове харчування, про мислення, для жінок, про бізнес),
 • 5 додатків для… (смартфону, інстаграм, магазину тощо)
 • 7 кроків до… (успіху, багатства тощо)
 • 10 інсайтів, які допомогли мені (вирости, заробити мільйон, відкрити успішний магазин тощо)
 • 15 порад, які допоможуть уникнути проблем у бізнесі;
 • 50 фільмів, які перевернуть ваше життя;
 • 20 ідей збільшення прибутку від бізнесу.

Такі посади пишуться досить легко і подобаються людям. Діліться будь-якими списками, які будуть корисні та цікаві вашій цільовій аудиторії. Чим товщі список, тим краще.

Поясніть терміни простими словами

У багатьох нішах представники цільової аудиторії просто не розуміють значення професійних слів. Викладайте періодично пости пояснення, що означають ті чи інші слова. Головне, пояснювати простою мовою, «на пальцях».

FAQ-пости

Зберіть популярні питання вашої ЦА та напишіть на них відповіді. Це можна робити як списком, відповівши відразу на кілька питань, так і окремо, відповідаючи на 1 питання за один раз. Наприклад, «Топ-5 найпопулярніших питань», «Відповідаємо на ваші найцікавіші питання на тему…».

SAQ-пости

Це пости з запитаннями, що обов’язково задаються. Список питань, які ваші потенційні клієнти не ставлять, але, як ви вважаєте, просто зобов’язані ставити.

Дослідження

Напевно у вашій ніші проводяться якісь цікаві дослідження, про які ви зможете розповісти простою мовою та підкріпити їх фактами, графіками та цифрами. Головне, запакувати це ненудним чином.

Самостійне дослідження

Проводьте невеликі дослідження у своєму бізнесі та ділитесь ними з читачами. Супроводьте відповідними ілюстраціями та барвистими подробицями.

Покрокове керівництво, що навчає пост

Це текст про те, як зробити щось (у вашій тематиці) і отримати результат. Кулінарні рецепти, як поставити мету, як зібрати валізу в подорож.

Чек-лист

Створюйте контрольні списки будь-яких покрокових завдань, щоб читачі могли з ними звірятися, коли виконують це завдання.

Наприклад, чек-лист:

 • з публікації посту;
 • перед подорожжю;
 • необхідні документи для відкриття фірми;
 • корисних звичок;

Проблема та вирішення

На початку тексту позначте проблему, а далі розкрийте, як її вирішити. Це дуже популярний тип контенту. Використовуйте його, особливо якщо бачите, що у вашій ніші зустрічаються повторювані проблеми в аудиторії.

Поділіться статистикою

Наведіть цікаві статистичні дані, які стосуються вашого бізнесу та вашої ЦА. Ще цікавішим буде, якщо це будуть результати вашої діяльності.

Напишіть свій серіал

Знайдіть цікаву тему, яку можна розбити на кілька постів та публікуйте щодня чи щотижня. Читачі з цікавістю стежитимуть за розвитком подій у «серіалі».

Не забудьте вигадати унікальний хештег для цієї серії постів і нагадувати, де можна прочитати початок і коли наступна серія.

Ідеї ​​для постів в Інстаграм — інтерв’ю

Візьміть інтерв’ю у клієнта чи впливової людини з вашої чи суміжної теми бізнесу. Обов’язково згадайте його у тексті. Нехай інтерв’ю буде корисним і водночас просуватиме (непрямо) ваш товар.

Наприклад, магазин доглядової косметики може взяти інтерв’ю у блогера, який пише про красу та догляд. Якщо це продукти, можна взяти інтерв’ю у відомого кулінара.

Якщо пишіть про просування бізнесу, можна взяти інтерв’ю успішного підприємця. Це може бути як відео, так і текст (кілька питань та відповідей).

Ділитесь цікавими людьми

Якщо у вашій ніші є впливові, відомі особи, обов’язково згадайте їх у своєму пості, не скупіться! Нехай це буде цитата, відгук або ваш інсайт після прочитання книги/проходження тренінгу цієї людини, не забудьте відзначити її. Можливо, він прокоментує або навіть розширить вашу посаду.

Новини тижня/місяця

Діліться новинами вашої галузі (тими, що будуть цікаві для вашої аудиторії). Додайте свою думку про цю новину.

Цитата

Обов’язково за вашою тематикою та бажано із зазначенням джерела. Можна додати свою думку з цього приводу, розкрити її зміст чи запитати, чи згодні читачі з написаним. Цитата і сама по собі може бути ідеєю для цілого посту.

Жартівливий пост

Іноді контент можна розбавити жартами на вашу тему. Головне, публікуйте жарти, які зрозуміють ваші потенційні клієнти (деякі помилково орієнтуються на колег і потім дивуються, що читають конкуренти, а чи не їх ЦА). І не торкайтеся політичної чи релігійної тематики.

Опитування

Задайте читачам просте запитання, на яке вони можуть швидко відповісти. Добре, якщо це буде «так/ні», тому що так більше людей дадуть відповідь на запитання. Ваше питання може стосуватися як ваших товарів чи послуг, так і ніші загалом.

Історія та сторітеллінг

Розкажіть свою історію чи цікаву історію у вашому бізнесі. Можливо, у вашій роботі сталося щось незвичайне нещодавно? Поділіться зі своїми читачами! Сварилися з постачальниками? Не встигали надати послугу вчасно через природні катаклізми, але все ж таки впоралися з цим? Це буде цікаво для передплатників.

Сторітелінг – це теж історія, але довша. Опишіть ваш шлях: з чого почалося все, з чим довелося зіткнутися, до чого ви прийшли зараз? Це дуже сильний інструмент.

Якщо звичайні історії люди просто читають, то за сторітелінгом стежать! Їм цікаво побачити, що було далі. Якщо ви трохи переплетете це з принципом серіалу, то можливо навіть знайдете своїх фанатів;)

Новина

Поділіться з читачами, якщо сталося щось нове в компанії. Переїхали до нового офісу, з’явилася нова послуга, закупили нове обладнання, найняли нового співробітника до команди, стався ребрендинг. Все це варте уваги і буде цікавим передплатникам.

Пост-кейс

Опишіть результати вашого клієнта у пості чи відео. Скільки клієнтів отримав ваш клієнт, скільки заощадив, наскільки смачніші страви стали у нього виходити, як кар’єра пішла вгору після того, як клієнт оновив гардероб у вашому магазині і т.д.

Ідеї для постів в Інстаграм – огляд для передплатників

Подумайте, що можна розглянути у вашій темі? Турагентство може зробити огляд готелю, магазин техніки – нового смартфона, салон краси – нового засобу для волосся, компанія з організації заходів – якоїсь події. Постарайтеся, щоб огляд був максимально неупередженим.

Порівняння

Порівняйте свій продукт чи послугу з тим, що пропонують ринку ваші прямі та опосередковані конкуренти. Чесно озвучуйте плюси та мінуси кожного рішення. Звичайно, хоч у вашої послуги/продукту і будуть свої (маленькі) недоліки, у результаті потенційний клієнт повинен зрозуміти, що варто зробити вибір на користь вас.

Пост-запитання

Влаштуйте «гарячу лінію»: напишіть, що передплатники можуть весь день ставити запитання у коментарях. Тему дайте самі: продукція, послуги, сфера загалом чи навіть ваше життя. Далі відповідайте на запитання у коментарях, а найцікавіші теми розкрийте окремими постами. Ви покажете свою експертність та покращите статистику облікового запису.

Пост про тренди

Що на вашу думку набирає популярність сьогодні? Розкажіть про це. Буде дуже круто, якщо те, що стає трендовим, можна замовити у вас, чи то товар чи послуга.

Натхнення

Багатьом із нас іноді потрібне натхнення. Такий текст, як правило, не несе жодної корисної інформації і не продає, але робить аудиторію лояльнішою. Ресторан може надихнути на гарну трапезу, візовий центр – на подорожі, навчання чи роботу закордоном, магазин продуктів – здорове харчування, а косметолог – бути красивою.

Застережливий пост

Якщо вашим передплатникам загрожує небезпека, наприклад, шахраї можуть представлятися вами та обманювати їх, або хтось уже обдурив вас, напишіть про це та попередьте читачів.

Закулісся

Показуйте, що ховається за кадром, на виробництві, як створюється продукт, як відбувається надання послуги, упаковка, взаємодія між співробітниками. Підглядати це дуже цікаво!

Посада від співробітників

Якщо співробітникам можуть розповісти передплатникам щось цікаве, обов’язково використовуйте цю ідею. Продавцям, флористам, дизайнерам, менеджерам є чим поділитися, повірте! Перетворіть це на щотижневу рубрику.

Продаж

Продаж – це те, що потрібно робити на регулярній основі, інакше навіщо ви все це затіяли? Зробіть смачний опис вашої продукції та докладну інструкцію, як її замовити. Додайте ціну та заклик до дії.

Пост-конкурс

Пообіцяйте якийсь подарунок (краще з вашої продукції) одному з передплатників за лайк та репост вашого посту. Або через те, що вони розкажуть про вас у своїх сторіс.

Як користуватися

Розкажіть (краще у форматі відео) про те, як користуватися вашим продуктом або послугою. Як використовувати маску для обличчя, фен чи щоденник? Можливо, є спосіб найбільш ефективного та зручного використання? Ця рубрика зміцнить зв’язок із споживачами продукції.

Оновлення продукту

Прихильникам буде цікаво дізнатися про нову упаковку, ціну, покращену якість або доповнений склад. Ви не стоїте на місці, і це викликає повагу.

Процес роботи

Фото та відео у процесі надання послуг завжди викликає інтерес. Якісно знята процедура у косметолога (з коментарями, що він робить зараз), автотюнінг, прикраса тортів, і все, що завгодно – показуйте, як ви робите свою роботу.

Відгуки клієнтів

Періодично опублікуйте відгуки від ваших клієнтів. Дуже добре, якщо клієнт розмістив відгук про вас на своїй сторінці, а ви зробите репост.

Ще краще, якщо цей репост буде зроблений із профілів зірок та популярних блогерів. Як варіант, просіть клієнтів записувати відео-відгуки та викладайте у своєму обліковому записі. Найгірше працюють текстові, але якщо більше немає, то використовуйте їх.

Розвінчання міфів та закриття заперечень

Спростуйте всі популярні міфи, пов’язані з вашим товаром чи послугою. Публікуйте свої сертифікати та дипломи, всіляко підкреслюйте свій професіоналізм. Показуйте, як надсилаєте товар. Це допоможе закрити заперечення та страхи передплатників перед покупкою.

Пара порад щодо ведення Інстаграм

Напевно, не потрібно говорити, що візуальний контент має бути на рівні та відображати вашу діяльність. Навіть якщо ви розповідаєте про щось корисне, використовуйте фото вашого товару або фото, що відображає ваші послуги. Продумайте заздалегідь дизайн постів, він має бути сучасним, актуальним та відповідним саме вашому бізнесу.

Беріть на озброєння представлені вище ідеї для постів Інстаграм. Складіть контент-план та публікуйте пости регулярно.

Також не забувайте ставити хештеги. Для кожного посту в Інстаграмі дозволяється використовувати 30 тегів. Використовуйте цю можливість на повну! І тоді більше людей побачать ваші корисні та цікаві пости.