CTA: що це і як підвищити його ефективність

CTA (Call to Action) – це заклик, мотивуючий користувача до вчинення тієї чи іншої дії (перейти, заповнити форму, зателефонувати, купити, дізнатися і т. д.). Call to Action є заключним етапом в класичній моделі AIDA. Грамотно вибудуваний CTA повинен привернути увагу, зацікавити і спонукати людину зробити дію. Ефективність CTA-елемента – це важливий показник, який необхідно постійно відстежувати. Спостерігайте за тим, скільки людей прийшло на цільову сторінку і скільки з них вчинила діяння. Якщо дане значення занадто низьке, значить щось не так з CTA-елементом.

В якості елемента CTA може виступати кнопка, зображення, форма або навіть текст, який закликає до якої-небудь дії. Його можна використовувати всюди, в будь-якому контенті, наприклад в тих же презентаціях, вебінарах, на банерах і т. д. Навіть голос по радіо, що закликає зателефонувати або зайти на сайт радіостанції, є Call to Action.

Як підвищити ефективність CTA

Існує декілька технік, здатних збільшити ефективність CTA.

  1. Заклик до дії має бути завжди на виду. Іноді має сенс розташувати його на головній сторінці сайту (в місці, де фокусується відвідувач), щоб при переході людина могла відразу ж приступити до покупки, оформлення замовлення, заповнення форми і т. д.
  2. CTA повинен бути максимально простим. Чим простіше і ясніше ви поясните суть, тим краще буде результат. Можна розписати на всю сторінку, чому людина повинна натиснути цю кнопку, а можна написати одну фразу. Найімовірніше, у другому випадку переходів буде більше.
  3. Колір – це те, що дозволяє вашому заклику до дії привертати увагу. Використовуйте кольори, які будуть виділятися на тлі інших елементів сайту, але при цьому вписуються в загальний дизайн сторінки і стиль компанії.
  4. Залучайте більше уваги за рахунок збільшення розмірів CTA-кнопки. Зробіть її ширше, більше за інших елементів, щоб вона виділялася. Головне – вписати її в загальний дизайн сайту, щоб вона не виглядала безглуздо.
  5. Прогалини допомагають виділити кнопку або ж прив’язати її до будь-якого елементу (наприклад, до тексту, який розкриває суть кнопки).
  6. Завжди використовуйте такі слова, як «подзвонити», «скачати», «замовити», «купити», «дізнатися», «читати більше» і т. д. У користувача повинно виникнути відчуття ясності. Жодних сумнівів. Він повинен точно знати, що станеться при натисканні на кнопку.
  7. Розкажіть клієнту, що він отримає, в чому його вигода, замість того, щоб розписувати свої плюси і функціонал. Адже людей завжди приваблювала можливість отримати вигоду, знижку і т. д.
  8. Використовуйте дедлайн. Call to Action повинен спонукати зробити що-небудь зараз, а не потім. Покажіть, що час акції обмежено, пропозиція діє до певного часу. Дедлайн є важливою складовою практично будь-якого CTA.
  9. Тестуйте різні варіанти Call to Action. Використовуйте різні стратегії, пропозиції, дизайн, розташування і т. д. Відстежуйте ефективність кожного CTA і вибирайте найбільш конверсійні.

Call to Action – це тригер, що спонукає користувача зробити ту чи іншу дію. І чим оригінальніше і цікавіше буде даний тригер, тим більше людей по ньому клацають.