- 1 Пошукове просування сайту: 3 базові принципи ?
- 2 4 головні способи монетизації сайтів
- 3 Просування сайту: технічна сторона
- 4 Чинники ранжування?
- 5 Апдейти пошукових систем
- 6 Домен та хостинг. Технічна оптимізація сайту
- 7 З www чи без?
- 8 Дизайн сайту. Вибір CMS
- 9 Фільтри пошукових систем
- 10 Все про SЕО-копірайтинг
- 11 Інші види контенту на сайті
- 12 Безкоштовне просування сайту за допомогою внутрішньої оптимізації
- 13 Перелінковка та структура сайту. Схеми внутрішньої перелінковки
- 14 Зовнішні фактори, що впливають на сайт?
- 15 Поведінкові фактори
- 16 Що робити, якщо сайт не індексується
- 17 Семантичне ядро
- 18 Як класифікувати пошукові запити
- 19 ВЧ СЧ НЧ запити
- 20 Оцінка рівня конкуренції
- 21 Практичні приклади пошукових запитів
- 22 Збір статистики пошукових запитів
- 23 Просування сайту самостійно, через фрілансера та фірму. Особливості, плюси та мінуси кожного способу?
- 24 SEO 2.0 від Netpeak: чи справді новий підхід до просування сайтів?
- 25 За що варто цінувати Netpeak? [SEO 2.0 + просування сайту]
- 26 Чому варто подумати про SEO на етапі розробки сайту?
Більшість сайтів в інтернеті створені з метою заробітку. Заробити на сайті можна різними способами, але головна умова монетизації – багато відвідувачів та переглядів опублікованих матеріалів. SEO (Search Engine Optimization, просування сайтів) допомагає залучити відвідувачів із пошукових систем. Освоїти SEO можна самостійно – у ньому немає нічого надто складного для розуміння, навіть якщо ви не технічний фахівець.
Якщо ви тільки задумалися про створення свого майданчика в інтернеті чи сайт вже є, але вас не влаштовує кількість переглядів, грамотна SEO-оптимізація допоможе виправити ситуацію. Як правильно просувати сайт, за яким принципом працюють алгоритми пошукових систем, на якому етапі створення сайту потрібно підключати SEO і як із мінімальними витратами часу та грошей залучити трафік на свій ресурс – поговоримо у статті.
Пошукове просування сайту: 3 базові принципи ?
Алгоритми просування та принципи ранжування сайтів у видачі пошукових систем постійно змінюються. Тому принципи пошукового просування сайту сьогодні відрізняються від принципів просування 2-3 роки тому.
Перш ніж розпочати створення сайту, потрібно відповісти собі на основні питання:
- Про що ваш сайт?
- Який бюджет потрібен?
- Як ви зароблятимете?
- Як ви зароблятимете?
- Чи зможете ви впоратися з конкурентами?
Перший та головний базовий принцип просування – корисність сайту. Ваш ресурс має запропонувати людям щось потрібне: інформацію, послугу чи товар. Сучасні пошукові системи вміють оцінювати сайти очима звичайного користувача і обдурити їх (наприклад, запропонувавши рерайт інформації з інших сайтів, видавши за авторські матеріали) дуже складно.
Якщо товар/послуга або інформація є унікальними та затребуваними, можна рухатися далі. При цьому важливо розуміти, що потрібного та унікального контенту недостатньо – розмір заробітку залежатиме також від ефективності ваших зусиль щодо просування. Але в будь-якому разі якісний сайт не залишиться без відвідувачів.
Другий принцип — бути не гіршим за середні сайти в цій же тематиці. Якщо раніше навіть наполовину порожній сайт міг потрапити до ТОПу, то сьогодні це неможливо. Потрібно тверезо оцінювати свої сили та розуміти рівень конкуренції. Вам доведеться розвивати свій ресурс без заробітку доти, доки ви не вийдете на рівень, який можна порівняти з конкурентами.
Третій базовий принцип – порівнювати бажання з можливостями. Проаналізуйте конкурентів, оцініть їхні зусилля, час та фінансові витрати, вкладені у сайти, і подумайте, чи під силу вам це. Якщо ні, шукайте іншу нішу.
4 головні способи монетизації сайтів
Основних способів монетизації сайту чотири:
- Прямий продаж товарів та послуг. Сайт виступає по суті рекламним майданчиком, де веб-майстер продає свої товари чи послуги та отримує клієнтів.
- Реклама. Є багато видів реклами: банерна, тизерна, контекстна реклама від Яндекс. Дірект і Google AdSense, реклама в розсилці, розміщення платних рекламних матеріалів. Оплата може йти за покази, кліки або бути фіксованою. Але обов’язкова умова для заробітку на будь-якій рекламі велика відвідуваність. Потрібно мати хоча б 1000 унікальних відвідувачів на день. Винятки – вузькі ніші, де не масового інтересу, натомість кожен відвідувач може принести високий дохід.
- Продаж посилань. Зовнішні посилання можна продавати і заробляти на цьому – особливо якщо у сайту хороші SEO показники (відвідуваність, ТІЦ, вік, PageRank). Пошуковики намагаються боротися з таким явищем, але поки що продаж посилань — цілком робочий варіант заробітку. А створювати сайт тільки під продаж посилань абсолютно безперспективно. До того ж через надто активне розміщення посилань довіра пошукових систем до сайту може впасти. Тому такий спосіб заробітку більше підходить для некомерційних проектів та особистих блогів, які не передбачають високого прибутку.
- Партнерські програми. Це продаж товарів та послуг, але не своїх, а чужих. Ви розміщуєте рекламний матеріал безкоштовно та отримуєте обумовлену комісію у разі продажу з вашого сайту. Зараз майже всі підприємці та компанії, які працюють в інтернеті, мають свої партнерські програми.
Просування сайту: технічна сторона
Розберемо технічну сторону пошукового просування сайту — що і як потрібно налаштувати, щоб пошукові системи полюбили ваш сайт і показували його на першій сторінці видачі, а бажано — в ТОПі.
Як влаштовані пошукові системи
Подробиці пристрою пошукових систем веб майстру не потрібні, але бажано розуміти базові принципи. Пошукова система є мільйонами серверів, які зберігають у собі інформацію про все, що коли-небудь було опубліковано в інтернеті.
Основний компонент пошукової машини – робот, що індексує або пошуковий. Його функції:
- завантаження сторінок з інтернету;
- початковий аналіз змісту сторінок;
- більш докладний аналіз, якщо сторінка видалася цікавою;
- розбір сторінки на елементи: текст, HTML код, посилання, зображення.
Ще один важливий компонент – індекс пошукової системи. По кожному запиту він показує список документів, що містять цей запит, та додаткову інформацію (як часто слово згадувалося на сторінці тощо). Це дозволяє шукати потрібні сторінки за частки секунди, тому що 99% пошуку виконано до отримання запиту користувача
Завершальний етап – фінальне ранжування. У ході цієї процедури усі результати видачі сортуються за якістю. Найкращі на думку пошуковика результати потрапляють у ТОП видачі.
Чинники ранжування?
Розберемо чинники, які впливають просування сайту:
- Поведінкові чинники. Якщо користувачі повертаються на сайт, проводять багато часу, гортають різні сторінки сайту — це показує, що ресурс якісний, і його потрібно високо ранжувати. Якщо одразу закривають – це не дуже добрий показник. Технічні фактори, що визначають працездатність сайту. Хоча технічні недоробки (низька швидкість завантаження сторінок, недоступність сайту, дублі сторінок, неправильне настроювання сесій та кодів відповіді сервера) не призводять до падіння позицій пошукової видачі, вони знижують юзабіліті — зручність для користувача.
- Текстові чинники Сюди відноситься обсяг текстів у знаках, кількість ключових фраз тощо.
- Посилальна популярність ресурсу. Авторитетність ресурсу визначається на основі аналізу його посилання: скільки інших сайтів посилається на ваш, гідні це ресурси чи ні.
- Траст сайту визначає рівень довіри. Цей показник залежить від якості та кількості вхідних посилань, віку та вихідних посилань.
- Чинники часу/віку. Старі та перевірені часом сайти ранжуються вище за щойно створені. Враховується також вік посилань, що ведуть на сайт, швидкість оновлення інформації на сайті.
- Соціальні сигнали враховують, чи рекомендують сайт у соцмережах. але такий фактор застосовується не до всіх сайтів. Мало хто обговорюватиме ВКонтакте статтю про будівельні суміші, тому до вузькопрофільних спеціалізованих ресурсів цей фактор не застосовують.
Апдейти пошукових систем
Update (скорочення АП) означає оновлення. Для пошукових систем під апдейтом зазвичай мають на увазі оновлення алгоритму або будь-яких показників seo:
- Текстовий апдейт. Існує принципова різниця між Google та Яндексом. Видача Google змінюється в режимі реального часу, і як тільки пошуковик індексує новий документ, він протягом декількох хвилин з’являється у видачі. У Яндекс апдейти трапляються раз на кілька днів. До настання апдейта нові сторінки не беруть участь у ранжируванні. На випадок появи термінових новин, які потрібно негайно відобразити в результатах пошуку, у Яндекса є швидкоробот, що індексується, який збирає інформацію, потрібну негайно.
- Посилальний апдейт веде до перерахунку впливу посилань на ранжування сайтів. Як правило, посилальні апдейти за датою збігаються з текстовими.
- Зміни алгоритму. Формули Яндекса, які відповідають за ранжування сайтів, постійно коригуються.
- Апдейт ТІЦ. ТІЦ — тематичний індекс цитування, що показує авторитетність сайту з погляду Яндекса. Оновлюється приблизно раз на два місяці і безпосередньо не впливає на результати пошуку.
Оскільки результати пошуку в Google постійно оновлюються, апдейтами цієї пошукової системи називають серйозні зміни в алгоритмах, введення нових фільтрів і нових методів оцінки сайтів.
Домен та хостинг. Технічна оптимізація сайту
Бажано, щоб ім’я для сайту було коротким та незабутнім. Знайти потрібний варіант сьогодні непросто, адже більшість хороших доменів вже зайняті. При виборі доменної зони необхідно враховувати, в якій країні планується просувати сайт. Для Росії найкращий варіант ***.ru, для України – ***.ua, а для міжнародних сайтів обирайте міжнародну зону – наприклад, ***.com чи org. Якщо ви виберете невідповідний домен країни, це ускладнить розкрутку ресурсу.
Хостинг можна вибрати будь-хто. Майже всі сучасні хостинги забезпечують доступність сайту та технічну підтримку. Але бажано, щоб його сервери були розташовані в країні, з якої очікується більшість відвідувачів сайту.
Декілька порад щодо технічної оптимізації:
- Написання імені ресурсу має бути доступне з www. або без нього, щоб відвідувачі при ручному наборі могли використовувати обидва варіанти. Але для пошукових систем це буде виглядати як два різні ресурси з однаковим вмістом, тому краще відразу налаштувати редирект з одного варіанта на інший.
- Якщо веб-сайт підтримує функцію пошуку, сторінки з результатами пошуку не повинні індексуватися. Те саме стосується ідентифікаторів сесій.
- Хоча іноді перевіряйте час завантаження сторінок сайту.
- Якщо у вас ресурс з гарною відвідуваністю, краще вибрати дорожчий тарифний план з меншою кількістю сайтів на вашому сервері. Це прискорить завантаження сайту. Висока швидкість завантаження не посилить позиції сайту в пошукових системах, але низька швидкість може їх погіршити.
З www чи без?
Префікс www з’явився на зорі виникнення інтернету. Тоді на одному сервері розташовувалась одна IP адреса і один сайт. Кожен ресурс складається з декількох компонентів: web-сервер, ftp-cepвер і mail-cepver, і в 90-ті роки під кожен з них виділявся окремий комп’ютер. Комп’ютер із веб-сервером отримував адресу www. site. ua. Згодом необхідність виділення окремого комп’ютера зникла, як і необхідність використання www. Нині цей префікс використовують лише через силу звички.
Ваш сайт має бути доступний з www і без. З технічної точки зору, www – це піддомен, і пошукова машина сприймає його як самостійний сайт. Виходить “дзеркало сайту” – ситуація, коли один і той же сайт ресурс доступний за двома різними адресами. Як правило, пошукові системи вміють розпізнавати дзеркало сайту, але краще поставити переадресацію – редирект 301.
Дизайн сайту. Вибір CMS
Content management system, скорочено CMS, перекладається як система управління контентом. Насправді це система управління вебсайтом, яка дуже полегшує роботу вебмайстра. Наприклад, при зміні року на (с) 2000-2019 вам не доведеться вручну правити цей рядок на кожній сторінці — достатньо внести зміни в одному місці, щоб вони поширилися на весь сайт.
За функціональністю CMS багато в чому перевершує звичайний HTML, оскільки має вбудовану передплату на новини, систему коментарів та інші просунуті можливості. CMS можуть бути як платними, і безкоштовними. Перший варіант підійде для використання під вужчі завдання для бізнесу. В інших випадках простіше скористатися безкоштовними варіантами, найвідоміші з яких – WordPress та Joomla. Вважається, що WP в основному орієнтований на створення блогів, Joomla підходять для простих сайтів, але загалом для будь-якого ресурсу можна використовувати будь-який із цих варіантів.
Фільтри пошукових систем
Фільтри очищають видачу від неякісних сторінок, тобто від ресурсів, яким надали псевдо-цінність та накрутили показники.
Фільтри можуть накласти:
- на весь сайт;
- на окрему сторінку;
- на запит у зв’язці зі сторінкою.
У часі вони поділяються на:
- ранні — на етапі індексації;
- пізні – коли сайт вже займає місце в пошуковій видачі, але потім втрачає позиції, тому що фільтр вважав його спамним.
Головні причини:
- переоптимізація контенту та його низька якість (переспам ключовими словами, неунікальні тексти, агресивна реклама);
- зовнішні посилання. Різка поява багатьох зовнішніх посилань та неякісні посилання;
- накрутка поведінкових чинників спеціальними програмами.
Є різні види фільтрів, але Яндекс і Google дуже схожі. Фільтр за переоптимізацію вмісту. Накладається або на окремі сторінки або на весь сайт. Його накладають за:
- зайву густину ключових слів;
- зайву щільність ключових слів;
- портянкові сторінки з дуже довгим текстом (багато літер ні про що);
- перерахування в тайтл або текст ключових слів;
- спамні конструкції тексту, побудовані під пошукові запити: наприклад, «путівка до Туреччини ціна».
Такий фільтр працює у зв’язці з поведінковими факторами, які перебувають у пріоритеті. Іншими словами, якщо користувачі однаково заходять на сторінку, читають текст і коментують, вона не потрапить у фільтр. Але якщо така сторінка має багато відмов від перегляду, фільтр гарантований.
- Яндекс АГС (фільтр “сайт не для людей”).
Завдяки ньому поганий і марний текст просто не переноситься до бази. Головна ознака, що сайт під цим фільтром — якщо в індексі Яндекса всього одна або кілька сторінок вашого ресурсу.
Головні причини потрапляння під фільтр:
- контент не є унікальним;
- контент марний;
- із сайту масово продаються посилання.
Додаткові можливі причини: відсутність пошукового трафіку, безкоштовний домен, хостинг чи двигун, нещодавно створений сайт, низька відвідуваність. Щоб не потрапити під АГС, потрібно зробити корисний ресурс, а щоб вивести його з-під АГС, потрібно покращити показники та написати у технічну підтримку Яндекса
- Афілят-фільтр. Якщо є два сайти однієї тематики, з корисним та унікальним контентом, фільтр не показуватиме їх у видачі одночасно, а покаже лише один із них. Інших санкцій не передбачається.
- Фільтр за погані посилання. Накладається за неприродний приріст маси посилань. з низькоякісних каталогів та без переходів по них.
- Фільтри за покупку посилань. Цей алгоритм у Google називається Пінгвін, а в Яндексі – Мінусинськ.
- Фільтр за накрутку поведінкових факторів. Застосовується, якщо ви накручуєте відвідувачів, переходи тощо.
- Фільтр за едалт-зміст. Застосовується, якщо сайт містить контент (або посилання на контент) еротичного чи порнографічного характеру. Щоб уникнути цього, ставтеся уважно до реклами на сайті, а також до коментарів.
Хоча фільтри Яндекс і Google дуже схожі, у них є відмінності. Яндекс має робочу техпідтримку, Google – ні. Тому з’ясувати причини фільтра та усунути їх у випадку з Яндексом простіше. Якщо ви напишете в Google, швидше за все, вам не дадуть відповіді. Крім того, Google ніколи не був дружнім по відношенню до вебмайстрів і дотримувався принципу, що краще забанити десяток хороших сайтів, ніж не забанити один поганий.
Ще кілька фільтрів від Google:
- Googlе.
- Gооglе.Панда – за переоптимізацію контенту. Принцип дії такий самий, як у Яндекс, але у більш жорсткій формі. За переспам на парі сторінок піти у бан може весь сайт.
- Gооglе.Пінгвін – бореться з комерційними посиланнями. Цей фільтр оновлюється раз на кілька місяців, і якщо ваш сайт під нього потрапив, ви не зможете виправити ситуацію до наступного оновлення
«Пінгвін» накладається за такі порушення:
- купівля або продаж посилань;
- масштабна реклама у коментарях чи статтях.
Найбільше від «Пінгвіна» страждають сайти:
- де багато ключових слів у засланнях;
- де багато низькоякісних посилань;
- де багато посилань у підвалі сайту (внизу сторінки);
- де багато посилань із головних сторінок.
Як його зняти:
- Перший спосіб. Змініть адреси всіх внутрішніх сторінок. Радикальний метод, за якого страждає трафік з Яндекса.
- Другий спосіб. Зібрати всі посилання на наш сайт з кількох джерел та видалити “токсичні” посилання. Ті, що вам зняти не вдасться, відправити до Google через інструмент disavow tool. Таким чином ви повідомите Google, що знаєте про погані посилання, але прибрати їх не можете.
Все про SЕО-копірайтинг
Тексти – це основа збору та передачі інформації. Під просуванням сайту зазвичай мають на увазі просування інформації, що міститься в текстах. Саме потреба в якісних текстах сприяла розвитку професії копірайтерів.
Копірайтери це люди, які пишуть тексти для сайтів. Оскільки пошукові системи цінують лише унікальні тексти, якщо ви просто передрукуєте інформацію з іншого ресурсу, це не допоможе вам вийти в ТОП.
Ставки копірайтера коливаються в межах від 15 до 100 грн за тисячу знаків при середньому розмірі статті 5-6 тисяч знаків. Якщо вам потрібні не просто тексти, а хороші тексти, не варто брати зовсім дешевих копірайтерів
Рерайтинг називають переписування існуючого тексту іншими словами.
Це дозволяє зробити текст унікальним, але не надає йому нової інформаційної цінності. Як правило, оплачується дешевше за копірайтинг, але в більшості випадків краще замовити повноцінний новий текст. При цьому варто мати на увазі, що «хороший» та «унікальний» текст не синоніми. Текст може мати 100% унікальність, але при цьому бути нудним, нецікавим та марним.
Автор, що пише тексти повинен мати такі якості:
- грамотність;
- вміння зрозуміло та виразно висловити думки на папері;
- навичка писати легко та цікаво;
- знання з вашої теми або вміння та бажання вникнути в нову тему;
- навичка писати тексти різного характеру: короткі та довгі інфо-статті, пости в соцмережі, лендинги, листи до розсилки;
- навичка писати тексти різного характеру: короткі та довгі інфо-статті, пости в соцмережі, лендинги, листи до розсилки;
Шукати виконавців можна на біржах копірайтингу (Адвего, e-txt та інші), біржах фрілансерів (work-zilla, freelance та інші), а також у телеграм-каналах та студіях копірайтингу.
Інші види контенту на сайті
Крім текстів, є інші види контенту для сайтів. До них належать:
- фото;
- відео;
- список товарів з фото та описом;
- таблиці;
- інфографіки.
Важливо грамотно поєднувати класичний текст із фото та іншими видами контенту. Найкраща порада — вивчити своїх топових конкурентів та подивитися, як це роблять вони.
Безкоштовне просування сайту за допомогою внутрішньої оптимізації
Внутрішня оптимізація передбачає приведення змісту сайту до відповідності вимогам пошукових систем. Налаштування внутрішньої оптимізації – один із безкоштовних і при тому ефективних способів просування. До цього поняття входить оптимізація текстів, а також мета тегів, коду та структури.
Оформлення тексту на сторінці. Теги strong, h1 та інші
Сьогодні контент оцінюється пошуковими системами за принципом «заліку» — він відповідає запиту чи ні, здав текст залік чи не здав. Наприклад, у Яндекса зв’язка Маткрікснет з поведінковими факторами допомагає пошуковій системі оцінити справжню якість вашого сайту.
Яндекс на основі своїх алгоритмів відбирає список імовірно корисних документів, що «умовно склали залік», а їх подальше ранжування залежить від поведінки користувачів.
Ось основні теги:
- Теги, що виділяють текст – strong і т.д. Якщо ви надто активно підкреслюєте значущість слів, виділяючи їх жирним шрифтом, ви також збільшуєте свої шанси потрапити під спам-фільтри пошукових систем. Використовувати виділення можна, але у обмежених кількостях.
- Теги заголовків Н3 – Н6. Надзвичайно небажано використовувати в тексті тільки Н1, краще додати ще хоча б один рівень. Теги низького рівня h3-h6 можна використовувати, але вони майже не впливають на ранжування.
- Тег Alt — тег зображень, що не впливає на загальний пошук, а враховується під час пошуку за зображеннями. Але якщо проставити в альтах безліч ключових слів, можна потрапити під спам-фільтр. Пишіть осмислені описи картинок без переспаму.
Сьогодні не варто занадто замислюватися про sео-орієнтованість: точну кількість ключів у прямому і розведеному входженні, їх розташування в тексті та інших факторах. Краще зосередитися на тому, щоб написати якісний та інформативний текст, адже поведінкові фактори набагато важливіші за класичну sео-оптимізацію.
Щільність та розмір тексту, ключові слова
Значення оптимальної густини ключових слів на сторінці дуже умовні, але найчастіше знаходяться в межах 4-7%. Ключові слова повинні становити не менше 4% та не більше 7% від загальної кількості слів. Якщо буде менше, впаде релевантність, якщо більше текст виявиться переспамлений.
Кількість точних входжень ключового слова чи фрази — важливіший показник. Щонайменше один раз (а краще 2-3 рази) ваш ключ повинен використовуватися в тексті в прямому входженні, за винятком спам-конструкцій на кшталт “тури до Єгипту ціна”.
Розведені входження, тобто вживання неповної ключової фрази, а також її використання в різних відмінках підвищують цінність тексту, але зациклюватися на цьому не варто. Просто пишіть якісно, інформативно та у природному стилі.
Положення ключової фрази на сторінці. Бажано вживати ключову фразу ближче до початку тексту, але це не обов’язково.
Не варто оптимізувати сторінку під ключові запити, якщо вона не дає реальної відповіді на запит. Якщо користувач прийде з пошукової системи під цей запит і не знайде відповіді, він швидко піде, і поведінкові фактори сторінки погіршаться.
Оптимальний обсяг тексту. Краще писати довгі тексти та залучати користувачів хоча б за низькочастотними запитами. Якщо можете написати об’ємний текст, який реально прочитають – чудово. Якщо ні, не варто гнатися за обсягом.
Teg TITLE
TITLE – найбільш важливий для просування тег, який відображає заголовок документа у результатах пошуку. Це клікабельне посилання, яким переходить користувач з результатів пошуку. Хоча Title – технічний тег, на який читачі рідко звертають увагу, він дуже важливий для пошукових машин.
Декілька правил складання title:
- Інформативність та привабливість. Не заповнювати його, заповнювати автоматично або просто перераховувати в тайтл ключові слова велика помилка;
- потрібний унікальний заголовок на кожній сторінці;
- обов’язково використовувати у тайтл ключові слова;
- Тайтл ділиться на видиму (що відображається в результатах пошуку) і невидиму частину. Розмір видимої частини для Яндекс – 70-80 символів, для Google – 55-70 символів. Кількість слів, що враховуються з тайтл для Яндекс — 15, для Google -12, все інше ніяк не враховується для ранжування. Тому немає сенсу робити тайтл завдовжки більше 15 слів.
Мета-тег Description
Description — це службовий мета-тег, який не відображається під час перегляду сторінки в браузері. Його основне завдання – коротко описати вміст сторінки. Цей міні-анонс зазвичай містить 2-3 речення. Description безпосередньо не впливає на ранжування, але інформація з нього використовується для формування опису на сторінці результатів пошуку. Якщо цей опис зроблено грамотно, він спонукає користувача перейти на сайт.
Якщо ж вміст цього тега не сподобався пошуковим системам, вони можуть не відображати його, а скласти власний. Найчастіше так робить Яндекс. Бажано писати Description довжиною до 150 символів, максимум 180 (саме стільки символів відобразять пошукові системи у результатах видачі).
Description потрібно робити привабливим та осмисленим, а також використовувати ключові слова. Бажано використати в ньому заклик до дії: «Читайте, як потрапити до ТОП Інстаграм…» або «Дізнайтеся, як швидко відбілити будь-яку річ…»
Перелінковка та структура сайту. Схеми внутрішньої перелінковки
Кожна сторінка сайту має свою вагу у внутрішній ієрархії ресурсу. Для зв’язку між ними є внутрішня перелінковка – безкоштовний і водночас потужний елемент внутрішньої оптимізації.
Схеми перелінкування:
- Наскрізна – всі сторінки посилаються одна на одну і мають однакову значимість. Підходить для маленьких веб-сайтів.
- Перелінковування розділів та підрозділів. При цьому розділи сайту зв’язуються наскрізними посиланнями, а для решти розділів використовується змішаний тип.
- Ієрархічна. Схематично її можна порівняти з деревом, де основні сторінки – це стовбур, менш значущі – гілки, а ще найменш значущі – листя. Але при цьому листя мають мало ваги, що небажано для просування. Можна використовувати таку перелінковку для сторінок, які потрібні для сайту, але не важливі для просування (тобто ви не чекаєте на людей з пошукових систем).
- Схема щільного зв’язування. Сторінки зв’язуються через посилання у тексті. Яскравий приклад – статті у Вікіпедії.
Тексти внутрішніх посилань
У тексті посилання необхідно обов’язково ставити ключові слова, що описують суть сторінки, на яку веде це посилання. Пошукові системи розцінюють це як короткий опис теми, і такі посилання надають сторінці релевантності. А ось за ключові слова у зовнішніх посиланнях можна потрапити під фільтр, якщо пошукові системи розцінять це як спосіб накрутки ваги посилань.
Посилання можуть розташовуватися і в меню сайту, причому не варто боятися переспаму. Для сайту про туризм можна хоч 100 разів вказати в меню слово “готелі” (готелі Туреччини, готелі В’єтнаму, готелі Тайланду тощо) – для пошукових систем це не буде тривожним сигналом. А ось робити навігаційне меню за допомогою скриптів чи картинок не рекомендується.
Тексти внутрішніх посилань слід робити однаковими на всьому сайті. Якщо ви вибрали “установка кондиціонерів”, дотримуйтесь цього формулювання, не розбавляючи його іншими варіантами пошукових запитів “Продаж кондиціонерів”, “Як встановити кондиціонер дешево” і т.д.
Чіткості оновлення інформації на сайті
Чіткого правила, скільки статей на тиждень потрібно публікувати на сайті, не існує. Сайти-новинники можуть випускати новини кожні кілька хвилин, блоги – раз на тиждень. І той, і інший варіант є нормальними.
У будь-якому випадку, інформація на сайті має оновлюватися, щоб ресурс не виглядав покинутим. Такі сайти більше цінуються пошуковими системами. Якщо ви публікуєте нові матеріали не надто часто, намагайтеся підтримувати вагу важливих статей через внутрішню перелінковку.
Головне правило – корисність статей, що додаються. Нікому не потрібні статті, що не читаються, нічого не дадуть для вашого просування. Якщо ваша тема не передбачає частого додавання новин, то для вашого ресурсу це не критично — особливо якщо конкуренти публікують нові матеріали приблизно з такою самою періодичністю.
Ідеальний варіант – залучити користувачів через систему коментарів та форум. Обговорення статті одразу підвищують її цінність.
Зовнішні фактори, що впливають на сайт?
Внутрішня оптимізація це те, на що може прямо вплинути веб майстер. Але є також зовнішні чинники, які є важливими для просування вашого ресурсу.
Посилальна популярність
Завдяки зусиллям оптимізаторів у мережі зараз величезна кількість релевантних текстів, що ускладнює їхнє ранжування. Визначити цінність сторінок допомагає облік посилальної цитованості. Чим більше джерел посилається на цю сторінку і тим вища якість цих джерел, тим вища цінність самої сторінки.
Але, оскільки посилання можна купити, пошукові системи поступово знижують вплив цього фактора. 5 — 10 років тому ранжування сайту будувалося на 2 показниках — релевантність та маса посилань. При такому розкладі розкрутка сайту ґрунтувалася в основному на покупці зовнішніх посилань, але зараз так просто в ТОП не потрапити. Щоб успішно просувати сайт, потрібно забезпечити йому базову популярність посилань. Після цього подальше збільшення кількості посилань не матиме великого значення.
Повна відсутність зовнішніх посилань – сигнал для пошукових систем, що це поганий сайт. Наявність певної кількості посилань дає деяку гарантію якості, але позицію сайту остаточно визначать поведінкові фактори.
Типи зовнішніх посилань
Зовнішнє SЕО-посилання – це посилання, яке ставлять на зовнішніх ресурсах з єдиною метою покращити позиції сайту в пошукових системах.
Зовнішні посилання поділяються на:
- Природні та покупні. Перший ви отримуєте природним шляхом, якщо ваш сайт десь згадують. Покупці ви розміщуєте самостійно та за гроші. Вони у свою чергу поділяються на вічні та орендні. Вічні залишаються назавжди, орендні – на термін, який ви сплатили.
- Без чіткої класифікації. Сюди відносяться посилання, які важко класифікувати — посилання з каталогів, рекламні статті на ресурсі, що дуже відвідуваний, посилання з прес-релізів.
- Анкорні та безанкорні. Анкорна посилання містить ключові слова в тексті (анкорі), між тегами. Якщо ж там тільки адреса сторінки або сайту, або слова “тут”, “тут”, “перейти” – посилання безанкорне.
- Прямі та посилання через редирект. Прямі посилання ставлять за класичною html конструкції – у засланні вказується адреса сторінки, на яку вона веде. Але іноді посилання ставлять через редирект, тоді адреса виходить більш заплутаною, наприклад, www. site.ua/redirect.php?go=www.doma in.ua. Не можна важко сказати, як пошукові системи враховують редиректні посилання.
- Nofollow посилання. Це атрибут, який повідомляє пошуковим роботам, що переходити за посиланням та враховувати його у ранжируванні не варто. Зараз Google бореться із «продажними» посиланнями, і на його вимогу всі рекламні посилання потрібно розміщувати з атрибутом nofollow. Як Google враховує такі посилання, незрозуміло.
Крім посилань, є згадки – коли адреси вашого сайту розміщуються на сторінці без посилання. Пошукові системи також враховують їх під час ранжирування ресурсів.
Ризиковані способи набору маси посилань
Раніше ці способи давали хороші результати, але потім потрапили в «сіру» зону, і сьогодні можуть принести не користь, а шкоду:
- Автопрогін за каталогами. В інтернеті близько 30 тисяч каталогів, зокрема 5 тисяч “білих”. Можна прогнати сайт ними через спеціальну програму або сервіс. Раніше автопрогони працювали, але сьогодні молодий сайт внаслідок автопрогону замість користі може отримати АГС та виняток із видачі. Єдиний випадок, коли каталоги можуть спрацювати – вузько-галузеві та регіональні сайти.
- Сабміт по вручну відібраним 200-300 каталогам, які індексуються пошуковими системами і мають хороші показники ТИЦ. У порівнянні з автопрогоном по тисячах каталогів цей спосіб менш ризиковий. Але його користь також сумнівна, зате є шанси потрапити під фільтр.
- Прогін для розведення куплених посилань. Використовується для надання «природності» вашому посиланню, наприклад 100 якісних посилань на 1000 покупних.
- Дошки оголошень. Суть та сама, що і з каталогами — додати інформацію на багато безкоштовних майданчиків. Але більшість дощок мають мінімальну відвідуваність, тому такий спосіб не має сенсу. Виняток – окремі популярні дошки.
Умовно-білі способи набору маси посилань
Умовно білі способи:
- реклама в авторитетних ЗМІ;
- реклама у блогерів;
- теми та коментарі на форумах;
- реклама у соцмережах;
- згадки на тематичних веб-сайтах.
Вартість одного розміщення варіюється від ста до десятків тисяч карбованців. Але живі публікації, які дадуть сайту реальних відвідувачів, працюватимуть завжди. А ще така реклама, окрім посилань, може дати вам клієнтів і прямий продаж. Таким чином ви можете частково або навіть повністю відбити вкладені гроші прямим продажем із сайту. Подумайте про своє просування одним із цих способів, щоб набрати базовий мінімум посилань та стартовий трафік, а також отримати клієнтів.
Найгірше працюють:
- білі каталоги статей;
- соціальні закладки;
- прогін профілями трастових сайтів;
- обмін посиланнями.
Поведінкові фактори
Поведінкові фактори (ПФ) — алгоритми, що дозволяють оцінювати поведінку користувачів та за їх допомогою відрізняти якісні ресурси від підробок. Пошукові алгоритми будуються на тому, що самі пошукові системи можна обдурити, видавши поганий сайт за хороший, але людину обдурити не можна. При цьому головне завдання обліку ПФ — усунути з ТОПу неякісні сайти, а не додати туди хороші.
ПФ враховують безліч різних чинників: джерела трафіку, поведінка користувача на сайті і т.д. Спрощено схему ранжирування можна описати так:
- Перший етап. Релевантність. Спочатку оцінюється: чи текст відповідає на запит.
- Другий етап. Посилальна маса. Чи має ресурс хоч би мінімальну популярність?
- Третій етап. ПФ: чи подобається користувачам ця сторінка? Поведінкові фактори порівнюються з сайтами-конкурентами. Якщо один з аналогічних ресурсів ПФ помітно виділяється — пошукові фільтри змінять його ранжування.
Є кілька видів ПФ:
- поведінка читача в пошуковій системі (чи кликає він на цей сайт, чи повертається назад у пошук);
- поведінка на сайті (відмови, час читання, глибина перегляду);
- фактори повернення користувача на сайт (додавання до закладок або повторне відвідування);
- навігаційні (прямі заходи, пошук за назвою компанії, товару чи ресурсу);
- непошукові (коли трафік йде з інших ресурсів);
- фактори зовнішніх посилань (наявність живих переходів із них).
Пошукові чинники поділяються на незалежні та запито-залежні. Частина розраховується для певного ключового слова. Інші (наприклад, не пошуковий трафік) відображають якість всього сайту та впливають на його траст.
Є 3 основні джерела інформації про поведінкові чинники:
- Своя видача. Пошуковики відстежують поведінку читача, коли він “гуглить” в Яндексі чи Google.
- Власні браузери, які є у Гугла та Яндекса, також є Яндекс.Бар або Google Toolbar – вся інформація звідти йде в пошукові системи.
- Статистичні системи. Яндекс Метрика та Google Analytics, які надаються вебмайстрам безкоштовно, але в обмін на інформацію про сайти (хоча офіційно системи статистики не враховуються під час ранжування).
Як можна накрутити ПФ:
- накручуються переходи з пошукової видачі;
- накручуються переходи на сайт з інших джерел із переглядом певної кількості сторінок сайту.
Для накрутки є спеціальні послуги, де завдання виконують живі люди або боти. Пошукові системи протидіють накрутки. Сьогодні особливого сенсу в них немає, оскільки «підробити» всі ПФ відразу не вийде, а накручувати один показник безглуздо і виглядатиме підозріло.
CTR та повернення до пошуку
Основну та найбільш важливу інформацію про враження читачів пошукові системи отримують у процесі пошуку інформації користувачем. Для цього є показник CTR – click trough rate, тобто % кліків за посиланням. Якщо запит введено 100 разів, 20 людей перейшли на сайт, CTR складає 20%.
При цьому є чіткі критерії “нормальності” CTR для кожної позиції: третина користувачів клікає сайтами з ТОП-3, а до десятого місця показник падає до 5%. Якщо ваш CTR значно менший за норму, це тривожний знак, а позиція такого сайту буде знижуватися.
Щоб покращити CTR, потрібно працювати над сніпетом та Title. Пам’ятайте, що сніпет повинен стимулювати перехід на сайт, а також відповідати запиту користувача.
Повернення до пошуку
Кількість повернень до пошуку вказує, чи була сторінка корисна. Якщо після переходу на сайт він більше нічого не шукає, то інформація його задовольнила. Облік такого чинника залежить від ключової фрази.
CTR і повернення до пошуку — запитозалежні фактори. Поганий CTR і багато повернень у пошук говорять про те, що сторінка не відповідає запиту, а не про те, що вона погана сама по собі.
Поведінка користувача на сайті
Показник відмов – один із значущих факторів. Якщо користувач зайшов на сайт і зразу пішов, це поганий знак. Вважають його по-різному, але найчастіше відмова це перегляд однієї сторінки протягом не більше 15 секунд. Точний алгоритм розрахунку залежить від самого запиту та специфіки сайту. Пошукові системи також порівнюють відмови у конкуруючих сайтів. Щоб покращити показник відмов, потрібно публікувати якісні та релевантні статті.
Глибина перегляду відображає кількість переглянутих сторінок. Чим більше тим краще. Хороша глибина може говорити про якість контенту, а може про погану навігацію.
Час візиту. Принцип той самий: що більше, то краще. Як і глибина перегляду, цей показник не відповідає на запитання, чи читач знайшов шукану інформацію. Щоб покращити глибину та продовжити час перегляду, додайте до текстів перелінкування.
Повторні гості. Повернення відвідувача на сайт сигналізує пошуковим системам, що такому сайту можна довіряти. Пошуки відстежують таких відвідувачів за допомогою систем статистики та власних браузерів. Збільшити кількість повторних відвідувачів допомагає система коментарів на сайті, адже при додаванні відповідей до свого коментаря користувач отримає лист на е-майл і швидше за все повернеться.
Додавання до закладок. Також сигналізує про корисність ресурсу.
Багатоканальний трафік
Як правило, люди приходять на сайт із різних джерел:
- з пошукових систем;
- із соцмереж;
- з форумів;
- з інших сайтів та порталів.
Мати багатоканальний трафік є особливо актуальним для нових сайтів, оскільки це збільшує рівень довіри. Переходи за посиланнями з інших ресурсів — це також фактор поведінки.
Отримати не пошуковий трафік можна двома шляхами через платну рекламу або природним шляхом, коли ресурс настільки популярний, що на нього посилаються інші портали.
Тип запиту, коли користувач шукає через пошукову систему адресу конкретного сайту, називаються навігаційними, тобто пошук за назвою продукту або бренду. Вплинути на навігаційні чинники не можна: вони виникають власними силами, якщо сайт стає популярним.
Індексація сайту
Попадання ресурсу до індексу — перший етап його просування. До цього пошукові системи нічого не знають про ваш ресурс.
Розберемо, як перевірити індексацію веб-сайту. Для цього є два способи:
- Ви можете отримати цю інформацію в результатах видачі через операторів site:domain. для Гугла та url:doma in для Яндекс. Але дуже великі сайти так не перевірити через обмеження у 1000 результатів.
- На панелі Яндекс. Вебмайстер (для Яндекса).
Як правило, з індексу потрібно виключити непотрібні сторінки, наприклад, версію сайту «Для друку», результати пошуку, технічні сторінки. Зробити це можна за допомогою файлу Robots.txt із кореневого каталогу. Ту ж функцію виконує мета-тег nоindех у заголовку html сторінки. Якщо у вас кілька схожих сторінок і потрібно позначити головну, у цьому допоможе атрибут rel=canonical.
Якщо ж потрібно закрити від індексації окремі частини тексту, використовуйте Html-тег noindex. Так можна закрити від індексації Java-скрипт або шматки тексту, що повторюються на всіх сторінках.
Що робити, якщо сайт не індексується
Вважається, що хороший сайт з унікальним та корисним контентом, достатньою кількістю посилань та хорошими ПФ індексуватиметься. Але буває щось йде не так, і ресурс не потрапляє в індекс.
Що можна зробити:
- Опублікувати посилання на дуже відвідуваному сайті. Після цього вже через 2-4 години сторінка може потрапити до індексу. Але це дорого і працює лише для однієї сторінки, на яку ви розмістите посилання.
- Опублікувати посилання в популярних облікових записах. Twitter також допомагає підтягнути сторінку до індексу. Такий спосіб теж коштує грошей, але все ж таки обходиться дешевше за публікацію на популярному сайті.
- Прогнати соціальними закладками. Це дешевше за перші два способи.
- Переглянути сайт як Google bot (працює для Google). Потрібно зайти в панель вебмайстрів, Сканування ->Подивитися як Google bot, потім надіслати запит на примусову індексацію сторінки. За один раз можна надіслати не більше десяти сторінок. Можна вибрати між опціями “надіслати цю сторінку” і “надіслати цю сторінку і всі з нею пов’язані”.
- Хml карта сайту – файл, де ви перераховуєте всі сторінки вашого ресурсу і відправляєте їх до Google або Яндекс на індексацію. Це корисна можливість для сайтів, що мають тисячі сторінок.
Семантичне ядро
Коли ви вирішили, який вам потрібен сайт і для чого, наступним кроком має стати складання семантичного ядра. Це набір ключів, за якими сайт просуватиметься. Успіх поступу багато в чому залежить від вибору ключових слів.
Вони повинні відповідати тематиці сайту, бути цільовими та популярними у потенційних читачів. Сементичне ядро середнього сайту включає від 30 до 300 запитів.
Як класифікувати пошукові запити
Пошукові запити поділяються на:
- навігаційні, коли людина шукає конкретний бренд чи ресурс. Використовувати навігаційні запити по іншому продукту для розкручування власного сайту, швидше за все, не вийде (є рідкісні винятки, коли шуканий бренд не має власного сайту, або якщо ви позиціонуєте себе як його альтернативу).
- інформаційні запити, коли користувач хоче одержати деякі відомості. Зазвичай він не планує нічого купувати, тобто прямої цінності для комерційного сайту такі запити не мають. Але іноді людина, яка шукає, наприклад, інформацію про пам’ятки якогось місця, може зацікавитися та купити квитки чи орендувати готель у цьому місці.
Тому інформаційні запити займають особливе місце у структурі ядра. Їхнє просування має специфіку:
- Велика популярність у користувачів.
- Низька конверсія у покупців.
- Часто низька конкуренція.
Щоб ваша сторінка увійшла до ТОП за інформаційними запитами, потрібно надавати цікаву, актуальну та корисну інформацію. При цьому в тексті статті можна порекомендувати пов’язані товари або послуги, але це потрібно дуже ненав’язливо. Готувати такі статті має автор, який добре розуміється на темі.
На сайті бажано мати матеріали, написані під інформаційні запити, які користуються популярністю. Це призводить до покращення поведінкових факторів та зростання сайту в очах пошукових систем, що покращує позиції за іншими комерційними запитами:
- Транзакційні запити. Їх задають відвідувачі, які хочуть щось зробити: купити, отримати консультацію тощо. Це найважливіша частина семантичного ядра. Основний бюджет піде на просування цих запитів, адже вони забезпечують максимальну конверсію.
- Нечіткі запити. Часто вони складаються з одного слова («кондиціонери», «будинок», «стосунки»), і незрозуміло, що цікавить читача. Їх краще уникати.
- Багатозначні запити. Особливо для слів-омонімів або омографів, коли одному слову відповідає два різні значення, наприклад, «цибуля». Незрозуміло, чи цікавиться людина овочом або пристосуванням для стрілянини.
На подібні запити пошукові системи часто пропонують різні сайти, тому їх варто уникати — запит нечіткий, а конкуренція йде відразу за кількома значеннями слова.
- Геозалежні та геонезалежні.. Якщо ви хочете замовити таксі, то швидше за все, додайте назву вашого міста — наприклад, замовити таксі Липецьк. Але якщо ви вбиваєте рецепти піци, зрозуміло, що регіон не має значення.
Видача результатів за геонезалежними запитами – єдина по всій Росії. На геозалежні запити з 2009 року видача відрізняється залежно від населеного пункту, що спрощує просування регіональних бізнесів. Як правило, інформаційні запити є геонезалежними, а комерційні — геозалежними. При складанні семантичного ядра потрібно розуміти, під які запити сайт просуватиметься.
ВЧ СЧ НЧ запити
При складанні семантичного ядра потрібно визначитися з трьома питаннями: частотність, конверсія та конкурентність запитів.
- Частотність – кількість пошукових запитів на місяць.
- Конверсія відповідає на запитання – відсоток клієнтів по відношенню до всіх відвідувачів сайту.
- Конкурентність визначає, з ким доведеться змагатися за місце у ТОПі. Зокрема запити поділяються на високочастотні (ВЧ) – понад 10 тисяч запитів на місяць, середньочастотні (СЧ) – від тисячі до 10 тисяч, та низькочастотні (НЧ) – до тисячі на місяць. Абревіатури ВК, СК та ПК означають високо-, середньо- та низькоконкурентні запити.
Залежність між частотністю та конкурентністю не можна назвати лінійною. Часто ВЧ запит одночасно є ВК, але так відбувається не завжди.
Недосвідчені вебмайстри часто потрапляють у пастку ВЧ запитів. Вони дійсно можуть дати велику притоку відвідувачів, але мають свої мінуси:
- нечіткість і розмитість, коли незрозуміло, що саме шукає відвідувач сайту. Це призводить до вкрай низької конверсії.
- висока конкуренція.
У середньому на потрапляння до ТОП-10 за ВЧ запитів піде близько 2 років. Якщо ви орієнтуєтеся на ВЧ запити, потрібно бути готовим мати бюджет на просування протягом цього часу і не чекати на швидку віддачу.
Для більшості сайтів є сенс орієнтуватись на СЧ запити, які зазвичай дають хорошу конверсію. Конкурувати з них доведеться не з “монстрами”, і з ресурсами середнього рівня.
За НЧ запитами в seo є термін «довгий шлейф», коли до 80% користувачів приходять на сайт саме за НЧ і навіть надчастотними запитами. Хоча частотність фраз на кшталт «зняти двушку у Одесі на вулиці Миру поруч із ринком» вкрай низька, подібних фраз у пошукових системах дуже багато. Оптимізувати сайт тільки під НЧ запити не потрібно, але в процесі роботи ви отримаєте цей «довгий шлейф» природним шляхом.
Що стосується ВК ВЧ запитів, просуватися по них дуже складно, але їх також можна використовувати в просуванні. Наприклад, запит просування сайту. Ви можете використовувати у статті на цю тему слова “просування” та “оптимізація”, щоб зібрати “довгий шлейф”. Тобто використовувати ВЧ запити можна, але не варто робити на них ставку.
Google і Яндекс мають сервіси, які дозволяють побачити статистику запитів і оцінити трафік, який може отримати сайт при попаданні в ТОП.
Середні цифри такі:
- ТОП-1 – 30%;
- ТОП-2 – 20%;
- ТОП-3 – 12%;
- ТОП-4 – 9%;
- ТОП-5 – 8%;
- ТОП-6 та 7 – 5%;
- ТОП-8 та 9 – 5%;
- ТОП-10 – 5%.
Передбачити влучення в ТОП-1 дуже складно. Реальний досяжний результат – п’яте місце. Якщо популярність ключової фрази – 1000 запитів на місяць, сайт на п’ятому місці у видачі отримає 80 відвідувачів на місяць. Плюс результати з Google – всього близько 150 користувачів. Але є ще «довгий шлейф, який може принести до 750 чоловік на місяць за одним запитом.
Оцінка рівня конкуренції
Оцінка рівня конкуренції є важливим аспектом складання семантичного ядра. Цей показник перевіряється у кілька етапів:
- Оцінка ТІЦ та PageRank. Для цього потрібно скачати ТОП-10 за ключовим словом та подивитися їх показники. Якщо у ТОПі ресурси з ТІЦ 1000, молодий проект не має шансів туди потрапити.
- Оцінка рівня послуг із позиції здорового глузду. Подивіться на асортимент та рівень послуг у конкурентів. Обов’язкова умова — бути не нижчою за середній рівень.
- Оцінка рівня довіри до сайту – чи є у конкурентів постійні відвідувачі. Для цього достатньо оцінити їхній форум та коментарі. Якщо ресурс має великий пул постійних читачів, потіснити його в ТОПі навіть за наявності бюджету буде дуже важко.
- Аналіз посилальної популярності: чи є у сайтів достатня маса посилань, де обговорюють статті і хто їх рекомендує. З сайтом, що має покупні посилання, конкурувати набагато легше.
- Число головних сторінок із топу видачі. Конкурувати з сайтом, що має в ТОПі головні сторінки, складніше, ніж там внутрішні сторінки сайту (особливо якщо ви самі просуваєте головну сторінку).
- Чи є у Title пряме входження ключової фрази. Якщо ні, конкурувати простіше.
- Чи є корисні ресурси на тему, чи видача забита статтями з Вікіпедії та аналогічних ресурсів.
Практичні приклади пошукових запитів
Наведемо кілька прикладів пошукових запитів. Наприклад, людина шукає інформацію про визначні пам’ятки Криму. Це інформаційний запит. Щоб його відпрацювати, потрібен хороший текст з інструкціями, що можна подивитися і як дістатися, без явної реклами.
Запит про готелі Криму на тому самому сайті — транзакційний, причому користувачі переглядатимуть кілька сайтів, і надати цільових відвідувачів може навіть десята позиція у видачі.
Запит “Відпочинок у Криму відгуки” – також інформаційний. Але тут користувачі не підуть далі ТОП-3 сайту у видачі, і якщо ваш сайт нижче, то трафік буде дуже малий. Можна скопіювати відгуки з інших сайтів та зробити рерайт: за умови гарної якості самого сайту є шанс отримати цільових відвідувачів.
Що стосується розподілу ключових слів на сторінці, головну ключову фразу треба заточити під конкурентні фрази. Під СЧ та НЧ ключі можна оптимізувати внутрішні статті.
Ви можете зібрати кілька тисяч низькочастотних запитів і написати під них 1000 текстів, у кожному з яких буде хоч одна ключова фраза в точному входженні. За відсутності конкуренції з НЧ запитів ваш сайт легко може стати ТОП-1. Але ті ж зусилля та фінанси краще спрямувати на покращення вашого ресурсу.
Збір статистики пошукових запитів
Кожен пошуковик має свій сервіс підбору ключових слів. Ви вбиваєте запит і отримуєте його частотність з іншими варіантами пошуку з цією фразою. Сервіс також показує, що шукають люди після пошуку за цим ключовим словом. Вордстат користуються не тільки вебмайстри, але і рекламодавці.
Наприклад, якщо слово «Мікрохвильова піч» мала кілька сотень тисяч пошукових запитів, це не означає, що саме стільки людей шукали мікрохвильову піч. Ця кількість включає кількість показів реклами на теми:
- мікрохвильова піч;
- ремонт мікрохвильових печей;
- вибрати мікрохвильову піч;
- купити свч піч;
- купити мікрохвильову піч;
- мікрохвильова піч Bosch (Samsuпg, LG).
Для рекламодавця отримати таку статистику є нормально, але для оптимізатора ця інформація не має великої цінності. Щоб оцінити, скільки людей шукали це слово, потрібно написати його в лапках. Якщо ж поставити перед кожним словом «!», система покаже дані, скільки людей шукали саме цю словоформу. У Вордстат є можливість оцінити частотність запитів по ваших регіонах
Просування сайту самостійно, через фрілансера та фірму. Особливості, плюси та мінуси кожного способу?
Просування будь-якого сайту – це довготривалий та комплексний процес, який потребує зусиль, часу та грошей. Для розкручування потрібен дизайнер, програміст, маркетолог, копірайтер та оптимізатор (просування). Ви можете заощадити, якщо займетеся просуванням сайту самостійно. Але і в цьому випадку мінімальні витрати навіть у низькоконкурентній ніші вже в перші 6 місяців становитимуть десятки тисяч грн. Залучення сторонніх виконавців збільшує ці витрати щонайменше вдвічі.
Ви можете просувати сайт самостійно, передати його фрілансерам або великій sео-компанії. Кожен із цих способів має свої плюси та мінуси.
Плюси самостійного просування:
- суттєва економія;
- повний контроль просування;
- уважність до деталей, яку зазвичай бачать і користувачі, і пошукові системи.
Але є й мінуси:
- великі витрати;
- ризик зробити помилок, особливо якщо у вас немає досвіду.
Такий спосіб підійде, якщо ви маєте час і бажання зробити все самостійно, при цьому немає зайвих грошей на просування.
Ви можете передати роботу над сайтом повністю або частково фрілансерам. Плюси цього способу:
- передбачається, що спеціаліст має досвід;
- це дешевше, ніж працювати з seo-компанією.
Мінуси:
- фрілансер коштує грошей;
- є ризик помилитися з вибором фахівця, який завалить ваш проект, підведе, зірве строки тощо.
Переваги просування із великою sео-компанією:
- гарантований досвід;
- ризик серйозних помилок зведено до мінімуму;
- у компанії є штат фахівців, тому людський фактор (хтось захворів, пішов у відпустку, звільнився) не вплине на проект.
Головний мінус – найчастіше, ціна.
Якщо у вас справжній бізнес, і ви можете виділити на розкрутку від 35 000 грн на місяць, звертайтеся до компанії. Якщо зайвих грошей немає — залишається працювати самому. При середньому бюджеті та обмеженому часі має сенс вибрати фрілансера.
Крім високої вартості, у роботі агентства є й інші недоліки:
- шаблонний підхід та нерозуміння специфіки конкретного бізнесу;
- погано побудована комунікація;
- власнику все одно доведеться витрачати час на те, щоб запровадити рекомендації агенції;
- фахівці можуть приділяти вашому проекту недостатньо часу у зв’язку із великою завантаженістю.
Ще одна проблема в тому, що агентство часто вибирають з метою перекласти на третіх осіб відповідальність за результат замість того, щоб шукати в них партнерів і консультантів, а лише такий підхід може виявитися успішним.
Дивиться відео, хто краще: агентство або SEO – фахівець у штаті:
Знайти відповідне агентство не так просто. Багато хто з них витягує гроші і не приносить потрібного результату. Ми можемо порекомендувати фірму, яка займається просуванням сайтів Netpeak. Це відома компанія зі своїм софтом, яким користується багато веб-майстрів. Серед її розробок — сервіс аналізу сайтів Serpstat, інструмент оцінки ефективності реклами Ringostat та інші.
SEO 2.0 від Netpeak: чи справді новий підхід до просування сайтів?
Netpeak — агентство інтернет-маркетингу з SEO та контекстної реклами, що базується в Україні, Росії, Казахстані та Болгарії, яке працює по всьому світу. Основні послуги: –
- просування сайтів;
- аналітика;
- контекстна реклама;
- консалтинг.
Головна особливість Netpeak – просування не тільки сайту, а насамперед бізнесу клієнта. У цьому полягає принципова відмінність підходу Netpeak з інших агентств інтернет-маркетингу.
Для бізнесу компанія пропонує новий підхід до просування сайтів SEO 2.0. Він складається із трьох компонентів:
- Індивідуальний підхід у роботі з кожним клієнтом.
- Уніфіковані дії щодо збільшення продажів.
- Зручність для клієнтів.
- Бренд Netpeak.
Головна відмінність SEO сьогодення від SEO минулого — глибоке опрацювання семантики проекту. Замість роботи з обмежених ключових фраз охоплюється вся семантика, що відповідає тематиці проекту, включаючи мікронизкочистотні запити та пошукові підказки. На основі даних з’являється діаграма зв’язків структури сайту Mind map. Компанія проводить повноцінну роботу з внутрішньої оптимізації сайту та повний технічний аудит із понад 100 пунктів, проробляються навіть дрібні деталі.
Компанія контролює всі аспекти, які впливають на ранжування сайту в пошукових системах. Автоматизовані системи цілодобового моніторингу всіх показників допомагають швидко реагувати на проблеми, що виникають, і оперативно їх вирішувати. Netpeak працює з комерційними факторами та постійно додає нові маркери, які враховують пошукові системи. Усе це спрямоване збільшення комерційної релевантності сайту.
Велика увага приділяється підвищенню конверсії, тобто конвертації відвідувачів сайту на покупців. Завдяки зусиллям команди наявний трафік використовується з максимальною віддачею. Крім того, агентство проводить серйозну роботу з поведінковими та соціальними факторами.
Крім того, агентство проводить аналіз вхідної маси посилань, визначає різноманітність, тематичність і природність посилань.
У SEO 2.0 на перший план виходить якість текстового контенту. Структура та зміст тексту мають бути на висоті.
Просування сайту сьогодні має на увазі командну роботу, в якій сторони довіряють одна одній. Netpeak допомагають власникам бізнесу задати правильний вектор розвитку бізнесу, вибрати стратегію та отримати відмінний фінансовий результат.
За що варто цінувати Netpeak? [SEO 2.0 + просування сайту]
Дії зі збільшення продажів
Якщо ви хочете зростання бізнесу. команда Netpeak допоможе вам з покращенням сайту, оптимізацією інструментів інтернет-маркетингу, а також підключить додаткові інструменти, які допоможуть збільшити трафік та конверсію користувачів у клієнтів. Головне завдання Netpeak — збільшення кількості цільових дій, таких як реєстрації та замовлення продуктів.
Особистий кабінет та вся інформація про просування сайту
Сервіс «Особистий кабінет» допомагає бізнесу приймати рішення на основі чітких показників ефективності. Це персональна сторінка клієнта в системі Netpeak з повною та прозорою статистикою щодо розкручування його ресурсу.
Контроль працездатності сайту
Netpeak має автоматизовані сервіси, які в режимі 24/7 відстежують індексацію сайту та основні показники його роботи. Також є система отримання даних про ранжування сайту у видачі пошукових систем за вибраними ключами – Камасутра. Вона дозволяє уточнити пошуковий запит, глибину пошуку результатів та надає аналітику конкурентів сайту. Це важлива допоміжна ланка для роботи CRM та особистого кабінету.
Проста та зрозуміла аналітика
Netpeak проводить аналіз внутрішньої SEO-оптимізації сайтів, а також масовий аналіз та порівняння сайтів-конкурентів. Впровадження системи Business intelligence допомагає зібрати великі масиви даних із різних джерел, конвертувати їх у звіти, що полегшують роботу фахівців та підвищують якість управління сайтом.
Відображення витрати бюджету в режимі реального часу
Жодних спірних витрат: ви завжди наочно бачите, на що витрачається ваш бюджет. Вся статистика абсолютно прозора та доступна в особистому кабінеті.
Зворотний зв’язок
Ви в будь-який момент можете отримати зворотний зв’язок щодо процесу та результатів просування свого ресурсу, а також замовити індивідуальну консультацію з профільним фахівцем з просування чи контекстної реклами – SEO та PPC.
Чому варто подумати про SEO на етапі розробки сайту?
Зазвичай сайти розробляються під бачення замовника, а фахівців просування залучають на стадії готовності. За статистикою Netpeak, сайтів, створених за таким принципом, наразі не менше 93%. Цей підхід відразу знижує потенціал просування нового ресурсу у пошукових системах.
Запуск сайту варто розглядати як проект, що має конкретну мету, стратегію її досягнення та дедлайни. Таке сприйняття допомагає уникнути багатьох помилок. Якщо одразу підійти до справи з позиції довгострокового планування, є сенс залучити SEO фахівців одразу, під час розробки нового ресурсу. Оскільки основна мета створення будь-якого сайту – отримання прибутку, SEO допоможе скоротити час розкручування, збільшити кількість та якість трафіку.
Динаміка зміни приросту трафіку та конверсії обмежена розміром ринку та конкурентоспроможністю продукту. Перший чинник ніяк не залежить від SEO-фахівця, натомість другий залежить від нього безпосередньо. Чим раніше ви залучите спеціаліста з просування, тим більше шансів на успіх вашого проекту.
Виправляти допущені на етапі створення ресурсу помилки виходить набагато складніше та дорожче, ніж одразу оплатити роботу SEO-фахівця.