Дропшиппінг: що це і як почати свій бізнес?

Дропшиппінг: що це і як почати свій бізнес?

Ви молоді, амбітні, сповнені сил і мрієте відкрити власний бізнес, але не маєте великого стартового капіталу? Багатьох його відсутність зупиняє на стадії задуму. Однак існують можливості почати бізнес практично не вкладаючись, і дропшиппінг  – одна з них.

Що таке дропшиппінг

Дропшиппінгом (пряма поставка) називаються безпосередні поставки продукції від постачальника до кінцевого покупця. Тобто посереднику (продавцю) не потрібно зберігати товари у себе, тому необхідність орендувати склад відпадає. Постачальник (дистриб’ютор, оптовик, виробник) безпосередньо відправляє замовлення покупцеві.

Схема роботи така: посередник встановлює зв’язки з постачальником, потім шукає покупців на його товари; покупець робить замовлення через посередника; далі це замовлення йде прямо до постачальника, який займається доставкою продукції покупцеві. А посередник отримує дохід в рамках дропшиппінгу від різниці між цінами: оптової (призначеної постачальником) і остаточної, яку сплачує кінцевий клієнт. Ця націнка і йде в кишеню посереднику.

Тільки уявіть: можна відкривати власну справу, не будучи виробником товару і навіть його перепродувачем, який закуповує товарні партії і зберігає їх у себе на складах. Крім того, співпраця в рамках дропшиппінгу передбачає, що всі питання доставки бере на себе виробник, а ви лише виконуєте посередницькі функції між ним і кінцевим споживачем. Таким чином, можна не думати про інвентаризацію, логістику та інші подібні речі, зосередившись виключно на маркетингу, рекламі і стимулюванні продажів.

Тому видається дивною висока популярність дропшиппінгу в сфері електронної комерції та інших типах онлайн-продажів. Витрати в процесі роботи невеликі, стартовий капітал мінімальний, масштабування просте, а товарний асортимент, який ви можете запропонувати клієнтам, просто величезний!

Торгівля за схемою дропшиппінгу – це можливість отримувати стабільний прибуток, не витрачаючись на оренду торгових та складських приміщень, логістику (від власне перевезень до обслуговування бази даних по ним), рішення проблем з товарними запасами на складах і ціновими ринковими коливаннями. Достатньо лише доступу в Інтернет, і при правильному застосуванні сил можна отримати величезне поле збуту, не будучи прив’язаним до конкретного місця на карті.

Однак досягнення високої рентабельності в дропшиппінгу є досить складним завданням, оскільки ваша функція виключно посередницька і ви перебуваєте в сильній залежності від виробника продукції, якого потрібно контролювати при виконанні кожного замовлення. Незалежно від того, чим ви будете займатися – одягом, іграшками або косметикою по дропшиппінгу, важливо поставитися до цього серйозно.

Як би там не було, модель дропшиппінгу при всіх її складнощах і ризиках залишається оптимальним варіантом для початківця бізнесмена. Розглянемо докладніше кожен з її аспектів.

Як працює схема Дропшиппінгу

Як вже говорилося, система дропшиппінг – це взаємовигідний спосіб співпраці постачальника продукції з продавцем. Алгоритм взаємодії посередника і дропшиппінг -платформи наступний:

  1. Сторони укладають договір.
  2. Посередник створює свій інтернет-магазин, наповнює його товарами, відстежує актуальність цін і складських залишків.
  3. Посередник залучає клієнтів.
  4. Клієнти роблять замовлення на сайті, які посередник відразу ж передає постачальнику (яким саме способом, сторони обумовлюють заздалегідь).
  5. Постачальник відвантажує товар і доставляє його кінцевому споживачу, який зробив замовлення.

Продавці мають доступ до всього асортименту продукції і можуть купувати її за зниженими цінами. Тому оцінка можливих заробітків на дропшиппінгу від виробника визначається в першу чергу націнкою, з якої ви зможете збути товар кінцевому споживачеві. Відрахування можуть становити 10-50% в залежності від специфіки продукції.

Розрахунки між посередником і постачальником можуть здійснюватися за різними принципами: або продавець переводить постачальнику всю суму за товар, забираючи собі тільки націнку – різницю закупівельної та роздрібної ціни; або клієнт платить постачальнику безпосередньо, а останній вже переводить продавцеві його комісію.

Таким чином, не потрібні ні власні площі, ні виробниче обладнання, ні склад, ні магазин. Логістикою і зберіганням товарів цілком займається постачальник, а ваше завдання як продавця – залучити покупця, щоб він зробив замовлення, і надати йому можливість оплатити покупку через сайт.

Плюси дропшиппінгу

Взаємодія з покупцями за моделлю дропшиппінгу має масу плюсів.

Для бізнесменів, керівників малим підприємством, актуальні наступні переваги:

  • Величезний товарний асортимент. Оскільки вам не доведеться викуповувати і зберігати у себе всі ті товари, якими ви плануєте торгувати, розширення і зміна асортименту спрощується як ніколи.
  • Простий старт дропшиппінгу: можна обійтися без початкового капіталу, адже здійснювати закупівлі самому продавцеві немає необхідності. Це важливо в тих ринкових нішах, які пов’язані з реалізацією дорогих елітних товарів або широкого асортименту.
  • Не доведеться витрачати час на технічні питання: обробку та комплектування замовлень, зберігання товарів, доставку посилок. Цим займається постачальник. Це великий плюс для тих підприємців, які вперше відкривають інтернет-магазин і не мають досвіду роботи з ним.
  • Самостійність і свобода дій: продавець може вибирати будь-яких постачальників, не обмежуючись будь-ким одним. Це забезпечує гнучкість в тому, що стосується асортименту, і незалежність від виробників.
  • Немає проблем із зберіганням і збутом залишків. Так як дропшиппінг не передбачає наявність власних складських приміщень у продавця, відпадають проблеми з нерозпроданими залишками (що актуально, наприклад, при торгівлі «модними» товарами).
  • Значна економія: не потрібно забезпечувати логістику товарів, розвозити замовлення клієнтам, зберігати продукцію у себе, платити митні збори, турбуватися про продовження договорів з виробниками. Всі кошти можна вкладати в розкрутку інтернет-магазину і стимулювання збуту.
  • Допускається співробітництво з багатьма виробниками одночасно (якщо інше не прописано в контракті), що означає ще більш широкий асортимент і високі доходи.
  • Мобільність: управління бізнесом, побудованому на дропшиппінгу, не прив’язує вас до вашого населеного пункту.
  • Можливість створення власної торгової марки.
  • Напрацювання клієнтської бази, якою можна скористатися для подальшої розкрутки бізнесу.

Не доводиться сумніватися в тому, що для багатьох початківців бізнесменів основним каменем спотикання є початковий капітал. Якщо він не потрібен, це вагомий аргумент на користь дропшиппінгу. Але, як бачите, не єдиний.

Виробники товарів теж отримують свої переваги від такої схеми роботи:

  • Немає необхідності самим розкручувати, рекламувати продукт, займатися маркетингом – це завдання продавців.
  • Не доведеться безпосередньо спілкуватися з клієнтами, приймати замовлення.

Недоліки та можливі труднощі дропшиппінгу

Дропшиппінг не можна вважати бесстрессовим, що не вимагає ніяких зусиль способом заробітку. Ця модель продажів, звичайно, володіє серйозними перевагами, але їй властиві й деякі складності. Відкриваючи власний бізнес, будьте до цього готові.

Є хороша новина: якщо все ретельно планувати і розраховувати, багато з технічних проблем вирішуються і не стають перешкодою до розкручування підприємства.

Ось головні труднощі і недоліки дропшиппінгу (при торгівлі і оптом, і в роздріб):

1. Величезне значення довіри в бізнесі.

Оскільки ви не можете самі контролювати, чи доставлене замовлення клієнта, встановлювати закупівельні ціни, впливати на наявність або відсутність товару і його якість (а претензії за браковані вироби клієнт пред’явить вам), ви змушені довіряти постачальнику.

Жоден посередник не володіє всією тією інформацією по залишкам на складі, якою володіє постачальник. Щоб не обманювати кінцевих покупців навіть мимоволі, запитайте у партнерів доступ до баз даних по залишках і особисто відстежуйте рух товарних запасів у кожного постачальника, з яким співпрацюєте за схемою дропшиппінгу.

2. Необхідний товар може бути відсутнім на складі.

Раптова відсутність товару, який на сайті відзначений як наявний, підриває довіру покупців. Постарайтеся налаштувати повідомлення про статус товару (в наявності, під замовлення і т. д.).

3. Низький бар’єр входу.

Це друга сторона медалі: через легкість входу в цю ринкову нішу ринули тисячі посередників, з якими вам доведеться конкурувати. Перемога в цій гонці може дорого обійтися в плані рекламного бюджету і зусиль. Вибираючи рекламні канали, уважно вивчіть конкурентну ситуацію в своїй ніші, щоб не витрачати гроші даремно.

4. Багато роботи.

Сидіти склавши руки не доведеться: вам належить скласти багато унікальних описів товарів, іноді – замінити або відредагувати фотографії, вжити заходів по SEO-оптимізації сайту. Якщо, наприклад, ви вибрали для дропшиппінгу жіночий одяг або іншу висококонкурентну ринкову нішу, вам будуть потрібні послуги дизайнера і фахівця з UX, щоб зробити інтернет-магазин зручним і таким, що запам’ятовується.

5. Специфіка формування доходу.

Прибутком дропшиппера є різниця закупівельної ціни і вартості, яку платить за товар кінцевий покупець. Щоб поставити хорошу націнку і залишитися в рамках ціни, підйомної для споживача, доцільно вибирати товари виходячи з їх маржинальність.

6. Ризики для репутації.

На жаль, іноді трапляються недобросовісні постачальники. Всі претензії і обурення з приводу неякісних товарів, помилок при доставці і збірці замовлення клієнт адресує продавцю. Щоб чужі помилки не зіпсували репутацію вашого бізнесу по дропшиппінгу, співпрацюйте паралельно з декількома постачальниками, наприклад, крім жіночого одягу можна зайнятися ще і дитячим одягом.

7. Складно придумати УТП (унікальна товарна пропозиція).

УТП відповідає на питання, чому з сотень конкурентів покупець повинен вибрати саме вас і зробити покупку у вашому магазині. Як же цього домогтися, якщо всі торгують приблизно однаковим товаром? Вигадати щось оригінальне в даному випадку важко: дропшиппер в багатьох аспектах роботи цілком залежить від постачальників. Ціновий демпінг – провальна стратегія. Які ще можливості для конкуренції є в e-commerce? Наприклад, якість обробки замовлень і швидкість доставки.

8. Бізнес погано масштабується.

Уявімо, що ви подолали всі вищеописані складності і добилися впевненого зростання продажів, вийшовши на показник в 50 і більше замовлень щодня. Це, звичайно, чудово. З іншого боку, якщо ви і ваш постачальник виявилися не готові до такого шквального попиту, ви просто не зможете обробити всі вхідні заявки вчасно і доставити людям покупки в заявлені терміни. Про це треба дбати заздалегідь. Можливо, ви розвиваєте свій бізнес усіма силами, але ваші постачальники можуть мати інші пріоритети і не виділяти додаткових ресурсів при розширенні потоку покупців.

9. Терміни доставки – теж ваша відповідальність.

Хоча продавці, що працюють за моделлю дропшиппінгу, фактично не мають відношення до доставки покупок, формально вони відповідальні і за доставку теж, що тягне деякі репутаційні ризики для них.

10. Дохід нижче очікуваного.

Щоб багато заробляти на дропшиппінгу, необхідно продавати більше продукції, ніж при інших схемах торгівлі (наприклад, оптових закупівлях). Для цього слід розбиратися в тонкощах маркетингу, вміти залучати нових покупців і утримувати старих. Не всі бізнесмени-початківці можуть похвалитися такими знаннями і навичками.

Результат кожної угоди залежить не тільки від ваших дій, але і від того, як виконують обов’язки ваші партнери – постачальники. Клієнт оформляє замовлення через ваш сайт (або групу в соцмережі), тому з усіма претензіями він прийде до вас. Щоб розуміти, що відбувається з вашими замовленнями, відстежуйте доставку посилок всередині країни на сайті вантажоперевізника. Для цього запитуйте у постачальника номер декларації на кожне замовлення.

Часто буває так, що людина замовляє декілька товарів від різних виробників, а це означає, що йому прийде кілька посилок з покупками. Це загрожує зайвими витратами, якщо клієнт сам оплачує доставку.

Повернення товарів теж створюють фінансовий ризик для посередника. Рішення кожного подібного конфлікту здійснюється на основі домовленостей з постачальником.

Для постачальників та виробників товару дропшиппінг  не завжди привабливий.

Ось кілька потенційних проблем цієї схеми реалізації товару:

  • Багато виробників охоче допомогли б посередникам вибудувати робочу схему продажів по дропшиппінгу, але їм не хочеться возитися з підписанням договорів та узгодженням усіх нюансів до того, як ви продасте хоча б один їх товар.
  • Дзвонити ефективніше, ніж відправляти численні електронні листи. Багато бізнесменів уникають дзвінків будь-якими способами, але нерідко розмова по телефону з представниками компанії-виробника – єдиний спосіб отримати відповіді на питання, що накопичилися.
  • А ось постачальники, навпаки, звикли, що їм телефонують, і готові відповідати на ваші запитання, навіть якщо ви початківець бізнесмен. Щоб бесіда була інформативною, заздалегідь підготуйте список тем і питань – до того, як набирати номер.

При всіх плюсах і мінусах дропшиппінг залишається непоганим способом організації бізнесу для тих, хто хоче відкрити свою справу, але не володіє великим капіталом. Знання в області маркетингу і продажів істотно підвищують ваші шанси на успіх.

Як почати працювати за схемою Дропшиппінг

1. Пошукайте постачальників, що працюють за цією схемою.

Для постачальників (одягу та інших товарів) дропшиппінг створює певні клопоти і ризики, тому не всі компанії практикують цю систему збуту. Ознайомтеся з умовами партнерства різних фірм. Дропшиппінг має на увазі продаж товарів за оптовими цінами, щоб посередник міг зробити свою націнку, іноді дуже пристойну (вона встановлюється виходячи з попиту та середньоринкової вартості продукту).

Отже, спочатку потрібно знайти компанії, які співпрацюють з дропшипперами. Потім – уважно вивчити їх каталоги товарів, прайси, умови роботи. На основі цих даних можна розробляти власний бізнес-план і прикидати, який дохід реально отримати, торгуючи цим асортиментом.

2. Виберіть категорії товарів, якими ви будете торгувати по дропшиппінгу.

3. Створіть власний інтернет-магазин (якщо немає можливості це зробити, то в крайньому випадку заведіть групи в соцмережах) і наповніть його товарами з каталогів ваших партнерів. Головне – вказувати ціни, що включають вашу комісію.

4. Оптимізуйте сайт, щоб він відповідав вимогам пошукових систем. Розробка повноцінного онлайн-магазину вимагає вузькопрофесійних знань і умінь в різних областях – від дизайну і просування до технічних аспектів на кшталт вибору cms системах, покупки домену, оплати хостингу. Щоб не витрачати час даремно, скористайтеся послугами професійних веб-розробників і SEO-фахівців.

5. Після цього можна запускати рекламу: таргетинг в соцмережах, кампанії в Google Ads і Яндекс.Директ; активно займатися пошуковим просуванням і брати участь в партнерських програмах. Вибір тих чи інших методів залежить від специфіки товарів, які ви продаєте, і бюджету на рекламу. Мета всіх цих заходів – привернути перших клієнтів.

6. Як тільки хтось оформить перше замовлення на вашому сайті, ви передаєте його постачальнику: замовляєте потрібний товар, оплачуєте його і повідомляєте адресу вашого клієнта для доставки. Завдання постачальника – упакувати і відправити товар.

7. Врахуйте, що ви платите за товари по їх оптовими цінами, а ваш дохід – це націнка, яку ви робите для покупця.

8. Постачальник повинен зібрати і доставити замовлення кінцевого покупця.

9. Якщо все йде як треба, клієнт отримує свою покупку і залишається задоволений нею. Тоді можна вважати, що перша угода відбулася.

ТОП-10 найприбутковіших і актуальних ніш для дропшиппінгу

  1. Аксесуари для собак

Люди ні в чому не відмовляють своїм домашнім улюбленцям, витрачаючи на них іноді навіть більше, ніж на себе особисто. Тому різні аксесуари для кішок і собак розходяться на ура. Одяг для тварин (прогулянкова, звичайна, святкова), ліжечка, колиски і будиночки, брелоки з іменами, нашийники з GPS-навігаторами, іграшки і т. і. – відмінне рішення для дропшиппінгу.

  1. Бездротові пристрої

Технології бездротового зв’язку набирають популярність. WhaTech прогнозує обсяг продажів бездротових маршрутизаторів до 2022 р рівним $ 3,2 млрд, що означає щорічне зростання продажів цих девайсів на 8,18%.

Є всі підстави вважати це перспективним напрямком для дропшиппінгу.

Багато з нас активно користуються такими бездротовими пристроями, як колонки і навушники. Вони міцно увійшли в наше життя і вже не сприймаються як новинка, ексклюзив і чудо техніки.

До 2023 року ринок бездротових навушників буде виростати на 10% щороку. Це пов’язано з тим, що виробники смартфонів прибирають стандартний аудіороз’єм на 3,5 мм, змушуючи користувачів переходити на новий тип навушників. Навряд чи цей тренд зникне в найближчому майбутньому.

  1. Фітнес-трекери

Здоровий спосіб життя модний, а в поєднанні з високими технологіями породжує новий тренд на розумні пристрої (будильники, годинник і т. і.), які відстежують фізичні показники та відправляють інформацію прямо на смартфон.

Особливо популярні фітнес-трекери:

  • все більше людей сприймає моду на ЗСЖ і спорт;
  • ці пристрої дешевшають і стають доступні кожному.

Цей товар вельми багатообіцяючий для продажів по схемі дропшиппінгу. Є прогнози, що дана галузь до 2022 р виросте на 34%, що дорівнює $ 1,3 млрд. Тобто очікується вибухове зростання продажів фітнес-трекерів. Не упускайте свій шанс заробити на цьому.

  1. Антистресові іграшки

Нещодавним хітом стали спінери. Люди були шоковані загальним божевіллям з приводу цих іграшок і задавалися питанням, що ж в них такого. Мабуть, справа в тому, що людство, відчуваючи постійний стрес, шукає способи розважитися і розслабитися і спінер підходить якнайкраще.

Різноманітність антистресових іграшок не вичерпується спінерами: таких товарів безліч, і вони, як правило, дуже дешеві. Ті ж спіннери продавалися за ціною від 50 грн., і глянсовий журнал Vogue згадав цю іграшку в числі кращих недорогих різдвяних подарунків.

Якісно знімають стрес і м’язову напругу антистресові подушки, набиті полістиролові кульки. Досить полежати на такій подушці кілька хвилин, і стан покращиться. Вона стане в нагоді і вдома, і в машині, і на роботі. Якщо ви шукаєте свіжі ідеї для інтернет-магазину, який торгує по дропшиппінгу, це відмінний варіант.

Антистресові іграшки випускаються і для дітей, адже дітлахи теж нервують і засмучуються, а вже грати люблять ще більше, ніж дорослі. Зовсім не обов’язково говорити, що це саме антистрес-іграшка – нехай дитина сама знайде їй застосування!

  1. Матеріали для творчості

Ринки товарів, призначених для хобі і рукоділля, в останні роки стабільно зростають: люди готові платити за якісні матеріали та інструменти, щоб мати можливість проявляти себе у творчості. Наприклад, зараз в моду входить малювання: навіть ті, хто ніколи не брав в руки пензель, пробують себе в якості живописців і ілюстраторів (самостійно або на різних художніх курсах).

Закінчивши першу в своєму житті картину маслом на полотні, людина відчуває ні з чим не порівнянний емоційний підйом. Творити хочеться ще більше, заражаючи своєю пристрастю до малювання всіх близьких і друзів.

Багато художників – як новачки, так і професіонали – воліють закуповуватися фарбами та іншими матеріалами в інтернет-магазинах, стаючи їх постійними клієнтами. Торгівля художніми приладдями по системі дропшиппінгу – перспективна ніша, якщо подбати про різноманітність асортименту. Про стабільність попиту можна не хвилюватися, адже фарби потрібні завжди.

Прогнози для цієї ринкової ніші на 2020-2024 рр. обіцяють щорічне збільшення на 12% і досягнення до 2024 р обсягу продажів, рівного $ 23 млн.

  1. Спортивний одяг

Одяг для занять спортом сьогодні затребуваний як ніколи. Це пов’язано з модою на ЗСЖ і фітнес, але, що примітно, цей тренд зростає навіть швидше, ніж сама мода на тренування. Правда, високі ціни його кілька обмежують. Спортивне спорядження та одяг ніколи не були доступними, але сучасні технології сильно розширили як можливості індустрії, так і розкид цін.

Стильний спортивний одяг виробляється по всьому світу, нові бренди виходять на ринок щороку. Навіть ті, хто далекий від активного способу життя, не залишаються байдужими до цих красивого зручного одягу: у кожної модниці обов’язково знайдеться в гардеробі спортивний костюм відомої фірми, а то й не один.

Ті ж, хто займається спортом всерйоз, витрачають на обмундирування воістину астрономічні суми. Спортсмену необхідно не менше трьох-чотирьох комплектів спортивного одягу. Але закупитися одягом раз і назавжди не вийде: мода в цій області змінюється постійно, і важко встояти, відмовивши собі в купівлі чогось новенького.

Інтернет-магазин, який торгує одягом для фітнесу по дропшиппінгу, – перспективний бізнес. Можливо, ваші прекрасні товари надихнуть на відвідування спортзалу навіть тих, хто був далекий від спорту.

  1. Пляшки для води

До теми спорту відноситься і такий популярний аксесуар, як пляшка для води. Ця модна річ мотивує тренуватися і стежити за харчуванням. Звичайно, можна пити зі звичайної пляшки, але ж спеціальна ємність набагато цікавіше! Сьогодні такі пляшки є у будь-якого спортсмена.

Виробники пляшок зуміли урізноманітнити навіть цю просту річ і підійти творчо до її виготовлення. Є спеціальні пляшки з окремим відсіком для мінеральних і вітамінних добавок, з кріпленнями (які допоможуть швидко прикріпити пляшку на рюкзак або велосипед), шейкерами. Плюс яскравий і сучасний дизайн з трендовими написами. До того ж пляшки – досить дешевий товар.

Є й дитячі пляшки для води з різними малюнками, які також можна продавати по системі дропшиппінгу. Такий товар користується попитом.

  1. Квадрокоптери

Безпілотники вийшли на ринок досить давно, але зовсім не втратили актуальності. Ці невеликі літальні апарати випускаються в багатьох різновидах і викликають активний інтерес у покупців, причому не тільки у мандрівників і фотографів. Селфі-дрони входять в моду.

Різноманітність асортименту і брендів – головне, на чому потрібно сфокусуватися бізнесменові, який збирається продавати квадрокоптери в Інтернеті.

  1. Чай

При всьому гігантському розмаїтті чаїв в супермаркетах (в деяких магазинах налічується не менше тисячі сортів) ця ніша досить перспективна і обіцяє великі прибутки. У світі чай за популярністю поступається лише воді (зауважте, кава взагалі відсутня в топі напоїв). Більшість жителів України п’ють чай регулярно і завжди мають вдома його запас. Найбільш популярні сорти чаю в Україні – традиційний чорний і зелений. А ось трав’яні чаї користуються попитом лише у невеликої частки населення.

Любителям почаювати рано чи пізно приїдається асортимент найближчих магазинів і хочеться спробувати чогось незвичайного і ексклюзивного. Ви можете задовольнити їх попит, запропонувавши оригінальні і рідкісні сорти.

  1. Power Bank

Банк енергії – незамінний помічник будь-якої сучасної людини: всім важливо бути на зв’язку цілодобово і не бути прив’язаним до розетки. Очікуваний до 2022 р зростання ринку цього типу товарів становить $25 млрд.

Power Bank легко і швидко заряджає різні гаджети – від телефону і навушників до планшета і ноутбука. Торгівля такими акумуляторами буде вигідною, якщо запропонувати покупцеві пристрої різної ємності і від різних виробників, встановивши на них розумні ціни.

Як вибрати постачальника

Це одне з головних рішень для бізнесу, побудованого за системою дропшиппінгу. Основними постачальниками для інтернет-магазинів є європейські та китайські фірми, та багато вітчизняних, і вибір залежить від того, який товар вам необхідний. Найбільш популярні напрямки торгівлі за схемою дропшиппінгу – продаж взуття, одягу, аксесуарів, дитячих товарів, запчастин для автомобілів і т. і.

Вибір постачальника для свого інтернет-магазину по дропшиппінгу важливий ще й тому, що посередник цілком відповідає перед своїми клієнтами і за якість самої продукції, і за її доставку. Щоб не помилитися, звертайте увагу на наступні моменти:

  • Додаткові платежі: чи стягуються будь-які регулярні (раз на місяць і т. і.) внески з посередників. Порядні постачальники ніяких виплат, крім вартості самих товарів, не вимагають – компанія і так отримує дохід від ваших продажів.
  • Хто є фактичним виробником товару – фірма, з якою ви співпрацюєте, або ж її контрагент (по відношенню до якої вона теж є посередником). Чим більше посередників в ланцюжку, тим вище націнка.
  • Відомості на посилках: залишає компанія на упаковці товару будь-які свої контакти або ж вказує тільки інформацію про продавця. У першому випадку покупець зможе звернутися безпосередньо до постачальника, минаючи вас.
  • Швидкість відповідей менеджерів: якщо вам довго не відповідають на лист або дзвінок, це тривожний знак.
  • Існуючі варіанти доставки, співпраця з кур’єрськими службами. Покупцям краще мати вибір між декількома способами доставки.
  • Оновлення інформації в каталозі: сумлінні фірми оперативно оновлюють відомості про залишки на складах і передають їх продавцям.

Дропшиппінг в дії

Коли ролі і функції основних гравців ясні, можна більш детально розглянути, як працює система дропшиппінгу. Припустимо, що ви торгуєте аксесуарами для мобільних телефонів безпосередньо від виробника.

Крок 1. Покупець залишає вам замовлення на сайті.

Коли користувач хоче купити що-небудь, він заходить на сайт вашого магазину, вибирає товар, робить замовлення через поштову форму або за допомогою телефонного дзвінка. Після цього він повинен отримати на електронну пошту автоматичне оповіщення про те, що замовлення прийняте в обробку.

Коли він переводить гроші за товар, вони потрапляють на ваш рахунок.

Крок 2. Замовлення на обраний чохол передається виробнику.

Тут теж все просто: оповіщення відправляється не тільки клієнту, але і виробнику. Якщо магазин правильно налаштований, це робиться автоматично.

Крок 3. Оплата замовлення.

Якщо все складається вдало – потрібний товар є на складі у постачальника, а гроші прийшли на рахунок – то виробник збирає замовлення і відправляє його клієнту, а вам на електронну пошту приходить відповідний рахунок-фактура. Упаковка товару містить назву і логотип продавця, хоча надходить безпосередньо від виробника.

Такі замовлення виконуються швидше, ніж може здатися на перший погляд, іноді всього за кілька годин. Швидка доставка – істотна перевага для магазину (особливо якщо він продає по системі дропшиппінгу, наприклад, троянди та інші швидкопсувні товари).

Крок 4. Повідомлення клієнту.

Коли товар добирається до місця, клієнт отримує повідомлення з номером замовлення та зазначенням місця, де його можна забрати. Дропшипперу дістається комісія – різниця між вартістю, яку сплатив клієнт, і закупівельною ціною виробника.

Фірма-виробник, граючи головну роль в цій схемі продажів, залишається абсолютно невидимою для покупця: ніде на товарі не залишає своєї фірмової символіки, не обслуговує клієнта безпосередньо (для цього є посередник).

Це загрожує певними проблемами: якщо покупцеві не сподобається його придбання або якщо працівники компанії-виробника помиляться і покладуть в замовлення що-небудь не те, за це буде відповідати продавець.

Всім, що пов’язано зі збутом товару: маркетинговими і рекламними заходами, пошуком покупців і т. д. – займається посередник.

Чим повноцінний інтернет-магазин краще сайту-лендінгу або торгівлі через соціальні мережі

Дропшиппінг як метод збуту товарів базується на чіткій і ефективній схемі. І практично всі підприємці, які вирішили спробувати себе в дропшиппінгу, на початку діяльності стикаються з вибором: чи створювати власний сайт або використовувати більш дешеві альтернативи – групи в соцмережах або односторінкові сайти?

Другий варіант здається більш раціональним через економію коштів, але у всіх трьох варіантів є свої обмеження, так само як і переваги. Все буде залежати від обраної вами стратегії розвитку бізнесу.

Дропшиппінг на односторінковому сайті

Односторінковий Лендінг, призначений для продажу якогось одного продукту, робиться легко і швидко, за пару годин. Детальний опис товару, перелік переваг, захоплені відгуки користувачів – це все, що він повинен утримувати. Відвідувач може або піти з сайту, або зробити цільову дію – замовити товар.

Мінуси односторінкових сайтів:

  • Вони викликають набагато менше довіри у цільової аудиторії, ніж повноцінний магазин.
  • Їх важче просувати в пошукових системах.
  • Не передбачається тривала взаємодія з клієнтом (навряд чи хтось буде повертатися на цей сайт).

Дропшиппінг в соціальних мережах

При торгівлі одягом і іншими видами товарів по дропшиппінгу через Паблік в соцмережах бізнес-логіка та сама, що і при торгівлі через сайт, ось тільки замість кошика на сайті замовлення приходять в особисті повідомлення. Створити паблік можна безкоштовно і дуже швидко, що, звичайно ж, велика перевага.

Якщо ж говорити про мінуси продажів через соціальні мережі, то їх можна нарахувати досить багато:

  • Незручно приймати оплату.
  • Поріг входу на цей ринок низький, тому конкуренція просто гігантська.
  • Залежність від соцмережі: якщо заблокують вашу особисту сторінку або паблік, ви втратите і клієнтуру, і гроші.
  • Немає повноцінних можливостей відслідковувати поведінку користувачів.

Повноцінний інтернет-магазин

Якщо ви налаштовані серйозно і готові докладати зусилля, щоб розкрутити бізнес і збільшити продажі, створення інтернет-магазину з повноцінним каталогом товарів – найкраще рішення. Звичайно, для цього потрібні час, зусилля і фінансові вкладення, зате в перспективі сайт окупить себе і дасть вам безліч переваг. Для нього характерні всі перераховані вище недоліки паблік і лендінгів.

Дропшиппінг від виробника зручний для тих, хто не має в своєму розпорядженні стартовий капітал і власні склади. Ви можете повністю зосередитися на розкручуванні бренду і розширенні асортименту, головне – підібрати надійних постачальників і виробити ефективну модель роботи з потенційними клієнтами.

Прибутки в дропшиппінгу не надто високі, тому для досягнення високих показників доводиться або збільшувати асортимент, або залучати величезну кількість покупців. І найзручніше це робити за допомогою інтернет-магазину.

А якщо у вас є готовий інтернет-магазин, то можна додати в нього новий товар, який був обраний для дропшиппінгу, і добре його розрекламувати.

ТОП-5 помилок починаючого дропшиппера

  • Помилка 1. Зареєструвався і розбагатів на наступний день

Як і будь-який інший бізнес, дропшиппінг зовсім без вкладень на початкових стадіях неможливий. Мова йде не стільки про фінансові витрати, скільки про вкладені зусилля, час і досвід. Перед тим як називати цей вид торгівлі безперспективним і говорити, що у вас нічого не вийшло, гарненько попрацюйте: підберіть торгові майданчики, вивчіть специфіку їх діяльності та попит на продукцію, цінову і рекламну політику, методи організації продажів.

  • Помилка 2. Заниження ціни

Вам здається, що встановлювати ціни нижче рекомендованих – відмінна ідея, чи не так? Обсяги продажів відразу підскочать, тому що люди охочіше куплять у вас товар дешевше, ніж у конкурентів дорожче. Але на практиці все не так однозначно. Споживач може просто відмовитися від замовлення, не пояснюючи причин, і вам доведеться заплатити за доставку туди і назад. Крім того, без рекомендованої націнки торгувати досить ризиковано: в кращому випадку ви сяк-так підете в нуль, в гіршому – в мінус. Ціна товару, мало відрізняється від її закупівельної вартості, не включатиме ваших витрат сил і часу. Щоб не пахати за копійки, гідно оцінюйте свою працю.

  • Помилка 3. Впарювати

Мало хто зрадіє товару, який не відповідає опису, особливо якщо замовлення вже оплачене. Обманювати споживачів – останнє, чим може займатися поважаючий себе бізнесмен, який торгує за схемою дропшиппінгу оптом чи вроздріб. Зіпсована репутація, витрати через повернення продукції, відмови і лайливі відгуки зовсім не допоможуть вам у розвитку бізнесу. Щоб уникнути цього, давайте покупцям правдиву інформацію про якість товару, його комплектації; не видавайте підроблені вироби за оригінальні і не завищуйте ціну понад необхідність. Вдосконалюйте опис та інший контент свого інтернет-магазину, щоб переконати споживача зробити замовлення саме у вас.

  • Помилка 4. Діяти за шаблоном

Дропшиппінг в Інтернеті – це простір для експериментів, а не просто пасивне очікування, що у вас куплять товар, коли ви викладете його на сайт і встановите націнку. Прислухайтеся до потреб своєї цільової аудиторії і простежте, як змінюється попит в різні сезони, як на нього впливають тренди і вихід на ринок новинок. Шукайте більш ефективні торгові майданчики, способи оформлення сайту, експериментуйте з текстами описання. Головне – не стояти на місці, а розвиватися і пробувати нові шляхи.

  • Помилка 5. Нехтування клієнтами

Клієнти охоче повертаються до продавців, обслуговування яких їм сподобалося. Стосовно до дропшиппінгу це швидкі відповіді на питання покупців, оперативна реакція на претензії і прохання. Загалом, швидкість, чуйність і ввічливість – ключі до успіху.