- 1 Суть статті, що продає
- 2 Компанії, яким потрібні статті, що продають
- 3 4 види статей, що продають контент для сторінок лендингу.
- 4 Підготовчий етап створення статті, що продає
-
5
5 формул створення продає статті
- 5.1 1. AIDA (Attention Interest Desire Action)
- 5.2 2.PMHS (Pain More pain Hope Solution)
- 5.3 3. ACCA (Attention Сomprehension Сonviction Action)
- 5.4 4. DIBABA (Definitieface Identificateiefase Bewijsfase Acceptatiefase Bezitsdrangfase Afsluitinngsfase)
- 5.5 5.Формула QUEST (Qualify Understand Educate Stimulate Transition)
- 6 Розмір тексту може бути будь-яким.
-
7
Елементи, що допомагають посилити ефект, що продаваючої статті
- 7.1 Застосування якорів.
- 7.2 Інформація з надійних джерел та експертність.
- 7.3 Демонстрація розуміння проблем.
- 7.4 Презентація продукту.
- 7.5 Ключова цінність продукції.
- 7.6 Відгуки про продукцію.
- 7.7 Додаткові переваги продукції та пропозиції.
- 7.8 Детальна інформація про продукт, оплату, доставку та гарантії.
- 7.9 Зручний та зрозумілий Call-to-Action (CTA).
-
8
12 помилок у написанні статей, що продають
- 8.1 Текст у майбутньому часу.
- 8.2 Канцелярсько-бюрократичний стиль мови та формалізм.
- 8.3 Надмірність у тексті.
- 8.4 Фічеризми.
- 8.5 Акуратніше з гумором.
- 8.6 Штампи та шаблонні вирази.
- 8.7 Використання довгих фраз.
- 8.8 «Вода».
- 8.9 Банальність.
- 8.10 Неформатований текст.
- 8.11 Відсутність послідовності.
- 8.12 Відсутність відповіді можливі питання ЦА.
- 9 Популярні біржі для замовлення статей, що продають
- 10 Критерії вибору автора для написання статті, що продає
Продаюча стаття – це не просто кілька абзаців тексту, де перелічені переваги продукту та досвід компанії. Такий текст продаватиме лише в тому випадку, якщо крім вас на ринку немає нікого. Більш поширений сценарій такий: конкурентів дуже багато, і текст, що продає, повинен бути таким, щоб у читача просто не залишилося вибору.
Для досягнення цієї мети необхідно складати статтю за певними правилами. У матеріалі ми розповімо, з чого складається текст, що продає, яким вимогам він повинен відповідати, поговоримо про формули його складання і розберемо типові помилки.
Суть статті, що продає
Продаюча стаття — це текст, що рекламує товар або послугу, завдання якого викликати в читача бажання зробити покупку/замовлення. Він може бути написаний за допомогою прийомів сторітелінгу, або у вигляді невеликого посту в соціальній мережі. В обох випадках інформація має мотивувати аудиторію до цільової дії.
На статтю, що продає, покладається багато надій. Часто це невиправдано, оскільки, крім неї, ланцюжок продажів містить кілька інших важливих етапів. І якщо на них будуть допущені помилки, то навіть якісний текст може не привести до потрібного результату. Наприклад, прочитавши пост, читач вирішив зателефонувати до компанії, щоб уточнити кілька питань перед покупкою, а співробітник був некомпетентний і поводився грубо. У результаті потенційний клієнт з великою ймовірністю відмовиться від придбання та звернеться до конкурента.
Стаття є попереднім етапом перед продажем. Його якість впливає ефективність рекламної кампанії загалом, але з гарантує здійснення ключового действия.
Компанії, яким потрібні статті, що продають
В них потребують всі, хто займається продажем або наданням послуг. Призначення таких статей, окрім стимулювання купівлі товарів та замовлення послуг, з боку аудиторії може бути в реєстраціях на сайті, залучення учасників до спільноти соціальних мереж, здійснення дзвінків, залишення заявок на консультації, візитів до офісу чи магазину компанії. Все це зрештою впливає на кількість продажів.
Особливо вони допоможуть інтернет-ресурсам із невисокою конверсією, коли відвідувачів на сайт приходить багато, а товар продається погано.
Крім постів і тексту на сайті матеріали, що продають, бувають і інших видів. Наприклад, електронні листи із комерційною пропозицією, презентації, слогани.
Статті пишуть у різному стилі та форматі залежно від напряму бізнесу. Інформація в них також різна.
4 види статей, що продають контент для сторінок лендингу.
Лендінг – це сайти, створені з метою мотивувати цільову аудиторію на певну дію. Часто вони містять лише одну сторінку. Найчастіше їх роблять із комерційною метою, наприклад, щоб організувати потік продажу товару. Зробити лендинг – не дуже складне завдання, тому що його можна недорого замовити або зробити самому на конструкторі.
Для того, щоб сайт був ефективним для бізнесу, він повинен містити статті, написані на професійному рівні. А це є досить складним завданням з таких причин: інтерфейс лендингу складається з екранів з інформацією у вигляді блоків, що містять різноманітні графічні елементи. Блоки заповнюються окремо. Обсяги строго обмежені за розміром, у зв’язку з цим текст повинен мати лише головні думки. При погляді на контент людина має побачити суть пропозиції та причини, з яких вигідно ним скористатися.
Велике значення мають розташування, оформлення та зміст блоків лендингу. Оскільки всі етапи підготовки лендингу до роботи важливі, багато фахівців займаються створенням сайтів під ключ – починають з дизайну, а закінчують текстом і seo-просуванням.
Наповнення комерційних сайтів.
Окрім односторінників в інтернеті існують складніші сайти комерційної спрямованості. Серед них найпоширеніші – це інтернет-магазини та особисті майданчики, які представляють компанію чи підприємця. Всі такі ресурси містять більше, ніж одна-дві сторінки. На будь-який з них текст має справляти хороше враження на відвідувачів, а також викликати бажання дізнатися про продукт більше і зробити замовлення.
Матеріали для сторителлінгу.
Досить новий формат, який добре зарекомендував себе. Усім людям подобаються цікаві історії. Через них можна здійснювати та продаж. Якісно написана історія викликає цікавість, легко сприймається та впізнається. Цільова аудиторія в її героях ніби бачить себе, коли виникають асоціації з персонажем, або просто відчуває те, що йдеться у сюжеті. Завдяки відсутності опору, що виникає, побачивши звичайну PR-інформацію, потенційному клієнту простіше усвідомити переваги рекламованого продукту.
Стандартна схема сторітелінг наступна: у персонажа була певна проблема, потім він дізнається про продукт, застосовує його і проблема вирішується. Іноді такий контент подається у вигляді казок, анекдотів та притч. Велике значення має можливість автора творчо подати інформацію. Професійний оповідач повинен володіти художньою мовою, розуміти психологію споживача та розумітися на маркетингу.
Іміджевий контент.
Незважаючи на те, що його завдання не входить здійснювати прямі продажі, він має велике значення для формування образу бренду.
Приклад таких статей – текст на сайті у розділі «Про компанію». Він не закликає до покупок безпосередньо, але впливає на довіру відвідувачів. Іміджевим може бути будь-який вид контенту, у тому числі сторітлінг і навіть розповідь про робочий день керівника фірми.
Підготовчий етап створення статті, що продає
Для того, щоб створити рекламну статтю, потрібно добре знати свій продукт, точно представляти цільову аудиторію і місце, де вона може знаходитися:
- Детально вивчіть товар і маркетинговий план компанії. Це допоможе вам усвідомити потреби аудиторії. Інформація в тексті повинна відображати унікальність та незамінність продукту для читача. Тому важливо добре знати свій товар та його переваги перед продуктами конкурентів.
- З’ясуйте, хто є цільовою аудиторією. Ви повинні чітко представляти психологічний портрет потенційних клієнтів, у тому числі їх відмінності між собою. Це стосується статі, віку, професійної діяльності, рівня матеріальної забезпеченості. Також необхідно знати, чим захоплюється аудиторія, які у неї проблеми, чого боїться і чого потребує. Це обов’язково для правильного вибору формату, стилю та способів просування товару через матеріал статті, що продає.
- Виберіть майданчики для розміщення тексту. Це можуть бути газети, журнали, контекстна реклама, свій сайт, соціальні мережі, інтернет-портали, форуми. Потрібно зважити на те, що інтернет-ресурси мають свою специфіку.
Після завершення підготовки слід приступати до написання тексту.
5 формул створення продає статті
Варіантів таких формул дуже багато, але в кожному закладено принципи, які повинні дотримуватися.
Розглянемо найпопулярніші:
1. AIDA (Attention Interest Desire Action)
Стандартна формула контенту, що продає. Так як вона часто використовується копірайтерами, то у неї з’явилося багато модифікацій. Розшифровка сенсу вкладених слів:
- Attention (з англ. – «Увага»). Привертайте увагу до свого тексту за допомогою заголовка та змісту. Викликайте бажання продовжувати читання.
- Interest («інтерес»). Текст має відповідати інтересам ЦА. Наприклад, можна торкнутися проблеми аудиторії та розповісти про спосіб її вирішення.
- Desire («бажання»). Внаслідок читання статті має виникнути бажання скористатися продукцією. Розкажіть про переваги та унікальність товару. Покажіть, чим вигідна ваша пропозиція.
- Action («дія»). Наприкінці матеріалу повідомте про дію, яку потрібно зробити для придбання продукції або замовлення послуги.
Ніші для застосування формули AIDA: B2C (бізнес для споживача) та B2B (бізнес для бізнесу).
Розмір статті може бути будь-яким.
2.PMHS (Pain More pain Hope Solution)
Ще одна популярна формула. Ось її розшифровка:
- Pain (з англійської перекладається як «біль»). Говоріть про проблеми вашої цільової аудиторії. Зрозуміло, про ті, що вирішує ваша продукція. Нехай заголовок також повідомляє про це.
- More pain («посилення болю»). Зробіть біль ЦА актуальнішим. Наприклад, розкажіть, що може статися, якщо не вирішити проблему найближчим часом. Продаючи статтю побудуйте так, щоб потенційний клієнт чекав, коли ви покажете спосіб позбутися її.
- Hope («надія»). Надайте аудиторії перспективу – заявіть, що вам відомо, як вирішити актуальне питання.
- Solution («рішення»). Подайте рекламовану продукцію як правильний спосіб усунення проблеми.
Ніші для застосування формули PMHS: B2C і рідко – B2B.
Обсяг статті може бути будь-яким.
3. ACCA (Attention Сomprehension Сonviction Action)
Формула схожа на першу, але орієнтована на раціональний підхід, а не виклик емоцій. У ній, щоб переконати читача, автор має логічно довести переваги його пропозиції. Розшифровка:
- Attention («увага»). За аналогією з AIDA спочатку привертайте увагу аудиторії заголовком, а потім – цікавим змістом.
- Сomprehension («розуміння»). Це означає, що потенційні клієнти повинні не тільки зацікавитись продукцією та побачити цінність вашої пропозиції, а й усвідомити її значення.
- Сonviction («переконання»). Запевніть читачів у тому, що вони зроблять правильний вибір, якщо куплять товар чи замовлять послугу цієї компанії. Наприклад, покажіть відгуки та позитивну статистику використання продукції.
- Action («дія»). Закличте аудиторію виконати корисний та потрібний крок. Наприклад, замовити послугу, залишити заявку на зворотній дзвінок, зареєструватися.
Ніші для застосування формули ACCA: B2C і B2B.
Обсяг статті може бути будь-яким.
4. DIBABA (Definitieface Identificateiefase Bewijsfase Acceptatiefase Bezitsdrangfase Afsluitinngsfase)
Ця формула була створена німецьким вченим ван Гольдманом в 1953 році, тому її абревіатура складається з слів німецької мови:
- Definitieface ( «визначення особи») – визначте потреби і бажання вашої цільової аудиторії. З одного боку, це може бути етапом підготовки, з іншого — стадією привернення уваги. Якщо бажання потенційних клієнтів вам відомі, то можна писати статтю. У ній треба розповісти, що хвилює людей.
- Identificateiefase («ідентифікація фрази») – покажіть потреби читачів. Розкажіть, що їх можна задовольнити за допомогою вашої пропозиції.
- Bewijsfase (“фаза доказу”) – підведіть потенційних клієнтів до певних висновків. Доведіть, що найкращим вибором для них буде продукція компанії.
- Acceptatiefase (фаза прийняття) – спрогнозуйте реакцію людей на статтю і закрийте всі можливі заперечення.
- Bezitsdrangfase («фаза бажання придбати») – викличте прагнення зробити покупку. Наприклад, розкажіть про акцію, яка ось-ось закінчиться.
- Afsluitinngsfase («закриваюча фаза») – зробіть комфортними умови для замовлення: розташуйте кнопку на видному місці, підключіть популярні способи розрахунку і таке інше.
Ніша для застосування – B2C.
Обсяг продає статті за цією формулою також може бути будь-яким.
5.Формула QUEST (Qualify Understand Educate Stimulate Transition)
- Qualify (кваліфікація) — напишіть, для кого призначений текст. Так відсієте нецільову аудиторію.
- Understand («розуміння») – розташуйте читачів до себе, покажіть, що ви розумієте їхні проблеми та потреби.
- Educate («навчання») — розкажіть ненав’язливо, чим корисна продукція для споживачів.
- Stimulate («стимуляція») – наведіть докази, що пропозиція вигідна. Це спонукає людей до вибору вашого товару.
- Transition (“заклик до дії”) – закликайте до цільової дії. Розкажіть чому важливо зробити замовлення саме зараз.
Формулу QUEST ще називають АПОРТ. Абревіатура містить такі російські слова: «Амбразурім», «Розуміємо», «Навчаємо», «Роздражнюємо», «Товкаємо».
Ніші для застосування формули – B2C та B2B.
Розмір тексту може бути будь-яким.
Структура продаваючої статті
Тема.
Його мета полягає у приверненні уваги цільової аудиторії. Найефективніший спосіб для цього – дати гарантію, що ваша продукція корисна у вирішенні конкретних завдань.
Визначте, які проблеми здатний усунути продукт та подумайте над вигідною пропозицією для споживачів.
У заголовку вкажіть найкорисніші властивості товару та інформацію про вигідну акцію, спеціальну ціну тощо.
Підзаголовок.
Підзаголовок – це напис, який знаходиться під основним заголовком. Його завдання — пояснити чи посилити зміст заголовка. Цей текст можна використовувати для надання інформації про додаткові переваги.
Типовий приклад:
Заголовок: Доставимо суші за 30 хвилин. Підзаголовок: У разі затримки кур’єра ви ні за що не платите.
Лід.
Лід (лід-абзац) – це перший блок тексту в статті, що продає. Його призначення викликати інтерес у читачів таким чином, щоб матеріал був прочитаний повністю. Досягти такого результату можна різними способами:
— Докладно розкрити зміст заголовка і підзаголовка. Наприклад, якщо в назві міститься інформація про послуги, які надає компанія, то в ліді можна написати, яким чином вони надаються.
— Використовувати «слизьку гірку» — кілька висловлювань поспіль, які заінтригують та занурять аудиторію у читання.
Опис проблем аудиторії.
Тут треба яскраво розповісти про проблеми, яких може позбавити ваша продукція. Такий розділ майже завжди потрібен у рекламній статті, щоб викликати у людей емоції та налаштувати їх на сприйняття комерційної пропозиції.
Опис проблем потенційних клієнтів можна розмістити в ліді або окремому абзаці.
Ваша продукція як спосіб вирішення проблем.
Тут опишіть, як товар чи послуга вирішує проблеми споживачів. Аудиторії необхідно дати надію та одночасно викликати в неї бажання використати цю продукцію.
Щоб ефективність товару вселяла довіру, необхідно навести аргументи та розповісти, як працює продукт. Припустимо, ви пропонуєте людям усунути біль у попереку. Тоді можна розповісти про способи діагностики, лікування, про лікарів тощо.
Додаткові вигоди.
У цьому розділі потрібно перерахувати інші переваги продукції або комерційної пропозиції, щоб посилити загальний ефект статті, що продає, і переконати аудиторію зробити замовлення. Цьому може допомогти розповідь про додаткові властивості продукту, різні бонуси і так далі.
Закриття заперечень у покупців.
Тут необхідно дати відповіді на можливі питання потенційних клієнтів, усунути їх побоювання та сумніви. Визначте, що може стати на заваді людям зробити замовлення? Наприклад:
— Запитання від потенційного клієнта: «Якщо виникнуть проблеми з інтернетом, ваша програма теж перестане працювати?»
– Відповідь компанії: «Наша програма працює і в офлайн режимі. Коли зв’язок з Інтернетом відновиться, програма буде синхронізована з сервером.»
Як правило, самі питання у блоці не пишуть. Але його можна подати у вигляді FAQ-розділу – часто важливих для потенційних покупців відповідей на них.
Переваги пропозиції.
Про цей крок уже було сказано раніше. Потрібно не тільки розповісти про особливості товару та оффера, але й довести наявність переваг, які отримає клієнт після замовлення.
Ціна та її продаж.
У рекламній статті розповіді про вартість товару треба приділити особливу увагу, тому що при його прочитанні, як правило, аудиторія вирішує, робитиме вона замовлення чи ні.
З цієї причини треба не лише показати ціну продукту, а й навести аргументи на користь того, що вона є вигідною. Зробити це потрібно грамотно, щоб не відлякати потенційного клієнта: порівняйте з конкурентним варіантом, доповніть текст інформацією про бонуси, розкажіть, що увійшло вартість продукції. Іншими словами – продайте вашу ціну. Про деякі техніки цього написано у першій частині нашої статті.
Гарантія заміни та повернення.
Необхідно переконати покупця у відсутності ризиків після покупки. Скажіть, що при виникненні проблем з товаром буде проведено заміну або повернення грошей. Гарантії, які даєте, вплинуть на можливість замовлення вашої продукції.
Акція та дедлайн.
Розкажіть про вигідну пропозицію та дату її закінчення. Розділ має такий вигляд:
Акція = Пропозиція + Дедлайн + Заклик до дії.
Приклад:
— Купуйте мультиварку Tefal до 1 жовтня і отримайте в подарунок міні-піч.
Обмежувачем у розділі може бути не лише дата закінчення, а й кількість товарів:
— Запишіться на онлайн-курс веб-дизайном. Залишилося всього 12 місць.
Такий дедлайн може збільшити попит, оскільки задає аудиторії інтригу.
Заклик вчинити дію.
Залишається останній блок: закликайте потенційних клієнтів виконати необхідну дію. За великим рахунком, стаття, що продає, написана для цієї мети, а попередні етапи були підготовкою до неї.
Елементи, що допомагають посилити ефект, що продаваючої статті
Найефективніші продають тексти використовують такі способи посилення:
-
Застосування якорів.
В умовах постійного потоку інформації для того, щоб привернути увагу цільової аудиторії, фахівці мають лише кілька секунд. Для цього застосовуються матеріали, що викликають інтерес та здивування. Завдання автора – переконати аудиторію прочитати текст остаточно.
-
Інформація з надійних джерел та експертність.
Після того, як увага відвідувачів буде захоплена читанням, потрібно підтвердити інформацію. Для цього посилайтеся на авторитетні джерела, які викликають повну довіру читачів. Цей прийом часто використовують компанії для створення образу експерта у професійній діяльності.
-
Демонстрація розуміння проблем.
Перед тим, як написати статтю або сценарій до відео, потрібно представити актуальні проблеми та бажання потенційних покупців, щоб показати користь вашого товару.
-
Презентація продукту.
Тепер можна уявити продукцію та розповісти про неї докладно.
Приклад: «Досвід, отриманий за 15 років роботи, я виклав у цій книзі. Прочитавши її, ви дізнаєтеся, як правильно дбати про дитину протягом перших років її життя».
-
Ключова цінність продукції.
Розкажіть які проблеми може вирішити ваш товар, пояснивши, як він працює.
Наприклад: «Прочитавши цю книгу, ви дізнаєтеся, як можна визначити, що дитина хворіє».
-
Відгуки про продукцію.
Після розповіді про користь товару/послуги потрібно підтвердити свої слова відгуками задоволених покупців/клієнтів.
-
Додаткові переваги продукції та пропозиції.
Ви можете посилити оффер описом інших властивостей реалізованої та вигідної акції.
-
Детальна інформація про продукт, оплату, доставку та гарантії.
Розкажіть потенційним клієнтам, в якому вигляді ви надасте товар, як він комплектується, скільки коштує, які є способи розрахунку, де і як його можна отримати протягом якого часу здійснюється доставка. Також дайте гарантії на випадок шлюбу та інших проблем.
-
Зручний та зрозумілий Call-to-Action (CTA).
Як показує статистика, зручний та інтуїтивно зрозумілий Call-to-Action у наказовому способі приносить більше результативних дій, ніж інші варіанти. Це добре працює, оскільки відвідувачу сайту доступно пояснюють, що треба зробити, щоб замовити продукцію або зателефонувати до компанії. Але все ж таки треба тестувати різні CTA, щоб визначити найкращі для маркетингової кампанії.
12 помилок у написанні статей, що продають
Текст у майбутньому часу.
Продаючу статтю краще писати як про справжню подію, дію, що протікає прямо зараз. Такий підхід наближає ухвалення рішення, оскільки з’являється несвідоме почуття володіння продуктом. А текст у майбутньому дає читачеві привід подумати над вашою пропозицією пізніше.
Канцелярсько-бюрократичний стиль мови та формалізм.
Рекламний текст повинен обходитися без формальних виразів і відрізнятиметься від стилю, на якому пишеться документація. У продажах мова потрібно робити живою та природною – це добре сприймається цільовою аудиторією.
Надмірність у тексті.
Чи не зловживайте кількістю слів контенту. Зайве навантаження робить статтю нечитабельною.
Фічеризми.
Не слід використовувати у тексті термінологію із професійної діяльності. З читачами краще спілкуватися простою і зрозумілою для них мовою. Ваша аудиторія не зобов’язана розуміти, що таке лідогенерація чи абсцес. Такі висловлювання необхідно замінювати опис якостей продукції.
Акуратніше з гумором.
Іноді автори навмисне пишуть продають статті в жартівливій формі. Таким чином вони прагнуть уявити продавців як простих людей, «своїх» для цільової аудиторії, і цим розташувати читачів до себе. Незважаючи на деяку ефективність такого підходу, завжди є ймовірність, що жарт буде зрозумілий людьми неправильно. Фірмам з ніші B2B, діяльність яких не належить до розважальних сфер, краще робити свій контент у діловому стилі.
Штампи та шаблонні вирази.
Усі фрази, які містять велике значення, при частому вживанні втрачають ефективність. Не варто зловживати одними й тими самими висловлюваннями, оскільки важливо зберігати свою індивідуальність.
Використання довгих фраз.
Пропозиції, що містять понад 20 слів, людям важко сприймати повністю, адже дочитуючи до кінця, вони вже не пам’ятають початок. Тому правильним буде використання виразів невеликої та середньої довжини. Чергуючи їх, можна задати плавний ритм статті.
«Вода».
У рекламному тексті не можна робити відступи, які не стосуються головної теми контенту.
Банальність.
Можна довго розмірковувати у тому, що рекламний текст слід робити простим розуміння і давати у ньому відповіді всі можливі питання. Але тут важливо знати міру і не переходити на банальне пояснення і так зрозумілих речей. В іншому випадку може створюватися враження, що автор невисокої думки про розумові здібності читачів.
Неформатований текст.
Сьогодні аудиторія ставиться до оформлення контенту досить прискіпливо. Занадто великий блок з одного тільки тексту люди не читатимуть, навіть якщо зміст представляє для них інтерес. Статтю, що продає, необхідно ретельно форматувати: використовувати підзаголовки, списки, фотографії та картинки, а пост розділяти на абзаци.
Відсутність послідовності.
Багато читачів добре розуміють, що мета майже будь-якого тексту в інтернеті є комерційною. Але не можна починати статтю з розповіді про товар та його переваги, а потім спонукати аудиторію зробити покупку. Виконуйте описану вище структуру: напишіть про проблему, що об’єднує потенційних клієнтів, викличте у них бажання продовжити читання і лише потім заявіть про спосіб вирішення у вигляді продукції вашої компанії.
Далі потрібно докладно розповісти про особливості товару та вигоду, яку отримають покупці, якщо зроблять замовлення у вас. Необхідно назвати всі позитивні сторони вашого оффера, які можна написати у вигляді списку або поділивши їх опис на окремі блоки з використанням підзаголовків. Завдяки такому підходу цільова аудиторія зможе краще дізнатися про вас і продукцію, що рекламується, що дасть людям привід задуматися про замовлення.
Відсутність відповіді можливі питання ЦА.
Прочитавши статтю, потенційні споживачі повинні отримати достатньо інформації, щоб закрити всі питання. Для цього вам необхідно добре розумітися на продукції. Позначте основну інформацію в тексті і структуруйте її. У результаті покупців має скластися ясне розуміння, як продукція вирішить їхні проблеми. Якщо після читання у людей залишаться питання чи сумніви, то, швидше за все, вони не робитимуть замовлення.
Але пам’ятайте про баланс між розміром статті та кількістю цінної інформації. Не потрібно писати про все, що вам відомо про продукт. Сконцентруйте увагу читачів на основних пунктах і зробіть свою розповідь лаконічною та водночас інформативною.
Популярні біржі для замовлення статей, що продають
Якщо ви хочете, щоб продаючі статті писали для вас фахівці з досвідом, то знайти їх можна на біржах фрілансу. Людей, які працюють над створенням текстів найбільше на сайтах Advego, Contentmonster, Etxt.
Розглянемо ці біржі докладно:
- Advego. Один із перших сайтів, де можна замовити текст або купити готовий. Тут багато авторів, які активно конкурують між собою. Є програма, якою можна безкоштовно перевірити контент на унікальність. Репутація та досвід роботи копірайтерів доступні для перегляду. Тому замовник може вибирати виконавця, що найбільш підходить для нього.
- Etxt. Сайт також характеризується високою конкуренцією серед фрілансерів. Тендерна система дозволяє вибрати найкращого серед бажаючих виконати ваше замовлення. Якість послуг визначається рейтингом, який впливає на вартість замовлення. Роботи виконавців для зростання майстерності суворо перевіряються модераторами сайту.
- Contentmonster. Тут до фахівців висуваються жорсткі вимоги.За недобросовісне ставлення до роботи застосовуються штрафні санкції, такі як блокування облікового запису на певний час або назавжди. Для тих виконавців, які прагнуть розвивати професійні навички, проводяться навчальні програми. Ціна за роботу копірайтерів – середня по ринку.
Крім бірж фрілансу, послуги зі створення контенту надають агентства копірайтингу. Ціна замовлення визначається рівнем майстерності копірайтерів та тим, наскільки добре компанія вміє просувати себе. Деякі фірми пишуть текст за 500 рублів, а є ті, що продають роботу за 10 тисяч.
Критерії вибору автора для написання статті, що продає
Для вибору фахівця з копірайтингу можна керуватися великою кількістю критеріїв. Але багато хто з них не дасть зрозуміти, який рівень кандидата на виконання замовлення і можуть ввести вас в оману з приводу його навичок. Замовники прагнуть обрати людину з великим досвідом роботи, хоча кількість років, які фахівець провів за написанням текстів, не дадуть чіткого уявлення про якість послуг. Буває так, що копірайтери за один-два роки розвивають свою майстерність до рівня, який недосяжний більшості авторів і через 10 років активної роботи.
Тому краще звертати увагу на якість контенту, а не на те, як автор подає. Ось ознаки, що виділяють класного фахівця серед початківців та посередніх:
-
Структура тексту.
Він виглядає гармонійно і розбитий на смислові абзаци. У статті, що продає, не повинно бути занадто великих блоків, що складаються тільки з тексту. Як правило, має бути присутнім підзаголовок. Якщо матеріали кандидата відповідають цим вимогам, немає сенсу його розглядати.
-
Перший абзац.
Грамотний копірайтер знає, що перший абзац у рекламній статті відіграє ключову роль. Тому оцінюйте, наскільки початок тексту може захопити читача.
Початківці та пересічні фахівці не здатні створювати перший абзац цікавим та яскравим, пишуть нудно та сіро, не даючи аудиторії цінної інформації.
-
Довжина пропозицій.
Щоб вибрати хорошого виконавця, завжди звертайте увагу на довжину речень його тексту. Це має велике значення. Хороший фахівець пише статтю в мінливому ритмі. Такий підхід найбільш цікавий аудиторії, оскільки підвищується читабельність контенту.
Новачки, як правило, впадають у крайнощі: вони роблять пропозиції або надто короткими, або надто довгими.
-
Наявність повторів.
Коли розглядаєте кандидатів на написання рекламного тексту, звертайте увагу на те, чи зустрічаються ті самі слова в сусідніх реченнях. Якісні фахівці уникають таких повторів, щоби контент виглядав привабливо.
-
Чудові ступені.
Такі слова як «найкращі», «найсильніші» в рекламному тексті виглядають несолідно. Тому професійні копірайтери не використовують прикметники у чудовому ступені.
-
Знаки оклику.
Тільки новачки та посередні виконавці використовують знаки оклику занадто часто. Цей прийом не зробить контент цікавішим і не збільшить кількість продажів.
-
Вступні слова.
Копірайтери-початківці часто «ллють воду», застосовуючи велику кількість вступних слів. Ця ознака говорить про те, що людина не вміє писати продані статті якісно.
-
Тексти копірайтера.
Навіть якщо автор сподобався вам, чи можна бути впевненим, що текст вийде живим і цікавим? Зверніть увагу на контент виконавця, а точніше – на його формат. Хороший копірайтер не любить писати одноманітно і прагне використовувати різні підходи, іноді порушуючи стандарти та стереотипи. Посередні фахівці, навпаки, роблять статті в однаковому та передбачуваному стилі.
Якщо ви запропонували людині взятися за проект, розповіли подробиці та умови, а у відповідь отримуєте коротку відповідь на кшталт «Зроблю», «Добре», це говорить про невисоку мотивацію автора.
Професіонала можна визначити за чуйною та позитивною реакцією на запит.
-
Відгуки про копірайтера.
Навіть позитивні відгуки можуть бути різними. Шаблонний коментар типу «Дякую за роботу» може означати, що замовник дав зворотний зв’язок із ввічливості. Якщо у фахівця багато захоплених та вдячних відгуків, то він, швидше за все, вміє робити якісний контент. Чим більше таких повідомлень на сторінці копірайтера, тим більша ймовірність, що він вам підійде.
Ми впевнені, що ці прості, але корисні рекомендації допоможуть досягти успіху. Використовуйте їх при виборі виконавця і тоді ви бачитимете, хто є посереднім автором, а хто професіоналом.
Створення рекламного тексту – це важке, але здійсненне завдання. Для ефективної роботи потрібно добре знати особливості цільової аудиторії та її проблеми, а також дати опис того, як продукція здатна їх вирішити. Ви можете спробувати написати контент, що продає самостійно, або звернутися до людини з досвідом. Якщо виберете другий варіант, то керуйтеся нашими порадами під час перевірки фахівця на рівень майстерності.