Як отримувати більше заявок в інтернеті не збільшуючи бюджет на рекламу

Як отримувати більше заявок в інтернеті не збільшуючи бюджет на рекламу
Вміст Сховати

Збільшення кількості заявок (лідів) можливе, і не важливо, де ви ловите потенційних клієнтів: у соціальних мережах, інтернет-магазині, на корпоративному сайті, лендингу або за допомогою таргетованої реклами.

Майте на увазі одне: універсальної схеми отримання більшої кількості лідів немає, все індивідуально і часто залежить від джерела залучення аудиторії. Для соціальних мереж працюють одні методи, для лендингу – інші, для інтернет-магазину – треті, у націленні придумані свої техніки, а повноцінний сайт підпорядковується іншим законам. Для вашої зручності всі поради, рекомендації та секрети ми розбили на конкретні розділи. Вивчивши статтю до кінця, зрозумієте, де і як найпростіше з мінімальними зусиллями отримувати більше заявок.

Отримайте в 3 рази більше заявок через 3 місяці без зайвих витрат з вашого боку.

Суть будь-якої заявки в Інтернеті

Заявка, вона ж лід – це цінна для бізнесу дія клієнта, коли він залишає свої контакти.

Заявки у різних напрямках бізнесу відрізняються. Так, лід в онлайн-магазині – це безпосередньо покупка представленого на сайті товару, а виробники меблів або дверей отримують заявки як замовлення на розрахунок. У приватних клініках відповідно лід виглядає як запис на прийом до лікаря.

Заявка має свою ціну – це сума, яку доводиться платити за те, що клієнт залишить свої контакти. Ця вартість в онлайн-маркетингу позначається англійським терміном-абревіатурою CPA або Cost Per Action – «ціна за дію».

Розрахувати цю вартість досить легко:

CPA = Весь рекламний бюджет / Загальна кількість отриманих заявок.

Сума в чисельнику формули включає всі витрати на просування товару чи послуги, тобто вартість реклами та послуг маркетологів, а також інструменти, якими вони користуються, адже вони можуть бути платними.

Розрахуємо, наприклад, вартість заявки в онлайн-магазині побутової техніки. РR-витрати склали 9000 рублів, і нові покупці придбали 15 товарів. CPA = 9000/15 = 600 рублів.

Однак, бізнес може мати різну форму, і для деяких сфер розрахувати CPA не так легко. Наприклад, у деяких випадках лід не є покупкою і може не призвести до неї в результаті – у такому разі він неякісний. Тому варто заздалегідь подумати, як отримати більше заявок на послуги або товари.

10 способів отримувати більше заявок із корпоративного сайту

Корпоративний сайт представляє бізнес в Інтернеті. На ньому звичайні користувачі та потенційні клієнти можуть дізнатися більше про підприємство, товари або послуги, які воно надає, а також отримати контактну інформацію. Сайт служить для того, щоб просунути бренд, знайти нових клієнтів чи партнерів. Проте навіть із нього можна отримувати ліди.

При цьому важливо пам’ятати, що точково внести зміни та чекати на суттєве підвищення заявок – не найкраща ідея. Необхідно провести комплексну роботу із сайтом.

Головним чином вона передбачає поліпшення дизайну, інтерфейсу користувача і наповнення сайту. Відвідувач повинен комфортно і зручно користуватися сайтом, легко в ньому орієнтуючись і відзначаючи приємний вигляд. Відпрацювавши ці моменти, можна застосовувати додаткові, але важливі прийоми.

Це не універсальний алгоритм, який принесе багато нових заявок для будь-якого бізнесу. Деякі з пунктів можуть не підійти в певних випадках, тому краще перевіряти різні методи в пошуках кращого:

Вкажіть усі контакти компанії

У відповідному розділі сайту перерахуйте всі види зв’язку та способи знайти вас, не зупиняйтеся на вказівці тільки телефону та електронної пошти. Якщо контактів та способів представлено багато, то і шанс того, що відвідувач знайде зручний та зв’яжеться з вами – вище.

Що слід вказати:

  • Номери мобільних телефонів (ідеально, якщо всіх популярних операторів).
  • Номер міського телефону.
  • Контакти у месенджерах – WhatsApp, Telegram, Viber.
  • Адреса головного офісу та філій, якщо вони є.
  • Карта із вказівками, як дістатися до компанії.
  • Адреса електронної пошти з корпоративним доменом, наприклад contact@company.com.
  • Фото керівників та інших ключових співробітників компанії з їхніми посадами та email-адресами – так можна підвищити довіру потенційного клієнта.

Також важливо використовувати мікророзмітку сторінки.

Сформулюйте місію компанії та її мету

Коли будете описувати мету діяльності, подумайте, як її сприймуть відвідувачі сайту та покупці, яку цінність вона нестиме для них. Якщо місія буде близька до потенційних клієнтів, то ви зможете підвищити лояльність до свого бренду. Зрозуміло і докладно опишіть, чим займається ваша компанія, що вона створює і якою є мета її діяльності.

Наприклад візьмемо мету Rabota.ru. Мета компанії – допомогти шукачам знайти вакансії, а роботодавцям – нових працівників.

Додайте портфоліо

На окремій сторінці сайту вкажіть, наприклад, клієнтів, з якими працювали, особливо якщо серед них є відомі компанії чи особи. Це підвищує рівень професіоналізму працівників у власних очах потенційних споживачів. Якщо працювали з компаніями, уявіть їх логотипи, сайти та невеликий опис. Так відвідувачі зможуть зробити висновки про вашу компетентність та робочу практику. Ще можна показувати відгуки, але не додавайте несправжні їх легко відрізнити від реальних.

Що має бути на сторінці з портфоліо:

  • Логотип компанії-клієнта.
  • Опис їхньої діяльності.
  • Відкликання текстове або у відеоформаті.
  • Посилання на сайт компанії.

Додайте портфоліо, навіть якщо ви не працювали з великими компаніями або особами. Вкажіть будь-який досвід роботи, адже це підніме довіру до вас.

Зробіть сторінку з досягненнями, сертифікатами або нагородами

Досягнення, перемоги в конкурсах або сертифікати про кваліфікації також варто вказати на сайті компанії. Це теж підвищує довіру та авторитет, причому не тільки для відвідувачів сайту, а й у «очах» пошукових роботів.

Така інформація особливо актуальна для підприємств, які працюють у сферах, пов’язаних зі здоров’ям – у медицині або харчовій промисловості, наприклад.

Вкажіть кілька фактів про компанію

Так ви зможете надати більше інформації про бренд, у тому числі корисну або цінну для потенційних клієнтів, наприклад, успішні кейси з портфоліо, досягнення самої компанії або її співробітників, інші факти.

Цим розділом ви привернете увагу користувача, він проведе більше часу на сайті, що покращить позиції сторінки у пошуковій видачі.

Створюйте прості форми із заявками

У формах просіть клієнта вказати лише важливу інформацію для обробки. Не варто додавати пункти, які не стануть у нагоді при роботі із заявкою.

Найчастіше необхідні такі дані:

  • Ім’я.
  • Адреса електронної пошти.
  • Міський чи мобільний номер для зв’язку (не обов’язково).

Форма під вказівку телефону робиться не обов’язковою для заповнення, оскільки необхідність вказати його відштовхує багатьох користувачів – вони переживають, що потраплять до спаму-розсилки. Ті, хто дійсно чекає на дзвінок на свій номер, у будь-якому випадку його вкажуть, а тих, хто не хоче цього робити, краще не відлякувати.

Підштовхнути відвідувача сайту до заповнення поля з номером можна за допомогою маски введення. Наприклад, вкажіть формат номера – код регіону, дужки тощо.

Порада. Також при створенні форми не додавайте капчу. З її допомогою навряд чи захистиш сайт від усіх зловмисників, а от відштовхнути потенційного клієнта від заповнення форми можна легко.

Запропонуйте користувачеві залишити заявку

Так, іноді це найпростіший, але дієвий спосіб – прямим текстом запропонуйте відвідувачу сайту залишити свою заявку. Наприклад, наприкінці тексту публікації новин компанії або опису її послуг/товарів можна запропонувати залишити таке звернення до фірми.

Так зробив, наприклад, сервіс Serpstat, у блозі якого публікуються корисні статті, і наприкінці кожної – форма, заповнивши яку можна передплатити розсилку. Адже якщо читач дійшов до кінця публікації, то зберіг інтерес як до неї, так і до всього сервісу, а значить йому може бути цікаво стежити за новинами проекту.

Втім, тут теж потрібно не перестаратися і не ставити на веб-сайті дуже багато форм.

Зробіть форму зворотнього зв’язку

На будь-якій сторінці сайту може виникнути бажання зв’язатися з вами – поставити запитання або залишити заявку. І треба надати йому таку можливість, щоб він не шукав спеціального розділу. Однак ця форма не повинна бути нав’язливою та відлякувати клієнта.

Один із способів добре зробити таку форму у вигляді кнопки з написом «Залишити заявку» у хедері сайту. Вона повинна поєднуватись з дизайном, але не зливатися з фоном, щоб було відразу видно, і вона не заважала.

Також можна зробити кнопку за допомогою зовнішніх програм, у яких гнучко настроюється відповідь на пошту або телефонний дзвінок.

Додати спливаючі вікна

Коли відвідувач сайту затримується на ньому довше, ніж на кілька секунд, це означає, що його, ймовірно, зацікавили товари або послуги, які надає компанія. У спливаючому вікні можна запропонувати залишити заявку.

Налаштування інтервалу їх появи проводиться індивідуально залежно від аудиторії та самої компанії.

Підключіть push-сповіщення

З їх допомогою ви зможете взаємодіяти з користувачем, навіть коли він не на сайті. Push-сповіщення мотивують відвідувача знову відкрити сторінку. У них можна повідомляти про новини компанії або цікаві акції та пропозиції.

Перш ніж надсилати повідомлення, сайт повинен повідомити про них користувачеві і дочекатися, поки він натисне «Дозволити надсилання повідомлень».

Push-сповіщення – ефективний спосіб взаємодії з відвідувачами сайту. З їх допомогою можна:

  • Повідомити користувача про унікальну пропозицію.
  • Повідомити його про запуск акції.
  • Замотивувати його залишити заявку.
  • Задіяти інші способи збільшення кількості користувачів, які залишили заявки.

Так можна ефективно працювати з відвідувачами сайту та перетворювати їх на потенційних клієнтів. Однак варто пам’ятати, що потрібно перевіряти різні методи та підходи. Вивчайте вашу аудиторію та підбирайте різні гіпотези, щоб знайти найкращий для вас. Тільки так можна отримати більше заявок із сайту компанії та просунути її бренд.

Підказки, як збільшити кількість заявок в інтернет-магазині

Публікуйте статті з лайфхаками та порадами

Якщо ви викладаєте контент з метою підвищення кількості лідів, то можете публікувати статті з порадами або лайфхаками. Крім того, що вони містять корисну інформацію, з їх допомогою можна підняти довіру клієнтів до компанії, адже її команда докладає зусиль, щоб полегшити життя споживачів своєї продукції та надати їм нові знання.

Оформити лайфхаки можна як перерахувавши їх в окремій статті, так і включивши в описи послуг або товарів. До речі, цей матеріал буде прикладом першого методу.

Використовуйте зображення високої якості

Погана картинка/фотографія заважає сприйняттю інформації та формує негативні враження про всю компанію. Якщо навіть знімки/малюнки підібрані низької якості, то що говорити про послуги/товари? Також уникайте повторів і не використовуйте однакові картинки у різних статтях чи картках продукції.

Додати можливість здійснити замовлення без реєстрації на сайті

Зараз необхідність зареєструватися на сайті магазину, щоб придбати представлені там товари або послуги, здається дивною. Багато користувачів роблять покупки спонтанно, тому не варто додавати будь-які ще кроки між бажанням купити продукт і його отриманням.

Додайте опис товарів/послуг

Затримати клієнта на сайті можна за допомогою зручних карток товарів або послуг, в яких міститься чіткий опис продукту. Чим більш ємне і корисне воно буде, тим вище підніметься інтерес клієнта до продукції, що реалізується, і довіра до компанії в цілому.

Підключіть розсилки

Email-розсилки досі досить актуальні та здатні збільшити кількість заявок, проте цим інструментом потрібно користуватися правильно.

Основна мета цієї діяльності – допомогти користувачеві вибрати продукт, а не завалити його знижками та акціями, в яких він не розбереться. До надсилання листів потрібно підійти індивідуально. Наприклад, якщо людина поклала товари в кошик і не зробила замовлення, залишивши сайт, через якийсь час можна нагадати йому про них або запропонувати вигідніші альтернативи.

Залишена клієнтом адреса електронної пошти явно свідчить про те, що він хотів би дізнаватися про новини та іншу інформацію в такий спосіб. Звичайно, це ще не заявка, але вже інтерес до компанії чи її продуктів, це потенційний клієнт, якого найлегше мотивувати замовити товар чи послугу.

У першому листі до нового відвідувача сайту можна надіслати бонусний купон або повідомити йому, що для нього доступна знижка. Так можна відразу підштовхнути його до покупки.

Аналізуйте сайт та його аудиторію

Не у всіх компаніях працюють цілі відділи аналітиків. Однак якщо кваліфікований фахівець все ж таки є, не залишайте цей момент без своєї уваги. Самостійно аналізуючи веб-аналітику, можна дізнаватись багато важливої ​​інформації. Наприклад, скільки користувачів відвідує ресурс, які розділи вони відкривають найчастіше, а які – ігнорують, скільки часу вони проводять на сайті, на яких сторінках вони залишають.

17 порад як збільшити кількість заявок з лендінгу

Створіть оффер, який буде продавати

Оффер- це конкретна і чітко сформульована пропозиція купити ваш продукт.

Риси хорошого оффера, що продає:

  • Пропонує конкретний товар/послугу для вузької аудиторії. Не варто намагатися продати все та всім.
  • Унікальний. Оффер не схожий на пропозиції інших компаній. Досягти цього можна, використовуючи, наприклад, індивідуальні бонуси, хороший сервіс чи приємні ціни.
  • Вигідний. І це має бути відразу видно, щоб клієнт розумів, що за товар йому пропонують і чому варто купити його.

Підберіть ємний заголовок

У заголовку офферу має відображатися суть пропозиції. Так, добрий заголовок:

  • Зчіпляє увагу, описуючи цінність цього заклику, і змушує ознайомитись з ним.
  • Приваблює цільову аудиторію, зауважуючи, що оффер пропонується саме їй.
  • Відповідає запитам користувача.

Наприклад, заголовок «Як усе встигнути? Поради для молодих мам» явно краще, ніж загальніший «Як усе встигати».

У підзаголовку або списку опишіть цінність та вигоду пропозиції

У підзаголовок всю цінність пропозиції навряд чи вдасться вмістити, і, щоб доповнити цю інформацію, можна вдатися до заголовків або списків. Це дієвий метод, оскільки відвідувач сайту може відреагувати на оффер майже відразу.

Пообіцяйте реальний результат

Якщо описати різні вигоди для клієнта, але не підкріпити їх конкретними цифрами або фактами, вийде «вода», нецікава користувачеві.

Якими мають бути докази:

  • Цінними та цікавими для аудиторії;
  • Вимірними, реальними;
  • Проілюстровані зображення (по можливості).

Сформулюйте чіткий заклик

Щоб домогтися реакції користувача на оффер, потрібно додати конкретний заклик. Бажано, щоб він відповідав тексту, вказаному на кнопці. Наприклад, якщо ми чекаємо від клієнта заявки, то так і пишемо – “Залишити заявку”. Ще можна у формулюванні заклику додати вигоду для клієнта, що спровокує більшу реакцію, ніж звичайний текст типу «Надішліть заявку».

Однак, щоб користувач не заплутався і не забув про оффер, краще не додавати багато таких цільових дій на лендинг. Найкращий варіант – створити дві дії: для готових до покупки продукту клієнтів та тих, хто тільки зайшов на сайт і ще не дозрів для цього. Також можна додати додаткову дію – передплатити розсилку або соціальні мережі компанії. Так можна зберегти потенційних клієнтів, на які ви вже витратили рекламний бюджет. Однак важливо розуміти, що додаткова дія не повинна відволікати користувача від основного, тому розмістіть такий заклик у кінці сторінки.

Пишіть хороші тексти

Текст також повинен залучати клієнта, а не викликати негативних вражень.

Для цього:

  • Використовуйте близьку клієнту мову та склад, не використовуючи незрозумілих термінів.
  • Сфокусуйтеся на відвідувачі сайту, а не вашій компанії.
  • Залиште в тексті лише інформацію, що описує оффер і мотивує користувача реакції.
  • Кліше та побиті вирази типу «кращі ціни на ринку», «команда професіоналів» та інші краще замінити на конкретні факти та числа.
  • Звернення мають бути оформлені однаково як до читача, або скрізь «ви», або лише «ти», так і до себе – або лише «ми», або скрізь «Компанія XXX».

Підберіть правильний дизайн

Спочатку звіртеся, чи дизайн вашого сайту відповідає основним вимогам, серед яких:

  • Витриманий в єдиному стилі.
  • Використано не більше трьох кольорів, що поєднуються один з одним.
  • Шрифти не заважають сприйняттю тексту.
  • Сам текст виділяється і натомість.
  • Сайт не переповнений різними елементами.
  • Текст відформатовано – використовуються різні заголовки або, наприклад, акценти, виділені іншим кольором, курсивом або жирним шрифтом.

Автоматизуйте email-розсилку

При розсилці відправляйте пропрацьовані ланцюжки повідомлень – з привітанням, нагадуємо про товари, залишені в кошику. В одній низці можна поєднувати як електронні листи, так і SMS-і push-повідомлення.

Створіть гарний заголовок або заголовок сайту

При першому відкритті сайту більшість користувачів обробляють вміст за Z-схемою, зигзагоподібно переміщаючись очима від самого верху до низу сторінки, тому вам потрібно правильно оформити заголовок.

Що можна розмістити в хедері:

  • Добре опрацьований логотип компанії.
  • Дескриптор або опис.
  • Слоган компанії.
  • Клікабельні контакти компанії, наприклад, електронна адреса, телефон або месенджери. Однак не вказуйте соціальні мережі, оскільки відвідувач може відразу покинути сайт, перейшовши на них.
  • Час роботи.
  • Меню для навігації сайтом.
  • Кнопка із цільовою дією.
  • Поля для входу в обліковий запис, вибору міста/мови і т.д., якщо необхідно.

Не завжди потрібні всі ці елементи, це залежить від специфіки бізнесу.

Розглянемо найважливіші з них:

  • Дескриптор. З його допомогою людина одразу розуміє, що це за сайт і чим займається компанія.
  • Меню. Через нього користувач може швидко перемикатися між розділами сайту.
  • Кнопка та/або клікабельні контакти. За ними відвідувач сайту може швидко залишити заявку та зробити замовлення.

Грамотно оформіть першу сторінку

На головній сторінці, яку відкриває відвідувач сайту, повинні розміщуватись заголовок та підзаголовок, а також кнопка з дією або форма для заповнення. Важливо, щоб усі елементи помістилися на сторінці, не наїжджаючи один на одного або край екрана.

Також текст, як і кнопка, повинен відрізнятися від фону (який не повинен бути обов’язково світлим) та не зливатися з ним.

Якими повинні бути зображення на головній сторінці:

  • Хорошої якості.
  • Не виділяються і натомість головного оффера.
  • Збігаються із загальною темою сторінки.

Краще використовувати реальні знімки робочого місця, співробітників або клієнтів, ніж фотографії з Інтернету.

Зробіть акцент на цільовій дії.

Головна мета лендингу – домогтися від відвідувача конверсійної дії, а для цього увагу користувача потрібно зосередити на ньому. Щоб акцентувати кнопку або форму, можна вказати на неї стрілками. Є й менш явні прийоми, наприклад, додати зображення, у якому людина дивиться на кнопку.

Виділіть кнопку CTA

У маркетингу CTA (Call To Action) – це заклик до дії. На лендингах це звернення найчастіше розміщується на кнопках, оскільки від нього потрібно домогтися дії користувача. Для цього кнопка повинна виділятися, а заклик на ній – залучати потенційного клієнта. Увага користувача можна зачепити формою кнопки, її розміром та кольором. Однак універсальних порад дати не можна – перевіряйте різні варіанти та вибирайте найдієвіший.

Який текст додати кнопку? Намагайтеся не зупинятися на шаблонному Зробити замовлення. У тексті на кнопці та у заклику можна згадати цінність чи вигідність пропозиції. Наприклад, «Придбати один із найкращих смартфонів» – це явно краще, ніж просто «Замовити», чи не так?

Додайте важливу інформацію у футер

У нижній частині сторінки можна підсумувати всю інформацію та нагадати читачеві ключові моменти, щоб він не перечитував текст.

У футері можна дати корисні посилання – акаунти у соціальних мережах та інші контакти. Це дасть можливість зберегти потенційного клієнта, але й не відверне його від кнопки з цільовою дією.

Додати інфографіку

Інфографіка – це спосіб не тільки затримати користувача на сторінці, але й наочно розповісти йому про вигоду або цінність пропозиції. Динамічна візуалізація справляє ще більше враження.

Надайте клієнту можливість випробувати продукт

Дайте потенційному клієнту безкоштовний продукт – і він, швидше за все, повернеться до вас із грошима. До того ж, досить важко наважитися на дорогу покупку, а ось на пробний період або, наприклад, безкоштовну консультацію – нічого не варте. У результаті клієнт познайомиться з вашим продуктом, а ви збережете його контакти та можливість продати йому товар/послугу.

Поставте зворотний відлік

Додайте таймер із зворотним відліком дії акції або кількості товару. Принцип дефіциту стимулює клієнта до покупки, проте їм теж потрібно користуватися грамотно – згадати вигоду, наприклад.

Додайте відеозвернення

Відео, на якому директор компанії звертається до потенційних клієнтів, або тренер, який розповідає про свій курс – хороший спосіб встановити контакт із користувачем. За кілька хвилин можна описати свою діяльність, відповісти на можливі питання та мотивувати глядача зробити цінну для бізнесу дію. А ще для деяких користувачів відеоформат зручніший, ніж текст.

9 технік, щоб отримувати більше заявок з Яндекс і Google через таргет

Ретаргетинг, орієнтований на читачів блога

Багато компаній мають блоги, в яких вони діляться новинами, розбирають кейси і так далі. Зазвичай це прийом контент-маркетингу, що використовується для того, щоб залучити нових відвідувачів корисною інформацією. Однак на блог можна направити контекстну рекламу, запустивши ретаргетинг на аудиторію, що складається з читачів.

Відвідувачі блогів майже пройшли вирву – так, вони ще не готові залишити заявку, але вони вже зацікавилися продуктом чи компанією, якщо читають її матеріали. Звичайно, серед них також можуть бути не клієнти, а фахівці-конкуренти, для яких інформація, що публікується, корисна. Але зупинимося поки що на потенційних споживачах.

Отже, що потрібно зробити.

  • Проаналізувати статистику відвідуваності, щоб оцінити, які теми публікацій викликають найбільший інтерес читачів блогу. Варто спиратися не лише на суху кількість переглядів, а й на рівень перегляду статей та час, який користувач провів на сторінці.
  • Створити сегменти аудиторії з найпопулярніших тем блогу в Яндекс.Метрика або Google Аналітика.
  • Потім зробити (якщо ще немає) лендинги з офферами на тематику кожної з цих ділянок. Наприклад, якщо в блозі популярні статті на тему експертизи, їх читачам можна показати сторінку з пропозицією SEO-аудиту.
  • Запустити рекламну кампанію з оголошеннями кожного сегмента аудиторії, просуваючи відповідні лендинги. Ці повідомлення для зручності можна розділити на групи відповідно до проведеної класифікації відвідувачів.

Ну а потім потрібно просто проаналізувати, аудиторія з якоїсь тематики найбільш активна і залишає найбільше заявок, а також прорахувати вартість заявки.

На перший погляд здається, що це просто, але є деякі нюанси:

  • Блог повинен бути орієнтований на спеціалістів з реклами або підприємців. Ретаргетинг на блог не буде успішним, якщо публікації заточені під фахівців-початківців.
  • У блогу має бути певна кількість читачів – не менше ніж 500 на добу. Низький трафік не дозволить зібрати широку аудиторію.

Якщо ви запускаєте рекламу за пошуковими запитами, можна збільшити найбільшу ціну за перехід за оголошеннями для читачів блогу.

У цьому випадку ставку можна підняти тому, що такі користувачі вже знайомі з вашою компанією і у вирві, швидше за все, вже нижче тих, хто вперше стикається з рекламою цього бренду.

Ставки збільшуйте плавно, наприклад, на 20%. Після того, як підніме їх вперше, не поспішайте з новим коригуванням. Зачекайте та проаналізуйте ефективність такої реклами. Якщо показники не високі, підніміть ще стільки ж і оцініть результат.

Виняток реклами для нецільової аудиторії

Яка частина аудиторії завжди залишається нецільовою. Такі користувачі не залишають заявки, навіть якщо вони переходять по рекламному оголошення. Якщо прибрати цю групу, можна підняти конверсію, адже залишаться тільки користувачі, потенційно зацікавлені в продукті.

Щоб виявити нецільову аудиторію, потрібно звернутися до даних рекламної аналітики та подивитися, який сегмент трафіку не робить жодних дій на вашому сайті. Проаналізуйте показники у розрізах регіонів, платформ, часу на ресурсі та інших параметрах.

Наприклад, статистика з однієї з рекламних кампаній показала, що жодної цінної дії не прийшло від відвідувачів, які відкрили лише головну сторінку та вийшли через 15 секунд. Наприклад, зі звітів від Яндекс.Метрика ми зрозуміли, що користувачі, які переглядають на сайті лише одну сторінку і знаходяться на ній менше 30 секунд, є абсолютно нецільовими.

Отже, створюємо сегмент, щоб відсіяти цю частину аудиторії. Далі як приклад розглянемо роботу з Яндекс.Метрика. Відкриваємо «Відвідуваність» та переходимо до розділу «Візити», в яких і встановлюємо наступні фільтри:

  • Час на сайті – менше 15 секунд.
  • Глибина перегляду – одна сторінка.

Цей сегмент необхідно зберегти, щоб потім можна було з ним працювати, а саме – знизити ставку до мінімуму (-100 %). Ця аудиторія не побачить вашої реклами.

А ось для тих сегментів ЦА, які активно взаємодіють із сайтом та залишають заявки, ставки можна підвищити. Наприклад, за статистикою найчастіше замовлення здійснюють москвичі. До цього сегменту застосуємо збільшену ставку.

Таргет на схожу аудиторію

Якщо ваша реклама виявилася успішною, і ви зібрали багато цільових дій від нових користувачів, можна сформувати look-alike або схожу аудиторію. Якщо розглядати платформу Google Ads, то можна зробити це майже для будь-якого сегменту.

Наприклад, спробуємо створити таку аудиторію на основі користувачів, що зареєструвалися на сайті:

  • Відкрийте розділ «Аудиторії» і додайте нову аудиторію.
  • Виберіть оголошення, які ви покажете.
  • Перейдіть до режиму “Таргетинг”.
  • Відкрийте панель «Огляд», а в ній розділ «Як вони взаємодіють із вашою компанією». Там знайдіть список «Схожі аудиторії» та виберіть потрібну опцію.

В Яндекс.Директ раніше взагалі стояло обмеження, згідно з яким для формування подібної аудиторії були потрібні дані не менше 1000 користувачів в поточній. Більше того, створення таких look-alike-груп було доступно лише в Яндекс.Аудиторії.

Проте влітку 2020 правила змінили: прибрали обмеження і перенесли весь функціонал в Яндекс.Дірект. Сформувати таку групу тепер можна у розділі «Ретаргетинг та аудиторії». Щоб це зробити, потрібно просто з метою Яндекс.Метрика вибрати пункт «Охопити схожих користувачів». Або вибрати сегмент аудиторії з Яндекс.Аудиторія або Яндекс.Метрика.

Так само можна задати схожі оголошення для поточних груп, задавши відповідний параметр у пункті «Нова умова для ретаргетингу та підбору аудиторії».

Важливо! Незважаючи на те, що обмеження на обсяг вихідної аудиторії більше немає, варто розуміти, що для більш вдалого формування схожого сегмента потрібно трафік хоча б на кілька сотень відвідувачів, тому що, якщо даних буде замало, система проаналізує цю групу не так ефективно.

Виключення нецільових кліків за допомогою оптимізації об’яв

При таргеті на пошукові запити кліки користувачів зазвичай дорогі, а платити хочеться тільки за цільові. Для цього потрібно написати хороший текст оголошення, оскільки одними налаштуваннями цього рекламного механізму, що виділяє, досягти результату виходить не завжди.

Один із найпростіших і при цьому ефективних способів відсіяти нецільові кліки – безпосередньо в оголошенні написати, який мінімальний бюджет ви берете на роботу.

Наприклад, якщо ви працюєте лише з масштабними проектами, то в цьому повідомленні можете уточнити – “Бюджети від 500 000 рублів”. Так ви зможете відсіяти кліки власників невеликих підприємств, тобто нецільових. Відповідно, якщо ви спеціалізуєтеся на невеликих бюджетах, ви можете уточнити це в оголошенні.

Втім, відфільтрувати нецільові кліки можна і за іншими умовами. Наприклад, можна уточнити в оголошенні спеціалізацію вашого проекту або назвати послуги, які надаєте.

Автотаргетинг для не перегрітих запитів

Якщо ваша сфера діяльності пов’язана з високою конкуренцією, вам потрібно швидко переміщатися по всьому, включаючи вибір ключових слів для націлювання. Важливо бути швидше конкурентів у пошуку таких ключових слів, які при середній або низькій ціні за клік приносять непогані переходи по оголошеннях. Своєчасний відбір та запуск реклами за такими ще не перегрітими запитами можуть принести перевагу перед конкурентами.

Однак знайти такі ключі навряд чи вдасться за допомогою Вордстату або інших стандартних інструментів. Не дуже дорогим інструментом, який справді може допомогти у вирішенні цього завдання, є автонацілювання в Яндекс.Дірект.

Звичайно, багато хто не погодиться, адже ця автоматична опція може використати чимало нецільових запитів. Однак якщо грамотно їй користуватися, їх можна відсіяти та запускатися лише за ефективними ключовими словами.

Щоб ефективно користуватися автотаргетингом, необхідно:

  • Запустити звичайну кампанію з пошуку та залишити її на деякий час, щоб на її основі зібрати дані та статистику.
  • Через кілька місяців скопіювати цю кампанію та створити ще одну групу рекламних оголошень – для автонацілювання.
  • Ставку на цю опцію можна поставити у розмірі 30-50% від обраної стандартної кампанії.
  • Запустити автотаргетинг і двічі на день відслідковувати запити, що використовуються, і прибирати нецільові.
  • Через кілька тижнів частка неактуальних ключів істотно зменшиться, і реклама наводитиме хорошу аудиторію щодо недорогих запитів.

Відеореклама на YouTube

Ще можна спробувати запустити відеорекламу на YouTube перед звичайним контентом. Зробіть кілька роликів та почніть кампанію.

Максимальної ефективності можна досягти, включаючи рекламу таких відео на каналах, які можуть бути цікавими для вашої цільової аудиторії.

Зібрати такі ресурси можна за ключовими запитами передплатників. Щоб підібрати їх, складіть портрет вашого потенційного клієнта, уявіть, що він може шукати на YouTube. Наприклад, якщо ви надаєте послуги для підприємців, можете припустити, що вони можуть дивитися відео з управління персоналом, правовим або податковим питанням і так далі. Зберіть усі запити, які стосуються цих тем і запустіть парсинг.

Отримані канали завантажте у Планувальник кампаній КМС та налаштуйте таргет на них.

Зверніть увагу! Коли налаштовуватимете місця розміщення, виключіть майданчики з дитячою тематикою. Їх теж можна спарсити до таблиці, але простіше знайти готовий список у Google.

Також рекламу на YouTube можна зробити ще кращою, показуючи ролики тим глядачам, які відкривали сайти ваших конкурентів. Для цього спарсіть їх і завантажте список розділ «Особлива аудиторія».

Таргетинг з інформаційних запитів

Зазвичай у контекстній рекламі запускають кампанію за комерційними запитами, тому що вони безпосередньо пов’язані з товарами, і з них приходить аудиторія, яка знаходиться вже внизу вирви. Інформаційні запити працюють на іншу аудиторію. Однак, при просуванні послуг вони можуть принести хороший трафік.

Інформаційні запити мають на меті знайти відповідь на конкретне питання, наприклад, «Як просунути свій бренд». Відповідно, користувач, який вводить такий запит, потенційно може бути зацікавлений у послугах рекламної агенції.

Тож не варто відмовлятися від інформаційних ключів.

Щоб робота принесла результат, дотримуйтесь наступних порад:

  1. Запускайте окремі кампанії з інформаційних запитів. Так зручніше буде аналізувати ефективність такої реклами та порівняти результат з націленням на комерційні.
  2. Знайдені запити аналізуйте: прибирайте ті, що були введені не звичайними користувачами, а фахівцями. Наприклад, “Налаштування плагінів Wordpess” явно ввів програміст, що спеціалізується на створенні сайтів. Вам же потрібні загальніші питання, задані звичайними людьми.
  3. Визначте, на які сторінки вести аудиторію за вибраними запитами. Найкращий варіант – це сторінка, на якій є пов’язаний контент, а також цільова дія – зареєструватися, залишити заявку на послугу тощо.

Загалом, така реклама може стати досить ефективною, а в деяких випадках ціна за клік у націленні на інформаційні ключі. буде навіть нижчою, ніж за комерційними.

Просування статей, з яких часто приходять ліди.

Це не універсальний метод. Він підійде вам, якщо:

  • Ведете блог для збільшення кількості заявок, і деякі статті показують хороші результати по конверсії.
  • Є вільні ресурси на тест цього способу, і ви спробували вже всі інші.

Також варто врахувати, що при роботі з таким методом ціна заявки набагато вища щодо вартості стандартних способів залучення аудиторії.

Для прикладу ознайомтеся з цими даними:

Реклама

за комерційними запитами

Просування блогу
Вартість кліку 25 руб. 10 руб.
Відсоток користувачів, які перейшли з блогу на цільовий сайт 10 %
Конверсія 3 % 5 % (з блогу приходить більш «прогрітий» трафік)
Ціна за лід 1 400 рублів 3 700 рублів

Так що перед тим, як запустити кампанію з просування обраної статті з блогу, ви повинні розуміти, що вартість ліда чи заявки спочатку буде вищим у порівнянні з рекламою за запитами. А ще ви повинні мати дані щодо:

  • Конверсії з найефективніших публікацій блогу;
  • Вартість залучення користувача на цей майданчик;
  • Конверсії аудиторії, що надійшла з блогу.

Ці дані вплинуть кінцеву вартість заявок.

Взагалі, не варто дивуватися високій ціні за лід, працюючи з цим методом. Потрібно розуміти, що збільшення аудиторії блогу вирішує відразу два завдання:

  • Просуває ваш бренд і збирає аудиторію, якою цікава ваша компанія.
  • Формує базу потенційних клієнтів, яких можете зберегти і потім довести до покупки продукту за допомогою ретаргетингу або email-розсилок.

Таким чином, при грамотному використанні цього методу всі вкладення в тривалій перспективі окупляться.

Географічне націлюванняза місцеположеннями з центральною аудиторією

Ви також можете націлити цільову рекламу за допомогою географічного націлювання, вибираючи ті місця, де часто з’являється аудиторія вашого бізнесу. Наприклад, бізнес-або торгові центри та інші місця.

Зробити це можна в Яндекс.Аудиторії. Використовуючи інструменти “Окружність” або “Полігон”, виділіть необхідні локації, а потім параметр “Регулярно бувають”. Так ви сформуєте сегмент аудиторії, яка відвідувала це місце протягом останніх 45 днів.

Спробуйте вказані методи, щоб отримувати більше заявок, та виявляйте найкращий для себе.

9 секретів збільшення заявок із соцмереж

Купуйте рекламу у лідерів думок

Інфлюенсери зі своєю аудиторією в кілька десятків тисяч передплатників можуть привести до вас хороший трафік, збільшити конверсію та просунути бренд.

Так, нещодавно в TapInfluence виявили, що в середньому реклама у блогерів окупається в 11 разів більше за стандартні методи цифрової реклами. Також дослідження показало, що рекомендаціям лідерів думок довіряє абсолютна більшість передплатників – близько 95%.

Багато хто впевнений, що просування через блогерів коштує чимало. Втім, насправді вам не доведеться розлучатися з величезними сумами, щоб рекламувати інфлюєнсери.

Є менш популярні лідери, аудиторія яких складається з кількох тисяч передплатників, які довіряють авторам контенту. Так що залишається просто знайти інфлюєнсера, реклама у якого принесе максимальний ефект.

Додати відеоконтент

Людина дуже добре сприймає інформацію у відеоформаті. Згідно з вченими, людський мозок обробляє дані з кліпу або фото у 60 000 разів швидше, ніж із тексту. Так, компанія Eyeview Digital опублікувала статистику, згідно з якою використання відео в рекламі збільшує конверсію, доводячи її до 80%.

Ось кілька порад, як використовувати цей формат даних для підвищення конверсії в соціальних мережах:

Викладайте короткі та чіпляючі відео

Користувачі швидко перемикаються з одного контенту на інший. Довге відео переглядає менше користувачів. Короткі матеріали більш ефективні для збільшення конверсії, тому намагайтеся створювати цікаві кліпи з малим хронометражем.

Вставте форму для заявки на початок відео

Багато хто навіть не здогадується, що ліди можна отримувати прямо з роликів. Однак ви можете вставити форму прямо у відео. Для цього можна скористатися Wistia Turnstile, наприклад.

Публікуйте відеообговорення

Наочний опис особистого досвіду викликає більше довіри у потенційного клієнта. Багато хто часто спирається на відгуки інших людей при покупці товару або замовлення послуги. Щоб залучити клієнтів, викладайте відео. Розповідь про досвід роботи з вашим брендом викличе довіру до фірми та мотивує інших користувачів зробити замовлення.

Викладайте контент користувача

Контент передплатників також може допомогти збільшити конверсію в блозі або на цільовому сайті. Для цього досить просто публікувати фото та відео, записані клієнтами, їхні відгуки чи огляди на ваші продукти.

Так, згідно зі статистикою, додавання знімків товару, викладених у Instagram покупцями, може підняти конверсію майже на чверть.

Справа в тому, що публікація контенту користувачів показує бренд і продукт справжнім. Інші передплатники та потенційні клієнти відчувають, що ви та цей товар реальні, що ним користуються різні люди.

Важливо: завжди погоджуйте публікацію контенту з його автором і вказуйте, хто зробив фото або записав відео, які ви виклали у себе.

Проводьте акції/конкурси у соціальних мережах

Найдієвіший спосіб зацікавити аудиторію – дати їй шанс щось виграти. Конкурси в соціальних мережах – це чудова можливість підняти охоплення та просунути бренд, а також залучити та «прогріти» передплатників.

Перед запуском акції необхідно вирішити, яку мету маєте, адже саме вони визначають формат подачі матеріалу. Наприклад, якщо ви просто хочете збільшити свою аудиторію, то можна організувати конкурс, умова участі в якому – підписатися на ваш аккаунт. А якщо таким чином хочете отримати нові ліди, то зробіть умовою вказівку електронної пошти. Так у вас залишиться база зацікавлених у продукті потенційних клієнтів.

До речі, такі конкурси, крім виконання своїх основних завдань, можуть надати додаткову користь. З їх допомогою можна зібрати контент користувача для публікації у своїх соціальних мережах.

Публікуйте контент, орієнтований на цільову аудиторію

Якщо ваш контент читає нецільова аудиторія, то і конверсія буде не релевантною.

В основі SMM лежить визначення ЦА та її аналіз, а також створення матеріалу відповідно до її особливостей. Нелогічно інвестувати ресурси в контент та його просування серед аудиторії, яка не придбає ваш продукт.

Для визначення вашої ЦА можна виконати такі дії:

Скласти портрет аудиторії

Розберіться, що являє собою ваша група споживачів. Чим займаються ці люди, де вони перебувають, навіщо їм купувати цей продукт. Також продумайте їхній образ у соціальних мережах.

Провести опитування серед існуючої аудиторії

Ви можете опитати людей, які вже виявляють інтерес до бренду і активно взаємодіють з вами та викладеним контентом, щоб краще зрозуміти, що являє собою потрібна аудиторія.

Проаналізувати інформацію із соціальних мереж

Дані про вашу аудиторію можна знайти і без спеціальних рекламних інструментів. Майже про всіх людей можна знайти базову інформацію у соціальних мережах. На її основі збирають дані про найактивніших передплатників та визначають основні риси та особливості цільової аудиторії.

Грамотно вибирайте платформи

Те, яку мережу вести, залежить від ваших цілей та специфіки бізнесу. Очевидно, що витрачати час та ресурси на ведення облікових записів, які не приносять конверсію, немає сенсу.

Проаналізуйте, що собою являє ваша цільова аудиторія і в яких соціальних мережах вона більш активна. Саме на цих платформах і варто зосередитись.

Варто врахувати, що користувачі очікують певного контенту залежно від мережі, в яку заходять. Порівняємо, який контент найбільш притаманний різним соціальним мережам і ефективний для конверсії:

  • Facebook: відео та рекомендований контент.
  • Вконтакте: цікаві добірки та лайфхаки.
  • Twitter: новини, блоги та гіф-зображення.
  • Instagram: фото- та відеоконтент високої якості.
  • Pinterest: зображення та інфографіки.

Вибравши відповідний тип контенту, ви зможете радувати користувачів якісними публікаціями, які збільшуватимуть конверсію.

Сформулюйте конкретну ціннісну пропозицію

Ціннісна пропозиція – це фраза, що описує продукт або бренд і пояснює цінність і вигоду, яку клієнт при співпраці з вами. Це мотивація користувача придбати товар чи послугу, яку надаєте.

Іноді саме це впливає на те, чи збільшите ви конверсію, чи заповнять користувачі форму, чи підпишуться вони на потрібні соціальні мережі, чи зроблять замовлення чи ні.

Отже, ціннісна пропозиція має три основні якості:

  1. Релевантність. Ціннісна пропозиція описує, як ваш товар чи послуга вирішує певне завдання.
  2. Кількісна цінність. Пропозиція описує вигоду та переваги вашого продукту для клієнта.
  3. Диференціація. У цій фразі вказано, чим ви відрізняється від конкурентів і чому цей продукт кращий.

Хороше ціннісне речення відрізняється такими чотирма ознаками:

  • Зрозуміле.
  • Чітко виділяє переваги та цінність продукту.
  • У формулюванні немає кліше, модних слів чи професійного жаргону маркетологів.
  • Легко та швидко сприймається. Користувачеві достатньо п’яти секунд, щоб прочитати пропозицію та зрозуміти її сенс.

Аналізуйте дані

Тільки аналізуючи конверсію у ваших соціальних мережах, зможете визначити, чи в правильному напрямку рухаєтеся.

Відстежуючи важливі показники, можна зрозуміти, які моменти вимагають додаткового опрацювання, а які методи вже зараз ефективні та приносять лідів. Ви визначите сильні та слабкі місця своєї політики ведення соціальних мереж. Завдяки аналізу зможете співвіднести свої цілі з результатами та зрозуміти, як далеко до виконання головного завдання.

Забезпечте цінність для користувача

Варто розуміти, що користувачі соціальних мереж заходять у них не для того, щоб дивитися рекламу. Більше того, багато хто просто ігнорує такі оголошення та пости.

Тому, щоб реклама в соціальних мережах була максимально ефективною, пам’ятайте, що потрібно дати користувачеві щось цінне. Так він не ігноруватиме PR ваших послуг чи товару і сприйме такий матеріал як щось цікаве.

Отже, це були всі поради щодо того, як отримати більше заявок з сайту. Користуйтеся ними, але не забувайте, що вони не є універсальними. Потрібно експериментувати та тестувати різні методи, щоб побудувати найефективнішу кампанію для вашого конкретного бізнесу.