Як налаштувати таргет на аудиторію конкурента в Instagram: покрокова інструкція

Як налаштувати таргет на аудиторію конкурента в Instagram: покрокова інструкція

Таргетована реклама в соціальних мережах – один з найефективніших способів просування свого блогу, онлайн-магазину або комерційної сторінки. Користувачі побачать ваше оголошення у стрічці серед постів від друзів та улюблених блогерів, а отже, віднесуться до неї більш лояльно.

Шанси, що реклама зачепить увагу, зростають у рази, якщо ви правильно визначили свою цільову аудиторію. І насамперед варто звернути увагу на аудиторію ваших прямих та непрямих конкурентів.

Навіщо налаштовувати таргет на передплатників конкурента

Якщо ваш продукт чи послуга досить популярні, то конкурентів у вас теж буде багато. З одного боку, складніше просувати бізнес у широких нішах. Але якщо поглянути на ситуацію під іншим кутом, то все стає простіше. Там, де багато конкурентів є великий попит, а значить, і ваш товар теж знайде свого клієнта. Залишається показати оголошення вашому потенційному покупцю.

Таргет на аудиторію конкурентів в інстаграм — чудовий спосіб протестувати рекламу на прогріту аудиторію, яка знайома з аналогічним товаром. Якщо ви просуваєте салон краси або магазин одягу, вам буде простіше зібрати базу конкурентів та їх передплатників, адже таких сторінок у Instagram дуже багато.

Таргет на аудиторію конкурентів добре підходить і для товарів, і послуг у вузькій ніші. Наприклад, для реклами курсів з в’язання гачком можна зібрати базу профілів, присвячених творчості в цілому, і налаштувати на них таргет.

Також метод підійде, якщо ви недавно створили продукт і поки що погано розумієте свою цільову аудиторію. Наприклад, для реклами бренду корисних сніданків протестуйте аудиторію фітнес-блогерів, блогів про медицину або присвячених здоровому способу життя. Так ви складете портрет ЦА і надалі більш точно налаштовуватимете таргет.

Нюанси, які слід врахувати

Не вся аудиторія конкурентів буде на 100% цільовою. Цілком можливо, що серед бази передплатників є ті, хто давно втратив інтерес до продукту, але забув відписатися. Також у цій базі можуть бути боти або люди, які передплатили випадково.

Обов’язково тестуйте аудиторію непрямих конкурентів. Наприклад, для салону краси можна налаштовувати таргет на передплатників приватних бьюті-майстрів з різних напрямків у Instagram.

Сегментуйте аудиторію. Це особливо важливо робити, коли багато конкурентів. Так ви зрозумієте, який сегмент ЦА працює краще. Наприклад, для салону краси протестуйте рекламу на аудиторію приватних візажистів, перукарів, стилістів і подивіться, що спрацювало ефективніше.

Також не рекомендуємо збирати базу передплатників у блогерів-мільйонників у Instagram. Серед них може бути багато нецільових акаунтів – ботів, людей, які втратили інтерес, безцільно блукають роззяв і т.п.

На відміну від Вконтакте, в Instagram не можна просто налаштувати таргет на зібрану базу передплатників конкурента. Знадобляться їх номери телефонів та адреси електронної пошти, і вам доведеться збирати ці дані за допомогою спеціальних сервісів.

У Instagram не можна налаштуватися на конкретні групи, спільноти та облікові записи. Туди можна завантажити ID користувачів, телефони, пошти та налаштовувати покази реклами на такій базі.

Покроковий план налаштування націлення на аудиторію конкурента в Instagram

Розуміючи принципи роботи спеціальних програм для збору бази, ви знатимете, як налаштувати таргет на аудиторію конкурента в інстаграмі для будь-якої сторінки. Яким би сервісом для збору аудиторії ви не скористалися, порядок дій буде однаковим:

 1. Відібрати посилання на конкурентів для парсингу. Наприклад, можна спарсити базу передплатників стоматологій та показувати їм рекламу зубної пасти. Збирати конкурентів зручніше за пошуком або хештегами в Instagram.
 2. Зібрати базу передплатників конкурентів з допомогою будь-якого парсера
 3. Завантажити всі зібрані дані (ID користувачів чи посилання з їхньої сторінки)
 4. Обробити отриману базу, тобто. відсікти ботів і отримати потрібні нам для таргета телефони та адреси електронної пошти. Для налаштування націлювання обов’язкові обидва параметри.
 5. Завантажити дані в Ads-менеджер
 6. Налаштувати рекламу на зібрану базу

Принцип роботи програм для збору аудиторії буде приблизно однаковим. Відмінності полягають лише в інтерфейсах програм та вартості різних тарифів. Далі ми розповімо про найефективніші сервіси для парсингу та налаштування таргетованої реклами.

Сервіси зі збору аудиторії конкурентів в Instagram

Аудиторії для таргетованої реклами в Instagram збираються за допомогою парсерів. Є кілька різних варіантів створити базу для подальшого настроювання реклами. Розглянемо найпопулярніші.

Instaplus

Дуже зручна програма із безкоштовним пробним періодом. Instaplus імітує живу взаємодію користувачами: ставить лайки, підписується, переглядає історії, розсилає автоматичні повідомлення. Також у ньому є функція автоматичної відписки від невзаємних передплатників, якщо досягнуто ліміту підписок.

Як працювати з Instaplus:

 1. Натиснути кнопку «Створити завдання»
 2. Вибрати аккаунт для роботи та натиснути кнопку «Збір даних»
 3. Вибрати джерело «Аудиторія користувачів», ввести логіни конкурентів, а як тип користувачів для вивантаження вибрати передплатників.
 4. Встановити кількість профілів для реклами, настроїти фільтр та таймер
 5. Натиснути кнопку «Запустити завдання»
 6. Завантажити зібрану базу даних. Вони завантажаться на ваш комп’ютер у вигляді архіву zip, в якому будуть дані користувачів у трьох форматах: .csv, .txt, .xlsx.

У всіх парсерах приблизно однаковий алгоритм. Різниця лише у функціоналі, інтерфейсі, назвах кнопок та вартості.

Pepper.Ninja

Підходить для роботи у різних соціальних мережах. У списку потрібно вибрати “Instagram”, ввести посилання на конкурента та натиснути “Запустити”. У розділі “Завдання” натиснути “Завантажити ID Instagram”, а далі працювати з отриманою базою за схемою, яку ми описували вище. Pepper.Ninja відрізняється високою швидкістю роботи, може фільтрувати аудиторію за заданими параметрами, відсікати ботів та неактивні профілі.

Zengram Parser

Дозволяє збирати базу профілів за різними параметрами: геолокаціями, хештегами, передплатами. Також можна фільтрувати передплатників по підлозі та відсікати комерційні сторінки, якщо вони не потрібні для реклами. Протягом трьох днів можна протестувати Zengram Parser безкоштовно.

Tooligram

Може не тільки збирати аудиторію конкурентів, але й відслідковувати лайки та коментарі користувачів, шукати акаунти з хештегів та геолокації. Відрізняється високим ступенем захисту облікового запису від блокувань.

SocialHammer

Має широкі можливості не тільки для збирання профілів, а й просування облікового запису в цілому. SocialHammer ставить лайки, розсилає повідомлення до Директу, відправляє автовідповіді, блокує ботів. Також є безкоштовний період.

Picalytics.ru

За допомогою цього сервісу можна легко зібрати базу конкурентів, прибрати роботів і надалі відстежувати дії цільової аудиторії за різними мітками, її реакції та залученість з точністю до годинника.

Таким чином, програми для парсингу не обмежуються лише збиранням бази передплатників конкурента. Більшість подібних сервісів надає широкі можливості для просування облікового запису за рахунок масових підписок, лайків, коментарів, автоматичних повідомлень та можливості фільтрації за заданими критеріями. З ними у вас більше не виникне питання, як настроїти таргет на аудиторію конкурента. Прості налаштування та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс полегшать роботу з просування блогів та онлайн-магазинів. Також варто скористатися приємним бонусом більшості парсерів – безкоштовним періодом, щоб протестувати їх функції та вибрати найбільш підходящий для вас.