Таргетована реклама в соціальних мережах: основи, поради та часті помилки

Таргетована реклама в соціальних мережах: основи, поради та часті помилки

Таргетована реклама (від англ. target – «ціль») – це демонстрація оголошень та креативів у соціальних мережах.

Ми розповімо про особливості та етапи налаштування цієї реклами та про те, якому бізнесу вона підходить. Щоб надати вам різнобічні думки, ми поговорили з експертами: вони поділяться своїми практичними порадами та розберуть часті помилки новачків.

Що таке таргетована реклама?

Це реклама в соцмережах з простим принципом роботи: соцмережі збирають дані своїх користувачів і підбирають креативи, що підходять для них, — тексти та банери. Цих даних безліч: скільки років користувачам, де вони живуть, навчаються та працюють, чим цікавляться.

Правильно налаштована реклама, що таргетує, завжди б’є точно в ціль: її демонструють клієнту з конкретного сегмента цільової аудиторії в потрібний час і з урахуванням його останніх запитів.

Такий вид реклами ефективний та порівняно дешевий — платити можна лише за покази, а показувати лише тим людям, які справді можуть і хочуть купити продукт.

Таргетована реклама дає можливість досягти відразу кількох цілей:

  • зібрати цільову аудиторію з тієї чи іншої соцмережі;
  • швидко та ефективно розповісти про товар чи послугу;
  • переконати користувачів зайти на сайт та докладніше ознайомитися з продуктом;
  • мотивувати на цільову дію: покупку, заявку, підписку чи реєстрацію.

Етапи налаштування таргетованої реклами

Соціальні мережі інтегрують у меню налаштування реклами підказки та інтерактивних помічників, публікують інструкції, чіпляють гучними заголовками на кшталт: «Налаштування за 5 хвилин», «Автоматична генерація оголошень», «Потік нових клієнтів за 1 хвилину» тощо. Проте простота процесу, що здається, — ілюзія. Це логічно: соціальним мережам потрібні рекламодавці – це їхні гроші. Тому потрібно створити видимість простоти налаштування.

Самостійно запустити таргетовану рекламу можна, але спочатку потрібно розібратися в етапах, а не лише слідувати інтуїції та підказкам соціальної мережі. Розберемо ці 7 етапів, щоби результат вас не розчарував.

1. Аналітика

Намалюйте портрет цільової аудиторії, по можливості сегментуйте її. Уточніть, скільки років вашим клієнтам, звідки вони чим цікавляться, як приймають рішення про купівлю товару або про замовлення послуги. У рекламодавця є можливість встановити безліч налаштувань, що дозволяє йому максимально точно намалювати портрет потенційного клієнта і підвищити ефективність рекламної кампанії.

2. Гра за правилами

Уточніть правила налаштування реклами – у кожної соціальної мережі вони свої. Наприклад, у Instagram складно просувати послуги косметологів чи лікарів: майданчик вкрай негативно ставиться до концентрації уваги на тілесності.

Зверніть увагу: у соціальних мережах креативи уважно перевіряють та модерують. Тому знайомитись із правилами потрібно обов’язково. Якщо ви цього не зробите, рекламу можуть заблокувати, а за грубого порушення — відправити в бан і ваш аккаунт.

3. Аналіз конкурентів

Непогана схема для малого бізнесу, якому не потрібно нічого екстраординарного: подивитися, як роблять конкуренти і зробити краще, але без плагіату.

Найпростіший спосіб відстежити таргетовані оголошення конкурентів – створити пару облікових записів, виставити ті критерії, які ви вибрали для своєї цільової аудиторії, і дочекатися рекламних оголошень.

4. Створення рекламних матеріалів

З огляду на авторські права та правила соцмережі, створіть графічні, текстові, анімаційні матеріали для оголошень. Деякі соцмережі дозволяють розміщувати короткі відеоролики та креативи. Від застарілих банерів краще відмовитись – оголошення має чіпляти. Шаблони вбивають конверсію.

5. Реєстрація рекламного кабінету

Рекламні кабінети схожі у всіх соціальних мережах: потрібно вказати всю інформацію про майданчик, надати особисті та контактні дані рекламодавця, прив’язати платіжні інструменти.

6. Налаштування кампанії

Бажано проводити її із сегментуванням аудиторії — розділіть її на більш, середньо та менш лояльну до вашої компанії. Налаштування таргетованої реклами також дозволяє прописати все, що ви зібрали під час аналітики – стать, вік, геодані та додаткові відомості.

7. Коригування та доповнення

Краще починати з тестування та запускати кампанію з невеликим бюджетом. Після того, як ви отримаєте перші результати та внесете зміни для оптимізації налаштувань, кількість та вартість показів/переходів можна буде збільшити.

Якому бізнесу підходить таргетована реклама?

Реклама підходить для будь-якого сегмента B2C, але кожна сфера має свою специфіку. Сфера послуг та сфера харчування чудово просувається таргетинговими інструментами з прицілом на охоплення та збільшення залученості. Важливо використовувати грамотний креативний підхід і правильно сегментувати ЦА, тоді результат не забариться.

У сфері B2B є свої особливості — там клієнти мають раціональнішу мотивацію, довгі цикли продажів і бажання побудувати довгострокові відносини. Такі клієнти приймають рішення після обговорення всіх умов із командою, їм важлива висока деталізація інформації.

Якщо ви співпрацюєте з іншими бізнесами, не потрібно пропонувати їм привабливі умови тут і зараз. Краще спокійно проводьте їх на лендинг, а там поволі розкажіть про свій продукт — без води, з фактами та кейсами.

Поради експертів з таргету

Грамотно виділяйте ЦА

Якщо ваш продукт розрахований на тих, хто знаходиться поблизу вас – наприклад, якщо ви квіткова крамниця або салон краси, то не варто витрачати час на точковий підбір ЦА. Спочатку бажано налаштувати рекламу максимально просто:

  • встановіть гео 2-3 км від вас;
  • запустіть два варіанти реклами: на охоплення та на кліки;
  • прокрутіть кампанію 2-3 тижні;
  • створіть нову аудиторію – “актив” – це ті, хто взаємодіяв з рекламою та вашим акаунтом;
  • на основі активу створіть схожу аудиторію.

Тестуйте креативи

Обов’язково тестуйте різні креативи – картинки, тексти, анімації – дуже рідко буває, що реклама “залітає” з першого разу.

Зверніть увагу на сайт і обліковий запис

Весь сенс таргетованої реклами – направити людей в потрібне вам місце. Якщо ваш сайт або обліковий запис в інстаграм виглядає неакуратно, то результат від реклами буде значно нижчим.

Відповідайте оперативно

Обробляти запит на заявки з націлювання – на сайті, в директі і т. д. – потрібно протягом доби, а краще протягом години. Люди із соціальних мереж звикли отримувати інформацію тут і зараз. Якщо ви відповісте їм через довгий період часу, вони просто знайдуть іншу компанію.

Експериментуйте

Немає ідеального алгоритму запуску реклами, тим більше у соціальних мережах. Спробуйте різні варіанти, і ви обов’язково знайдете той, який вам підійде ідеально. Поведінка споживачів змінюється регулярно, тому не варто припиняти експерименти.

Часті помилки у налаштуванні таргету.

Незнання своєї аудиторії

Багато компаній проводять гарні маркетингові кампанії у соціальних мережах, але зовсім забувають про те, кого вони хочуть залучити. Важливо, щоб вміст ваших оголошень звертався до вашої потенційної аудиторії правильним чином і відображався на потрібній платформі у потрібному форматі.

Боязнь негативних коментарів

Іноді компанії вважають, що негативні коментарі можуть повністю зіпсувати їхній імідж. Вони рекомендують фахівцям із соціальних мереж дуже жорстко модерувати їх або підключати софт для модерації. Проте такі коментарі можуть бути чудовим відгуком про деякі недоліки продукту чи послуги — стає зрозумілим, над чим потрібно працювати. Більше того, коли в соцмережах є лише позитивні коментарі, це виглядає, як мінімум, дивно.

Продаж силою

Не використовуйте рекламні кампанії виключно для продажу. Багатьох потенційних клієнтів це може відлякати, і вони точно не купуватимуть у вас товар чи послугу. Спочатку краще створити рекламну кампанію, яка зробить охоплення та підготує аудиторію до конверсії — розкажіть про продукт, а не заманюйте знижками «тут і зараз», маніпуляції тут ні до чого. Не забувайте і про нативну рекламу.

Низька активність

Будьте активними у своїх соціальних мережах. Якщо ви мале підприємство, виберіть один канал зв’язку і будьте активні в ньому. Не розпорошуйтесь на всі соцмережі, якщо ви не готові їх регулярно вести. Немає нічого гіршого, ніж мертві облікові записи Facebook, в яких повідомлення востаннє з’являлися в 2015 році. Дивно виглядає також обліковий запис, який продає дорогі послуги або товари, але не веде жодної активності.

Відсутність маркетингової стратегії

Багато компаній зазнають невдачі в соціальних мережах через відсутність маркетингової стратегії. Насамперед необхідно визначити мету, заради якої ви займаєтеся соціальними медіа — збільшити продажі, підвищити поінформованість про свій новий бренд чи щось інше. Соцмережі не повинні існувати «заради лайків».

Неузгодженість рекламної кампанії з брендом

Якщо між постами в обліковому записі та повідомленням у рекламному пості немає узгодженості – це помилка. Конверсія буде набагато вищою, коли аудиторія довіряє бренду і бачить узгодженість між рекламою та тим, що бренд пропонує щодня. Наприклад, важливо звіряти tone of voice та подачу матеріалу в банері та в самому акаунті бренду.

Боязнь експериментів

Все одноманітне швидко набридає. Незважаючи на чудові результати з якимось креативом, через деякий час з’явиться «банерна сліпота» — користувачі не помічатимуть рекламу. Рекламні кампанії в соціальних мережах – це постійний експеримент, пошук нових захоплюючих форматів, що привертають увагу послідовників та приносять конверсії.

Вибір неправильного формату для платформи

Важливо адаптувати тип контенту для кожної платформи, оскільки користувачі на різних соцмережах очікують різного контенту. Вставка довгого інформативного тексту на Tik-Tok у вигляді анімації не принесе вам жодної користі, адже на цій платформі аудиторія чекає на короткі відео.

Підсумки

Таргетована реклама у 2021 році дозволяє фактично «розмовляти» з майданчиком: розкажіть роботу, яким має бути оголошення, кому і коли його варто показувати. Визначтеся з цільовою аудиторією, не шкодуйте час на аналітику та дослідження, вносите коригування в кампанію на основі перших результатів. У цьому випадку вам вдасться досягти максимальної ефективності реклами.

Високих вам конверсій.