Що покупець хоче побачити на вашому сайті

Що покупець хоче побачити на вашому сайті

SEO, маркетингові кампанії, розвиток програм лояльності клієнтів – впевнені, ви застосовуєте все це. Ви намагаєтеся збільшувати чек допродажами, мотивувати людей на повторні покупки. Це здорово, це правильно.

Визначити кількість дрібних і середніх підприємств складно. Тільки в США таких – понад 28 мільйонів компаній. Уявляєте, що відбувається, коли ви намагаєтеся привернути увагу користувача до свого бізнесу? Разом з вами те ж саме роблять кілька тисяч підприємців.

Ми в блозі багато часу приділяємо тому, як залучати трафік на сайт. Але що, якщо залучення користувачів на портал – НЕ пріоритетна мета? Що, якщо питання в тому, як конвертувати трафік, отримати вигоду?

Тоді в справу вступає робота з факторами, які беруть участь в ухваленні рішення користувачем про покупку. Сьогодні розповімо про те, що потрібно побачити людині на вашому сайту, щоб він зробив покупку.

1. Меню навігації зверху

Споживачі очікують, що панель навігації буде в самому швидко доступному місці на сайті. Половина ваших відвідувачів, як тільки потрапляють на сайт, шукають меню. Так вони хочуть дізнатися, що ви пропонуєте, що у вас можна подивитися, чи є той товар, який потрібен людині.

Ще одна важлива опція – логотип, який веде на домашню сторінку. Це логічно, це зручно, це звично. І людина чекає, що при кліці на лого вона потрапить на головну.

Ієрархічно: спочатку йдуть важливі елементи, які очікують побачити люди. Потім – елементи категорії, які роблять навігацію по сайту інтуїтивно зрозумілою.

2. Оффер

Хто не любить гарну угоду? Уявімо: 3 однакових продукти від трьох різних компаній. За інших рівних умов: ви з більшою ймовірністю купите товар зі знижкою, або без неї?

Зіставте вашу пропозицію з тим, що шукають люди і з тим, що пропонують ваші конкуренти. І якщо є можливість надати знижку – зробіть це.

І не забудьте розповісти про це на сайті. Бажано в тому ж місці, де людина обов’язково побачить про вашу спеціальну пропозицію.

3. Контактна інформація

Люди хочуть знати, що якщо у них виникнуть проблеми, вони зможуть зв’язатися з вашою компанією і знайти рішення. Вони довіряють вам свої гроші, зароблені нелегкою працею, так що додавання якомога більшого числа способів зв’язатися з вами – працює майже так само, як класний оффер.

Покажіть, що з вами просто зв’язатися, що у вас є офіс, пункти видачі та сервісне обслуговування.

Reynolds Solutions – будівельна компанія. На її сайті вгорі великими червоними літерами написано номер, за яким можна безкоштовно зателефонувати і отримати консультацію. Навіть якщо користувач почне скролити сторінку вниз, номер залишиться завжди на очах у користувача.

4. Сталість і стабільність

Ми дуже уважно (навіть якщо не завжди віддаємо собі в цьому звіт) читаємо інформацію про компанію. Мова про банальне – про вірне написання назв товарів, вашої компанії, про те, щоб скрізь усе було однаковим.

Це – ознака хорошого тону, це турбота про користувача. Це показує, що ви приділяєте увагу вірному позиціонуванню бренду. А якщо вам не лінь написати правильно, то і не лінь буде вирішити проблеми користувачів.

5. Інформація в доступному місці

Люди хочуть бачити, що ви пропонуєте і чому це для них найкращий варіант. Полегшите максимально пошук інформації, включаючи інформацію про гарантії. Все викладіть чітко і коротко. Передбачити запитання користувачів перш, ніж вони з ними будуть вам дзвонити.

SMARTCORE Floors

SMARTCORE Floors відмінно справляється з установкою підлогових покриттів. 4 колонки з текстом і картинками, які розповідають про те, чим компанія займається.

Зверніть увагу, як дизайнери використовували зображення. Вони виділяють зовнішній вигляд кожної лінійки продуктів, дають коротке резюме. Якщо людину щось зацікавить, вона перейде в конкретний розділ сайту.

6. Сильні заклики до дії

Після того, як ви надали всю інформацію, поколдовали над зовнішнім виглядом і награлися зі шрифтами, прийшов час мотивувати людей. Чіткий напрямок для дій: CTA показує, що робити на кожному кроці.

Хороший CTA виділяється на сторінці (але не ріже око). Чудовий – забезпечує конверсію. Тут у вашому розпорядженні і картинки, і фішка з напрямком погляду людей на зображеннях, і соціальні докази.

7. SSL

Тут поговоримо про безпеку користувачів. Вона важлива, і сперечатися тут безглуздо. Постійні зміни алгоритмів Google це підтверджують: до сайтів система пред’являє масу вимог до безпеки. Зрештою, користувачі несуть вам свої гроші.

Зараз вже скрізь є попередження, якщо сайт не використовує захищений протокол передачі даних HTTPS. SSL-сертифікат підтверджує, що сайт отримує інформацію, шифрує її і тримає в безпеці.

І якщо ви його не використовуєте, то показуєте користувачам, що вам начхати на них, на їх гроші.

8. Адаптація під смартфони

Тут теж не Америка відкрита, але ви здивуєтеся, скільки інтернет-магазинів не мають до цих пір нормальної версії для смартфонів. Так, номінально, версія сайту під мобільні є, але користуватися нею – собі дорожче.

На посилання неможливо потрапити пальцем, картинки танцюють на екрані, а то і взагалі не завантажуються.

Не робіть мобільну версію сайту для галочки, зробіть її для людей і протестуйте на різних пристроях і різних екранах.

9. Прискорення завантаження зображень

40% всіх зображень на сайті не встигають завантажитися до того, як користувач проскролить сторінку вниз або покине сайт. Задумайтесь.

Ми всі зайняті, постійно поспішаємо і кудись біжимо. Чекати, поки чергова картинка з котом завантажиться, у нас немає ні часу, ні бажання. Ви ж хочете, щоб ваші картинки оцінили користувачі? Ви витрачали час, щоб їх підібрати, обробити і вставити на сайт. Оптимізуйте їх, стисніть і зменшіть розмір, щоб прискорити завантаження.

Переклад статті з Marketo