У статті для Search Engine Journal SEO-фахівець Джеремі Кнауф відповідає на питання, скільки часу займає SEO.
У рівнянні, яке є SEO, занадто багато змінних, щоб легко передбачити тимчасові витрати. Все тому, що на додачу до факторів, які відіграють роль в оптимізації сайту, необхідно враховувати і старання конкурентів.
Це значно ускладнює у відповідь і так складне питання. Джеремі Кнауф припускає, що оптимізація для будь-якого сайту може тривати від чотирьох місяців до року. Як він прийшов до цього, читайте далі.
Комплекс, який допомагає вирахувати час на SEO-роботи, будується на трьох основних змінних, до них належать:
- конкуренти;
- зовнішні посилання;
- контент.
Щоб дізнатися, як довго відбувається оптимізація сайту, для початку потрібно проаналізувати дані щодо цих трьох змінних, почати роботу та оцінити, як швидко ви отримаєте результат.
Роль конкурентів
Якщо ваша компанія пропонує щось на зразок готових пластівців на сніданок зі смаком тунця, то про конкурентів можете не турбуватися, ви єдині на ринку.
Проте бренди, які пропонують затребувані товари чи послуги, неминуче зіштовхнуться із конкуренцією залежно від попиту. Наприклад, сантехніка, що обслуговує невеликий місцевий ринок, буде менше конкуренції, ніж у брокерської компанії з нерухомості. Таким чином, чим більше конкуруючих веб-сторінок, тим більше часу потрібно піднятися на вершину результатів пошуку.
Це відбуватиметься за послідовною схемою. Простіше обігнати сторінки, що знаходяться внизу пошукової видачі. Але в міру того як ви підніматиметеся в SERP, кожен наступний крок вимагатиме значно більше зусиль і часу.
Це наслідок того, що зростає кількість суперників. До того ж, за ресурсами, які знаходяться на вершині пошуку, зазвичай стоять досвідчені сеошники.
Часто упускається з виду аспект при оптимізації – кореляція між обсягом конкуренції в ніші і компетентністю SEO-фахівців, які добиваються перших місць в серп.
Конкуренція штовхає компанії на надання вигідніших пропозицій, завдяки чому вони повинні зайняти велику частку ринку, щоб отримувати прибуток. Така ситуація зазвичай виникає у великих компаній з великим бюджетом – вони можуть дозволити собі найняти найкращих сеошників у галузі.
Важливо оцінювати всі аспекти роботи конкурентів, але не обмежуватись тим, на якому етапі вони знаходяться. Це лише відправна точка. Необхідно також проаналізувати їхню діяльність за попередні кілька місяців і робити це регулярно.
Важливо зрозуміти
Щоб випередити конкурентів, потрібно витрачати більше зусиль, ніж вони.
Роль зовнішніх посилань
Посилання все ще відіграють значну роль у SEO, але їхній вплив на те, скільки часу займе пошукова оптимізація, залежить від багатьох факторів.
Кількість посилань на сайті
Зазвичай більша кількість зовнішніх джерел призводить до якнайшвидшого досягнення успіхів у SEO, але це не означає, що варто гнатися за цифрами. Фахівці стверджують, що невелика частина релевантних посилань краще вплине на оптимізацію, ніж маса неактуальних.
Це важливо тому, що високоякісні посилання зазвичай складніше знайти, і їх буде непросто відтворити вашим конкурентам. Вони мають тенденцію зберігатися довше, на відміну від створених за допомогою автоматизованих методів.
Посилальна швидкість
Швидкість, з якою ви накопичуєте посилання зараз і раніше, також може вплинути на швидкість SEO, оскільки різке збільшення їх чисельності може вказувати на неприродну спробу маніпулювати ранжированням.
Якщо ви використовуєте методи, що не відповідають посібнику для веб-майстрів Google, і у вас різко збільшується кількість вхідних посилань, що провокує ручну перевірку в пошуковій системі, є ризик потрапити під санкції.
Хоча, залежно від таких факторів, як свіжа публікація у ЗМІ, запуск нового продукту або вдала маркетингова кампанія, графік може бути цілком прийнятним.
А є графіки що не мають жодних виправдань і виглядає абсолютно неправдоподібно.
Чим швидше ви зможете заробити релевантні, високоякісні джерела, тим швидше ви ранжуватиметеся, але не без підводного каміння.
Посилальна швидкість – як швидко ви накопичуєте посилання – повинна мати відносно стабільне зростання. Якщо тактика їх збільшення відповідає рекомендаціям Google, це має відбуватися природно.
Зазвичай тільки при використанні тактики “чорного капелюха” можна побачити неприродні закономірності, які можуть зашкодити просуванню.
Роль контенту
Контент, що публікується на платформі, також грає роль швидкому отриманні результатів, і перше, що треба знати – якість має велике значення.
Багатоденне написання сотень статей із 300 символів не призведе до покращення рейтингу. Але не варто думати, що весь опублікований матеріал має складатися із 4000 символів. Не існує мінімальної або навіть ідеальної довжини тексту – він повинен бути досить довгим, щоб вирішити проблему відвідувача сайту.
Існує міф, що новий матеріал потрібно викладати поступово, тому що велика кількість одночасно опублікованих постів для Google виглядає неприродно і може негативно вплинути на рейтинг. Проте сам Гугл цей міф викрив.
Роль контенту з точки зору SEO
У вас є якісний контент, який готовий побачити світло? Немає потреби затягувати з його публікацією! Чим швидше ви викладете матеріал, тим раніше побачите ефект від роботи та підвищення рейтингу. Очікування лише затягує процес.
Одним із факторів, що впливають на рейтинг сторінки, є її вік. Нові сторінки ранжуються гірше за старі.
Джеремі Кнауф рекомендує дотримуватися певного розкладу публікацій, а не наповнювати сайт безладно, з двох причин:
- Показує пошуковій системі, що ресурс регулярно оновлюється, що тягне за собою частіше індексування. Таким чином, процес ранжирування йде швидше.
- Заохочує відвідувачів повертатися частіше, що також прискорює оптимізацію.
Важливо як створювати контент, а й видаляти його. Позбавлення від неактуального матеріалу також відіграє роль у тому, як довго йдуть SEO-роботи.
Денні Гудвін провів вебінар на цю тему, в якому пояснив, як Search Engine Journal використовували підхід відбраковування та видалили частину неефективних сторінок, що призвело до більшої результативності загалом.
Ваша мета
Створювати унікальний та корисний контент, який відповідає запитам аудиторії та постійно покращується.
Тексти обов’язково потрібно оптимізувати, тому що якісний та докладний матеріал зазвичай заробляє більшу кількість зовнішніх джерел, ніж низькоякісний.
Браян Дін з Backlinko проаналізував понад 912 мільйонів блог-постів і дійшов висновку, що довгий текст заробляє в середньому на 77,2% більше посилань, ніж короткий.
Виходить, це все лише обґрунтований здогад?
Діяльність SEO-фахівців трохи схожа на роботу метеорологів. Скільки б у них не було знань, досвіду та інструментів, вони іноді можуть помилятися. Тому не факт, що ви побачите результати так швидко, як бажаєте. Частиною роботи сеошників є контролю очікувань клієнта. Але багатьом не вдається з цим упоратися.
Завдяки тому, що багато фахівців говорили клієнтам те, що вони хотіли почути, у них з’явилися нереалістичні очікування. За підсумками багато хто думає, що на оптимізацію потрібно всього кілька тижнів або навіть місяців.
Ви можете почати помічати покращення органічного ранжирування та збільшення трафіку для ключових слів з низькою конкуренцією вже за кілька тижнів. З іншого боку, для помірно конкурентних тем можуть знадобитися місяці, а для висококонкурентних фраз – рік чи навіть більше!
Наприклад, команда Джеремі змогла вивести сайт на перше місце на запит «маркетингова кампанія», що забезпечило стабільний приплив клієнтів протягом кількох років. Незважаючи на кваліфікацію, робочу силу та ресурси, їм знадобилося близько року послідовної роботи, щоб досягти цього.
З іншого боку, один клієнт, у якого практично не було цифрової присутності, звернувся до них, коли один із сайтів опублікував про нього невтішну інформацію, вирвану з контексту. Оскільки ресурс з дезінформацією займав першу позицію в Google на ім’я клієнта, це коштувало йому значного обсягу бізнесу. На щастя, конкуренція на ім’я була невелика і сайт не мав авторитету. Команда Джеремі Кнауфа, всього за кілька тижнів, змогла заповнити перші вкладки SERP, веб-сторінками, які вони контролювали.
Також у команди Кнауфа були випадки, коли клієнти і навіть агентства використовували тактику, що порушує керівництво Google, намагаючись прискорити процес просування. Така стратегія може спрацювати в короткостроковій перспективі, але в результаті ви зіштовхнетеся зі штрафом і виявитеся ще далі від того, з чого починали.
З перших вуст Google
Будьте готові витратити від кількох місяців до року, перш ніж побачите результати.
Що про це говорять Google
У більшості випадків SEO потрібно від чотирьох місяців до року, щоб допомогти вашому бізнесу впровадити удосконалення та побачити потенційну вигоду.
Згідно зі статистичним аналізом Тіма Соуло, лише 5-7% нових опублікованих сторінок потраплять у топ-10 Google протягом року. І навіть коли ви це зробите, не вдасться спочивати на лаврах, тому що конкуренти (як нинішні, так і нові) постійно намагатимуться відібрати у вас цю позицію. SEO – постійна робота, яку ніколи не буде завершено.
Висновок
Неможливо точно передбачити, як довго буде оптимізація, поки ви не почнете роботу.
Проте ніхто не забороняє робити обґрунтовані припущення на основі таких факторів, як конкуренція, контент та посилання. З часом ви навчитеся пророкувати, скільки часу SEO займе у вашій конкретній ніші.