12 головних переваг використання Facebook для бізнесу

12 головних переваг використання Facebook для бізнесу

У наші дні існує справжній «рух противників Facebook», оскільки все більше людей висловлюють невдоволення найбільшою у світі соціальною мережею.

Кажуть, що Facebook «вмирає» через алгоритм стрічки новин, а користувачам стає все важче і важче збільшувати кількість «лайків» і поглиблювати залучення друзів і передплатників. Деякі «експерти» навіть радять забути про бізнес-сторінку у Facebook.

З останньою порадою ми дозволимо собі категорично не погодитись. Цифри та факти не брешуть. Щомісяця Facebook відвідують 160 000 000 компаній та 2 890 000 000 користувачів.

Що це означає? Що немає нічого простішого, ніж бути у Facebook. Однак у чому саме полягають переваги наявності там бізнес-сторінки? Нижче ви знайдете нашу відповідь, а також незаперечні докази того, що ваш бізнес має бути у цій соціальній мережі.

Яку користь може принести Facebook?

Facebook – це не більше ніж інструмент: вся річ у тому, як ви його використовуєте.

Щоб отримати максимальну віддачу від цієї соцмережі, вам потрібно вирішити, з якою метою ви уявляєте ваш бізнес на цій платформі.

Бажаєте підвищити впізнаваність бренду?

Регулярно публікуйте нові пости, дізнавайтеся, коли ваша аудиторія в мережі, проводите кампанії з підвищення впізнаваності бренду та просуйте свої успішні публікації для охоплення ширшої аудиторії.

Бажаєте, щоб ваш продукт чи послуга краще розкуповувалися?

Запускайте платну рекламу, оптимізуйте її, налаштовуйте свої креативи та створюйте лендінги (landing pages).

Бажаєте генерувати ліди?

Збирайте адреси для email-розсилок, створюйте групи у Facebook (або приєднуйтесь до них) та додавайте в друзі людей, яким ви можете допомогти.

Можливості Facebook безмежні. Але спочатку ви маєте зрозуміти свої цілі.

Подумайте про наступне: очікувати гідних результатів від простого розміщення контенту не вдасться. Facebook призначено для досягнення конкретних бізнес-цілей.

Звичайно, компанія з більш ніж 500 000 передплатниками може без особливих зусиль просувати свій продукт та миттєво його продавати. Але якщо ви — власник малого або навіть середнього бізнесу, вам необхідно чітко позначити свою ділову програму, а також:

  • знайти і вичерпати безліч стратегій;
  • змінити та протестувати свої маркетингові пропозиції;
  • покращити свої маркетингові повідомлення (копірайтинг для вашого бренду).

Повірте нам: лише взявши до уваги існуючу реальність, ви зможете якнайкраще використовувати для вашого бізнесу всі 12 переваг Facebook.

1. Охопіть мільярди потенційних клієнтів

2,89 мільярда – добре, давайте округлимо це число в більшу сторону – (майже) 3 мільярди користувачів.

Чи потрібно ще щось говорити? Це кількість жителів Землі, які заходять до Facebook не рідше одного разу на місяць.

2 мільярди – це кількість щоденних активних користувачів Facebook (Daily Active Users – DAU).

Якщо це недостатньо широке коло потенційних клієнтів для вашого бізнесу, вам слід переосмислити свою сферу діяльності або переглянути своє мислення.

Ось ще кілька дивовижних статистичних даних про неймовірні масштаби охоплення Facebook:

  • 3 мільярди активних користувачів на місяць (зростання на 8% щорічно);
  • 2 мільярди активних користувачів щодня (зростання на 9% щорічно);
  • 3 мільярди сімей, які є активними щоденними користувачами (зростання на 11% щорічно);
  • найшвидше зростаюча група в Facebook – користувачі віком 65 років і старше;
  • лише 10% користувачів живуть у США чи Канаді;
  • 75% користувачів у США – це люди з високим рівнем доходу, які проводять у цій соціальній мережі 1,5 години щодня.

2. Перетворіть шанувальників на список розсилки

Щоб забезпечити бізнесу довгостроковий і стійкий шлях до успіху, недостатньо привернути увагу людей до вашої сторінки.

Звичайно, популярність бізнес-аккаунту Facebook сприяє підвищенню впізнаваності бренду, забезпечує соціальну значущість та дає доступ до компанії через соціальні мережі, що зміцнює довіру з боку покупців.

Але що станеться, якщо Facebook одного разу зникне? Що станеться, якщо різко скоротяться можливості бізнесу на платформі? Чи що буде, якщо соцмережа підвищить вартість реклами?

Якщо щось із перерахованого станеться, а ви не збережете контакти ваших передплатників, то ваш бізнес може мати величезні проблеми.

Ось чому розсудливі компанії збирають адреси електронної пошти від своїх передплатників у Facebook – так бізнеси отримують можливість взаємодіяти зі своїми покупцями за межами соціальних мереж.

Збір email-адрес – ефективний засіб, тому що ви можете залучати своїх шанувальників з іншого маркетингового каналу. Багато компаній використовують для цього новинні розсилки, конкурси з цінними призами та роздачу чарівно привабливих подарунків.

Це перевірена система (89% маркетологів повідомили, що вони переважно генерують ліди через електронну пошту). Тому слід розробити систему email-маркетингу, що включає такі опції, як:

  • автоматизація вирощування лідів;
  • відстеження ваших показників;
  • сегментування передплатників;
  • A/B-тестування електронних листів, їх заголовків та шаблонів;
  • тестування різних пропозицій та закликів до дії;
  • різноманітність тем ваших електронних листів (освітні, пов’язані з продуктом, відгуки тощо).

Слід надсилати електронні листи відповідно до ретельно розробленого плану і не потрібно забивати список розсилки випадковими листами. Перетворюючи своїх передплатників на одержувачів, ви берете свою аудиторію під контроль.

3. Скоротіть свої витрати на рекламу

Відкриття бізнес-сторінки у Facebook обійдеться вам у колосальну суму $0. Звичайно, ви можете заплатити модному художнику-графіку за створення аватара та обкладинки, але, як показує практика, звичайні фотографії працюють просто чудово.

Наша думка полягає у наступному. Початок роботи зі сторінкою не буде вам коштувати нічого, поки ви не почнете платити за рекламу, просувати публікації та запускати спонсоровані історії.

Проте, навіть якщо ви запустите платну рекламу, то — за підрахунками маркетологів — на Facebook вона коштуватиме набагато дешевше, ніж на інших платформах (наприклад, Google), не говорячи вже про офлайн-маркетинг.

Реклама у Facebook, як і раніше, відносно недорога в порівнянні з традиційною рекламою в друкованих виданнях, на радіо або телебаченні, при цьому ви можете в 1000 разів точніше таргетувати її на вашу цільову аудиторію.

Ви можете налаштувати націлення за такими ключовими параметрами:

  • інтереси,
  • вік,
  • поведінка,
  • пристрій,
  • зайнятість,
  • сімейний стан,
  • місцезнаходження,
  • схожі аудиторії (lookalike audiences).

Існує безліч прикладів компаній, які використовують Facebook Like Ads та інші типи реклами для досягнення своїх бізнес-цілей.

Відмінним прикладом є сторінка Pura Vida. Щоб залучити нових клієнтів та збільшити продажі, ця компанія, що виробляє саморобні прикраси, розмістила у Facebook рекламні фотографії своєї продукції, настроївши таргетування на схожу аудиторію. (І, до речі, схожі аудиторії – це люди з характеристиками, схожими з вашою кастомізованою аудиторією, даними про яку ви ділитеся з Facebook.)

У Pura Vida була проста мета: збільшити продажі у святкові дні, але досягла компанія набагато більшого:

  • рентабельність інвестицій у рекламу зросла у 2,8 раза;
  • продажі збільшилися вдвічі порівняно з попереднім рекордом продажів;
  • середня вартість замовлення зросла на 28%, порівняно з минулим роком.

4. Орієнтуйтеся на конкретну аудиторію

Ми натякали на це в попередньому пункті. Той факт, що 2 мільярди людей використовують Facebook щодня, не означає, що вони захочуть поставити вам «лайк».

У будь-якому випадку ви навряд чи побажаєте, щоб усі вони лайкнули вашу сторінку: вам потрібні люди, які щиро зацікавлені у вашій пропозиції. Отже, що робити? Націлювати свою рекламу на конкретних людей!

Якщо ви орієнтовані на внутрішній ринок, ми рекомендуємо налаштовувати показ ваших об’яв на цільових клієнтів, які мешкають у радіусі 15–25 км. Facebook називає це радіусом націлення (radius targeting).

Така реклама може коштувати вам трохи дорожче, але вона буде з лазерною точністю націлена на придбання «лайків» від потенційних клієнтів.

Ми не говоримо вже про те, що ви зможете скористатися перевагами ефекту «місцевої знаменитості», коли люди в цьому радіусі почнуть дізнаватися про ваш бізнес через рекламу в Facebook.

Якщо ми порівняємо телевізійну рекламу з рекламою у Facebook, то в першому випадку вам буде складно зрозуміти, чи таргетовані ефірні покази на потрібних глядачів. Телевізійна реклама, як правило, більше схожа на маркетингову кампанію підвищення обізнаності про бренд.

А що ж пропонує Facebook? Ви можете налаштувати широке охоплення або точковий націлення свого ринку так, як вам потрібно. До речі, ви можете навіть застосувати таргетування до своїх публікацій у Facebook (ми маємо на увазі безкоштовні пости, які підпадають під визначення органічного охоплення).

5. Отримайте аналітику відвідуваності

Facebook надає чудову статистику власникам бізнесу, і її легко зрозуміти навіть людям, які не мають технічної освіти.

Просто киньте швидкий погляд на інформацію з розділу Статистика. Там ви можете побачити цікаві дані:

  • “Перегляди сторінки”
  • “Охоплення” – недаремний показник, чи не так?;
  • “Дії на сторінці”;
  • «Позначки «Подобається»;
  • і багато іншого.

Ви можете поекспериментувати з лівого бічною панеллю і деталізувати показ даних, щоб дізнатися, як працюють конкретні публікації, які демографічні дані відвідувачів вашої бізнес-сторінки і т. Д.

(Найуспішнішими постами повинні бути визнані ті, які ви просуваєте більшій кількості людей, тому що вже доведено, що ці публікації привертають найбільшу увагу.)

Порівняйте це з розміщенням реклами в місцевій газеті: чи маєте аналогічну статистику про те, скільки людей стали вашими покупцями, побачивши ваше рекламне оголошення в друкованих ЗМІ? Чи можете ви відстежувати перегляди вашого оголошення в газеті? Ніяким чином.

6. Підвищуйте лояльність до бренду

Бізнес-сторінка Facebook може творити чудеса, допомагаючи вам зміцнити лояльність до бренду. Якщо ваші передплатники бачать, що в соцмережах ви активні і швидко відповідаєте на запитання, вони з набагато більшою ймовірністю будуть вести справи з вами, ніж з компанією, або взагалі не представленою у Facebook або рідко оновлюючи свої сторінки.

Розглянемо це на прикладі Airbnb у Facebook. Для наповнення своєї стрічки Airbnb використовує контент користувача (user-generated content — UGC), які вони отримують від щасливих клієнтів. Це дозволяє компанії демонструвати унікальні екзотичні місця, які можуть закохатися передплатники її бізнес-сторінки.

І що з цього виходить: оскільки алгоритм Facebook “любить” візуальний контент (порівняно з простими посиланнями), стратегія Airbnb серйозно збільшила органічне охоплення своїх публікацій.

Крім того, бренд використовує кожну кампанію у Facebook як можливість взаємодіяти з клієнтами. Airbnb приділяє особливу увагу обслуговуванню, дізнається про бажання та потреби своїх шанувальників, ставить їм питання, внаслідок чого пости на бізнес-сторінці компанії завжди привертають багато уваги.

Таким чином Facebook може забезпечити вашому бізнесу лояльність до бренду, яка в довгостроковій перспективі збереже для вас клієнтів.

7. Збільште відвідуваність вашого сайту

Якщо ви займаєтеся тільки тим, що привертаєте увагу до своїх публікацій, то насправді ви не досягаєте багатьох бізнес-цілей. Розумні власники облікових записів використовують сторінки в Facebook для залучення трафіку на свої сайти та лендинги.

Один з найнадійніших способів отримувати дохід від передплатників у Facebook – це запросити їх відвідати ваш лендинг (один з найкращих інструментів для продажу!)

Тому почніть використовувати пости, які мають посилання для залучення трафіку.

Найбільш чудове в публікаціях з посиланнями – це те, що Facebook генерує красиве велике привабливе зображення, якщо воно доступне на вашому сайті, а за такими великими, добре помітними картинками кликають багато і охоче:

Розміщення посилань на ваш сайт – це невід’ємна частина будь-якого контенту. маркетингової стратегії у Facebook. Кількість «лайків», коментарів та репостів таких постів нижча, але це абсолютно нормально, бо їхня головна мета – збільшити трафік, а не привернути увагу до сторінки на Facebook.

8. Поліпшить SEO-показники

Тема SEO та Facebook обговорюється досить активно.

Деякі маркетологи стверджують, що інформація з розділу “Про компанію” бізнес-сторінок Facebook витягується і, таким чином, доступна для пошуку Google.

Це твердження складно підтвердити чи спростувати. Проводився тест: запускали пошук у Google за різними ключовими словами, проте видач, пов’язаних зі сторінкою сервісу у Facebook, не було. При цьому багато компаній вірять, що чим більше шляхів пошуку є для клієнтів, тим краще для бізнесу.

9. Охопіть користувачів смартфонів

Ось у чому річ: переважна більшість користувачів Facebook отримують доступ до платформи через свої мобільні пристрої (98,5%). Причому багато хто з них заходить у соцмережу тільки через свої смартфони.

Оскільки цей показник не планує знижуватися, присутність на Facebook стає для вашого бізнесу все більш важливою. Перевага полягає в тому, що платформа самостійно виконує всю важку роботу за вас. Вона автоматично оптимізує вашу сторінку для настільних та мобільних пристроїв.

Коли люди переглядають вашу сторінку Facebook на мобільному пристрої, вони бачать:

  • години роботи,
  • адреса;
  • відгуки;
  • номер телефону, яким можна зателефонувати прямо з мобільного додатка Facebook.

Ось чому так важливо розміщувати всю контактну інформацію на сторінці Facebook. Ви ж не хочете, щоб клієнти тинялися навколо та навколо, намагаючись зрозуміти одне — як зв’язатися з вами?

10. Слідкуйте за своїми конкурентами

Конкуренти можуть витіснити вас з ринку, але вони також можуть допомогти зробити ваш бізнес кращим. Цікава функція на сторінках Facebook дозволяє компаніям «шпигувати» за своїми конкурентами.

Це не означає, що ви можете підглянути цифри їхнього продажу або результати їхньої рекламної кампанії. Але це чудовий спосіб побачити, як інші бізнеси з вашої галузі та ринкової ніші розвиваються у Facebook.

Просто перейдіть до огляду статистики на своїй сторінці, а потім прокрутіть вниз до розділу «Цікаві сторінки». Додайте кілька сторінок конкурентів або скористайтеся рекомендаціями сторінок, яка соцмережа сама запропонує вам на підставі конкуренції у вашому регіоні чи галузі.

Виберіть сторінки, натиснувши «Стежити за сторінкою» , або виконайте пошук сторінок, натиснувши кнопку «Додати сторінки», після чого порівняйте ефективність своєї сторінки з конкурентами.

Цей розділ також підходить для отримання ідей для публікації. Наприклад, якщо ви бачите сторінку, кількість переглядів якої різко зросла (тобто сторінка отримала безліч нових «лайків»), ви можете відвідати її, щоб побачити причину. І якщо величезний успіх посту був викликаний певними діями, то можете спробувати повторити їх на своїй сторінці.

Нарешті, якщо ви використовуєте платний маркетинг, перевірте Бібліотеку реклами Facebook, щоб дізнатися, які типи реклами у вашій галузі працюють найкраще. Особливо це на руку компаніям, що працюють у сфері B2C, наприклад, eCommerce-бізнесам.

11. Підключіть ваші улюблені бізнес-додатки

Facebook представив кілька цікавих функцій, що дозволяють компаніям підключати програми прямо до платформи, щоб спростити життя своїм клієнтам.

Ви можете використовувати програми для:

  • планування зустрічей,
  • бронювання,
  • електронної комерції.

Наприклад, якщо ви власник ресторану, то додаток для бронювання столиків – чудовий спосіб залучити нових клієнтів, які знаходять вашу сторінку через пошук Google або рекламу у Facebook.

Всі ці програми дозволяють вашому бізнесу спростити для клієнтів процес покупки.

12. Розміщуйте платні заходи та отримуйте доход

Facebook дозволяє проводити платні ексклюзивні трансляції в режимі реального часу на вашій бізнес-сторінці. Це непогана ідея, якщо ви проводите тренінги у прямому ефірі, які мають великий попит, і у вас є значна аудиторія в Facebook.

Facebook має Правила монетизації для партнерів (Partner Monetization Policy), яких необхідно дотримуватися, якщо ви хочете скористатися цією послугою (врешті-решт, ви використовуєте їхню платформу).

Зачекайте, чи підходить Facebook для B2B-компаній?

Так, і ось чому: більшість людей вже зареєстровані у Facebook. Незалежно від того, що ви робите у Facebook – запускаєте платну рекламу, підвищуєте поінформованість про продукти для лідогенерації або публікуєте посади, що залучають – ваші клієнти знаходяться поруч.

Все залежить від вашої маркетингової мети та здатності знаходити відгук у осіб, які приймають рішення у сфері B2B.

Якщо ви розміщуєте рекламу у Facebook, налаштуйте націлювання за родом занять, галузі та напишіть тексти оголошень, які викликають відгук у ваших ідеальних клієнтів.

Ми маємо на увазі ось що: можливо, якийсь CEO просто зайшов у Facebook, щоб побачити найсвіжіші меми, але ваша реклама все одно може зацікавити його!

Ось кілька рекомендацій, про які слід пам’ятати, коли йдеться про B2B-маркетинг у Facebook:

  • Складіть план та розміщуйте по ньому освітній контент (пости у блозі, інфографіку, тематичні дослідження).
  • Додати піксель Facebook на свій сайт. Це допоможе вам за допомогою реклами провести ретаргетинг потенційних відвідувачів із галузей B2B.
  • Створіть групу для B2B-професіоналів у своїй галузі (і іноді пропонуйте їм рекламу).
  • Додайте години роботи та інформацію про компанію на свою бізнес-сторінку до Facebook.
  • Додайте кнопку дії, щоб клієнт міг забронювати час для зворотного дзвінка.
  • Якщо ви проводите рекламну кампанію з метою «Конверсії», використовуйте функцію планування показу групи об’яв, щоб показувати рекламу в годинник пік.
  • Завантажте таблицю своїх клієнтів та створіть схожу аудиторію. Потім запустіть рекламу, орієнтовану на 1–2% людей, найбільше схожих на ваших клієнтів.
  • Припустимо, ви отримуєте відмінні результати від рекламної кампанії Facebook – збережіть цю аудиторію як кастомізовану. У майбутньому ви можете протестувати на ній різні креативи і навіть підібрати схожу аудиторію, користуючись кастомізованою як певним зразком.

Висновок

Ми сподіваємося, що описані вище 12 переваг і передових практик допомогли вам зрозуміти, що придбати власну бізнес-сторінку в Facebook не становить жодних труднощів.

Існує мало маркетологів, здатних вести бізнес без сторінки у Facebook.

Сподіваємося, що ми змогли дати мотивацію покращити свої бізнес-сторінки тим, у кого вони вже є.

Один із найкращих способів зробити вашу сторінку максимально працездатною – це розміщувати на ній перевірений та підтверджений вірусний контент та публікувати його, коли ваша аудиторія найактивніша. А також додати посилання у профілі на лідогенеруючий лендинг.