Фінансовий результат будь-якого інтернет-магазину багато в чому залежить від того, які позиції він займає в пошуковій видачі. Ранжування враховує ряд факторів, грамотно поставившись до яких, можна не тільки істотно поліпшити становище веб-платформи, але і вивести її в топ.
Професіонали беруть до уваги більш шестисот параметрів, але існують кілька, які власники комерційних інтернет-магазинів можуть покращувати самостійно.
Асортимент
Google надає великого значення різноманіттю вибору в каталозі. Згідно зі статистикою, в топ-5 інтернет-гіганта знаходяться близько 96% інтернет-магазинів, що мають значний асортимент товарів. При цьому пошукові машини віддають перевагу мультибрендовим майданчикам. При тій же кількості найменувань, монобрендові веб-ресурси завжди їм програють.
Сторінки товарів
Сильний зв’язок з ранжируванням проглядається і в контексті заповнення сторінок. Пошукові роботи віддають перевагу тим, які забезпечені декількома фото, релевантним описом, як мінімум трьома відгуками покупців і відео. Останній фактор виступає в якості вагомого плюса для обох пошукових систем. Важливо, щоб описи були оптимізовані і не переспамлені ключовими запитами.
Вітрина
Не менш 80% видачі провідних пошукових систем по «товарній» вибірці представлені розділами. Це означає, що користувачеві часто пропонують перейти на сторінку розділу навіть тоді, коли він вводить в рядок точне найменування товару. Решта 20% припадають на головні і поодинокі сторінки.
Вітрина повинна містити оптимізовані назви продукції, характеристики, фото, описи, кнопку замовлення, ціни і фільтри. Доступність порівняльного аналізу – серйозна перевага.
Прайс і кнопка замовлення
Дослідження показали, що наявність цінника під кожною позицією у каталозі укупі з оформленою кнопкою замовлення – неодмінна умова для потрапляння в топ-20. Значимість цих параметрів для ботів складає близько 91% (дані отримані на основі тесту Фішера). Щоб зробити пошукові машини більш лояльними, слід розміщувати цінники не тільки на сторінці товару, але і в картках, в розділах, на вітрині і на головній.
Контакти
В топі провідних пошукових систем кількість комерційних платформ, на сторінках яких не наведено телефони компанії, не перевищує 2-3%. Цей факт є показовим, оскільки номери на сайті підтверджують серйозність бізнесу, а їх кількість (в контексті різних операторів) побічно говорить про масштаби підприємства. Це ж стосується посилань на соцмережі у вигляді іконок. Електронна пошта – сама собою зрозуміла необхідність.
Обробка замовлень
Простежується чітка кореляція між наявністю на сайті основних способів електронної оплати (чим їх більше, тим краще) і позиціями інтернет-магазину. У топ-20 Google оплата картою доступна більш ніж у 92% майданчиків (в якості коефіцієнта застосовувався ранговий критерій Спірмена).
Електронні гроші поширені не повсюдно, тому можливість їх використовувати для оплати товарів на сайті поки не сильно береться до уваги пошуковими системами. А ось наявність гарантії, доставки і знижок вони беруть до уваги.
Трафік
Цей параметр розглядається останнім, але він є одним з найбільш важливих. Ранжування безпосередньо залежить від відвідуваності ресурсу. Геотаргетинг в цьому контексті має не останнє значення – чим ширша географія присутності майданчики, тим активніше вона буде просуватися. В Google кореляція трафіку сайту з його позиціями поки становить близько 0,1, а ось в Яндексі вона вже перевищує 0,3 і продовжує збільшуватися (значення обчислюються автоматично MegaIndex, Alexa, SimilarWeb).