Неочікувані пастки для грошей, яких слід остерігатися при веденні бізнесу

Неочікувані пастки для грошей, яких слід остерігатися при веденні бізнесу

Гроші – це завдання номер 1 як для підприємця-початківця, так і для власників стабільного бізнесу.

Більше того, згідно з даними CB Insights, 29% стартапів провалюються, тому що у них закінчуються готівка – і в деяких джерелах частота банкрутства досягає 82% серед нових або стабільних підприємств!

На жаль, багато власників бізнесу викидають гроші на вітер, навіть не усвідомлюючи цього. І коли ви вкладаєте стільки зусиль, щоб заробити гроші, страшно думати про те, що вони зникають без вашого відома.

У цій статті буде розказано про найбільш поширені шляхи втрати грошей, і про те, як ви зможете уникнути цих пасток у майбутньому!

Робочий простір та устаткування

Витрати, пов’язані з наявністю офісного приміщення, може бути величезними. Усього оренда може коштувати 5 тис. доларів на місяць у більшості великих міст.

Додайте до цього витрати на інтернет, багатолінійні телефонні системи, принтери, копіювальні апарати тощо — витрати дуже швидко збільшуються.

Якщо вам потрібен офіс, але ви хочете заощадити готівку, подумайте про суміщення робочого простору – часто можна знайти загальні, повністю мебльовані офіси (у комплекті зі стійкою прийому відвідувачів та переговорними залами) за ті гроші, які ви заплатили б самостійно.

У вас співробітники? Подумайте про те, щоб дозволити їм працювати з дому. А якщо ви працюєте поодинці і не потребуєте окремого офісу? Елементарно. Відмова від офісних площ зменшить накладні, а в багатьох випадках навіть підвищить продуктивність.

Що ж до вашого обладнання та меблів, купуйте його тоді, коли це можливо. Перевірте сайти електронних оголошень, аукціонні групи на Facebook або зателефонуйте місцевим постачальникам. Ви отримаєте високоякісні, практично не використані меблі за невелику ціну.

Підписки або автоматичні платежі

Хоча абонентські платежі (коли гроші автоматично списуються з вашого банківського рахунку або кредитної картки) можуть бути вам корисні, ви повинні бути обережними та завжди стежити за тим, за що ви платите!

Компанії програмного забезпечення часто використовують цю схему і віднімають встановлену суму щомісяця або один раз на рік. Деякі з найбільш поширених автоматичних платежів, які вам необхідно враховувати, включають:

  • Щорічну плату за хостинг
  • Щорічну плату за доменне ім’я
  • Щомісячну плату за програмне забезпечення для керування електронною поштою (наприклад, AWeber, MailChimp тощо)
  • Щомісячні або річні внески за програмне забезпечення для управління соціальними медіа (наприклад, Agorapulse, Hootsuite и т. Д.)
  • Членські в зноси в місцеві бізнес-групи (наприклад, в вашу місцеву Торгівельну Палату)
  • Членські в зноси в онлайн-групи розробників або сітьові групи

Хоча ці всі види автоматичних платіжок  можуть значно спростити вам життя, переконайтеся, що ви регулярно перевіряєте свої банківські та кредитні картки, щоб не платити за те, чим ви більше не користуєтесь.

Традиційна реклама… у деяких випадках!

Традиційна реклама (рекламні ролики, радіоприймачі, інші форми друкованих ЗМІ тощо) може бути величезною пасткою для грошей, якщо ви не будете обачні.

Незважаючи на те, що ці методи можуть бути ефективними в певних ситуаціях, переконайтеся, що ви повністю обізнані, у що вплутуєтесь.

Перш ніж ухвалити рішення, подумайте над такими питаннями:

Чи можу я переглянути приклади попередніх рекламодавців?

Чи можу я побачити докладну демографічну статистику, щоб переконатись, що моя реклама буде націлена на потрібну аудиторію?

Як я відстежуватиму ефективність моїх оголошень?

Вам також потрібно запитати себе: чи можу я використовувати цифровий маркетинг або соціальні мережі для більш ефективної роботи з моєю аудиторією за менші гроші? (підказка: відповідь, швидше за все, буде позитивною!).

Але, на жаль, я помічаю, що величезна кількість власників бізнесу викладає надто багато грошей за інструменти, які вони навіть не використовують у повній мірі.

Вибираючи інструмент управління соціальними мережами, переконайтеся, що ви точно розумієте, як діє кожен з інструментів, а потім виберіть той, який найкраще підходить для вашого бізнесу і вашого бюджету.

Я також рекомендую перевіряти роботу своїх механізмів управління кожні 6-12 місяців, щоб переконатися, що вони вам все ще потрібні. Щороку, за ціною кожного із коштів у сотні доларів (якщо не більше!), вам дійсно варто бути впевненим у тому, що ви використовуєте їх максимально ефективно.

Не знаєте, які з методів управління найефективніші та коштують своїх грошей? Подивіться мій пост, 15 найкращих інструментів управління соціальними медіа.

Самовпевненість

Більшість підприємців добре справляються з багатозадачністю і не бояться брудної роботи. Через їх обмежені бюджети вони часто зрештою роблять все самі: оптимізація пошукових систем, маркетинг, написання контенту, обслуговування клієнтів…

І хоча на перший погляд може здатися, що таким чином ви заощаджуєте багато грошей, зрештою може завдати збитків.

Наприклад, багато власників бізнесу самостійно оптимізують пошукові системи. Це забирає багато годин кожного тижня, і багато місяців або навіть років може піти на те, щоб зусилля почали окупатися; і це трапляється не завжди.

В цьому випадку прийом на роботу співробітника, який володіє навичками та знаннями, які допоможуть швидко підвищити рейтинг вашого сайту, може стати кращим вкладенням грошей і призведе до значної (і швидше) окупності інвестицій.

Аутсорсинг Усього

З іншого боку…

Іноді власники бізнесу занадто поспішають передавати на аутсорсинг (особливо тих, хто ще не отримує прибутку) для завдань, які вони могли б легко виконати самостійно.

Я помічаю, що багато власників бізнесу (особливо нового) відразу ж наймають віртуальних помічників, авторів контенту, продавців і т. д. І хоча я рекомендую аутсорсинг у таких випадках, якщо він дійсно потрібен, запитайте себе спочатку: раптом у мене є час і навички на те, щоб зробити це? Якщо відповідь так, то, можливо, варто пригальмувати і спочатку спробувати власні сили.

Занадто швидке розширення масштабів

Якщо ви досягли певного успіху в просуванні бізнесу — і особливо якщо ви виявили, що попит на ваш продукт приносить прибуток, то ідея про швидке розширення дуже приваблива. Це може означати залучення більшої кількості співробітників, розширення вашого робочого простору, збільшення асортименту тощо.

Проблема, однак, у тому, що розширення може коштувати дорого; і як тільки ви розширитеся, важко повернутись до колишніх масштабів, особливо коли на карті стоять кошти для існування ваших співробітників.

Якщо ви хочете розширити свій бізнес, переконайтеся, що ви робите це повільно та планомірно. Розробіть модель розвитку і будьте певні, що ринок (і ваш гаманець) готовий до зростання.

Графічний дизайн

Завдяки безлічі чудових безкоштовних або недорогих інструментів графічного дизайну немає сенсу платити графічному дизайнеру за кожне оголошення, заголовок або зображення в соціальних мережах.

Такі інструменти, як Canva та Snappa, відмінно підходять (адже вони дешеві або навіть безкоштовними) для створення практично будь-якого типу графіки.

Ви не хочете захоплюватися способами “Зроби сам”? Використовуючи недороге обслуговування, таке як Design Pickle, ви можете отримувати необмежену допомогу дизайну за невелику щомісячну плату.

Неефективна платна онлайн-реклама

Оголошення Facebook, Google AdWords та платні повідомлення в соціальних мережах можуть бути дуже ефективними, але якщо ви розробите певний план.

На жаль, було б занадто просто, якби ваші кампанії працювали (а ви вкладали б у них гроші), навіть якщо ви були б не в курсі, працюють вони чи ні.

Найкращий спосіб захистити себе від цієї грошової пастки – все вивчити, перш ніж почати, а потім уважно відстежувати результати вашої реклами. Ці пости та посібники допоможуть!

Дебетова карта

Бізнес-кредитні картки можуть стати відмінним інструментом для управління грошовим потоком протягом місяця. На жаль, якщо ви не обережні, на них може накопичитися величезна заборгованість.

Існує два типи користувачів кредитними картками: транзактори та револьвери. Транзактори використовують свою кредитну картку як простий спосіб здійснювати щомісячні покупки, а також накопичувати бали або інші винагороди – і вони виплачують свою заборгованість щомісяця до нарахування відсотків.

Револьвери ж, у свою чергу, підтримують баланс протягом місяців, регулярно сплачуючи високий відсоток.

Якщо ви досі не зрозуміли – треба бути транзактором, а чи не револьвером! З середніми процентними ставками за кредитними картками (16-20%), це точно не той борг, який ви хочете мати протягом довгого часу!

Непотрібні телефонні та інтернет-витрати

Незалежно від того, чи працюєте ви вдома чи орендуєте офісні приміщення, плата за телефон та Інтернет може бути величезною щомісяця.

Декілька способів зменшити ці витрати:

Дотримуйтесь тарифу, розрахованого на два або три роки – це може заощадити гроші – просто обов’язково перевірте, скільки це буде коштувати, якщо вам потрібно розірвати контракт.

Перевірте рівень щомісячного використання Інтернету, щоб переконатися, що ви дійсно використовуєте відповідний тариф. Ви можете бути здивовані, дізнавшись, що ви можете дозволити собі змінити тариф на користь вигіднішого.

Зателефонуйте своєму телефонному або інтернет-провайдеру та дізнайтеся, чи є у них будь-які акції чи інші способи знизити щомісячний рахунок. Ви будете здивовані, скільки це може принести користь!

Якщо ви зараз використовуєте виділений стаціонарний телефон для свого офісу, подумайте про те, щоб замість цього використовувати мобільний.

Проведіть перевірку рахунків: ви будете вражені розмірами витрат за деякі речі, за які можна було б не платити весь цей час! Перевірте свої рахунки та переконайтеся, що ви точно розумієте, за що з вас беруть гроші.

Неефективні співробітники чи підрядники

Це непроста проблема. Ніхто не хоче бути поганим хлопцем та звільняти когось. Але працівник, який не справляється з обов’язками, може коштувати вам багато коштувати з фінансової точки зору!

Міністерство праці США дійшло висновку, що погано підібраний співробітник обійдеться вам у 30% доходу цієї людини за перший рік — і це тільки для нових співробітників.

Один із способів переконатися, що ваші гроші в небезпеці (і знайти найефективнішу допомогу) — найняти фрілансерів. Це відкриває цілу низку нових можливостей: ви можете найняти людину з будь-якої точки світу, не виплачуватимете дорогу допомогу, а якщо бізнес піде на спад, то вам не потрібно турбуватися про звільнення тих людей, які залежать від вас як від свого єдиного джерела доходу.

Підіб’ємо підсумки

Як власник бізнесу, ви не можете дозволити собі розкидатися грошима. Щоб цього уникнути, регулярно перевіряйте щомісячні рахунки та виплати і запитайте: «Чи справді цей сервіс/інструмент/продукт необхідний мені та моєму бізнесу?». І якщо відповідь негативна… ви знаєте, що робити!