Маркетинг у соціальних мережах: тренди на 2022 рік та прогнози від експертів галузі

Маркетинг у соціальних мережах: тренди на 2022 рік та прогнози від експертів галузі
Вміст Сховати

Хочете бути в курсі новітніх трендів у соціальних мережах? Чи потрібні поради експертів, які допоможуть вам скласти маркетинговий план на наступний рік? Прочитавши прогнози Лізи Д. Дженкінс (Lisa D. Jenkins) для socialmediaexaminer.соm, ви будете в курсі майбутніх тенденцій на 2022 рік.

№ 1: Використання Reels підвищить ефективність вашого маркетингу в Instagram

Нещодавно глава Instagram Адам Мосері заявив, що користувачі просять розміщувати більше розважального відеоконтенту. Це означає, що компанії також мають враховувати цю тенденцію. Тепер відео має стати важливою частиною вашої маркетингової стратегії. Ролики мають бути креативними та цікавими для цільової аудиторії: це дозволить вам виділитися на тлі конкурентів.

При включенні більшої кількості відеоконтенту у свою стратегію важливо відзначити, що обсяг уваги аудиторії з роками стає дедалі меншим, а потреба в швидкому та новому контенті — дедалі сильнішою. Тому ваша маркетингова стратегія в Instagram повинна включати Instagram Reels і короткі розважальні відеоролики.

Однак дуже важливо, щоб весь створюваний вами контент представляв цінність для вашої аудиторії і був стратегічно прив’язаний до вашої пропозиції. Стрибаючи з теми на тему та публікуючи контент, що не відповідає вашим загальним маркетинговим цілям, ви нікуди не просунетеся.

Наприклад, якщо вам потрібно запросити людей на онлайн-семінар, ви можете використати відеоролик, щоб привернути увагу аудиторії та мотивувати користувачів натиснути кнопку «Зареєструватися».

Якщо ви пропонуєте послугу, використовуйте відео, щоб запросити людей скористатися вашою пропозицією. Як, наприклад, 100-секундне відео на сайті Lpgenerator, що демонструє легкість використання конструктора.

Якщо ви продаєте товари, можна створювати 2–4 ролики щомісяця, щоб демонструвати продукти у захоплюючій та інноваційній формі.

Ще одна цінна стратегія, яку слід використовувати у міру того, як ми наближаємося до 2022 року, якщо у вас є певні органічні ролики або відео, які добре працюють, збережіть ролик зі свого облікового запису Instagram, а потім завантажте його назад як рекламу. Це дозволить залучити аудиторію та сформувати з неї групу «теплих» лідів.

№2: Реклама у Facebook стала більш ефективною

У Facebook теж відбулися значні зміни. Тепер стала доступна реклама для лідів, реклама Messenger і т. д. Ці нові інструменти показують хорошу ефективність. Швидше за все, ця тенденція продовжиться і 2022 року.

Проте слід зазначити, що тривалість концентрації уваги у користувачів скоротиться. У зв’язку з цим вам потрібно замислитися над створенням коротких, але інформативних відеороликів. Їх можна використовувати як для створення постів, а й у реклами.

№3: Все нове – це добре забуте старе..

Очевидно, що 2021 був роком короткого контентуЗростання популярності TikTok, широке поширення Instagram Reels та впровадження YouTube Shorts змусили всіх зосередитися на 15-секундних роликах. Однак потім відбулися зміни: TikTok збільшив тривалість відео до 3 хвилин, а Reels – до 60 секунд. Ці невеликі зміни – початок руху у бік більшого вмісту.

Clubhouse породив початок довгих аудіопотоків. Twitter презентував Spaces. Facebook випустив Live Audio Rooms і повністю підтримав підкастінг. YouTube також використовує подкастінг. І не забувайте про живе відео – навіть Amazon його використовує.

Таким чином, якщо у вас є дар красномовства, то ви точно зможете отримати з цього зиск. Вивчіть, які довгі аудіо- та відеоматеріали будуть у центрі уваги у 2022 році.

№ 4: Групи в соціальних мережах перетворюються на потужний маркетинговий канал

Facebook залишається найбільшою соціальною мережею: за даними statista, кількість користувачів майже досягла 2 900 000 000 осіб. Проте дедалі більше людей воліють спілкуватися у межах невеликих спільнот.

Щоб завоювати довіру вашої цільової аудиторії, потрібно звернути увагу на такі аспекти:

 • Співтовариства в соціальних мережах. Продовжуйте інвестувати у створення та ведення своєї групи. На щорічному саміті спільнот цього року Facebook представив безліч функцій, щоб зробити групи більш надійними та привабливими як для адміністраторів, так і для учасників. Доповнення включають можливість створення підгруп — магазинів для продажу товарів, а також збору коштів на розвиток спільноти.
 • Live Audio Rooms. Скористайтеся перевагами цього формату спілкування з аудиторією. Для того, щоб поспілкуватися з користувачами, вам навіть не потрібна буде відеокамера.
 • Прямі трансляції. Це також потужний інструмент взаємодії з аудиторією. Створивши трансляцію, ви зможете у реальному часі поспілкуватися із передплатниками.

І обов’язково зробіть ставку на Facebook Reels, якщо зможете, для максимального органічного охоплення та залученості. Meta продовжить активно впроваджувати та просувати цей короткий повноекранний формат відео. Поки TikTok залишається великим конкурентом, Марк Цукерберг та його команда приділятимуть велику увагу аналогічним функціям. Але вже зараз Reels можна створювати як у Instagram, так і у Facebook.

А щоб устежити за всіма рекламними каналами та бюджетами, підключайтеся до Vitamin tools: там є кешбек і немає додаткових комісій.

№ 5: Маркетологи ігноруватимуть основи маркетингу

Більшість компаній та маркетологів не звертають уваги на основні інструменти, які вже довели свою ефективність.

У 2022 році багато компаній, як і раніше, не будуть використовувати відео, навіть якщо вони знають, що повинні. Більшість компаній (особливо B2B) не обговорюють питання вартості та ціноутворення своїх продуктів або послуг на своєму сайті, навіть якщо вони мають це робити.

Більшість відділів продажу та маркетингу, як і раніше, не будуть узгоджені, а багато сайтів досі не пропонують інструменти самообслуговування (наприклад, онлайн-калькулятори).

Істотна частина компаній витрачатимуть занадто багато часу на обговорення того, як виглядатиме метавсесвіт через 10 років (та інші речі, які зараз не мають такого великого значення), хоча вони й не повинні.

Але суть у тому, що основи маркетингу завжди матимуть велике значення. І саме вивчення основ дає добрі результати.

№ 6: Відео в Instagram допомагає завоювати довіру клієнтів

Відео, як і раніше, буде способом швидше завоювати довіру вашої аудиторії.

Instagram спочатку був просто програмою, що дозволяє ділитися фотографіями, але сьогодні як ніколи важливо використовувати відео, якщо ви хочете, щоб робота, яку ви робите в соціальних мережах, реально впливала на прибуток вашого бізнесу.

Ви можете використати відео у кількох форматах:

 • Instagram Reels. Ці короткі відеоролики отримують органічне охоплення серед публікацій будь-якого типу. Не потрібно використовувати найдикіші ефекти та переходи, щоб користуватися перевагами цих відео.
 • Особисті повідомлення за допомогою відео. Як відео, так і відеочати в реальному часі – відмінний спосіб налагодити спілкування і встановити реальний зв’язок з лідом.
 • Прямі трансляції. Ви можете запросити до трьох людей взяти участь у вашій прямій трансляції. Це підвищить цінність теми, яку ви говорите. Крім того, аудиторія учасників отримає повідомлення про те, що людина, на яку вони підписані, зараз у прямому ефірі, що приверне нову аудиторію для вашої трансляції.

№ 7: Instagram змінює стратегію

Дивлячись на те, скільки функцій було запущено у 2021 році, стає ясно, що Instagram інвестує в електронну комерцію та інструменти для креативу як ніколи раніше.

У 2022 році експерти очікують появи нового функціоналу: наприклад, інструментів, подібних до тих, що використовуються в TikTok, та інших функцій для агентів впливу, інтернет-магазинів і блогерів.

№ 8: Не варто зосереджуватися на коротких відео на YouTube

Бажаєте збільшити кількість передплатників на своєму YouTube-каналі? Для цього важливо зрозуміти, як працює алгоритм цієї платформи, і правильно підбирати контент, який буде цікавим для вашої аудиторії.

Є ще кілька тенденцій, на які слід звернути увагу 2022 року:

 • Змінюється те, як відеоролики потрапляють у пошук. Раніше на YouTube потрібно було знайти правильне ключове слово, помістити його в заголовок та застосувати сильну стратегію тегів. Тепер теги не відіграють особливої ​​ролі у пошуковому просуванні: робіть акцент на правильному ключовому слові та грамотно складайте тайтл та дескрипшн.
 • YouTube Shorts – експерти не вважають, що платформа рухається саме у цьому напрямку. Користувачі YouTube хочуть дивитися довші відеоролики. Тому зосередьте свої зусилля на створенні якісних та цікавих відеороликів.
 • Будьте неординарними. YouTube все більше і більше приваблює людей, які не бояться відрізнятись від інших і роблять щось незвичайне. Наприклад, Бейлі Сар’ян замість того, щоб публікувати звичайні уроки макіяжу, придумала свій власний підхід і почала серію під назвою «Таємне вбивство з макіяжем», де вона робить макіяж, поки розповідає правдиву історію злочину. Її канал став неймовірно популярним.

№ 9: Відео сприятиме просуванню на LinkedIn

У 2021 році LinkedIn запустив Creator Mode, який є більше, ніж просто інструмент – це спосіб заохочення та підтримки людей та компаній при розміщенні ними більш оригінального контенту. Ось що ви отримаєте, якщо підключіть Creator Mode:

 • Ваш профіль перетворюється на обліковий запис для передплати, і ви тепер маєте право з’являтися у списку рекомендованих авторів.
 • Ви отримуєте доступ до всіх нових інструментів для авторів у міру їх появи в LinkedIn. Creator Hub надасть вам ранній доступ до нових функцій.
 • Ви матимете можливість опублікувати інформаційний бюлетень LinkedIn, щоб зробити ваш контент більш помітним.
 • Ви отримуєте доступ до LinkedIn Live без проходження процесу подання заявки.
 • Розділ «Теми, про які ви публікуєте» додається до вашого профілю у вигляді 5 хештегов, а LinkedIn виділяє ваші повідомлення та відображає лайки та коментарі.

Головний прогноз для LinkedIn на 2022 рік полягає в тому, що відеомаркетинг на цій платформі стане більш ефективним та рентабельним.

Очікується, що LinkedIn запустить функцію коротких відео, аналогічну Instagram Reels та TikTok. Про цю функцію було оголошено в 2021 році, коли LinkedIn припинив підтримку Stories і придбав програму для навчальних відео під назвою Jumprope.

№ 10: Продажі на TikTok зростають, тривалість життя тренду скорочується

Платформа продовжить домінувати як джерело коротких відеороликів і в 2022 році. У TikTok вже понад 1 мільярд користувачів, і очікується, що до весни наступного року цей показник досягне 1,5 мільярдів.

У маркетологів є 5 ключових напрямів, на які слід звернути увагу 2022 року:

 • По-перше, це швидке зростання прямих ефірів (live streaming). TikTok продовжуватиме розширювати функції прямих трансляцій. Вже доступні у Великій Британії функції інтерактивних посилань та можливість безпосередньо продавати товари з прямої трансляції без сумніву виявляться потужними інструментами для бізнесу.
 • Очікується, що у додатку буде більше функцій для покупок, враховуючи недавнє партнерство з Shopify та можливість для бізнес-акаунтів маркувати продукти, магазини TikTok. У китайській версії програми – Douyin, бренди вже можуть створювати інтернет-магазини.
 • Термін релевантності тренду скоротиться. Користувачі швидко оцінюють тенденції, і, ймовірно, з’являться нові інструменти для прогнозування тенденцій заздалегідь.
 • Проблеми адаптації брендів до трендової та швидко мінливої ​​культури TikTok збережуться. Нещодавно було розроблено освітні інструменти: було запущено Creative Center, щоб допомогти брендам створювати кампанії, інтуїтивно зрозумілі для платформи. Очікується, що стане доступно більше ресурсів та інструментів для залучення брендів на платформу.
 • Нарешті, попит на контент користувача буде зростати. TikTok продовжить підтримувати бренди за допомогою інструментів та програм, які покликані допомогти їм співпрацювати зі творцями контенту.

№ 11: Побудова зв’язку з клієнтами в цілому буде дуже важливою

У 2022 році і в наступний період маркетологи зіштовхнуться з труднощами: їм доведеться будувати припущення, тому що пандемія докорінно змінить споживчу поведінку і те, як ми використовуємо інтернет та соціальні мережі.

Ось кілька прикладів:

 • У багатьох сім’ях підлітки, які знаються на інтернеті, беруть він функцію здійснення покупок у ній.
 • Майже 60% покупок в інтернеті є імпульсними.
 • Живі продажі через агентів впливу та прямі трансляції зараз бурхливо розвиваються у Китаї та США.

Це лише три моменти серед мільйонів великих та малих змін у поведінці споживачів, здатних призвести до появи нових тенденцій, які зараз важко передбачити.

Настав час відновити зв’язок з клієнтами, поставити під сумнів всі наші припущення про те, що ефективно, а що ні, і змиритися зі змінами.

№ 12: Нові можливості аудіокомнати Twitter на Spaces

Коли справа доходить до Twitter, Spaces обов’язково має бути частиною вашого маркетингового плану на 2022 рік. Популярність аудіо контента продовжує зростати, і зараз дійсно вдалий час, щоб слідувати цьому тренду.

Для маркетологів аудіокомнати це потужний інструмент налагодження комунікації з клієнтами. Крім того, щоб почати записувати аудіо, вам дійсно не потрібно нічого, крім телефону.

Twitter негласно працює над розгортанням нових функцій, включаючи можливість записувати ефіри, а також можливості приєднувати інших учасників. А для тих, хто вже має аудиторію на платформі, має сенс регулярно давати знати про себе.

№ 13: Розширюється функціонал реклами на Facebook

У 2022 році обмеження конфіденційності, які вплинули на відстеження та націлення в 2021, стануть суворішими і вийдуть далеко за межі i.

Розробники продовжуватимуть створювати нові рішення, і також очікується, що Facebook випустить додаткові інструменти, які допоможуть пом’якшити удар цих змін. Крім того, Facebook, швидше за все, створить більше варіантів націлення.

№ 14: YouTube пропонуватиме більше місць для розміщення реклами

У жовтні 2021 року Google оголосив, що відеокампанії на YouTube автоматично включатимуть розміщення на CTV.

Це ще один спосіб для брендів розширити свою присутність у мережі. У таких рекламних роликів багато переваг, тому що вони можуть надсилати користувачів на ваш сайт, а також збирати контактну інформацію про потенційних клієнтів на мобільних пристроях Android.

№ 15: Соціальні мережі стануть незамінними

У 2022 році маркетологи повинні ретельно продумувати свою стратегію просування в соціальних мережах. При цьому слід враховувати такі тенденції:

 • Аудиторія TikTok розширюється. Walmart почав заохочувати своїх співробітників за публікацію відео під час робочого процесу. Зазвичай це лайфхакі для покупців, наприклад, як приготувати щось, звичайно використовуючи продукти з Walmart.
 • Подкасти стають все популярнішими.
 • Люди, як і раніше, довірятимуть агентам впливу. У той час як публікації від імені компаній розглядаються користувачами так само, як і реклама.
 • Платне просування стане ще важливішим. Робіть це з розумом, орієнтуючись на платну аудиторію, яка з найбільшою ймовірністю відгукнеться і зробить покупку.
 • Частота публікацій зміниться. Розгляньте можливість витрачати більше часу створення більш якісного контенту, навіть якщо доведеться скоротити частоту публікацій.

№ 16: Stories у форматі відео сприятимуть збільшенню залучення користувачів

Короткі відеоролики популярні цього року, і вони надають маркетологам нові можливості. Ваші потенційні клієнти хочуть, щоб із ними розмовляли.

Об’єднання відео Stories з автоматизацією Instagram API, такий як ManyChat, – ідеальний спосіб викликати цікавість і відповісти на запитання, що часто задаються.

№ 17: Успіх у TikTok буде залежати від того, наскільки добре ви вмієте слідувати трендам

Слідувати популярним трендам – ​​це запорука вашого успіху в TikTok. Щоб зловити тенденцію на її піку, переконайтеся, що ви на вкладці For You. Слідкуйте за музикою, яка повторюється три або більше разів під час прокручування.

Крім того, ви можете переглянути найкращі відео, які публікували люди з використанням популярного саундтреку. Перевірте дати. Якщо за останній тиждень було опубліковано кілька таких відеороликів, то ви натрапили на тренд.

Пам’ятайте, що традиційна маркетингова тактика, що базується на больових точках, у цьому додатку не працює. Натомість у центрі уваги опиняються автори, які діляться правдивими історіями.

№ 18: Аналіз витрат на рекламу допомагає підвищити ефективність реклами в Facebook

Є кілька кроків, які компанії можуть зробити для найбільш ефективного використання Facebook:

 • Тестуйте більш цілеспрямовано, ніж будь-коли раніше. Більш ретельно тестуйте розташування, зображення та тексти.
 • Пам’ятайте про ширшу картину. Які довгострокові перспективи для залучення клієнта чи покупця? Хтось купує у вас кілька разів? Якщо ні, то як ви можете гарантувати, що довічна цінність клієнта чи середня вартість замовлення збільшаться?
 • Введіть систему тегів, щоб ви знали, звідки прийшли клієнти, якщо вони не купили відразу.
 • Спробуйте різні підходи до націлення. Наприклад, у деяких випадках краще працюють ширші аудиторії, а в інших дуже специфічні аудиторії.

№ 19: Сторітелінг – запорука ефективності маркетингу на YouTube

Маркетологи повинні зосередитися на побудові емоційного зв’язку зі своїми потенційними клієнтами. Ви можете зробити це, розповідаючи історії та показуючи свою компанію з людської точки зору. Це дозволить вам завоювати довіру та побудувати зв’язок з аудиторією, завдяки чому люди знову і знову повертатимуться до ваших публікацій.

Додамо

тренд від себе: посадкові сторінки , як і раніше, будуть актуальні і стануть ще більш затребувані. За такої лавини всілякого контенту чіткий і зрозумілий заклик до дії без ухилень — бальзам на душу клієнта.