- 1 Як створити контент-план за 7 кроків.
- 2 Зрозумійте, як ваш ідеальний клієнт рухається у бік покупки продукту
- 3 Вирішіть, навіщо вашому бізнесу потрібно використовувати соціальні мережі та визначте KPI
- 4 Виберіть правильну соціальну мережу для залучення вашої аудиторії
- 5 Дослідіть теми для контенту
- 6 Створіть календарний план вашого контенту.
- 7 Створити контент план для вашого бізнесу.
- 8 Побудова довіри через послідовну взаємодію
- 9 Виміряйте прогрес та коригуйте
- 10 Заключення
Планування контенту в соціальних мережах дозволяє будувати маркетинг таким чином, щоб він допомагав досягати бажаних цілей у бізнесі.
Як створити контент-план за 7 кроків.
Бажаєте більше взаємодіяти зі своєю цільовою аудиторією?
Думаєте, як постійно надавати їм необхідний контент?
Планування контенту в соціальних мережах дозволяє будувати маркетинг таким чином, щоб він допомагав досягати бажаних цілей у бізнесі.
З цієї статті ви дізнаєтесь, як створити контент-план для вашого бізнесу.
Зрозумійте, як ваш ідеальний клієнт рухається у бік покупки продукту
Незалежно від того, чи ведете ви бізнес всього 24 години або вже 10 років, важливо визначити, хто ваш цільовий клієнт. Ви можете подумати, що це легко визначити, знаючи інформацію про соціальний стан, вік і таке інше.
Однак вам потрібно вийти за рамки простого визначення клієнта на основі знань про його сімейне становище, місце проживання та захоплення. Вам доведеться дати своїм клієнтам щось, що вони закохаються. Наприклад, Uber та Airbnb стали успішними компаніями, тому що вони дали клієнтам щось більше, ніж просте задоволення потреб.
Поставте себе місце вашого клієнта. Яка його перша думка під час пошуку продукту? Як вона розвивається? І, що важливіше, яке останнє питання він ставить перед покупкою? Для кращого розуміння, давайте проаналізуємо двох гіпотетичних цільових клієнтів: Риту та Джона.
Рита – творчий підприємець і, по суті, є візуалом. Вона палка та допитлива, завжди ставить питання перед прийняттям рішення про купівлю продукту або послуги. Вона спілкується зі своїми друзями по телефону та шукає інформацію за допомогою Google та соціальних мереж. Рита шукає відповіді на свої запитання в інфографіці Pinterest або на постах Instagram.
Джон – аналітично мисляча людина і більш методична, коли мова заходить про гармонію в житті, вдома та на роботі. Йому більше, ніж Ріті, цікаві факти та цифри, але також як Ріта, він спілкується зі своїми друзями та використовує Google для збору інформації. Він вважає за краще використовувати LinkedIn, щоб отримати відповіді на свої запитання.
Ці три етапи у визначенні цільового клієнта завжди одні й самі, але вони відрізняються різними підходами різних людей. Ваші ідеальні клієнти ставлять різні питання, і ваш бізнес повинен будувати довіру клієнтів до себе за допомогою відповідей на ці питання та пропозиції цінного контенту у вигляді постів, картинок, інфографіки та вебінарів.
Якщо ви приділите час розуміння того, як ваш цільовий клієнт думає, ви краще зрозумієте, який контент буде відгукуватися в ньому, і як ви можете досягти його довіри.
Визначення цілей ваших зусиль має вирішальне значення. Без мети ви не можете оцінити успішний чи ні ваш план. Погляньмо на три потенційні цілі, які ви можете поставити, і як їх можна виміряти.
Побудова спільноти
Припустимо, ви 12 місяців будували тісне співтовариство людей, які взаємодіють із вами та купують ваш продукт чи послугу. Ви збільшили кількість передплатників закритої групи Facebook до 350, і, хоча група здається невеликою (з огляду на те, що у вас є база даних більше 17000 e-mail адрес), в неї можна потрапити тільки на запрошення і в ній багато вірних вам клієнтів.
Члени вашої закритої групи Facebook більш важливі, ніж фанати вашої сторінки, тому що вони взаємодіють із вами щодня.
Далі наведені способи, за допомогою яких ви можете оцінити зростання цієї конкретної спільноти:
- Кількість передплатників групи
- Активність на ваших трансляціях
- Відгук на ваші щоденні пости
- Питання, які ставлять у вашій групі
На жаль, інструменти аналізу Facebook не можуть запропонувати достатньо статистики для закритих груп, тому Зверніть увагу на такі інструменти, як Grytics.
Grytics надає безліч аналітики для груп Facebook.
Підвищення інтересу до продукту
Найпоширеніша причина, через яку маркетологи використовують соціальні мережі, – це підвищення інтересу до бренду. У середньому людина проводитиме близько двох годин на день у соціальних мережах, тому підвищення інтересу до бренду – ключова мета для бізнесу.
Припустимо, що ваш вибір – Twitter. Ви можете аналізувати такі параметри для оцінки інтересу до бренду:
- Кількість передплатників
- Кількість переглядів
- Згадки та ретвіти
- Популярні твіти (з чим найбільше ваша аудиторія взаємодіє)
- Популярні згадки
- Кількість відвідувачів профілю
- Нові передплатники
Ви можете знайти ці дані в інструменті Twitter Analytics.
Підтримка активності
Активність – це другий з найважливіших інструментів, які бізнес використовує для оцінки успішності соціальних мереж. Підтримка активності допомагає вам забезпечити довіру до бренду, рекомендації та сприйняття бренду онлайн. Активність, зокрема, важлива у Facebook і в Instagram, тому що вони наділяють пости з високою активністю користувачів вищим пріоритетом, відображаючи їх у стрічці до постів з нижчою активністю.
Аналіз активності ідентичний тим способам, які обговорювалися вище. На додаток, уважно вивчіть кількість учасників спільноти, які щодня роблять ретвіти, ставлять лайки, ставлять запитання і так чи інакше виявляють себе у спільноті.
Таргетинг у будь-якій соціальній мережі без огляду її користувачів не дасть вам бажаних результатів. Перед прийняттям рішення, в яку платформу інвестувати свій час, вам необхідно провести деякі дослідження, щоб зрозуміти, яка соціальна мережа залучає ваших клієнтів. Фокусуватися потрібно на двох ключових моментах: користувачах соціальної мережі та взаємодії різних платформ.
Facebook щодня використовує 1,86 мільярда користувачів. Згідно з дослідженням Pew Research, проведеним у листопаді 2016 року, 79% дорослих користувачів інтернету використовують Facebook. Цією соціальною мережею користується 88% людей віком від 18 до 29, 84% – від 30 до 49, 72% – від 50 до 64 і 62% людей старше 65. Facebook більше користуються жінки (83%), ніж чоловіки (75%) ).
Користувачі Facebook дивляться більш ніж 100 мільйонів годин відеоконтенту щодня. З моменту запуску Facebook Live кількість переглядів зросла на 700%, і люди витрачають утричі більше часу на перегляд трансляцій, ніж перегляд записаного відео.
Twitter щомісяця користується 319 мільйонами користувачів. Згідно з дослідженням Pew, 24% чоловіків і 25% жінок, які користуються інтернетом, користуються Twitter. 80 відсотків посідає мобільні пристрої.
За даними Statista, 22,5% користувачів Twitter – люди від 25 до 34 років. Інші вікові групи включають 19,5% користувачів від 35 до 44 років і 17,9% людей від 45 до 54 років.
Instagram щомісяця користується 600 мільйонами людей. Очікується, що у 2018 році лише у США буде понад 106 мільйонів користувачів. За прогнозами, доход Instagram від реклами в 2017 році досягне 2,81 мільярда доларів.
Більшість користувачів Instagram становлять жінки. Згідно з дослідженням Pew, платформу використовують 38% жінок та 26% чоловіків. 51% користувачів Instagram користуються платформою щодня, і 35% користуються нею кілька разів на день.
У 2016 році Instagram запустила новий сервіс — Instagram Stories, яким зараз щодня користується 200 мільйонів користувачів.
Згідно з дослідженням Pew, близько однієї третини користувачів інтернету користуються Pinterest. Він менш збалансований, ніж Twitter або Facebook, ним користуються 45% жінок та 17% чоловіків.
LinkedIn є лідером серед b2b соціальних мереж, щомісяця його відвідує 106 мільйонів людей. Мережа використовується в 200 країнах і доступна 74 мовами. Відповідно до досліджень Pew, його використовують 31% чоловіків проти 27% жінок.
40% користувачів перевіряють аккаунт щодня, а кожну секунду до мережі приєднуються 2 нових користувача. Понад один мільйон користувачів публікують свій контент на платформі і щотижня публікується 160 мільйонів постів.
YouTube
YouTube – це друга за величиною у світі платформа та може похвалитися 167 мільйонами унікальних користувачів щомісяця. Кожні 60 секунд завантажується чотири сотні годин відео YouTube, і 58.2% користувачів інтернетом США мають обліковий запис на YouTube.
В середньому на місяць 80% від 18 до 49 літніх користувачів дивляться ролики на YouTube. YouTube – це сервіс, яким користується більше чоловіків: 62% проти 38% жінок. YouTube користується 11% людей від 18 до 24 років, 23% – від 25 до 34 років, 26% – від 35 до 44 років, 16% – від 45 до 54 років, 8% – від 55 до 64 років, 3% користувачів інтернету старше 65, і 14% – невідомого віку.
Snapchat
Snapchat користується щомісяця 301 мільйонів користувачів. Аудиторія представлена переважно молодими людьми, і компанія повідомляє, що більшість користувачів молодше 24 років, а значна частина їх складається з молодих людей від 13 до 17 років. Чверть користувачів використовує Snapchat більше одного разу на день і програма випереджає за активністю Tumblr та Twitter.
Після вивчення користувачів кожної соціальної мережі, вивчіть взаємодію основних платформ. Наприклад, якщо ваша цільова аудиторія користується Facebook, наскільки можливо, що вона використовує і Twitter? Pew Research запропонувала хороший відсотковий поділ користувачів кожної соціальної мережі на категорії, які використовують іншу соціальну мережу.
Дослідіть теми для контенту
Після того, як ви вирішили, на якій соціальній мережі сфокусуватися, потрібно планувати контент. Контент, який ви створюєте, має бути певним, релевантним та унікальним, а не розповідати лише про ваш бізнес.
Якщо ваша мета створити контент, який є черговими гучними словами, або повинен бути вірусним, це нереалістичний і неправильний підхід до створення контенту. Натомість, сфокусуйте ваші зусилля на створенні контенту, який буде взаємодіяти з вашою цільовою аудиторією.
Зараз, коли ви знаєте, хто ваша аудиторія і де її шукати, вступіть із нею в діалог і дізнайтеся, який контент вона хоче споживати. Запустіть опитування на Twitter або створіть опитувальник для отримання зворотного зв’язку.
Отримайте зворотний зв’язок від вашої аудиторії за допомогою опитувань Twitter.
При створенні опитувальника, вирішіть, чого ви хочете досягти, і виберіть відповідно до цього питання. Щоб спонукати користувачів відповідати на запитання, подумайте про те, щоб запропонувати винагороду за заповнення опитувальника.
Порада: Google Forms – це чудовий безкоштовний інструмент для створення професійних опитувальників та відстеження результатів.
Ще один спосіб – поговорити з друзями, колегами та сім’єю. Навіть якщо вони не інвестують у ваш бізнес, розмова з ними може навіяти яскраві ідеї для контенту, про які ви не думали. Якщо ваші друзі або сім’я є типовою цільовою аудиторією, це навіть краще. Не бійтеся просити їх про участь.
Також погляньте на своїх конкурентів. Підпишіться на них онлайн і подивіться, що працює на них, можливо, це буде працювати і на вас. Не копіюйте їхні ідеї або контент, але шукайте натхнення для власного контенту. Створіть список у Twitter для розділення контенту, який вони використовують, щоб ви могли його легко знайти.
Створіть список у Twitter, щоб розділити групи облікових записів для натхнення контентом.
Порада: Feedly – це чудовий інструмент для дослідження вашого ринку онлайн. Він може збирати разом сотні найкращих зразків контенту, які можуть надихнути вас на створення власного.
Створіть календарний план вашого контенту.
Після того як ви провели дослідження, ви готові створювати контент для свого блогу. Спочатку вирішіть, для якої цільової аудиторії контент призначений і далі виберіть тему. Пошукайте конкретні теми у своїй галузі.
Далі оберіть заголовок статті для блогу. Зверніть увагу на три типи ключових слів: транзакційні, інформаційні та навігаційні. Транзакційні ключові слова приваблюють людей, які шукають найкраще чи найдешевше. Інформаційні ключові слова повідомляють “що” та “як”, визначаючи вас як експерта. Ключові слова навігації допомагають людям знайти, що вони шукали і зазвичай включають назву бренду.
Включайте транзакційні, інформаційні та навігаційні ключові слова до заголовків постів.
Нарешті напишіть контент для кожної секції. Розбийте ваш контент на чотири секції:
- Вступ: надайте цікаві факти або статистику
- Тіло: розділіть інформацію на невеликі порції
- Висновок: підсумуйте
- Заклик до дії: пропозиція завантажити безкоштовне керівництво або приєднатися до вебінару, наприклад.
Як тільки ви дізнаєтесь, який контент ви хочете створити, вам потрібно створити контент-план, ідентичний тому, що показано нижче. Стовпці можуть включати місяць, дату публікації, заголовок/опис, дату виконання, тип контенту (пост, відео, інфографіка тощо), цільову аудиторію, канали розповсюдження (Facebook, YouTube, Pinterest, блог компанії тощо) та ключові слова.
Створити контент план для вашого бізнесу.
Як тільки ви дізнаєтеся, про що ви говоритимете своїй аудиторії, і де ви цим будете ділитися, почніть розробку підтримуючого контенту, який ви публікуватимете в соціальних мережах.
Включіть відео у свій контент
Коли люди чують інформацію, через 72 години вони запам’ятовують приблизно 10% почутого. Якщо ж цю інформацію повторювати, то люди згадають на 65% більше через той самий проміжок часу.
Використання відео в соціальних мережах може підвищити клікабельність, а включення відео в лендінг допоможе збільшити конверсію. Є деякі типи відео, які потрібно взяти на замітку для використання у соціальних мережах.
Прямі трансляції
З моменту появи Facebook Live багато бізнесменів звернулися до прямих трансляцій для взаємодії зі своїми клієнтами. Instagram також випустив власні прямі трансляції. Популярність Instagram Stories та Snapchat сильно зросла за останні 12 місяців.
Використовуйте відео у соціальних мережах для взаємодії з цільовою аудиторією.
Відео, зняте на камеру.
Щоб рекламувати себе, можна просто стати перед камерою і почати записувати. Використовуйте цей вид маркетингу для того, щоб дати цільовій аудиторії заглянути у ваш світ.
YouTube – друга за величиною платформа у світі, тому використовувати цю перевагу та створіть YouTube-канал. Починайте з маленьких вітальних відео чи коротких уявлень у блозі.
Порада: Використовуючи YouTube cards, ви можете додати посилання на продукт, що також спонукає вашу аудиторію подивитися інші відео або підписатися на ваш канал.
Скринкасти
Скринкаст – це відеозапис екрану комп’ютера, тому це чудовий спосіб провести онлайн-тренінг або запис презентацій. GoToWebinar – це відмінний інструмент для створення скрінкастів, тому що він дозволяє вам керувати підписками, ведучими та записами.
Фотомонтаж
Якщо ви новачок у відеомаркетингу і вважаєте за краще залишатися поза камерою, зверніть увагу на створення фотомонтажів на кшталт того, що нижче. Використовуйте інструмент Animoto, щоб розповісти щось за допомогою набору картинок з використанням тексту та музики.
Анімація
Подумайте про використання анімації для пояснення відео або навіть створення ескізних відеороликів. Анімоване відео дещо складніше, ніж деякі інші види, але якщо ви впевнені в собі, зверніть увагу на такі інструменти, як PowToop або VideoMakerFX.
Гібридне відео
Гібридне відео – це поєднання екранного відео та спільного використання екрана. Говоріть прямо в камеру для взаємодії з вашою аудиторією, а потім показуйте ваш екран, щоб передати важливу інформацію на презентації. Спробуйте такі інструменти, як Zoom, Skype та YouTubeLive.
Побудова довіри через послідовну взаємодію
Соціальні мережі – це більше, ніж просто публікація контенту. Щоб стати лідером думок та довіреним ресурсом у вашій галузі, ви повинні взаємодіяти з аудиторією у формі діалогу. Чим більш відкритим ви будете, чим більше ви використовуватимете соціальні мережі, тим більш ймовірно, що аудиторія почуватиметься безпечно. Це робить їх на крок ближче до покупки ваших продуктів.
В середньому потрібно 8 «дотиків», перш ніж потенційний клієнт купить ваш продукт. Маючи це на увазі, подумайте про те, як ви можете використовувати соціальні мережі, щоб прискорити процес перетворення потенційного клієнта на реального.
Подумайте про те, як використовувати соціальні мережі для зниження кількості «дотиків», які потрібні для того, щоб клієнт здійснив покупку.
Наприклад, припустимо, ви зустріли потенційного клієнта на виставці. Ви підписалися на нього в LinkedIn та Twitter. Щоб взаємодіяти з ним, ви коментуєте один з його постів у LinkedIn або робите ретвіт одного з його постів у Twitter.
Далі потенційний клієнт надсилає вам пряме повідомлення через LinkedIn. Ви просите його залишити e-mail, організуєте 30-хвилинний дзвінок. Дзвінок відбувається добре, і ви запрошуєте його на особисту зустріч. Після зустрічі ви надсилаєте наступного електронного листа та погоджуєтеся розпочати роботу з потенційним клієнтом.
Виміряйте прогрес та коригуйте
Вимірювання вашого успіху – це фінальний крок при побудові вашого контент-плану. Вам необхідно знати, чи досягають ваші зусилля цілей вашого бізнесу. Давайте розділимо цей етап на три складові: конверсія, досяжність та активність.
Конверсія
Конверсія допомагає вам визначити, чи ви збільшуєте продаж за допомогою соціальних мереж. Якщо ні, вам потрібно щось міняти.
Щоб легко і ефективно аналізувати конверсію, ви можете завантажити панель моніторингу соціальних мереж, яка інтегрована в Google Analytics. Це дасть вам всі дані, які необхідні для вимірювання конверсії.
Ця панель моніторингу соціальних мереж інтегрується в Google Analytics та полегшує відображення конверсій.
Досяжність
Досяжність – це кількість людей, на яких ви вплинули своїм контентом. Цей параметр допомагає вам виміряти, наскільки добре ваш контент відгукується у цільовій аудиторії. Далі наведено деякі способи, якими ви можете це виміряти:
- Контакти в LinkedIn
- Підписники в Twitter
- Підписники в Instagram
- Лайки на сторінці Facebook
- Перегляди та підписки на каналі YouTube
- Відвідувачі сайту
Активність
Нарешті, подивіться на показники активності, щоб зрозуміти, як багато людей взаємодіють з вами в інтернет. Є деякі способи виміряти це:
- Кліки в соціальних сітях
- Ретвіти та згадки
- Кількість людей, котрі поділилися постами Facebook, Instagram, та LinkedIn (включаючи коментарі та лайки LinkedIn)
- Коментарі Facebook, Instagram и LinkedIn
Заключення
Згідно з даними Statista, число користувачів соціальних сітей достигло 1, 96 мільярдів і очікується, що воно зросте до 2,5 мільярдів у 2018 році. Питання полягає в тому, що ви робите, щоб вирізнятися з натовпу.
Створення контент-плану може допомогти вам збільшити взаємодію з вашою цільовою аудиторією та підвищити її довіру до вас, і, таким чином, допомогти процвітанню вашого бізнесу.