Фактори, що впливають на пошукове просування інтернет-магазину

Фактори, що впливають на пошукове просування інтернет-магазину

Поради для власників інтернет-магазинів на основі щорічного дослідження топу пошукової видачі Яндекса та Google: як покращити сайт, щоб потрапити до ТОПу.

На позицію в топі впливає багато факторів: одні — добряче, інші — слабо. Наводимо аналітичний звіт та визначили 50 головних факторів ранжування для сайтів, що просуваються за комерційними запитами.

Застосовуйте їх у пошуковому просуванні інтернет-магазину для покращення позицій сайту. Зверніть увагу, що іноді рекомендації щодо SEO-оптимізації для Яндекса та Google будуть протилежними. Вибираючи способи просування інтернет-магазину, зупиніться на тих, які є важливими для пріоритетної для вас пошукової системи.

Товарний каталог

Асортименти.

Монобрендовим магазинам важко потрапити до топ-30 видачі пошуку. Обидва пошукові системи ранжують краще сайти з величезним або широким або розширеним (багато брендів) асортиментом. Розширюйте товарний каталог магазину. Додайте товари інших виробників, щоб забезпечити максимальний вибір для покупців.

Якщо ви представляєте конкретного виробника і не готові розширювати асортименти продукцією конкурентів, знайдіть супутні товари для основного асортименту і додайте їх як рекомендації. Подумайте, що цікаво вашим покупцям. Допустимо, ви продаєте дитячі парти для дому. Додатково запропонуйте покупцям крісла та стільці, настільні лампи, підставки для книг, накладки на парти, канцелярські набори та килимки під крісла.

Ціни.

Пошуковики погано ранжують сайти, на яких вартість потрібно дізнаватися телефоном. Основна функція інтернет-магазину – продавати в інтернеті, тому вкажіть ціну прямо на сторінці товару. Пропишіть її відразу в title. Це збільшить конверсію сайту та позитивно вплине на просування.

Показники товарів. Додайте до кожного товару набір характеристик, які допоможуть оцінити пропоновану продукцію. Розробіть підбір за характеристиками та опцію порівняння товарів. Це допоможе користувачам приймати виважені рішення при покупці. В обох пошукових систем подібний функціонал покращує позиції сайту.

Зображення.

Фотографії товарів на сайті – обов’язкова умова для інтернет-магазину. Майже всі сайти мають зображення для кожного товару. Щоб посилити цей фактор і обійти конкурентів у видачі, додавайте до кожного товару кілька фотографій, показуйте товар із різних ракурсів та у різних кольорах.

Умови роботи

Доставка.

Обов’язково вказуйте інформацію щодо умов доставки на сайті інтернет-магазину. Яндекс і Google віддають перевагу ресурсам, які мають кур’єрську доставку або самовивіз. Бажано надавати всі типи доставки, включаючи пошту та перевезення транспортними компаніями. Зробіть окрему сторінку з описом способів доставки. Якщо умови доставки кожного товару відрізняються, вкажіть це на сторінці товару або розділу каталогу.

Оплата.

Google більшою мірою, ніж Яндекс, враховує можливість оплати на сайті. Причому магазини з можливістю оплати банківською картою або оплатою прямо в інтерфейсі сайту ранжуються краще. Google найбільшу перевагу віддає сайтам з оплатою банківською картою, потім за спаданням: сторінка з інформацією про оплату, Яндекс.Гроші, оплата в інтерфейсі та WebMoney. В Яндексі вище показує сайти з оплатою WebMoney.

Контакти.

Бажано підключити безкоштовний телефон для покупців 8-800. Його наявність ще сильний фактор ранжування в обох пошукових систем. Якщо телефону 8-800 немає, краще використовувати міський номер, а не мобільний. Також добре ранжуються сайти, на яких вказано багато телефонних номерів, але це номери не одного офісу, а безлічі філій. Обов’язково додайте фізичну адресу, навіть якщо вона не використовується для зустрічі клієнтів. Найкраще ранжуються інтернет-магазини із мережею філій. Якщо у вас немає мережі, але ви співпрацюєте зі службою доставки, можна вказати адреси пунктів самовивезення.

Контент на сайті

Акції.

Знижки та пропозиції на сторінці товару працюють краще, ніж загальний розділ з акціями. Тому вигадуйте різні акції на групи товарів або для окремого товару та розміщуйте умови на конкретній сторінці. Розділ з акціями теж повинен бути на сайті, але він не поліпшить позиції, тому що подібний розділ присутній практично у всіх інтернет-магазинів.

Статті.

Наявність інформаційних статей в інтернет-магазині слабко впливає на потрапляння до топ-30 Яндексу та Google, але сильно впливає на позиції, якщо сайт уже вийшов у топ. Тому розміщуйте статті з рекомендаціями, оглядами та іншими корисними матеріалами. Слідкуйте за частотою ключових слів та не розміщуйте їх на сторінках каталогу. Заведіть окремий розділ “Блог” або “Статті”, на сторінці товару вказуйте лише посилання на інформаційні матеріали.

Розміщення довідкових матеріалів допоможе потрапити до топ-30 видачі Google, але на позицію всередині топ впливатиме слабко. Новини в інтернет-магазині не потрібні, особливо під час просування в Яндексі. Заберіть розділ із новинами галузі або комерції, залиште лише анонси власного ресурсу.

Рекомендаційні матеріали.

Це сильний фактор ранжування в Google, тому для цього пошуковика додайте статті з оглядами чи порівняннями товарів. Однак Яндекс може оцінити такі матеріали як переспам, тому ми радимо на сторінках товарів розміщувати коротку витримку із статті з оглядом та посилання на неї.

Відгуки

сильний фактор ранжування, значення якого падатиме в майбутньому. Щоб потрапити до топ-30, додавайте відгуки на сайт та на сторінки товарів.

Відео – сильний фактор ранжування.

Знімайте ролики та розміщуйте їх в описі товару.

SEO-мета-теги

Тег <Title>.

Найважливіший тег на сторінці, який обов’язково має містити пошуковий запит. Якщо у title не включений пошуковий запит у будь-якому вигляді, сторінці практично неможливо потрапити до топ видачі. Пошуковий запит може входити в title у вигляді точного, неточного запиту, включати всі слова запиту або синоніми. Намагайтеся вказати у тезі всі слова запиту: що більше, то краще. Але враховуйте читабельність та щільність входження. Додайте в тег спектральні слова до запиту. Вони впливають на просування сайту в обох пошукових системах.

Тег <Description>.

Увімкнення запиту у Description сильно впливає на позиції у видачі Google. Обов’язково розводьте опис спектральними словами та синонімами запиту. Для Яндекса опис не такий важливий: у топі видачі відсутня сильна кореляція між description та позиціями сайту. Створюйте тег description для користувачів. Насамперед він повинен мотивувати клікнути по сніпету. Це покращить поведінкові фактори та опосередковано підвищить позиції сайту.

Тег <keywords>.

Яндекс давно не враховує цей тег, що вкотре підтвердилося нашим дослідженням. Для Google keywords має таке ж значення, як і тег Description, тому при просуванні під Google включайте в ці теги ключові слова.

Заголовки.

Тег <h1> не впливає або слабко впливає на просування інтернет-магазинів. Найкращі результати показують теги <h2-h4> у Google. У Яндексі вони також впливають на просування. Рекомендуємо складати заголовки, орієнтуючись потреби користувачів. Робіть їх інформативними та цікавими, щоб утримати відвідувачів на сайті.

Теги зображень.

Обов’язково прописує title і alt у картинок. Включайте ключові слова. Можна робити теги однаковими, але краще скласти окремий заголовок картинки та її опис.

Url.

Входження транслітерованого запиту до url сторінки не впливає на позиції у видачі сайтів за комерційними запитами. Практика включення запиту в URL є одним з популярних методів просування інтернет-магазинів та сайтів. Однак дослідження показує, що кореляція між попаданням у топ або позицією сайту та запиту в URL слабка, або відсутня. Хоча більше половини сторінок у топах видачі мають подібні URL. При можливості включайте запит не в URL-сторінку, а в доменне ім’я. Такий домен краще ранжується в Google і швидше потрапляє до топ-30 Яндекса.

Зовнішні посилання на сайт

Вхідні посилання важливі для просування інтернет-магазину, тому плавно нарощуйте масу посилань. Найкраще, якщо вхідні посилання вестимуть на конкретну сторінку, а не на головну. У Google простежується зворотна динаміка: чим більше посилань на головну сторінку, тим гірша позиція сайту. В Яндексі теж простежується така кореляція, але набагато слабша.

Google практично однаково враховує всі посилання на сайт. Для Яндекса більше значення мають посилання з різних доменів, потім з різних сторінок. Якщо для магазину пріоритетним є просування в Яндексі, то намагайтеся знаходити різні сайти-донори. Якщо для вас пріоритетніша Google, то розміщуйте безліч посилань з одного сайту-донора.

Формулювання запитів впливає на входження в топ та позицію сайту. Найсильніший вплив надають просто слова із запиту, навіть не в повній кількості, а також синоніми та спектральні слова. Найменше впливає запити в точному формулюванні. Наприклад, для запиту «кухонний гарнітур купити» найбільше впливають посилання з текстом «купили меблі на кухню тут» і подібні.

В Яндексі більше впливають посилання на весь сайт, а в Google – на конкретну сторінку. Зважайте на це при просуванні під конкретну пошукову систему. Також Яндекс ділить усі посилання на «білі» та «сірі», перші мають набагато більшу вагу. У Google такого поділу немає.

Соціальні мережі

Три соціальні мережі впливають на влучення інтернет-магазину в топ-30 видачі та його позицію. Це Твіттер, Фейсбук та ВКонтакте, тому обов’язково додайте кнопки «Поділитися» в них. Наявність профільних груп впливає на SEO по-різному. В Яндексі наявність власної групи в соцмережі не гарантує попадання у топ видачі, але покращить ваші позиції, якщо сайт уже там. У Google наявність групи допоможе потрапити в топ-30, але не покращить позиції сайту.

Рекомендуємо приймати рішення щодо ведення SMM з урахуванням загальних цілей бізнесу. Робота з групами в соцмережах ресурсозатратна, тому не варто займатися smm лише для покращення позицій магазину. Якщо вашому бізнесу потрібна лояльна аудиторія або додатковий продаж у соцмережах, то створюйте групи та бізнес-сторінки. Насамперед зверніть увагу на Твіттер, ВК та FB. Саме їх виділяють обидва пошукові системи.

Якщо ви знімаєте відео або робите унікальні красиві фотографії, то додатково заведіть канал на YouTube та обліковий запис в Інстаграм. Якщо ні, відкривати їх спеціально не потрібно. Вони не дають великих переваг, особливо Google.

Висновки

Розкрутка інтернет-магазину — безперервний процес, що включає покращення сайту та розвиток бізнесу одночасно. Кожна зміна на сайті спричиняє зміну в організації бізнес-процесів. Щоб додати на сайт сильний фактор ранжування «доставку кур’єром», потрібно найняти кур’єра в штат, укласти договір з кур’єрською службою або іншим способом забезпечити таку доставку. Підтримка актуальних цін вимагає доопрацювання CMS сайту для автоматичного оновлення цін або найму співробітника, який змінюватиме їх у ручному режимі.

Перед використанням SEO-рекомендацій оцініть готовність бізнесу підтримувати нововведення. Якщо ви внесете фактор лише формально, отримайте негативні відгуки від покупців в Інтернеті. Це зведе позитивний вплив фактора на нуль. Наприклад, інтернет-магазин вкаже можливість оплати банківською карткою, але за фактом прийматиме лише готівку. Розчаровані покупці залишать інформацію на сайтах з відгуками, а пошукові роботи врахують її.

Порахуйте витрати на впровадження змін та плановану виручку. Наприклад, щоб прописати новий дескрипшн до кожного товару, потрібно 10-15 хвилин. Для магазину з асортиментом у 100 позицій заповнення тега дескрипшн займе приблизно 20 годин робочого часу або три робочі дні. Припустимо, якщо замовити тексти для тега на біржі фрілансу по 50 р., то витрати на 100 товарів становитимуть 5000 грн. Але потрібен додатковий час на перевірку та розміщення описів. Тому перед прийняттям рішення визначте рентабельність кожного фактора для вашого інтернет-магазину.

Роботу над покращенням сайту почніть з аудиту факторів ранжування. У цьому вам допоможе чек-лист, що додається.

Чек-лист факторів ранжування сайту інтернет-магазину

  1. Інформація про доставку.
  2. Локалізація у місті.
  3. Доставка кур’єром.
  4. Актуальні ціни
  5. Знижки, пропозиції, акції.
  6. Вибір товарів за параметрами.
  7. Ціни вказані на сторінці товарів.
  8. Кнопка замовлення.
  9. Оплата банківською карткою.
  10. Інформація про засоби оплати.
  11. Яндекс гроші.
  12. Наявність мікророзмітки.
  13. Розмітка Schema.org.
  14. WebMoney.
  15. Автоматичний номер 8-800.
  16. Унікальні посилання на сайт.
  17. Зв’язок із Яндекс-Маркетом.
  18. Доставка та самовивіз.
  19. Зворотний дзвінок.
  20. Домени, що посилаються на сайт.
  21. Сторінок в індексі Яндекса
  22. «Білі посилання» на сайт: синоніми та спектральні слова.
  23. Відгуки.
  24. Номер 8-800.
  25. Інформація про гарантію.
  26. Розмітка Open Graph.
  27. Широкий асортимент.
  28. Description: усі слова + синоніми.
  29. AlexaRank.
  30. Знижки на сторінці.
  31. Посилання на сайт: слова запиту та доповнення.
  32. Рекомендації щодо вибору.
  33. ТИЦ.
  34. Група у Twitter.
  35. Стиснення даних.
  36. Наявність <h1>.
  37. Домен.
  38. Більше одного фото на товар.
  39. LinkRank посилань на сайт.
  40. Кнопка “Поділитися” у Twitter.
  41. Кількість вихідних внутрішніх посилань.
  42. Порівняння товарів.
  43. Знайдено документів із сайту в Яндексі.
  44. Кнопка «Поділитись» у ВКонтакті.
  45. Кнопка “Поділитися” у Facebook.
  46. Група у Вконтакті.
  47. Розмір сторінки HTML.
  48. Величезний асортимент.
  49. Кнопка «Поділитись» для всіх соцмереж.
  50. Багато адрес філій та відділень.