Чому варто оптимізувати веб-сайт під голосовий пошук?

Чому варто оптимізувати веб-сайт під голосовий пошук?
Вміст Сховати

Голосовий пошук – ні що інше, як персональний асистент. Ви можете доручити йому будь-що: пошук квитків, бронювання житла, підбір аксесуарів, пошук книг та музики.

Геть з дороги, ключові слова

Голосовий пошук – ні що інше, як персональний асистент. Ви можете доручити йому будь-що: пошук квитків, бронювання житла, підбір аксесуарів, пошук книг та музики. Кожен із нас хотів би доручити такі рутинні дії комусь і звільнити час для справді важливих завдань. Ось чому голосовий пошук став не просто трендом, а незмінним трендом.

Якщо аналізувати видання рекомендацій користувачам за голосовими запитами, можна частіше потрапляти у такі рекомендації. А це те саме голосове SEO.

Google насамперед індексує сайти адаптовані під мобільні пристрої. Тому сайт потрібно оптимізувати як для десктопу (в оновленому Google майже половину сторінки видачі займають результати з Knowledge Graph тощо), так і для зручного мобільного пошуку. Тут доречно нагадати всім про те, що з липня 2018 року одним з факторів ранжирування для мобільного пошуку стане швидкість завантаження сайту.

Домовимося, що робочий стіл – це монітор вашого стаціонарного ПК або ноутбука. І коли ви шукаєте будь-що, вбиваючи в пошуковий рядок потрібний запит, ви можете робити це:

 • з десктопа
 • з мобільного телефону

А чому важливий такий поділ, читайте далі.

І ось коли ви вже змирилися з тим, що доведеться робити мобільну версію сайту і готові взятися за роботу, з’являється вона — оптимізація під голосовий пошук.

Сюрприз!

Але починати, знаєте, завжди складно. Все, що нам потрібно, зрозуміти, що відбувається і що з цим робити.

1. Окей Google

Не тільки Google, але і всі головні постачальники технологій інвестують у віртуальних помічників. Отже, й у голосовий пошук. У Google є голосовий помічник (Google Assistant), у Apple є Siri, у Amazon – Alexa, у Microsoft – Cortana, у Samsung з’явився Bixty, а Яндекс запустив Алісу – першу голосовий помічник зі штучним інтелектом на російському ринку.

Крім того, існують Amazon Echo та Google Home, які завжди раді включити вам музику чи аудіокнигу, скласти список справ, поставити будильники та контролювати техніку в будинку. Навіть холодильники порозумнішали і соціалізувалися.

І, незважаючи на те, що віртуальні помічники існують вже кілька років, вони все ще знаходяться на зорі розвитку. Є прогнози, що саме у 2018 році нам потрібно бути готовими до стрімкого прогресу у цій галузі.

Не має значення, наскільки скептично ви налаштовані. Але, згідно з MindMeld, у 2015 році голосовий пошук злетів з 0 до 50 мільярдів запитів на місяць. SEO-компанія HigherVisibility опитала 2000 користувачів мобільних телефонів та з’ясувала, що 27% респондентів щодня використовують голосових помічників, у той час, як 27% використовують їх раз на тиждень. Такі показники вже не можна ігнорувати.

Голосові помічники покладаються на природні процеси. Це означає, що з часом вони можуть вивчити мовні моделі того, хто розмовляє з ними, а також, його переваги в їжі, транспорті, магазинах, та інші елементи поведінки. Ґрунтуючись на цих знаннях, віртуальний помічник зможе показувати видачу, що максимально відповідає інтересам власника.

Поява голосових помічників кардинально вплинула на бренди, які приваблюють відвідувачів через пошукові запити. Голосовий пошук фундаментально відрізняється від письмового. Нижче ми поговоримо про це більш детально (і про те, як використовувати це для свого сайту). Плюс, голосові запити, як канал продажів, є абсолютно новим випробуванням для ecommerce. Який досі намагається пристосуватися до світу, де більша частина трафіку припадає на мобільні телефони.

Якщо говорити про SЕО, треба розуміти, що все, що можуть робити віртуальні помічники і те, що цінне в їхніх можливостях, спирається на пошук. Це і вибір ресторану, і покупка квитків, і таке інше. Однак, це буде вже новий ринок, де ми поборемося за те, щоб бути саме тим сервісом, голосовий пошук якого віддадуть перевагу користувачам. І зрозуміло, що змагання буде складним, оскільки доведеться боротися за одне єдине місце.

Якщо вам цікаво, як слід поводитися перед прогресом і як змусити ваш контент говорити з користувачами, вивчіть техніки, які дозволять вам стати більш помітним у нинішніх умовах пошуку.

2. Оптимізація сайту для мобільних пристроїв – це важливо

Отже, зручний голосовий пошук найчастіше асоціюється з мобільним телефоном, оскільки більшість голосових запитів робиться за допомогою смартфонів.

Через наростальну популярність смартфонів, Google переключається на індексування, яке віддає перевагу сайтам, що мають мобільну версію. Ця схема індексування, швидше за все, буде завершена до середини 2018 року. Як тільки цей перехід відбудеться, мобільна видача матиме пріоритет над сайтами, зробленими лише під робочий стіл.

У цих умовах голосовий пошук зростає в геометричній прогресії. Неважко зрозуміти чому. Голосовий пошук швидше (ми можемо вимовити ~150 слів за хвилину і надрукувати всього 40 за цей час), зручніше (не потрібно використовувати руки), надійніше (розпізнавання голосу стає все більш точним).

Погляньте на цифри:

 • «Кількість голосових запитів у Google, у 2016 році, у 35 разів перевищує цифри 2008 року» — повідомляють Google Trends, ґрунтуючись на Search Engine Watch
 • До 2020 року, згідно з Google, більш ніж половина запитів стануть голосовими

Звичайно ж, у цьому немає жодної катастрофи. Голосовий пошук не вб’є пошук із монітора. Також, як мобільні телефони не знищили комп’ютери (хоча, існували побоювання про початок так званого Мобайлгеддона). І все ж, смартфони так міцно увійшли в наше життя, що багато хто вже не може уявити як можна не перевіряти телефон по 100 разів на день або не може вийти без нього з дому (інакше, ми починаємо відчувати нездорові напади паніки). Все це формує нашу поведінку в мережі та наші наміри на пошуку.

Коли справа доходить до швидких запитів, які повинні займати хвилину або кілька секунд, ми, швидше за все, віддамо перевагу телефону. Цей феномен навіть має свою назву — мікро-моменти. Це ті моменти, коли ми звертаємося до гаджета — найчастіше смартфона — щоб зробити щось, що нам потрібно зараз: проконсультуватися про можливу покупку, надихнутися, вибрати ресторан, знайти квитки на літак.

Google розділяє мікро-моменти на чотири типи:

 • хочу знати
 • хочу піти
 • хочу зробити
 • хочу купити

Таким чином, мікро-моменти є полем битви для брендів. 65% користувачів смартфонів погоджуються, що в процесі пошуку за допомогою мобільного пристрою вони шукають найбільш актуальну інформацію. І не звертають уваги на компанію, що цю інформацію постачає. Ключовим моментом є терміновість — треба бути швидким та спритним, аби залучити потенційного покупця. Вже неважливо, чи це голосовий пошук. Потрібно бути зручним для користувачів мобільних пристроїв.

Що робити, щоб покращити позиції вашого сайту в мобільній пошуковій видачі

Використовуйте сервіс для веб-майстрів Google Search Console.

Додайте та верифікуйте мобільну версію сайту в Google Search Console.

Протестуйте сторінку на зручність для мобільних програм.

Пам’ятайте, що оцінка адаптованості під мобільні телефони залежить від кожної сторінки, а значить, вам по черзі доведеться перевірити всі ваші сторінки. Це можна зробити швидше за допомогою спеціальних інструментів, наприклад, WebSite Auditor.

Створіть проект для вашого сайту, або відкрийте існуючий, перейдіть на Content Analysis (Аналіз контенту) > Page Audit (Аудит сторінки), додайте сторінку, яку хочете проаналізувати, введіть ключові слова. Коли перевірка закінчиться, перейдіть на Technical factors і прокрутіть вниз до секції Page usability (Mobile) (Зручність сторінки/Мобільні телефони), щоб виправити можливі проблеми.

Зробіть поглиблений мобільний аналіз.

У вашому проекті в WebSite Auditor перейдіть в Preferences (Параметри) > Crawler Settings (Параметри збору інформації), переконайтеся, що поле Follow robots.txt instructions (Слідувати інструкціям robots.txt) позначено галочкою; у контекстному меню поруч виберіть Googlebot-Mobile. Під ним позначте Crawl (Складальник) як specific user agent box (агент користувача). У меню, що випадає праворуч, виберіть другого user-agent зі списку.

Це user-agent (іншими словами, пошуковий робот), який Google використовує, коли збирає інформацію зі сторінки на мобільних телефонах. Натисніть OK і натисніть Rebuild Project (Переробити проект). У цей момент інструмент зробить повний аудит мобільної версії сайту.

Код вашого сайту має бути відкритим для збирання інформації та індексації пошуковими роботами.

Переконайтеся, що мобільна версія вашого сайту не блокує CSS, JavaScript, зображення, відео тощо.

Уникайте Flash’а.

Flash не підтримується браузерами більшості телефонів (як і десктопними браузерами). Уникайте використання Flash програм на мобільній версії сайту, щоб переконатися, що Google (і відвідувачів) має доступ до всього контенту на сайті.

Оптимізуйте час завантаження.

40% користувачів мобільного пошуку чекають не довше трьох секунд, перш ніж залишити сайт (згадайте себе). Стиснення зображень – найпростіший спосіб покращити UX та швидкість сторінки. У WebSite Auditor ви можете отримати готове посилання на завантаження всіх ваших зображень у стислому вигляді. У вашому проекті перейдіть до Content Analysis (Аналіз контенту) та виберіть сторінку, яку потрібно проаналізувати. Перейдіть до Page Audit (Аналіз сторінки) > Technical factors (Технічні фактори), прокрутіть до Page speed (Desktop) (Швидкість сторінки/Робочий стіл), клацніть Uncompressed images (Нестиснені зображення), і отримайте посилання в секції How to fix (Як виправити).

3. О, чудовий новий пошук за ключовими словами

З голосовим та друкованим пошуком пов’язаний один цікавий феномен. Коли ви набираєте запит у пошуковій системі, то використовуєте певну кількість окремо взятих ключових слів, які коротко відображають, що саме вам хотілося б знайти. В той самий час, коли ви говорите з телефоном або будь-яким іншим девайсом, ви ставитеся до нього як до живої істоти, а отже, формуєте запити як реальні питання або затвердження. Насправді Google повідомляє, що 70% запитів, які отримує Голосовий помічник виглядають як жива мова.

Як ви вже здогадалися, підхід до пошуку за ключовими словами для такого типу запитів повинен кардинально відрізнятися від звичного. Голосовий пошук здебільшого складається з довгих ключових слів-фраз та питань, які зазвичай ставлять люди.

Довгі ключові слова менш конкурентні та конвертуються швидше. Отже, якщо ви таргетуєтеся на такі ключові слова та фрази, а також відповідаєте на запитання свого потенційного покупця — у вас більше шансів зайняти позицію у видачі.

Інструкція – оптимізація сайту під мобільні пристрої

Створюйте контент, ґрунтуючись на питаннях.

Питання – хто, що, де, чому, коли і як тісно пов’язані з голосовими запитами, оскільки за своєю природою є розмовними. Звідки взяти ідеї для запитань? Інструмент Rank Tracker’s, що дозволяє оцінити частотність розмовних питань, допоможе цьому.

У вашому проекті перейдіть до Keyword Research (Пошук Ключових слів), клацніть Suggest Keywords (Рекомендовані Ключові слова), виберіть Common Questions research method (Дослідження частотних питань). Введіть ключове слово та натисніть Next (далі). Як тільки дослідження буде закінчено, на екрані з’являться ідеї щодо питань.

Позначте поле People also ask (Люди також запитують).

Поле People also ask (Люди також запитують) – це безліч схожих питань. Як тільки ви натискаєте на один із них, з’являються ще кілька. Через якийсь час ці питання можуть почати повторюватися, але загалом це відмінний спосіб знаходити нові теми.

Створіть сторінку Запитань та Відповідей (Q&A page).

По можливості, створіть Q&A page — це легкий спосіб оптимізувати сайт під питання, на кшталт: «хто, що, де, коли і чому», і найдовші ключові слова та фрази. Цей розділ одночасно ставитиме і відповідатиме на ті питання, які стосуються вашого контенту та запитів клієнтів. Крім того, незалежно від стилю, якого ви дотримуєтеся під час створення контенту, ви можете використовувати розмовну мову. Використання фраз з розмовної мови дозволить вам зайняти найкращі позиції в голосовому пошуку.

4.Номер «0» (розширений сніппет)

Так звана «нульова позиція» – це позиція в пошуковій видачі, яка стоїть над усіма іншими результатами пошуку. А її сніппет є текстовим вікном з кращою відповіддю на запит користувача.

На відміну від Knowledge Graph це вікно містить посилання на ресурс. Цей же ресурс буде нижчим у списку видачі, на своїй законній позиції. Тобто нульова позиція не завжди відповідає першому результату видачі на пошуку. Посилання можуть прийти з 4-ї або навіть з 71-ї позиції! Варто визнати, що нульова позиція — чудовий спосіб підвищити власну помітність і, як наслідок, має свої бонуси.

Зі збільшенням використання мобільних телефонів та голосового пошуку, цей сніппет набув реальної цінності. Чому? Давайте подивимося, як це виглядає на смартфоні:

Він буквально займає весь простір екрану! А тепер, спробуйте знайти те саме за допомогою голосового пошуку. Він прочитає вам, вгадайте що – цей самий сніпет. Уявіть, що у вас зараз немає можливості подивитися на екран. Ця відповідь буде вашою першою і єдиною. І це одночасно радує і лякає.

Або візьмемо, наприклад, Google Home. Коли він відповідає на запитання користувача за допомогою інтернету, він цитує ресурс, з якого була взята інформація, а також посилає посилання на нього в додаток Google Home.

Таким чином, нам слід поговорити про те, як потрапити в цей сніпет.

Інструкція – як потрапити в розширений сніппет

Перевірте поведінкові фактори.

Ваш сайт має добре виглядати з погляду Google. Це потрібно для того, щоб контент міг претендувати на попадання у СНІПЕТ. Використовуйте Google Analytics, щоб перевірити сторінки, які, на вашу думку, підходять для сніпету. Для початку перегляньте сторінки, на які веде велику кількість зворотних посилань. Якщо ви бачите, що їх поведінкові фактори (такі як показник відмов, CTR, тривалість перегляду, нові відвідувачі, кількість відвіданих сторінок тощо) нижче середнього, то потрібно трохи попрацювати над цими сторінками.

Збільште шанси на попадання у сніппет.

Потрібно показати Google, яким чудовим джерелом відповідей на запитання ви є. Спробуйте використати структуру зворотної піраміди, щоб систематизувати дані:

 • Почніть із найважливішої інформації з обраного питання (дотримуйтесь порад для пошуку довгих ключових слів з розділу 3);
 • Перейдіть до більш детальної відповіді на запитання, використовуйте зображення;
 • Завершіть прикладами чи кейсами.

Оптимізуйте формати даних.

За допомогою мудрого HTML форматування, мікророзмітки та структурування даних, ви можете привести Google саме туди, звідки він візьме відповідь на питання для сніпета. Спробуйте переформатувати цільову сторінку під сніпет.

Параграфи: Подумайте про коротке резюме, яке було б відповіддю на питання, близько 40-50 слів, які помістяться у віконце. Переформатуйте параграф у HTML під <p> і помістіть його одразу під заголовком.

Таблиці: Google любить включати таблиці в сніпет, через те, що комп’ютер розпізнає їх набагато легше, ніж розмовна мова. Там, де це логічно, додайте інформацію про таблицю або переформатуйте параграфи на таблиці. Позначте наявність таблиці на сторінці, використовуючи <table>

Списки: Дайте списку назву (з розміткою в H1 або H2), яка відповідає ключовому слову, що таргетується. І відформатуйте ваші кроки, як підзаголовки. Пам’ятайте, що Google також може перетворювати текст на списки. По можливості відформатуйте свій текст, оформивши підзаголовки. Тоді Google помітить ваші підзаголовки і розташує їх у хронологічному порядку.

Запросіть переіндексацію сторінок.

Як тільки ви внесли зміни на сторінку, і підготували її до сніпет, використовуйте Google Search Console, щоб оновити дані сторінки в пошуковому індексі. Як виявилось, цей запит миттєво оновлює статус сторінки в індексі Google. Це означає, що ваша сторінка зможе потрапити в сніппет, як тільки ви зміните її та відправте на переіндексацію.

5. Локальний бізнес (Local SEO)

Якщо у вас є місцевий бізнес, цей розділ для вас, оскільки голосовий пошук більший, ніж будь-який інший, співвідносить запити з геопозицією. Ми знаємо, що голосовий пошук зазвичай використовують на мобільних телефонах, а більшість із них оснащені GPS. Це означає, що користувачі шукають необхідне алгоритми, які відрізняються від традиційного пошуку на ПК. Такі голосові алгоритми діють щодо пошуку «Поруч зі мною».

Так що коли людина виробляє терміновий запит будь-якого місця або послуги, ви вже повинні бути! Оскільки, згідно Google, три з чотирьох людей, які шукають щось поруч із собою, врешті-решт приходять в магазин протягом дня. І 28% з них купують.

Інструкція

 1. Створіть сторінку в Google Мій бізнес.

Обліковий запис Google Мій Бізнес необхідний, якщо ви хочете потрапити до списку місцевих закладів (а маршрут до вашого магазину може бути прочитаний вголос віртуальним помічником). Переконайтеся, що інформація про вас є вірною та актуальною: адреса, положення на карті, контакти, години роботи (ніколи не забувайте оновлювати цю інформацію). Створіть унікальний опис для вашого бізнесу, виберіть потрібні категорії, завантажте хоча б 5 фотографій.

А також, виберіть потрібне фото. Воно має представляти ваш бізнес, але не може бути логотипом. Оптимізуйте його під формат квадрата 250х250 пікселів.

 1. Додати позитивні відгуки.

Спробуйте отримати хоча б 5 відгуків у Google, оскільки вони мають ключове значення для ранжування у видачі Google за геопозицією. Якщо ви бачите досить клієнта — стимулюйте його залишити відгук. Не забувайте, що відповідати на негативні відгуки також дуже важливо. Пропонуйте рішення. Ви можете стежити за згадками про ваш бренд за допомогою інструментів відстеження, наприклад Awario.

 1. Використовуйте мікророзмітку Schema для контактів.

Використання мікророзмітки може підняти ваш сайт у списку локальної видачі завдяки не брендованим ключовим словам. Секція для локальної розмітки на Schema.org включає набір категорій, якими ви можете скористатися. Такі як: адреса, телефон та години роботи. Скористайтеся цією інструкцією, щоб розпочати використання структурованої розмітки даних.

 1. Оптимізуйте кампанії AdWords під пошук “Поряд зі мною” .

Якщо у AdWords вже є кампанія, присвячена вашому місцевому бізнесу, ви можете підвищити свої шанси на видачу як при голосовому, так і при звичайному пошуку, використовуючи такі поради:

Використовуйте розширення в AdWords, які стосуються вашої локації. Коли ви включите в AdWords розширення, пов’язані з вашою локацією, адресу, телефон, то інформація, як до вас дістатися, буде показана в рекламному оголошенні. Це дуже важливо, якщо ви хочете потрапити у видачу «Поруч зі мною».

 1. Використовуйте пошук на місцевості у Google Картах.

Реклама такого типу з’являється у видачі над результатами органічного пошуку Google Картах. Скористайтеся інструкцією, щоб дізнатися, як працює цей тип реклами.

І ще одна порада.

Якщо ви не користуєтеся голосовими помічниками — вам набагато важче оптимізувати сайт і одночасно скористатися всіма можливостями такого пошуку. Отже, придбайте якийсь девайс, завантажте програми, пограйте з ними, поспостерігайте, як з ними взаємодіють ваші члени сім’ї та друзі. Це дозволить вам зрозуміти, як саме працює голосовий пошук.

Велика ймовірність, що в 2018 році всі візьмуть курс на мобільні телефони, голосовий пошук, і ІІ. Не дивно, що вже з’явилися міркування щодо можливості розділити голосові запити в Google, тому що для їх оптимізації потрібна тактика, що трохи відрізняється від традиційних SEO-стратегій.

Справді, як ми можемо оптимізувати щось, не маючи чіткої аналітики?

Я не драматизую. Звісно, ​​це можливо. Наскільки можна оптимізуватися під мобільні телефони, не знаючи, які запити прийдуть з розумних гаджетів. Однак, як тільки вам вдасться зрозуміти всі нюанси різних типів пошуку, ви зможете виконати приголомшливу роботу, яка підвищить присутність вашого сайту у видачі за голосовими запитами.