Безпрограшні теми для блогу в Інстаграмі плюс ідеї для перших постів

Безпрограшні теми для блогу в Інстаграмі плюс ідеї для перших постів
Вміст Сховати

Теми для блогу в інстаграмі не вибираються з кондачка, їх довго відбирають та аналізують. Так роблять автори, які збираються вести сторінку довго. Якщо зупинитися на першій-ліпшій проблематиці, то може вийти так, що через місяць у Мережу нічого не буде писати. А вам цього, ми впевнені, не потрібне.

Насправді, актуальних тематик – величезна кількість, аудиторія інстаграма не крутиться лише навколо матусь, гів та особистих блогів. У соціальній мережі є багато інших цікавих облікових записів – експерименти, проза, фанати. І це ми перерахували лише малу частину змісту блогів, який вважали за виграшний. Нижче – повний список та підказки щодо вибору відповідного напрямку для ведення своєї інстаграм-сторінки.

Критерії вибору ідеальної теми для блогу в Інстаграмі

Особливість ведення блогу в інстаграмі в тому, що якою б популярною не була тема, зробити її цікавою для аудиторії може лише автор, пропускаючи інформацію через особистість та власний досвід.

Один і той же зміст може бути розкритий і популяризований одним експертом і страшенно подано іншим. Наприклад, тема особистих фінансів (залежно від індивідуальності, оригінальності самого блогера) буде цікава великій кількості людей, але при цьому так само не цікава передплатникам іншого блогера.

Щоб зрозуміти, яку тему вибрати для блогу в інстаграмі, необхідно відповісти на два основні питання:

 1. В якій сфері є достатньо знань та особистого досвіду.
 2. Чи цікава ця область пізнання настільки, щоб віддавати їй більшу частину часу.

В середньому для розвитку блогу потрібно близько двох років. За статистикою, перші півроку прибутку від ведення веб-ресурсу немає. Якщо людина не отримує задоволення від обраної теми, не «горить» нею, то, не отримуючи і грошової винагороди, чи зможе вона тривалий час із постійними зусиллями продовжувати займатися наповненням інтернет-сторінки інформацією?

Якщо індивіду нічого розповісти своїм передплатникам на обрану тему, немає особистого досвіду та знань, то й писати не буде про що. Постійно «видавлюючи» із себе публікації, експерт виглядатиме для своєї аудиторії нещирим, ніж її відштовхне.

Якщо хлопець не має досвіду в знайомствах та залицянні до дівчат, але при цьому почне давати поради в інтернеті, то його швидко «розкусять» передплатники.

Як вибрати тему для блогу в інстаграмі, щоб вона точно була цікава аудиторії?

Можна поставити собі кілька запитань:

 • Думки на яку тему найчастіше спадають на думку?
 • Чим хотілося б заробляти собі на життя?
 • Літературу на які теми читати найцікавіше?
 • Яким видом діяльності є бажання займатися у вільний час чи у вихідні?
 • На що витрачається будь-яка вільна хвилина?
 • На яку тему можна спілкуватися довго?
 • Які дії приносять стільки радості, що заради них можна пожертвувати сном?
 • У якій сфері почуваєшся експертом?
 • Які завдання найуспішніше виходить вирішувати?
 • На яку тему оточуючі просять поради?
 • Які навички регулярно хочеться прокачувати?
 • Яким особистим вчинком найприємніше віддячити друзям чи знайомим?
 • Що дається легше, ніж іншим?

Щиро і не однослівно відповівши на ці питання, можна виявити власні сильні сторони та визначити найбільш цікаву тему.

Наступна проблема змушує замислитись: «Чи можна знаннями заробляти?».

Якщо людина цікавиться спортивним орієнтуванням, чи зможе вона, ведучи сторінку в інстаграмі, заробляти? Скоріше за все ні. Оскільки тема є достатньо специфічною, у ній немає таких знань, за які інші люди були б готові платити.

Тому, збираючись вести аккаунт у соціальній мережі заради заробітку, варто оцінити, наскільки обрана тема буде затребувана. Якщо складно зрозуміти, чи буде інформація цікава аудиторії, то найвірніший спосіб – знайти успішних блогерів зі схожою тематикою. Розвинені блоги, успішні та популярні, з великою кількістю реальних передплатників – ознака того, що подібний вміст знайде своїх клієнтів.

Пропонуючи послуги весільного фотографа в соціальній мережі, варто розповідати не про нюанси професії, а більше про саму церемонію одруження, вдалі та цікаві знахідки. Тобто торкатися тих сторін процесу, які будуть цікаві потенційним клієнтам. Теми для блогу фотографа в інстаграмі не повинні стосуватися виключно технічних або фізико-хімічних тонкощів процесу. У цьому випадку в передплатниках будуть лише колеги за професією, а значить, сайт не приноситиме дохід.

Для облікового запису весільного фотографа більше підійдуть публікації на такі, наприклад, теми:

 • Підбірка музичних треків: 30 найзворушливіших і найкрасивіших.
 • Найповніший чек-лист із підготовки весільної церемонії.
 • 15 способів заощадити на влаштуванні святкового вечора.

Інформація, на яку вже є попит, до того ж цікава для самого експерта і в тій галузі, в якій має досвід, буде приносити не тільки дохід, а й популярність.

Не варто боятись, вибираючи теми для ведення блогу в інстаграмі. Краще спробувати та помилитися, ніж шкодувати про нереалізовану можливість.

59 безпрограшних тем для блогу в Інстаграмі

В інстаграмі можна знайти веб-сайти на будь-які теми. Нижче наведені ідеї для публікацій як у особистих блогах, так і тематичних або розважальних.

Фільми та серіали

У своєму блозі можна давати поради, що подивитися, обговорювати з передплатниками новинки кіноіндустрії. Наприклад, поділитися враженнями та емоціями від переглянутого фільму. Розповісти, що було особливо яскравим чи вражаючим. Міркування про гру акторів, про знахідки режисера або музичний супровід, топ-списки найцікавіших фільмів – все це ідеї для публікацій на тему кіно.

Економія

Тема економії бюджету можна розкрити у постах про плануванні коштів. Як розподіляти та вести особистий та сімейний бюджет. Якісь корисні поради щодо зберігання накопичень, вигідних покупок, місць розпродажів або знижок теж можна віднести до цієї теми. Навіть просто публікації про найбільш актуальні на поточний день акції, пропозиції від банку будуть цікаві для читачів.

Найкращі товари / образи з Китаю

Корисний контент можна робити на добірці цікавих речей з сайтів AliExpress, Joom та подібних майданчиках. Створюючи публікації, варто пам’ятати про сезонність речей або вибрати певну нішу товарів – прикраси, головні убори і т. д.

Рецепти

На кулінарну тему можна придумати безліч корисних публікацій. Наприклад, можна ділитися рецептами з доступних та недорогих продуктів із зазначенням калорійності.

Меню на тиждень

Якщо аудиторія блогу любить тему рецептів та харчування, то можна зробити акцент на тижневу добірку страв. Наприклад, розписавши на сім днів сніданки, обіди та вечері, можна вказати кількість калорій, час на приготування. Такі публікації підійдуть також для веб-сайтів, де аудиторія – матусі з дітьми (якщо раціон складати для дитини).

Вижити на 100 грн на день

Об’єднавши тему економії коштів та «швидких рецептів», можна вигадати цікаву добірку постів. Наприклад, вигадувати на день страви з бюджетом не дорожче за 100 рублів на людину.

Хобі

Підписувачам зазвичай хочеться ближче дізнатися автора щоденника або тематичної сторінки. Можна в якості розважального контенту і теми для особистого блогу в інстаграмі запустити серію публікацій про захоплення: вишивка, гра на музичних інструментах, верхова їзда і т. д. .

Цікаві книги.

Любителям літератури точно сподобаються добірки та рекомендації книг. Так само, як і з фільмами, можна писати рецензії, представляти та аргументувати особисту думку та відгуки. топ-списки та власні рейтинги, відгуки та обговорення з передплатниками – ще одна ідея теми для блогу в інстаграмі для мами з дітьми. Розвиваючі та просто хороші дитячі книги будуть цікаві та корисні для батьківської та педагогічної аудиторій.

Корисна інформація про кухні світу.

Експерт може розповідати у своєму блозі про враження з поїздок до інших країн. Цікавими темами для передплатників є харчові звички, оригінальні національні та старовинні рецепти, незвичайні смакові поєднання у кухнях світу.

Програми.

Корисний контент для передплатників – гарантія, що пости лаятимуть і зберігатимуть. Можна розповідати про зручні програми для прослуховування музики, планерів або будь-яких електронних, технічних помічників у щоденних справах. Це гарна ідея теми для блогу в інстаграмі хлопцеві-технарю.

Мотивація.

Люди часто прислухаються до порад тих експертів, хто особисто пройшов шлях позбавлення від шкідливих звичок, покращення якості життя чи зовнішнього вигляду. Розповідаючи про власний досвід, ділячись діючими схемами, веб-автор мотивуватиме своїх передплатників, спонукатиме до дій.

Слова тижня.

Розширювати словниковий запас означає давати стимуляцію мозку. Корисні пости з цікавими новими словами, пояснення їх значення і походження – класна ідея для блогу. Дуже складний сенс слова краще пояснювати простою мовою.

Меми.

Гумор у публікаціях завжди доречний. Викладаючи у своєму акаунті смішні меми, вдало підібрані на тему блогу, можна порадувати передплатників та отримати багато ріпостів та лайків.

Опитування.

Опитування дозволяють краще вивчити та зрозуміти цільову аудиторію. Запитуючи поради чи думки, експерт дає зрозуміти, що передплатники для нього багато важать. Якщо анкетування проводиться на злободенні теми, можна отримати також велику кількість відгуків і репостів.

Мода і стиль.

Публікації на тему новинок у модній індустрії, актуальні поєднання речей або колірних акцентів, вибірка трендових комплектів одягу – все це позитивно сприйматиме аудиторія.

Догляд.

У темі догляду можна ділитися власним досвідом та лайфхаками. Рейтинг засобів для догляду за волоссям, шкірою, тілом, топ-списки ефективних домашніх або салонних масок – це приваблює багатьох.

Обговорення новин.

Актуальні теми для блогу в інстаграмі – новини. Автор може описувати нестандартний власний погляд, обґрунтовану думку, надавати будь-яку достовірну інформацію. Попросивши передплатників залишати коментарі до повідомлень, можна зрозуміти залученість та лояльність відвідувачів сайту.

Місця.

Популярні публікації про цікавий досвід відвідування різних місць: кафе, театрів, концертів, музеїв, кіно. Можна коротко викласти плюси та мінуси, або подати докладний опис отриманих вражень.

Новинки.

Будь-яка нова подія у житті блогера може бути висвітлена у постах. Навіть якщо це всього лише незвичайна страва, що запам’ятовується, замовлена ​​в кафе. З цієї історії теж можна зробити хорошу публікацію, дати посилання на місце та рекомендувати спробувати.

Іноземні слова.

Якщо блог пов’язаний з іноземними мовами або сам експерт має досвід успішного вивчення мов, можна ділитися з передплатниками навичками та порадами. Наприклад, зручні програми, звички, корисні картки, онлайн-сервіси.

Тренування.

Популярна тема здорового способу життя розкривається в інтернеті з різних точок зору, у тому числі з позиції спорту. Можна описувати цільові програми, спеціальні комплекси або «невидиму фізкультуру», приділити увагу розбору помилок у вправах, показати варіанти полегшених занять для людей з обмеженнями здоров’я.

Красиві фотографії.

Якщо для сайту вибрано тему фотографій, можна публікувати знімки з моделями в цікавих позах, представляти результати зйомки з незвичайних ракурсів, розкривати секрети фотосправи, викласти на сторінку аналітичний огляд фототехніки.

Натхнення.

Дуже цінними для відвідувачів сайтів-щоденників інстаграми бувають поради про те, де черпати натхнення, як заряджатися емоціями. Можна власними поглядами на те, як ставити ціль і досягати її, описати свій досвід відновлення життєвих сил та улюблені способи не витрачати їх даремно.

Челленджі.

Дуже популярні челенджі. Розташувавши в інстаграм-блозі ролик або відеощоденник з виконанням незвичайного, важкого, захоплюючого завдання, запропонувати зробити те саме своїм передплатникам
Цілі виклику повинні бути актуальні для відвідувачів сайту: вивчити 150 іноземних слів за два тижні, прожити місяць без солодкого, скинути 10 кг за п’ять місяців, побудувати з дитиною найнезвичайнішу шпаківню. Можна закликати челенджем, що зацікавилися, контролювати виконання завдання або приєднатися до процесу – разом більше шансів досягти мети.

Пророцтва.

Жартівливі передбачення чи прогнози за знаками зодіаку. Це може бути гороскоп у сфері, яку вибрав блогер, ним вигаданий і зрозумілий цільової аудиторії.

Чек-листи.

Списки та корисні гайди на різні теми. У період літнього відпочинку це можуть бути списки речей на морі, в момент влаштування на роботу – які питання поставити роботодавцю, при покупці квартири – що запитати у продавця.

Поради мандрівникам.

Якщо навіть основна тема сайту не про подорожі, то передплатникам буде цікавий особистий досвід блогера в організації відпочинку та проведенні поїздок і походів. Можна ділитися новинами, складнощами та корисними порадами.

Організація простору.

Захаращення простору навколо людини – тема, що хвилює дуже багатьох. Розповідаючи передплатникам про те, як організувати зберігання, як позбавлятися непотрібних речей – можна отримати безліч відгуків та оцінити корисність таких лайфхаків за кількістю збережених читачами постів.

Своє діло.

У своєму блозі експерт може розповідати про нюанси професійної роботи, історію появи та розвитку бізнес-ідеї, щоденні ділові турботи та спілкування з колегами чи співробітниками. Така частина «закулісного життя» великої або міні-фірми завжди цікава передплатникам.

Екологія.

У блозі на цю тему можна розповідати про сортування сміття, вибір екологічних речей, що проводяться на користь екології акціях, про відмову від зручних, але шкідливих товарів (пакети, пластиковий посуд тощо).

Огляд покупок, замовлень

Пости цієї теми завжди популярні. Багато лайків зберуть відео з оглядами зроблених покупок та отриманих посилок з коментарями про товар. Під такими роликами можна поставити посилання на облікові записи магазинів, адреси торгових майданчиків, написати коди товарів. Якщо експерт веде «мамський блог» в інстаграмі, теми для постів із оглядами дитячих речей самі з’являтимуться під час спілкування з передплатниками.

Цитати.

У блозі під такою назвою передбачається публікація цікавих цитат, обговорення їхнього сенсу та значення з передплатниками. У відповідь часто отримують не лише коментарі, а й репости та лайки.

Події тижня/дня.

Можна вести календар важливих дат та подій, розповідаючи цікаві, але маловідомі подробиці про пов’язані з ними людей та місця. Це цікавий та популярний контент.

Речі, без яких нікуди.

Кава рано-вранці, навушники, улюблена іграшка-талісман – можна ділитися милими речами, знаходячи такі ж у своєї аудиторії. Це допоможе зблизити автора блогу та передплатників, створити топ-лист найпотрібнішого та улюбленого.

Звички.

Звички закладаються діями, що регулярно повторюються. Визначивши у себе позитивні та негативні поведінкові стереотипи, можна розповісти про них читачам. Бажано при цьому ділитися і досвідом позбавлення від негативних звичаїв.

Вихованці.

Якщо блогер має домашніх вихованців, це невичерпна тема для публікацій. Смішні фото та відео, цікаві випадки, кумедні звички та звички – про все можна розповідати і це показувати. А якщо вихованця у будинку ще немає, варто обговорити у групі однодумців, кого хотілося б завести і чому.

Експерименти.

Будь-який експеримент, дослідження фізичних чи природних явищ або досвід із звичайними продуктами – все це буде цікаво передплатникам, особливо – за яскравого та дивовижного результату (але за обов’язкового дотримання техніки безпеки). Також можна розповісти, як спала на думку ідея і як її втілити – які потрібні знання, матеріали та обладнання.

Загадки.

Не зовсім звичайний прийом – поміщати в постах загадки, фото незвичайних предметів або відомих людей у ​​несподіваному ракурсі. Зворотній зв’язок – запитувати передплатників варіанти відповідей, просити залишити коментарі. Серед найкращих відповідей можна провести розіграш призів.

Стосунки у сім’ї.

Популярні теми для блогу в інстаграм часто зачіпають стосунки в парах. Можна поділитися з передплатниками особистим досвідом або порадами психологів про те, як налагодити мікроклімат у сім’ї або як не допустити погіршення взаємин.

Психологія та аналіз життєвих ситуацій.

Можна розповісти про особистий досвід вирішення конфліктних ситуацій на дорозі, як вдалося врегулювати питання в поліклініці, ділитися практичними порадами та знаннями про психологію людей.

Заробіток в інтернеті.

Розповісти про досвід пошуку роботи на біржах, сайти з вакансіями, якими способами просували запропоновані послуги, який заробіток вдалося отримати.

Промокоди та акції.

Публікувати відомості про акції, що проводяться в місцевих супермаркетах і на інтернет-майданчиках, розповсюджувати промокоди, ділитися порадами, де можна купити товар за найкращою ціною.

Пошук роботи.

Корисні пости на тему пошуку роботи: можна інформувати про те, як скласти резюме, як написати супровідний лист. Попросити передплатників доповнити перелік порад або розповісти, де і які вакансії потрібні.

Марафони схуднення.

Розповісти про особистий досвід зниження ваги, запропонувати послуги зі складання режиму харчування, запустити марафон схуднення та закликати передплатників взяти участь у ньому.

Творчі марафони.

Запустити творчий марафон зі створення малюнків, цікавих оповідань, відео-відгуків на переглянуті фільми чи прочитані книги. Можна придумати хештег для марафону, щоб учасники могли переходити один до одного на сторінки, читати, лайкати та коментувати.

Безкоштовне навчання.

Опублікувати власний рейтинг безкоштовних навчальних курсів, надати рекомендації та короткий опис. Такі публікації можуть бути рекламними чи заснованими на особистому досвіді експерта.

Розповіді про дітей.

Розповісти передплатникам про знахідки, важливі для розвитку дитини, про ігри будинку в дощову погоду, способи весело провести час у невеликій компанії, про те, чим зайняти дитину в поїздці. Такі публікації будуть добре коментуватися, якщо попросити читачів ділитися своїм досвідом.

Флешмоб.

Придумати та запустити власний флешмоб. Або зробити публікацію з хештегом про участь у якомусь цікавому флешмобі.

Порівняння «до» та «після».

Цікаві теми для блогу в інстаграмі дівчини, яка починає свою кар’єру блогера – фото «до» та «після» на різні теми: макіяж, зачіска, декоративна обробка меблів і т. д. Можна робити такі публікації для отримання оцінки та коментарів або з повністю описаним процесом для бажаючих повторити.

Тайм менеджмент.

Поділитися секретами ефективного розподілу часу та сил, розповісти, якими можна користуватися веб-додатками та програмами для планування. Запитати у передплатників, як вони всі встигають, як розподіляють справи протягом дня.

Вірші / проза.

Якщо є письменницький талант, можна публікувати у своєму блозі власні твори, попросивши читачів давати коментарі та відгуки.

Консультації.

Якщо знань, досвіду в експерта достатньо, можна запросити передплатників записуватись на консультацію. У пості треба розповісти, які саме корисні поради експерт може дати, чому навчити, якими знаннями може поділитися.

Похід в магазин.

Якщо у провідного веб-сайту є улюблений магазин, який регулярно радує якісними та цікавими товарами, то блогер може ділитися оглядами на новинки. Пости можуть бути щоденними чи щотижневими.

Материнство.

Тема батьківства може бути розкрита різними способами, у тому числі порадами про те, як заповнювати ресурси, не втрачати холоднокровність у складних ситуаціях, як вибудовувати взаємини з дітьми.

Ремонт.

Ремонт може навіяти страх або стати джерелом творчої наснаги. Поділившись ідеями, вдалими дизайнерськими знахідками, заощадити під час ремонту, можна отримати багато лайків і збільшити кількість збережених читачами публікацій.

Фанат/вболівальник.

Навіть якщо блогер не є професійним спортсменом, він може ділитися зі своїми передплатниками цікавими історіями зі спортивної сфери, розповідати про масштабні заходи, особисту участь у таких подіях, анонсувати їх, вести прямі включення зі стадіону.

Негумористичні війни.

Можна знімати та виставляти на своєму інстаграм-майданчику короткометражні ролики, так звані війни, не лише гумористичні. Передплатникам будуть цікаві публікації на злободенні, популярні, хайпові теми.

Гумористичний блог.

Гумор – тонка тема. Але якщо блогер має велику кількість лояльних передплатників, багато жартів, меми, війни, короткі гумористичні фрази будуть користуватися популярністю. Такі публікації можуть мати безліч ріпостів.

Генератор шалених ідей.

Можна запропонувати читачам добірку різних ідей. Вести рубрики в блозі на теми, наприклад, у ніші Hand Made. Публікації з ідеями допоможуть розвивати творче мислення, «прокачувати» його та підживлювати новими креативами.

13 інструментів пошуку тем для постів в Інстаграмі

Для підготовки контент-плану блогу можна використовувати різні інструменти та сервіси. Їхнє застосування полегшить експерту виконання завдань.

1. Слідкувати за актуальними тенденціями Google Trends

Щоб визначити актуальні теми для блогу в інстаграмі, можна використовувати безкоштовний сервіс Google Trends. Його застосовують блогери та SEO-фахівці, які працюють у соціальних мережах люди, для аналізу та пошуку популярних тем.

За допомогою Google Trends можна досліджувати частоту запитів користувачів Google. Показник частоти розповість про рівень інтересу до теми.

Експерт може використовувати інформацію з Google Trends як інфопривід для відображення власної думки та знань на тему, яку користувачі часто запитують у Google-сервісі.

Наприклад, для блогу про кіно можна взяти популярний у Google Trends запит «Форсаж 9 – фільм, 2021». На цю тему написати пост «Видовищність чи реалістичність: вибір сценаристів фільму «Форсаж-9» 2021 року». Повідомивши в заголовку суть новини, далі можна поділитися списком цікавих моментів та дати власну думку щодо кожного з них.

За допомогою Google Trends можна:

 • переглянути статистику запитів у розрізі країн, часу, формату пошуку;
 • проаналізувати, як змінювався рівень популярності теми за роками;
 • зрозуміти, як змінюється популярність слів у різних поєднаннях.

2. Дослідити статистику пошукових запитів Яндекс.Вордстат

За допомогою Яндекс.Вордстат можна відстежити (за частотою запитів у пошукових системах Яндекса) динаміку інтересу користувачів до певної теми про товари або послуги. Яндекс.Вордстат – безкоштовний сервіс підбору та аналізу ключових слів.

Також можна скористатися сервісом Яндекс.Вордстат, щоб підібрати для свого блогу теми, схожі на найпопулярніші у запитах Яндекса.

Статистика в результаті буде виведена у вигляді двох колонок. Ліва колонка містить запити за точними ключовими словами, результати розташовані в порядку зменшення популярності. У правій колонці запити на схожі теми. Для теми блогу можна взяти запити із найвищими показниками.

Наприклад:

 • Фотосесія для вагітних: не хвилюємося і не метушимося.
 • Найкрасивіші та вдалі пози для фотографій.
 • Чек-лист із підготовки до сімейної фотозйомки.
 • 10 вдалих варіантів макіяжу для зйомки у студії.

Вказавши у рядку пошуку Яндекс.Вордстат будь-який ключовий запит, можна отримати список аналогічних тем. І вже цей новий список може підказати ідеї на яку тему вести блог в інстаграмі.

3. Підбирати теми для блогу в Google Keyword Planner Ви можете

підбирати цікаві теми для блогу за допомогою безкоштовного планувальника Google Keyword Planner. Користуватися цим інструментом можна з рекламного кабінету Google Adwords, авторизувавшись через обліковий запис Google.

Вводити ключові слова в рядок пошуку необхідно за допомогою «Enter», далі натиснути «Показати результати». У результаті вийде список запитів користувачів, який можна використовувати як цікаві теми для блогу в інстаграмі.

Вибирати проблематику для своїх постів потрібно за значенням показника популярності «вище за середній» і за рівнем конкуренції «низький». Такі теми точно будуть затребувані та цікаві публіці. Наприклад, теми для публікацій у блог квітника:

 • Поради новачкам-квітникарам: топ-10 тіньолюбних рослин.
 • Поради щодо підживлення квітучих кімнатних рослин.
 • Створюйте тропіки в квартирі за допомогою кімнатних пальм.

4. Звертати увагу на підказки пошукових систем

Для пошуку цікавих тем в інстаграм-блог необхідно звертати увагу на автоматично створювані варіанти продовження тексту, що вводяться, які з’являються при заданні ключових фраз у пошуковому рядку. Такі підказки можуть дати масу вдалих ідей.

5. Зібрати більше підказок за допомогою Keyword Tool

Щоб проаналізувати пошукові запити в Google, YouTube та підібрати популярні теги в інстаграмі та твіттері, можна скористатися сервісом Keyword Tool. Цей інструмент буде корисний для розвитку відеоблогу, адже YouTube не має власного пошуковика ключових слів.

Наприклад, експерт із пілатесу планує запускати власний відеоблог. За допомогою сервісу Keyword Tool можна швидко вибрати тематику майбутніх роликів його каналу.

Ось які теми можна придумати, користуючись ключовими запитами в Keyword Tool:

 • Щоденне пілатес онлайн-тренування вдома.
 • Розбирання найчастіших помилок під час виконання вправ пілатес для спини.
 • Пілатес із фітболом – добірка для вагітних.

Безкоштовна частина сервісу дозволяє ранжувати запити щодо їх популярності. Для розширення кількості показників (ціна за клік, кількість, частотність запитів, рівень конкуренції тощо) потрібно, сплативши за сервіс, підключити тариф Pro.

6. Читати блоги конкурентів

Використовуючи для створення нових ідей теми, розкриті на інших сайтах, не варто забувати, що в інстаграмі не місце плагіату. Зрозумівши, які теми в блогах конкурентів викликали найбільше коментарів та відгуків у передплатників, можна взяти їх лише як основу власних публікацій, але лише розширюючи та даючи більше порад, або розкриваючи їх з альтернативних точок зору.

7. Дізнатися, про що запитують люди, за допомогою Answer The Public

За допомогою Answer The Public можна проаналізувати популярні запити в Google, розділяючи їх на групи країн, мови та теми. В результаті можна отримати схеми, які будуть об’єднані за запитаннями, за приводами.

Наприклад, отримана схема може наштовхнути на такі теми для б’юті-блогу в інстаграмі:

 • Вибираємо перманентний макіяж для брів.
 • Перманентний макіяж або мікроблейдинг: плюси та мінуси.
 • Полегшення життя за допомогою перманентного макіяжу.

Якщо користуватися лише безкоштовною версією Answer The Public, такий аналіз доступний раз на добу.

8. Відстежувати питання та коментарі

Поява цікавих задумів нових постів стимулює уважне прочитання коментарів, які залишаються передплатниками на сторінці. Ті питання, які відвідувачі ставлять автору, також можна використовувати як ідеї для блогу. Важливо розуміти: те, що цікавить одного читача, може бути цікавим багатьом.

Ділячись із передплатниками корисними публікаціями, можна запитувати, які ще теми їм цікаві.

Продовжуючи розмову про увагу до постів конкурентів, слід зазначити, що питання передплатників можна відстежувати й у відгуках до цих матеріалів.

9. Запозичити теми для блогу з книг

Коли експерт веде блог, йому здається, що він вже багато розповів і поділився всіма знаннями. Багато питань на тему автору постів можуть здаватися очевидними і тому їх не розглядає. Щоб знайти нові ідеї, можна подивитися, про що пишуть інші не лише в Мережі, а й у друкованих екземплярах книг та журналів.

У книжкових чи інтернет-магазинах можна знайти тематичні бестселери. Вже тільки один зміст таких видань може подарувати багато цікавих тем для блогу. Цю проблематику можна розкривати, але спираючись на особистий досвід, власну точку зору. Не варто використовувати зміст книг інших авторів як готовий план для постів.

Якщо книга здалася експерту дуже цікавою, то про неї також можна написати у власному блогу. Щоб не порушувати законодавство про плагіат і бути корисним для читачів, обов’язково потрібно вказати автора, назву твору та вихідні дані видання.

10. Вести календар інфоприводів, щоб черпати ідеї для блогу

Теми для постів можна продукувати, прив’язуючись до знаменних дат. Наприклад, можна завести календар, у якому з кожною датою співвіднести якийсь цікавий факт з історії. Такий лайфхак можна використовувати з року в рік, розширюючи кількість актуальних дат та порівнюваних з ними подій.

Зручно знаходити подібні ідеї за допомогою такого інструменту, як “Календар інфоповодів” від Ingate. Щомісячний календар може містити до 700 подій. При цьому бажано вибирати з усього списку подій лише ті, що перетинаються із тематикою блогу.

У контент-плані можна виділити власний календар із вибраними стрічками новин, щоб час від часу ним користуватися, не забуваючи.

11. Попросити передплатників запропонувати тему для блогу

Якщо у ведучого блог зібралася активна та лояльна аудиторія, то ідеї для постів можна запитувати прямо в неї. Пости, написані на тему, яка цікава читачам блогу, матимуть велику кількість коментарів, лайків.

Можна влаштувати голосування для передплатників та вибір у сторіс, запитати думку передплатників, провести конкурси тощо. Такі челенджі допоможуть зібрати цікаві ідеї для публікацій. Щоб спростити збирання думок, не потрібно ставити узагальнені питання (такі, наприклад, як: «Що для вас цікаво?»). Найкраще з’ясовувати переваги аудиторії за допомогою голосування за вже підібрані автором блогу варіанти.

12. Підбирати популярні теми для блогу в інстаграмі з хештегами

Якщо ви зайняті підбором цікавих тем для своїх публікацій – пропонуємо скористатися хештегами, розташованими в розділі «Інтересне» в інстаграмі. Ввівши ключові слова, можна перейти до розділу «Теги» та підібрати актуальні хештеги за частотою використання.

За допомогою цих же тегів можна «прогулятися» за публікаціями на тему і придумати власні ідеї. Надихатися можна як заголовками деяких постів, і самим текстом.

Черпаючи натхнення в чужих інтернет-матеріалах, не варто забувати, що нахабно красти контент, по-перше, непристойно, по-друге, загрожує блокуванням акаунта. Не можна користуватися як текстами, а й чужими фотографіями, ілюстраціями.

Наприклад:

 • «5 способів нагодувати малоїжку» → «Нагодувати малоїжку – легко! 5 способів, що працюють».
 • «Посібники з математики для дітей віком до 7 років» → «Завдання для дошкільнят. Вирішувати швидше за дорослих».

13. Будьте в курсі популярних челенджів та трендів

Будь-яка тема стає популярною лише на деякий час. Тому використовувати її потрібно своєчасно та грамотно. Користуючись популярними хештегами, можна навіть потрапити до топ рекомендованих публікацій.

Для відстеження популярного контенту необхідно регулярно переглядати «Рекомендоване» у вибраній ніші. Відео, яке отримало багато лайків, коментарів та репостів, називається вірусним. Орієнтуючись на такі відеоматеріали, можна вигадати власні. Найбільш популярними сьогодні стають публікації на теми «Мистецтво», «Подорож», «Стиль».

Зручно відстежувати популярні теми, користуючись програмою Tik tok. Найпопулярніші челенджі, що здобули велику вірусність у Tik tok, з часом з’являються і в інстаграмі.

Якщо хочеться взяти участь у масовому челендже, але його проблематика не дуже подобається, то можна вигадати власний ролик на популярну тему.

Наприклад:

 • Челлендж з подушкою. Як не виглядати безглуздо.
 • 3 вересня – день, про який заспівано і сказано.

Вибір теми для ведення блогу в інстаграмі – важливе завдання з моменту, як людина надихнулася ідеєю ведення власного інтернет-проекту. Якщо займатися інстаграмом планується тривалий час, необхідно вибирати тему як популярну, а й ту, яка цікава самому майбутньому автору постів. Наступним кроком після вибору теми є продумування стратегії розвитку блогу.