Коли досвідчений SEO-фахівець працює на автопілоті, важливі деталі час від часу можуть не брати до уваги, а це призводить до випадкових помилок і похибок при оптимізації. Більше того, алгоритми Google постійно змінюються, тому треба завжди тримати руку на пульсі, навіть за наявності великих знань у галузі SEO. Які помилки найчастіше роблять фахівці з оптимізації — дізнаєтесь із статті Крістофера Джонса, засновника компанії LSEO.
1. Невдала структура внутрішніх посилань
Сайт розвивається тривалий період, і весь цей час вам доведеться зустрічатися з різними помилками внутрішніх посилань: від створення масового дублювання контенту до 404 Errors.
Я помічаю, що веб-майстри часто не беруть до уваги внутрішні структури посилань, а вони є вагомою цінністю для стратегії UX і SEO.
Внутрішні посилання дають 5 переваг вашому веб-ресурсу:
- Надають відвідувачам додаткову інформацію для ознайомлення чи інтерактивних матеріалів на сайті.
- Категорична організація сторінок за якорним текстом, оптимізованим для ключів.
- Забезпечують чіткі шляхи до сторінок конверсії.
- Розповсюджують авторитет на приховані сторінки.
- Позначення значимих для сканерів пошукових систем сторінок.
Повторне відправлення XML-карти сайту пошуковим системам – це спосіб дати пошукачам можливість сканувати незв’язані сторінки.
Чи є проблеми з ранжуванням, проект не зростає, хочете перевірити роботу своїх фахівців з просування? Замовте професійний аудит у Семантиці
Використовуйте тег noindex та файл robots.txt з обережністю, щоб не вийшло так, що ви випадково заблокували важливі сторінки.
Сторінка не повинна знаходитись від цільової або головної на відстані більше двох кліків.
Перегляньте структуру сайту з опорою на актуальні дослідження ключових слів, щоб почати систематизувати сторінки за змістом, тематикою та тематичним кластером.
2.Нерегулярна робота з Google Analytics
Аудит виявляє технічні помилки в серверній частині, які вам необхідно виправити самостійно, а Google Analytics більше орієнтований на аудиторію та вивчення даних, представлених у програмі.
Чи збільшуються показники відмов на сторінках? Завітайте до GA, щоб це з’ясувати. Чи безперервно знижується трафік з одного каналу з часом? Перевірте свої ресурси, щоб виправити це.
Навіть якщо вас лякають дані та числа, Google Analytics представляє їх у простій для розуміння формі, щоб навіть новачок міг зрозуміти, що відбувається.
Встановлення коду відстеження Google Analytics та його повне ігнорування є неправильним підходом. Я знаю, що потрібен час та зусилля для таких перевірок, але ви дізнаєтеся про взаємодію користувачів із сайтом багато, а це допоможе знайти та виправити помилки.
3. Розміщувати контент, на який не будуть посилатися
Якість та кількість унікальних доменів, що посилаються на сторінку, є одним з важливих факторів ранжування Google. Отримати такі посилання можна за допомогою публікації високоякісного контенту, який люди самі захочуть послатися.
Не витрачайте багато часу на те, щоб створювати сотні гостьових постів. Інвестиції в контент, який може отримати всі ці посилання за рахунок користі матеріалу та повного розкриття теми – найвірніша стратегія. Не розміщуйте однотипні матеріали, нехай це будуть різні форми контенту: чи це інтерактивна вікторина, інфографіка чи вічнозелене керівництво.
4. Оптимізація з невідповідними ключами
При створенні величезної кількості контенту ви витратите багато часу та зусиль. Однак проблема в тому, що такий контент є марним у плані залучення потоку відвідувачів на сайт. Відвідувачі мало часу проводять на сторінці сайту та за підсумками не стають покупцями. Це може статися з тієї причини, що ви оптимізуєте не ключові слова.
Звичайно, довгі ключі важливі для інформаційних запитів, але іноді SEO-фахівці припускаються таких поширених помилок:
- Не розподіляють обсяги пошуку та конкуренцію за географічною ознакою.
- Застосовують об’ємні словосполучення, які не конвертуються.
- Пробують вставити у текст незручні фрази у вихідному варіанті.
- Ігнорують Google – рекламу та рейтинг кліків.
- Призначають ключові цільові слова нерелевантному контенту.
- Вибирають ключові слова, які не мають стосунку до ЦА.
Дізнайтеся у своїх клієнтів, які запити вони вводять у пошуковий рядок для опису складових вашої ніші. Це буде непоганою підказкою для поділу список ключових слів, тому ви зможете зробити його більш релевантним для ЦА.
Використовуйте інструменти підказки ключових слів, наприклад, планувальник ключових слів Google та генератор ключових слів Semrush для пошуку відповідних ключів.
Не варто забувати про оптимізацію матеріалів як під пошукові запити, так і під комерційні.
5. Не враховувати локальне SEO
Локальне SEO має високу цілеспрямованість і приносить конверсії. Статистика така:
- 76% пошуків з телефонів призводять до відвідування магазину цього ж дня.
- 50% локальних запитів користувачів зі смартфонів пов’язана з інформацією про місцеві компанії.
Тому рекомендую сегментувати ключові слова з геолокації. Надаєте послуги у певних населених пунктах? Тоді обов’язково додавайте до текстів назви міст поряд із цільовими ключами.
6. Ігнорування технічного SEO
Нарешті, ви не повинні забувати про найдрібніші технічні деталі SEO.
У вас є сторінки, які неможливо просканувати? Непрацюючі внутрішні зображення чи посилання? Тисяча тимчасових перенаправлень? Як щодо втрачених сторінок, сторінок без внутрішніх посилань чи зовнішніх, що не працюють? Все це проблеми, які негативно впливають на можливість сканування сайту та збільшують ваш краулінговий бюджет.
Що зрештою? Ці проблеми не дозволять аудиторії знайти вас. Використовуйте такі інструменти, як Semrush або Screaming Frog, щоб виявити та виправити помилки до того, як вони спричинять сильний головний біль. Перевіряйте наявність технічних проблем один раз на місяць, щоб залишатися в курсі.
7. Аудит сайту не проводиться регулярно
Відмовлятися від оптимізації сайту та виправлення помилок, які з часом виникають – одна з найчастіших помилок.
Аудит особливо необхідний після міграції сайту або реалізації будь-яких нових інструментів або плагінів.
До типових технічних помилок, що виникають згодом, належать:
- Контент, який повторюється.
- Посилання, які не працюють.
- Сайт завантажується повільно через негабаритні зображення або неправильну реалізацію JavaScript.
- Метатеги неоптимізовані.
Виправте всі помилки параметрів URL-адреси, а також контент із cookie, що дублюється, вставивши канонічні символи на вихідні сторінки. Це дозволить усім сигналам від сторінок, що повторюються, вказувати на вихідну сторінку.
Непрацюючі посилання будуть з’являтися в будь-якому випадку, коли ви переміщаєте контент сайтом, тому потрібно вставляти 301 редирект на відповідну сторінку для будь-якого контенту, який ви видаляєте.
Дозвольте переадресацію 302 – це важливо, оскільки вони служать лише як тимчасове перенаправлення.
Аудит сайту є першорядним для мобільного пошуку. Справа в тому, що мати адаптивний веб-дизайн чи AMP – недостатньо. Зробити дизайн чуйним можна так: зменшіть CSS та JS у мобільному дизайні та зображенні.
Враховуйте, що багато галузей перебувають у постійному русі — з’являються інновації, при цьому якісь послуги з часом старіють.
Моя порада: регулярно звертайте увагу на дослідження аудиторії та ключові слова. Так ви зможете не втрачати актуальності та знаходити нові можливості для масштабування.
Висновок
Крістофер Джонс вважає, що області, за якими варто уважно стежити SEO-фахівцям, щоб виявляти помилки, такі: внутрішні посилання, якість контенту, актуальність ключових слів, локальне та технічне SEO, аудит сайту та дані з Google Analytics.