- 1 1. Не використовувати відеоконтент
- 2 2. Не звертати увагу на обслуговування клієнтів
- 3 3. Не створювати персоналізований контент для користувачів
- 4 4. Не звертатися до інфлюенсерів за допомогою в просуванні
- 5 5. Не використовувати соціальні мережі
- 6 6. Не спілкуватися з аудиторією та ігнорувати запити клієнтів
- 7 7. Не бачити меж у використанні платної реклами
- 8 8. Не використовувати функціонал блогу (а якщо й використовувати, то тільки для того, щоб бути в тренді)
- 9 9. Не звертати увагу на ключові слова при створенні стратегії просування
- 10 10. Не перевіряти власний веб-сайт на працездатність
- 11 І на завершення
Існує просто маса тактик просування продукту. І тут у це безліч різних стратегій вриваєтеся ви, бажаючи розрекламувати свій асортимент. І, звичайно ж, щось із цього списку може виявитися ефективним для вас і абсолютно безглуздим для іншої компанії.
Кому хочеться витрачати час і гроші на якусь нісенітницю, яка не принесе результатів? Як просувати продукт, якщо ви вже починаєте панікувати і зовсім не розумієте, за що вам хапатися? Для початку переконайтеся, що ви вивчили всі помилки, які ви можете припустити у цій справі. Спеціально для вас ми склали список з 10 антитрендів, які розкажуть вам, чого краще не робити в плані просування 🙂
1. Не використовувати відеоконтент
Згідно зі статистикою наданої Cisco, приблизно 82% світового трафіку в 2021 припадає саме на відеоконтент. Тому якщо ви вирішили відмовитись від використання відео, на жаль, це буде неправильним вибором.
Враховуючи те, що тривалість концентрації нашої уваги становить 12 секунд, для швидкого інформування, навчання та розваги потрібно щось особливе. А якщо справа ще й стосується перетворення незнайомців, які вперше дізналися про ваш продукт, на постійних клієнтів, то вам доведеться попітніти.
Недавнє дослідження показало, що 59% керівників вищої ланки воліли б переглянути відео, ніж прочитати статтю. А ще 59% керівників вказали, що якщо вони мають доступ і до текстової інформації, і до відео, вони з більшою ймовірністю виберуть відео.
Як ви вже зрозуміли, відео справді здатні залучити трафік і допомогти вам побудувати більш довірчі стосунки з клієнтами. Також вони можуть представити ваш продукт у найкращому світлі.
Відео про компанію в цілому, різноманітні короткі відео в соціальних мережах, відео з відповідями на запитання, що часто задаються – це лише кілька прикладів, які ви можете використовувати в просуванні свого продукту.
Наприклад, Headspace – це програма для медитації, яка допомагає покращити концентрацію уваги та зняти стрес. Для просування свого продукту команда використовує канал YouTube, на якому викладає різні типи роликів. Це і якісь корисні поради, і відповіді на питання, що часто задаються, і багато-багато іншого.
2. Не звертати увагу на обслуговування клієнтів
Навіть якщо вам вдалося створити найкращий товар у всьому світі, це не означає, що ви можете забути про якість обслуговування клієнтів. Цьому аспекту слід приділяти першорядну увагу.
Все починається вже в той момент, коли потенційні клієнти вперше стикаються з вашим продуктом. Компанія SuperOffice провела опитування, у якому 1920 професіоналів своєї справи запропонували поділитися своїми найважливішими пріоритетами на наступні п’ять років. Виявилося, що для 45,9% відсотків з них на першому місці стоїть саме обслуговування клієнтів. Тому не дивно, що багато покупців навіть готові платити більше, аби отримати обслуговування на гідному рівні. А воно, у свою чергу, неймовірно важливе для компаній, тому що:
- дозволяє утримати клієнтів на довгий відрізок часу;
- дає можливість повернутися до старого доброго типу маркетингу під назвою word of mouth (тобто з вуст в уста);
- підвищує впізнаваність бренду з усіх цифрових каналів;
- задовольняє потреби клієнтів.
Який висновок можна зробити? Навіть якщо ваш продукт чимось поступається іншим, але ви надаєте першокласне обслуговування клієнтів, ви маєте шанс утримати аудиторію. А ось приголомшливий продукт у комбінації з жахливим клієнтським досвідом може змусити решту взяти руки в ноги та піти до ваших конкурентів.
3. Не створювати персоналізований контент для користувачів
Коли замислювалися про те, щоб створювати персоналізований контент для ваших клієнтів, щоб привернути більше уваги до вашого продукту? Якщо ваша відповідь є негативною, але настав час змінювати стан справ і виходити зі сфери антитрендів.
Отже, як просувати продукт, використовуючи персональний контент? Як ви вже могли зрозуміти, йдеться про контент, який є адаптованим під окремих користувачів. Amazon, Netflix, Spotify та Facebook – це лише кілька прикладів відомих брендів, які ефективно персоналізують контент для кожного користувача. Наприклад, Netflix дає рекомендації з фільмів і серіалів на основі вашої історії переглядів і жанрів, що віддають перевагу.
А Spotify робить абсолютно те саме з музикою. Гігант соціальних мереж Facebook використовує різні алгоритми, щоб визначати, який тип контенту повинен відображатися у вашій стрічці новин.
Персоналізований контент стає все більш актуальним після пандемії Covid-19, постійних ізоляцій та віртуального життя. Дослідження Hubspot показали, що 74% онлайн-користувачів розчаровані контентом, які вони отримують, адже він ніяк не пов’язаний із їхніми інтересами. А експерти, у свою чергу, вважають, що той час, який ми витратили на споживання контенту в 2020 році, зробило суспільство майже «несприйнятливим» до нього.
Таким чином, персоналізація контенту допомагає компаніям виділитися з натовпу зі своїми продуктами та розпочати діалог з клієнтами. Для того, щоб надавати високо персоналізований контент, вам слід виявляти ініціативу при зборі даних про користувачів та розпочати аналіз отриманої інформації. Персоналізуйте контент і, таким чином, ви зможете звернути більше уваги на ваш продукт, зміцнити відносини зі своєю аудиторією, що сприятиме залученню та конверсії.
4. Не звертатися до інфлюенсерів за допомогою в просуванні
Робота з інфлюенсерами як один з пунктів маркетингової кампанії стає дедалі популярнішою. Так-так, це зовсім не нова тенденція, але за останні кілька років вона набула широкого поширення завдяки своїй простоті. Інфлюенсери публікують контент, показуючи свою взаємодію з тією чи іншою компанією.
Маркетинг впливу зазвичай дає класні результати, особливо якщо ще й враховувати «фактор залученості»: людям подобається взаємодіяти з впливовими особами, і тому ймовірність того, що вони якось відреагують на ваш продукт, підвищується. Наприклад, дочірня компанія Amazon Audible, що спеціалізується на підписці на електронні книги, працювала з авторитетним фотографом Джессі Дріфтвудом. Хоча в нього на той момент було менше 100 000 передплатників у Instagram, Amazon помітили, що у нього є віддані шанувальники з високим рівнем залучення. В результаті публікації Дріфтвуда про Audible отримали гарний відгук.
Маркетингове дослідження від фірми Nielsen також показало, що 83% споживачів довіряють особистим рекомендаціям більше, ніж традиційної цифрової реклами. Саме тому лідери думок – це ідеальний спосіб масово створювати персональні рекомендації. Інфлюєнсери, що публікують фото та відео, на яких зображені самі під час використання продукту, – це найпопулярніший тип маркетингового контенту від них.
Як просувати продукт на сьогоднішній день, якщо ви не використовуєте соціальні мережі? Ніяк, адже вони є однією з найважливіших складових вашої кампанії.
Відеоконтент та продажі в соціальних мережах – найпопулярніші нові функції популярних платформ соціальних мереж. Зі зростанням популярності TikTok, короткі відео стають все більш і більш використовуваними великими компаніями. А продажі стали тенденцією з того часу, як Facebook запустив функцію магазинів у травні 2020 року.
Як ми вже з вами розібралися, відео – це той вид реклами, на який найчастіше клікають. Він приваблює набагато більше користувачів, ніж текстова та графічна реклама. І 80% споживачів вважають за краще дивитися відео, а не читати контент, коли починають замислюватися про покупку того чи іншого товару. Тому стає ясно, що користувачі більше взаємодіють із відео, і маркетологи можуть використовувати це у своїх інтересах під час планування кампаній. Деякі експерти із соціальних мереж навіть стверджують, що відео можуть збільшити конверсію до 30%.
Що сказати щодо продажу асортименту безпосередньо у соціальних мережах? Давайте спочатку розберемося, як саме ви вирішуєтеся на покупку товару. Швидше за все, ви вивчаєте продукти через соціальні мережі, переглядаєте огляди та якийсь додатковий контент, перш ніж переходити до покупки. Завдяки новим функціям магазину на таких платформах як Facebook та Instagram, споживачі можуть купувати товари, використовуючи свій профіль у соціальних мережах. І це точно спростить процес покупки у кілька разів.
Уникайте однієї з найпоширеніших помилок, яка пов’язана займати всі цифрові канали та одразу. Зосередьтеся на парочці найпотужніших платформ, які найчастіше використовує ваша аудиторія. До речі, симпатичні шаблони, що запам’ятовуються, для ваших постів у соціальних мережах можна завжди знайти на TemplateMonster діджитал маркетплейс.
6. Не спілкуватися з аудиторією та ігнорувати запити клієнтів
Насамперед ваша аудиторія зацікавлена у вирішенні своїх проблем. Тому цілком можливо, що вони звертатимуться до вас із якимись запитами. А якщо ви, у свою чергу, повністю ігноруватимете всі їхні повідомлення, не намагаючись налагодити контакт, все це може обернутися катастрофою.
Замість того, щоб зосереджуватися тільки на характеристиках вашого продукту (звичайно ж, самого ідеального у всьому світі, якому не знайти рівних), поговоріть зі своїми потенційними покупцями. Буде навіть краще, якщо ви розповісте не просто сухі особливості товару, а то як він може зробити їхнє життя кращим. Опишіть, як він може допомогти вашому клієнту вирішити ті чи інші проблеми та перемістити всю аудиторію з проблемного стану «до» у покращений стан «після».
Для того щоб з’ясувати, в чому зацікавлена ваша аудиторія, ви можете виконати наступні дії:
- проаналізуйте поточну ситуацію, вийшовши на зв’язок із клієнтами (у цьому допоможе як і служба підтримки, так і проведення опитувань);
- пряме спілкування з відділами продажу та підтримки, які знайомі із запитами клієнтів.
І не забувайте, що компанії, які приділяють особливу увагу якості обслуговування клієнтів та спілкуванню з ними, отримують прибуток на 4-8% вище, ніж ті, що цього не роблять.
7. Не бачити меж у використанні платної реклами
Платна реклама на таких платформах як Facebook та Google Ad Words може бути надзвичайно корисною з точки зору зростаючого охоплення, трафіку та конверсій. Однак все це може перетворитися на надзвичайно дорогу процедуру (і цілком можливо, що марна). Тому якщо ви ставите питанням як просувати продукт за допомогою платної реклами, почніть з розробки своєї унікальної стратегії у цій справі.
- Вивчіть свою цільову аудиторію та розділіть її на кілька підгруп. Це можна зробити на основі різноманітних характеристик. Це і вікові групи, і місце проживання, рівні освіти, інтереси, і навіть рівні доходу.
- Випробуйте кілька рекламних кампаній з різними форматами реклами та різними сегментами аудиторії, щоб побачити, яка з них дає найкращі результати. І не витрачайте на них надто багато коштів. Вкладайте невелику частину бюджету, щоб отримати початкові результати та зробити висновки на майбутнє
- Звісно ж, визначте свій бюджет платної реклами та будьте готові корегувати ціну за клік для кожного оголошення на ходу. Адже саме ви вирішуєте, що робити далі, доки рекламні кампанії все ще працюють.
І не варто поспішати. Можна відкласти платну рекламу потім. Витратьте час на знайомство зі своїми клієнтами та визначте свою цільову аудиторію, адже саме тоді ваші інвестиції в рекламу швидше за все окупляться.
8. Не використовувати функціонал блогу (а якщо й використовувати, то тільки для того, щоб бути в тренді)
Ті, хто веде блог лише тому, що так модно, ризикують підірвати свій авторитет та репутацію через неякісний контент. А ось ті, хто веде блог, прагнучи забезпечити реальну цінність для своїх клієнтів, точно досягнуть крутих результатів.
За допомогою функціоналу блогу ви можете:
- Стати більш видимим у пошукових результатах та збільште органічний трафік.
- Отримати на 97% більше посилань із індексацією.
- Побудувати довірчі відносини з потенційними та існуючими клієнтами.
Щоб отримати всі вищезгадані результати, переконайтеся, що ви створюєте та публікуєте якісний, добре опрацьований та докладний контент, який буде актуальним для вашої аудиторії.
Наприклад, компанія Kinsta, що надає послуги веб-хостингу для платформи WordPress, веде неймовірно інформативний і цікавий блог. Тут можна знайти як і корисні гайди, так і інформацію про обслуговування сайту, усунення різних типів помилок і багато іншого.
9. Не звертати увагу на ключові слова при створенні стратегії просування
Нехтування оптимізацією ключових слів означає втрачену можливість перетнутися з вашими клієнтами у пошукових запитах, коли їхні наміри придбати той чи інший товар досить високі.
Переваги правильного визначення ключових слів:
- Збільшення органічного трафіку.
- Збільшення кількості кваліфікованих лідів.
- Розуміння переваг аудиторії та її “больових точок”.
Поставте собі кілька запитань, щоб визначити найкращі ключові слова для націлення: Чи
- спрямовані мої існуючі ключові слова на те, що шукають користувачі?
- Чи знайдуть люди, які зайдуть на мій сайт, відповіді на найпоширеніші запитання?
- Чи спрямовані вибрані мною ключові слова на правильну аудиторію?
Іншими словами, було б непогано поставити себе на місце вашої цільової аудиторії та подумати про те, що вони шукатимуть в Інтернеті, і як це співвідноситься з вашим бізнесом. А також спробуйте зробити помічники для дослідження ключових слів чимось на кшталт настільки книги (або інструменту).
10. Не перевіряти власний веб-сайт на працездатність
І ще один пункт, про який варто згадати, коли справа стосується питання як просувати продукт, – це веб-сайт і його працездатність в цілому. Якщо кожна його працює максимально плавно і не створює користувачам проблеми, будьте певні, що вони ще не раз заглянути до вас на вогник. Але якщо ваш онлайн-проект подарує їм головний біль у вигляді помилок і збоїв, можете починати прощатися з аудиторією.
Тому навіть не думайте запускати без ретельного тестування. Взаємодійте з сайтом як справжній покупець, який прийшов для того, щоб придбати щось для себе. І перевіряючи свій сайт, відповідайте на такі питання як:
- Чи працюють усі форми?
- Чи всі посилання правильні та функціональні?
- Чи працюють кнопки?
- Чи відкривається сайт на різних пристроях?
- Чи можуть бути надіслані платежі належним чином?
- Чи корзина, а також додаткові функції, включаючи список бажань, порівняння продуктів та інші?
Якщо ви дали позитивну відповідь на всі запитання, можемо лише привітати вас. Ви маєте зелене світло на запуск онлайн-проекту для просування своїх продуктів.
І не забувайте якось цікаво оформити сторінку 404 Error Not Found. Навіть якщо користувач якимось чином не може знайти потрібну інформацію, дайте їм можливість продовжити “подорож” вашим онлайн-проектом. Як, наприклад, це зробив Flickr.
І на завершення
Отже, 10 антитрендів залишилися позаду, які краще не вводити в свою стратегію просування. Так-так, вам доведеться працювати не з простих, якщо ви тільки починаєте розбиратися в цій справі. Але ми дуже сподіваємося, що цей пост хоч чимось вам допоможе і полегшить хоча б кілька завдань.
А на цьому наша перша стаття для блогу добігає кінця. Буде дуже круто, якщо ви поділіться своїми думками щодо її приводу. Якщо у вас є якісь побажання чи питання, у жодному разі не соромтеся ділитися ними. Дякуємо за прочитання!