Як рекламувати бізнес в інтернеті?

Як рекламувати бізнес в інтернеті?

Малий бізнес через обмеженість ресурсів та профільних знань часто підходить до просування в Інтернеті безсистемно. Одні створюють гарний лендинг, інші наголошують на сайті, треті в силу відсутності грошей і часу на розробку веб-сайту або банальної необхідності в ньому розвивають групу в соцмережах. Такий точковий підхід певною мірою ефективний, але щоб розкрити резерви, потрібен комплексний підхід — одночасно задіяти різні майданчики та різні канали реклами. Постає питання: чи вистачить ресурсів? Відповідь: досить. Але тільки якщо вибрати відповідні рекламні інструменти та правильно організувати роботу.

Способи організації реклами малого бізнесу в інтернеті

Малий бізнес стикається з трьома проблемами, які заважають інтернеті:

  • брак грошей (постійно доводиться вибирати: розкрутити сайт або вкластися в контекстну рекламу; замовити якісні тексти на сайт або доопрацювати юзабіліті; зробити листівки або повісити білборд за рогом тощо);
  • брак персоналу (малому бізнесу дорого наймати маркетологів, у результаті займатися рекламою нікому — доводиться робити самому підприємцю чи знайомому фрілансеру);
  • брак досвіду (проблема випливає із попередньої — підприємцю доводиться самому вести рекламні кампанії, але для цього недостатньо знань та досвіду, в результаті бюджет «зливається»).

Виходить, що наймати персонал підприємці не можуть через високі витрати. Звертатися до агентств теж немає сенсу – мінімальний поріг входу тут від 40 тис. рублів, та й комісійні досягають 50%. Залишається вести кампанії самостійно.

Можна піти двома шляхами:

  1. Все робити самому — оптимізувати сайт, писати тексти та креативи, підбирати картинки, шукати майданчики для розміщення реклами, домовлятися з їхніми власниками про ціну та умови, контролювати результат. Цей шлях підходить тим, хто готовий присвячувати час навчанню та подальшій роботі у напрямку інтернет-маркетингу. Але в умовах, коли паралельно потрібно вести бізнес, завжди на щось не вистачає часу і залишається недоробленим.
  2. Підключитись до автоматизованої рекламної системи. Такі системи дозволяють рекламувати бізнес на автопілоті — з мінімальною участю власника. Для роботи вистачить базових знань в інтернет-маркетингу, не доведеться занурюватися в процес та займатися рутинними операціями. У результаті економиться час і немає ризику зливу бюджету. Цей варіант найкращий для малого бізнесу.

Рекламні інструменти для малого бізнесу

Для малого бізнесу базовими є 3 інструменти: SEO, контекстна реклама та реклама у соцмережах. При їх одночасному використанні вдасться швидко залучити клієнтів та підвищити конкурентоспроможність у довгостроковій перспективі.

Важливо! Починати рекламу в інтернеті рекомендується саме з SEO просування. Без оптимізації та покращення сайту чи групи у соцмережах немає сенсу залучати трафік. Якщо сайт неякісний, то відвідувачі не затримуватимуться на ньому і робитимуть замовлення.

Просування в Яндекс та Google

Складається з 4-х напрямків:

  • внутрішня оптимізація сайту (виправлення технічних помилок, які заважають просуванню в Яндексі та Google, а також створення унікальних текстів з урахуванням ключових запитів);
  • робота над зовнішніми факторами (підвищення популярності сайту, його цитованості на живих сайтах, що відвідуються);
  • розвиток сайту (створення корисного текстового контенту з метою залучення трафіку за цільовими запитами із пошукових систем).
  • пошукове просування груп у  FB, Instagram і роликів на YouTube (ідеальне рішення для тих, хто не готовий або не може зробити свій сайт; паблики відмінно виходять у ТОП Яндекса — найчастіше простіше та швидше, ніж сайти).

Що ви отримаєте в результаті:

  • зростання позицій і трафіку за запитами, що просуваються;
  • зростання привабливості сайту для клієнтів та збільшення продажів (прискорення завантаження сторінок, підвищення зручності (юзабіліті), оптимізація комерційної складової, усунення «глюків», наповнення корисним контентом, адаптація для мобільних пристроїв тощо);
  • вихід у ТОП пошукових систем вашої сторінки в соцмережах та приплив відвідувачів з мінімальними витратами грошей та часу.

Для більшого ефекту можна і потрібно просувати відразу і сайт, і групу в соцмережах (за наявності).

Контекстна реклама (РРС)

Якщо SEO – це довга робота та відкладений результат, то контекстна реклама – це інструмент миттєвого залучення клієнтів “тут і зараз”. Причому трафік із контекстної реклами можна вести не лише на сайт, а й у групу в соцмережах – потрібно лише вказати її URL у налаштуваннях проекту.

Малому бізнесу варто виважено використовувати контекстну рекламу:

  • у деяких тематиках аукціони “перегріті” (інтернет-маркетинг, фінансові брокери, юриспруденція тощо), через що вартість кліку зашкалює. У такій ситуації витрачати і без того обмежений бюджет на кліки по 5-6, а то й 8-10$ може бути нерентабельно;
  • вибір контекстної реклами як основна стратегія залучення створює зону ризику: якщо не буде грошей на рекламу, потік клієнтів миттєво вичерпається. Тому “контекст” варто поєднувати з SEO та рекламою в соцмережах.

Для малого бізнесу контекстна реклама добре працює в таких ситуаціях:

  • на старті бізнесу, коли відбувається активне напрацювання клієнтської бази;
  • у періоди сплеску попиту: сезонного, передсвяткового, ситуативного;
  • у регіонах з невисокою конкуренцією за рекламованими запитами;
  • як підстрахування за запитами, які ще не зайняли ТОП в органіці. Після виведення їх у ТОП для економії бюджету показ оголошень можна зупинити.

Реклама в соцмережах

Дозволяє точно «потрапити» до цільової аудиторії, привернути увагу, підвищити впізнаваність бренду та стимулювати продажі. Рекламувати можна як сайт, так і сторінку у соцмережах.

Є 2 види реклами у соцмережах:

  • таргетована реклама (розміщення медійної реклами з оплатою за переходи у Facebook та Instagram);
  • реклама у блогерів (інтеграція нативної реклами в YouTube-ролики блогерів та паблики соцмереж; оплата – за факт розміщення реклами).

Для малого бізнесу найкраще підходить перший вид — таргетована реклама — через її доступність. Якщо бюджет дозволяє, доповніть рекламу, що таргетується, «нативкою». Наприклад, авторитетний блогер у вашій тематиці зробить огляд вашого продукту або згадає ваш проект у своєму YouTube-відео. З її допомогою формується довіра до бренду та зростає кількість лояльних клієнтів.

Безперечно, можна зайнятися рекламою самостійно безпосередньо через рекламні кабінети соцмереж. Але варто враховувати, що доведеться вивчити правила та вимоги соцмереж (чого тільки вартує величезна довідка Facebook!), а вони дуже часто змінюються, розібратися з безліччю форм та параметрів у налаштуваннях рекламних кампаній, намалювати банери та написати креативні рекламні тексти. Це триватиме дні або навіть тижні, і є ризик витратити цей час марно.

Розберемо з прикладу автоматизованої системи SeoPult налаштування таргетированной реклами. Для цього необхідно вказати:

  • у яких соцмережах показувати оголошення;
  • на яких пристроях показувати рекламу (мобільні, ПК чи все);
  • стать та вік цільової аудиторії;
  • регіони показу;
  • ваші конкурентні переваги та цілі, яких хочете досягти за допомогою рекламної кампанії;
  • бюджет.

Для запуску “нативки” необхідно вказати соцмережі, регіони, бюджет та у вільній формі описати аудиторію.

Решта роботи – підбір майданчиків, створення та інтеграція нативної реклами, контроль розміщення – покладається на фахівців SeoPult.

Аналогічно автоматизуються інші завдання. Наприклад, як працює модуль SEO:

  • створюєте проект, вказавши адресу сайту або вашої групи (сторінки) в соцмережах;
  • система сама збирає ключові запити для сайту або групи, і вам потрібно вибрати ті з них, за якими просуватиметеся;
  • система розраховує бюджет, необхідний просування кожного запиту;
  • щодо оптимізації саме сайту (не групи) — для нього передбачено спеціальний модуль підвищення якості: наповнення текстами, усунення технічних помилок, покращення юзабіліті тощо; бюджет на ці роботи розраховується так, щоб усі завдання щодо покращення ресурсу та підвищення його популярності були завершені через 6 місяців. При необхідності ви можете зменшити або збільшити місячний бюджет відповідно швидкість виконання необхідних робіт збільшиться або зменшиться. Робота над SEO-просуванням здійснюється силами спеціалістів системи.

Після запуску просування вам залишається контролювати процес і стежити за показниками ефективності. Усі звіти будуються онлайн.

Також у SeoPult реалізовано повний автомат ведення реклами в Яндекс.Директі та Google AdWords з єдиного інтерфейсу.

Як працює модуль РРС:

  • задає базові налаштування кампанії: рекламні системи, регіони показу, розклад показу, режим призначення ставок (вручну або автоматично);
  • система сама збирає відповідні ключові фрази для реклами вашого сайту (вибираєте зі списку відповідні фрази та/або додаєте свої);
  • для кожної вибраної фрази система складає кілька варіантів оголошень – окремо для Яндекса та Google; редагуєте оголошення, додаєте мінус-слова, швидкі посилання та зображення (для кампаній у РМЯ та КМС);
  • система розраховує бюджет на основі вибраних фраз та зазначених налаштувань; у разі потреби змінюєте суму щомісячних витрат і запускаєте кампанію.

Після запуску слід контролювати покази, відстежувати CTR та вносити коригування. Додатково можна підключити технологію Контекст+. У цьому випадку система перебирає оптимізацію кампаній: проводить крос-мінусування фраз, додає швидкі посилання, тестує різні варіанти оголошень для підвищення CTR. Виконання цих операцій знижує бюджет до 45%, підвищує CTR та конверсію.

Висновок

Найбільша ефективність реклами бізнесу в інтернеті досягається за рахунок поєднання різноманітних інструментів. За допомогою SEO ви покращите сайт і створите платформу для отримання конверсій – не тільки з пошуку, але й інших джерел трафіку. Контекстна реклама добре підходить для швидкого залучення клієнтів, зокрема у періоди розпродажів, свят, проведення акцій. Реклама в соцмережах – це спосіб підвищити впізнаваність бренду, отримати цінні зворотні посилання, залучити трафік на сайт та збільшити продаж.

За допомогою сервісу автоматизації роботу в цих трьох напрямках може організувати кожен, навіть якщо немає часу вникати в тонкощі інтернет-маркетингу та присвячувати час рутинним завданням. Автоматизація вирішує проблему нестачі грошей, персоналу та досвіду на вирішення маркетингових завдань. Тому малий бізнес найчастіше вибирає саме такий спосіб реклами в Інтернеті.