Наскрізна нумерація – це явище, яке часто зустрічається в повсякденному житті. Її можна зустріти на лотерейних квитках, квитанціях за комунальні послуги, страхових полісах, дисконтних картках.
Наскрізна нумерація – це рішення, яке використовується для захисту контенту та дозволяє вберегти цінні папери від фальсифікації. Крім того, подібний підхід полегшує роботу з документацією. У книгах можна легко відшукати необхідну інформацію, орієнтуючись по номерам сторінок в змісті. Наскрізна нумерація сторінок – це послідовна зміна цифр по наростаючій в документах або виданнях. Наприклад, під час підготовки до тендеру відбувається збір необхідних паперів. Нумеруються вони поспіль, як ніби мова йде не про пачку різних документів, а про єдиний екземплярі.
Наскрізна нумерація – це алгоритм, який використовується і при оформленні дисертації. В даному випадку відповідним чином оформляються всі сторінки, список використаної літератури, практичні висновки, таблиці, основна і теоретична частина, вступ. Не має потреби в нумерації тільки титульного листа і додатку. У книгах, які складаються з декількох розділів, цифри присутні на всіх сторінках від першої до останньої.
Бувають і більш рідкісні випадки. У кожному розділі нумерація може починатися заново, однак тоді вона не буде відноситися до наскрізної. Таке трапляється не часто, але все ж має місце. Наскрізна нумерація потрібна в курсових роботах, рефератах, доповідях, дисертаціях, дипломних проектах. Кожен вуз може пред’являти особливі вимоги до цього процесу, але при цьому існують і загальні стандарти, яких слід дотримуватися:
Можна також налаштувати індивідуальну нумерацію. Для цього встановлюємо курсор на обраний лист. Переходимо на вкладку «Розмітка сторінки». Вибираємо «Поле». Замість автоматичного варіанту вказуємо потрібну цифру. Описаний підхід активно використовується в організаціях і на підприємствах, оскільки вони виписують документи і ведуть облік діяльності. Багато бухгалтерських паперів зшивають, нумерують і скріплюють печаткою підприємства. Це особливо важливо під час обліку і ведення касових документів. У страховій організації пронумеровані всі поліси. Завдяки цьому вони унікальні.
Тепер розглянемо, як зробити наскрізну нумерацію в «Ворді». Для цього встановлюємо курсор на те місце, де необхідно вказати цифри. Далі слід натиснути на клавіші Ctrl + F9. В результаті з’являться фігурні дужки. У них потрібно прописати відповідні команди. Найпростіший варіант можна використовувати, якщо ввести всередині дужок команду Page. Відзначимо, що наскрізна нумерація – це необхідна вимога державних органів. Вона дозволяє уникнути підробок документації.