Наскрізна нумерація – це послідовне використання цифр

Наскрізна нумерація

Наскрізна нумерація – це явище, яке часто зустрічається в повсякденному житті. Її можна зустріти на лотерейних квитках, квитанціях за комунальні послуги, страхових полісах, дисконтних картках.

Застосування

Наскрізна нумерація – це рішення, яке використовується для захисту контенту та дозволяє вберегти цінні папери від фальсифікації. Крім того, подібний підхід полегшує роботу з документацією. У книгах можна легко відшукати необхідну інформацію, орієнтуючись по номерам сторінок в змісті. Наскрізна нумерація сторінок – це послідовна зміна цифр по наростаючій в документах або виданнях. Наприклад, під час підготовки до тендеру відбувається збір необхідних паперів. Нумеруються вони поспіль, як ніби мова йде не про пачку різних документів, а про єдиний екземплярі.

Робота з цифрами

Наскрізна нумерація – це алгоритм, який використовується і при оформленні дисертації. В даному випадку відповідним чином оформляються всі сторінки, список використаної літератури, практичні висновки, таблиці, основна і теоретична частина, вступ. Не має потреби в нумерації тільки титульного листа і додатку. У книгах, які складаються з декількох розділів, цифри присутні на всіх сторінках від першої до останньої.

Бувають і більш рідкісні випадки. У кожному розділі нумерація може починатися заново, однак тоді вона не буде відноситися до наскрізної. Таке трапляється не часто, але все ж має місце. Наскрізна нумерація потрібна в курсових роботах, рефератах, доповідях, дисертаціях, дипломних проектах. Кожен вуз може пред’являти особливі вимоги до цього процесу, але при цьому існують і загальні стандарти, яких слід дотримуватися:

  • Нумерація починається з першого текстового листа.
  • Цифри ставлять на кожній сторінці в нижньому правому куті.
  • Нумерація відсутня на аркушах зі змістом і додатками.
  • При розкритті документів з Excel виділяємо всі листи. Натискаємо на клавішу Shift, утримуючи її. Тоді на кожній сторінці будуть поспіль вказані відповідні цифри.

Можна також налаштувати індивідуальну нумерацію. Для цього встановлюємо курсор на обраний лист. Переходимо на вкладку «Розмітка сторінки». Вибираємо «Поле». Замість автоматичного варіанту вказуємо потрібну цифру. Описаний підхід активно використовується в організаціях і на підприємствах, оскільки вони виписують документи і ведуть облік діяльності. Багато бухгалтерських паперів зшивають, нумерують і скріплюють печаткою підприємства. Це особливо важливо під час обліку і ведення касових документів. У страховій організації пронумеровані всі поліси. Завдяки цьому вони унікальні.

Текстовий редактор

Тепер розглянемо, як зробити наскрізну нумерацію в «Ворді». Для цього встановлюємо курсор на те місце, де необхідно вказати цифри. Далі слід натиснути на клавіші Ctrl + F9. В результаті з’являться фігурні дужки. У них потрібно прописати відповідні команди. Найпростіший варіант можна використовувати, якщо ввести всередині дужок команду Page. Відзначимо, що наскрізна нумерація – це необхідна вимога державних органів. Вона дозволяє уникнути підробок документації.

Позначки: