9 ключових моментів просування молодого сайту

9 ключових моментів просування молодого сайту

Просування будь-якого сайту буде успішним тільки при наявності системного підходу. До молодого сайту це відноситься подвійно, адже якщо з самого початку наробити помилок і потрапити під фільтри пошукових систем, то виправити зроблене буде непросто.

Проблема більшості новачків в неповному усвідомленні всієї серйозності справи. Як правило, всі роблять одні й ті ж помилки.

Які? Давайте розберемося.

Вибір оптимізатора

Головна помилка – ототожнення професій вебмастера і оптимізатора. В наших вузах не вчать ні того, ні іншого. Веб-майстрами зазвичай стають верстальники паперових видань або дизайнери, а хороший оптимізатор частіше виходить з математичного середовища, так як, його головне завдання – розкривати «чорні ящики» пошукових систем, де без навичок математичного аналізу не обійтися. Часто під оптимізатором розуміють фахівця, який просто виконує рутинні операції під чиїмось керівництвом.

Насправді SEO-фахівець займається внутрішньою і зовнішньою оптимізацією сайту, його просуванням в пошукових системах. Він повинен розбиратися в особливостях функціонування пошукових систем і протоколів мережі інтернет, знати всі тонкощі оптимізації з урахуванням специфіки різних пошукових машин, функції і типи посилань, особливості нарощування посилальної маси, вміти застосовувати різні способи оптимізації, а також знати основи не тільки копірайтингу, а й маркетингу .

На першому етапі просуванням можна займатися і самостійно. В SEO є базові, непорушні методи. Їх реалізація – завдання суто технічне, вимагає тільки посидючості й акуратності. Воно цілком під силу вмотивованому новачку. Надалі, швидше за все, доведеться або шукати досвідченого оптимізатора, або віддати свій сайт в один з сервісів автоматичного просування.

Семантичне ядро

Тут головний принцип – повнота. Новачки зазвичай беруть кілька високочастотних запитів, пишуть під них тексти і починають підраховувати, скільки відвідувачів прийдуть до них за цими запитами через тиждень, місяць, півроку. Однак мрії ці зазвичай залишаються нездійсненими, так як конкурентність у таких запитів висока, і в ТОПі знаходяться сайти з текстами, вивіреними професіоналами, хорошим посилальним профілем і віком в кілька років.

Це не означає, що ВЧ-запити не потрібно просувати. Семантичне ядро має включати і їх теж. Але основою для успішного старту є низькочастотні фрази. Вийшовши в ТОП по ним, простіше піднятися і по зв’язаних з ними СЧ-і ВЧ-запитам.

Кластеризація

Семантичне ядро – півсправи. Важливо ще правильно розподілити запити по сторінках сайту. Їх необхідно об’єднувати: наприклад, групувати всі запити, що відносяться до однієї товарної позиції. У запиту, пов’язаного з конкретним товаром, буде безліч «хвостів», під які і слід оптимізувати документ.

Практика показує, що основний потік з органічної видачі на більшості комерційних сайтів йде якраз по цим «хвостам». Збирати їх зручно, наприклад, за допомогою Планувальника Ключових Слів від Google або сервісу Яндекса «Підбір слів».

Технічні помилки

Практично ніколи новачки не думають про технічні параметри сайту. Єдине, на що звертають увагу – повільне завантаження. Все інше залишається за межами уваги власника або веб-майстра.

До технічних параметрів, крім часу завантаження документів, відносяться наявність і коректність карти сайту, настройка редиректів, сторінка, що відображає 404 помилку, файли .htaccess і robots.txt, присутність на сайті дублів сторінок, наявність «битих» посилань і картинок і т. д .

До цієї ж категорії помилок відносяться неправильне заповнення заголовків і метатегів і відсутність уваги до сніпетів, який формується пошуковим алгоритмом на сторінці видачі. Недооцінка сніпету – дуже серйозна вада в роботі. Він впливає на CTR сайту у видачі: можна бути в ТОП 1 і не мати відвідувачів через непривабливий текст опису.

Перевірити технічний стан сайту можна вручну або, вдавшись до допомоги спеціальних аналізаторів, доступних онлайн. Зазвичай вони є в системах автоматичного просування.

Лінкбілдінг

Відомо, що одним з найважливіших факторів ранжирування є зовнішні посилання на сайт. Але користуватися цим інструментом треба з обережністю, тому що масова закупівля яких попало посилань може привести до зворотного ефекту – сайт буде песимізацований за накрутку посилальної маси і довго буде вибиратися з-під фільтрів.

Важливими принципами в лінкбілдінгу є комплексність і поступальність. Посилання потрібні різні, в тому числі з соцмереж і з місць спілкування (крауд-посилання). Купувати їх необхідно потрошки, але постійно, стежачи за тим, щоб частка «природних» посилань завжди була вище явно комерційних.

Поведінка користувачів

Важливою складовою просування є поведінкові чинники. До них відносяться повернення на сайт, показник відмов, час, проведений на сайті, кількість переглянутих сторінок і т. д. Накручувати їх безглуздо і навіть шкідливо, тому що пошукові системи давно навчилися розпізнавати неприродну поведінку.

Для поліпшення поведінкових метрик потрібно підвищувати юзабіліті сайту, частіше розміщувати цікаві для користувачів статті, ініціювати обговорення. Не лінуйтеся розміщувати на сторінках внутрішні посилання там, де це доречно: переходячи по ним, ваші відвідувачі будуть додавати бали в скарбничку ранжирування вашого сайту.

Поки сайт молодий і його поведінкові метрики не сформувалися, потрібно аналізувати поведінку буквально кожного користувача і оперативно виправляти виявлені помилки.

Швидкість завантаження документів

Недооцінювати важливість швидкості завантаження, на щастя, зустрічається дуже мало. Але розуміння важливості цього чинника мало, потрібна ще і технічна грамотність. Власники сайтів часто не розуміють, як може статися так, що сайт, який швидко вантажиться, може стати недоступним. Проте таке відбувається, і пов’язано це буває часто з недооцінкою необхідної кількості ресурсів. Якщо в результаті просування сайт отримав нових відвідувачів, то ресурсів, достатніх вчора, сьогодні може не вистачити, і сайт пропаде з мережі. Переходи на «відключений» сайт по посиланнях з видачі приведуть до погіршення поведінкових факторів: тимчасово сайт може значно втратити свої позиції.

Тому розвиваючомуся сайту ресурсів завжди потрібно виділяти трохи більше, ніж необхідно на даний момент.

Важливо також не перевантажувати сторінки клієнтськими сценаріями. Сервер при цьому не навантажується, але комп’ютери користувачів віддають багато ресурсів для завантаження таких документів. В результаті на якихось комп’ютерах сторінка може завантажуватися кілька хвилин. Зрозуміло, що так довго відвідувач чекати не стане, закриє вкладку і перейде на наступний сайт з видачі.

Не забувайте про мобільних користувачів

Реальність така, що сьогодні більшість користувачів здійснюють серфінг в мережі за допомогою мобільних гаджетів, і пошукові системи враховують це при ранжируванні. Якщо ваш сайт не оптимізований для перегляду на мобільних пристроях, то високих позицій в мобільній видачі вам не бачити.

Не кидайте сайт через кількох невдач

Все робите правильно, але довго не потрапляєте в ТОП? Не турбуйтеся, таке буває. Молоді сайти часто у видачі ростуть (і падають) стрибкоподібно: вчора сайт був в ТОП 100, а сьогодні вже в ТОП 3. Індексація нового документа далеко не завжди негайно призводить до його ранжирування високо, часто результату аналізуючих алгоритмів доводиться чекати кілька апдейтів.

Тому проявляйте терпіння. Наполегливість і цілеспрямованість обов’язково приведуть вас в Топ.

Позначки: