7 рекомендацій для оптимізації бізнесу

7 рекомендацій для оптимізації бізнесу

Не кожен бізнес успішний, не кожна послуга або товар затребувані на ринку. Щорічно ми бачимо гучні розорення і неймовірні стартапи. Що відрізняє успішні бізнеси від тих, хто не витримує конкуренції, або тих, хто так і не зміг донести цінність свого продукту споживачеві? Пропонуємо 7 цінних рекомендацій, щоб викрутити успіх бізнесу на максимум.

1. Customer experience – ключ до успіху

Досвід клієнта стає основним фактором успішного бізнесу: виграє той, з ким клієнт відчуває себе впевненіше і комфортніше. Це ті враження, які залишаються у клієнта після взаємодії з компанією: на сайті, в якій точці продажу або обслуговування, в соціальних мережах.

73% користувачів зазначають якісне обслуговування основним фактором у прийнятті рішення про покупку, а 65% стверджують, що позитивний досвід з компанією працює краще будь-якої реклами.

2. Слухайте клієнтів

Відгуки, звернення в клієнтську підтримку, обговорення в соціальних мережах і на профільних сайтах відгуків – це цінне джерело даних про потреби і бажання ваших клієнтів. Тут ви знайдете і порівняння з конкурентами, дізнаєтеся, кого саме клієнти бачать вашим прямим конкурентом, чого їм не вистачає, що подобається, що не подобається в обслуговуванні …

3. Підвищуйте довіру

Довіра – основа успішного бізнесу. Якщо клієнти вам не довіряють, продажі залишаться на критично низькому рівні. 91% користувачів стверджує, що швидше куплять в компанії, яку знають і довіряють, ніж у невідомого постачальника.

4. Сайт – не тільки інструмент продажів

Багато бізнесів розглядають сайт в якості основного / додаткового інструменту продажів. Створюють інтернет-магазин, заповнюють товарами, прикручують кошик і чекають продажів. Але це не працює. Важливо, щоб сайт викликав довіру. При першому відвідуванні основними факторами довіри стають якість оформлення, доступність інформації про компанію, актуальні контакти, сертифікати, ліцензії, партнери, відгуки покупців – вся та інформація, яка може познайомити потенційного клієнта з компанією.

Тільки потім відвідувач почне оцінювати асортимент і порівнювати ціни і пропозиції з конкурентними. Якщо при першому знайомстві сайт не викликає довіри, ніхто не побачить ваших спецпропозицій, не оцінить широкий асортимент і низькі ціни.

5. Оптимізація процесу продажу

Чим простіше покупець може отримати бажане, тим вище ймовірність, що покупка відбудеться. Чим швидше відповідає менеджер з продажу, тим вища ймовірність покупки. У сучасному світі, коли користувач в кілька кліків може купити все, що необхідно, кожна додаткова хвилина очікування відповіді представника компанії стає вирішальною.

Тому слід:

  • скоротити процес замовлення на сайті
  • скоротити час очікування відповіді в онлайн чаті / передзвону менеджера для підтвердження замовлення
  • скоротити форму зворотного зв’язку до 3 полів: ім’я, контакт, питання – цього достатньо
  • реалізувати покупку в один клік

6. Додаткова цінність для користувача

Вартість залучення клієнта неухильно зростає, тому питання утримання стає все більш актуальним. Щоб утримати клієнта, треба дати йому додаткову вигоду – за чим він повернеться на сайт, в аккаунт соцмереж. Якісний контент стає одним з найбільш ефективних способів утримання клієнтів і підвищення залученості.

Знаючи потреби і бажання цільової аудиторії і клієнтів, ви зможете створювати контент, що вирішує актуальні проблеми та відповідає на реальні питання реальних людей. Контент може бути повчальним, інструктуючим, пізнавальним, розважальним. Важливо, щоб він був професійним, якісним і затребуваним.

Комерційні сайти не використовують блоги або розділи статей на повну. Замість наповнення цінним цікавим контентом, в блоги публікуються SEO-статті, які не мають нічого спільного з контентом, створеним під інтереси користувачів.

Більш того, такі розділи знижують довіру користувачів. Виявивши некомпетентний, даремний контент, користувачі можуть поставити під сумнів надійність компанії.

Сайт та контент – основоположна іміджева складова компанії в онлайні.

7. Контроль дій

Запишіть все, що робите щодня для розвитку бізнесу. Розділіть всі завдання за ступенем важливості і залученості: які з них виконуєте тільки ви, які можете делегувати на аутсорс, для яких вам не вистачає досвіду і знань.

Так ви зможете:

а) звільнитися від рутини і отримати більше часу для розвитку бізнесу

б) не втратити час і гроші на непосильні вам завдання.