Як зробити логотип для сайту — поради та рекомендації.

Як зробити логотип для сайту — поради та рекомендації.

Сайт, який приноситиме дохід, має бути впізнаваним, зрозумілим, викликати довіру та справляти позитивне враження на відвідувачів. Не останню роль у цьому відіграє його логотип, який асоціюватиметься лише з ним. Але як створити логотип сайту? Що для цього потрібно знати і якими правилами керуватися? У цьому спробуємо зараз розібратися.

Що таке логотип і для чого він потрібен

Логотип є компактним графічним зображенням , веб-сайт, приватна особа, продукт.

Логотип є частиною фірмового стилю, який дозволяє сформувати імідж чи образ компанії (сайту чи інтернет-магазину), пов’язати товари, послуги, рекламу саме з вашим бізнесом, виділити вас серед конкурентів.

Щоб правильно створити логотип для вашого сайту, необхідно розуміти його головні завдання: –

  1. впізнаваність;
  2. запам’ятовуваність у межах цільової аудиторії;
  3. оригінальність;
  4. відповідність напрямку діяльності.

Сфера його використання не обмежується лише веб-сайтом, для якого, власне, і проводилася технологія. Він повинен бути присутнім у рекламі, на упаковках, якщо ви продаєте продукцію, на одязі співробітників, якщо надаєте послуги — скрізь, що пов’язане з вашою організацією. Пам’ятайте, навіть відсутність літерної складової не стоїть на шляху побудови чіткої асоціації з сайтом, брендом, компанією.

Виходячи з цього, можна з упевненістю сказати, що як логотип економити не можна. Він повинен бути виключно висококласним, професійно підібраним та продуманим до дрібниць.

Найкращий дизайн логотипу для сайту дозволить надавати комплексний вплив, виконуючи відразу кілька функцій:

  1. підвищення впізнаваності компанії, товарів та послуг, створення позитивного іміджу і, як наслідок, підвищення лояльності реальних та потенційних клієнтів;
  2. вигідне виділення бренду на тлі прямих конкурентів, збільшення дистанції між ними, підкреслення власних особливостей та переваг;
  3. захист від підробок, підтвердження прав власності на ідею, товар, гарантія якості продукції, що реалізується;
  4. створення фірмового стилю, виступ його головної візуальної складової.

Сьогодні практично кожна компанія та організація, продукт та бренд мають власні лого, тому для новачків бізнесу складно придумати щось своє, унікальне та неповторне. Спробуймо розібратися, на що важливо звернути увагу насамперед.

Яким має бути логотип для сайту?

Дизайн логотипу сайту має розроблятися, виходячи з низки вимог та правил. Звичайно, тут є творча складова, але провідну роль відіграє «кістяк». Так, є 5 правил хорошого логотипу.

Унікальність

Це, мабуть, перше, що необхідно звернути увагу. Навіть незважаючи на те, що існує мільйони логотипів, вам потрібно придумати щось своє. Копіювання ідей своїх конкурентів, навіть якщо їм вдалося у своїй ніші досягти певних висот, нічого доброго не принесе. Ваша пропозиція має бути унікальною, тоді на неї звернуть увагу.

Простота

Такий логотип досить легко запам’ятовується, він завжди залишається чітким і читабельним, незалежно від його розміру та місця нанесення. Цікавий той факт, що людське око вихоплює із загальної маси найпростіші та найлегші зображення. Якщо у вас саме такий лого, його зможуть помітити і на полиці серед інших товарів, і в інтернеті серед сотні рекламних оголошень конкурентів, і в русі з вікна автомобіля, що рухається зі швидкістю 70 км/год.

Відповідність тематиці бізнесу

Звичайно, дуже добре, якщо користувач одразу розуміє напрямок діяльності вашої компанії за логотипом, розміщеним на сайті. Тому такого результату треба прагнути. Але це не можна назвати істиною. Велика кількість іменитих корпорацій у своєму фірмовому знаку не використовують іконок, які безпосередньо вказують на їхню діяльність. Наприклад, концерн BMW не використовує картинку машини, а Hawaiian Airlines – літак.

Щодо досліджень, проведених у колі підприємців, то вони дали такі результати:

  1. 44% опитаних вважають не принциповою, але бажаною відповідність сфери діяльності та іконки на логотип;
  2. 40% упевнені, що тільки це робить логотип “працюючим”;
  3. 16% не вважають це важливим.

Адаптованість

В силу того, що все більшої популярності набувають мобільні гаджети, ви повинні створити такий логотип для сайту, щоб він легко міг адаптуватися до розміру екрана, на якому здійснено вхід. Користувач з першої секунди повинен розуміти, чи він зайшов на ваш сайт або відвідав сторінку-клон.

Довговічність

При створенні фірмового знака необхідно подумати, чи він залишиться актуальним через 5, 10, 20 років. Для цього не варто ганятися за модою, інакше ваш логотип втратить свою популярність, а його зміна може призвести до втрати великої кількості клієнтів.

Види логотипів

До того, як розглянути ідеї для створення логотип для сайту, варто розібратися у питаннях видів, форм та стилів фірмових знаків. Усю різноманітність існуючих нині можна систематизувати і розділити на 5 великих груп. Розглянемо кожен із них детальніше.

Текстовий логотип

Такий вид використовується сайтами, що мають коротку та ємну назву. Стилізований фірмовий шрифт (літери) підбирається залежно від переваг власника бренду. Також для внесення оригінальності можуть використовуватися маленькі графічні елементи, що зовні нагадують літери, замість яких вони вставлені в слово.

Ключовими елементами такого лого можуть бути: окремі слова з назви компанії, штучно створені слова, абревіатурні скорочення, літери, цифри.

Символічний

Досить поширений вид, що є абстрактним символом. Такий логотип легко запам’ятовується покупцями, викликаючи асоціативний ряд з певним брендом, компанією.

Літерно-цифровий

Логотипи цього виду містять символи, що передають назву за допомогою перших літер, ініціалів. Він використовується сайтами та компаніями, власники яких упевнені, що про їхню продукцію чи послуги краще розповідають ініціали, а не повна назва.

Комбіновані

Для створення можуть використовуватися і символи, і текст. Переваги такого виду є очевидними. У ньому графічний компонент відповідає за візуальне сприйняття, робить його таким, що запам’ятовується, а текстовий — називає компанію.

Емблеми

Такий логотип сайту є найскладнішим варіантом назви бренду. Їхня особливість — розташування назви компанії, малюнка, символу (все залежить від того, що вибрав власник бренду) у спеціальному художньому знаку.

Якщо говорити про форму, то згідно з проведеним у 2015 році дослідженням, найпопулярнішими є:

  1. прямокутники — 50% компаній обрало їх для своєї емблеми;
  2. квадрати – близько 22% фірм;
  3. кола та овали – 20%.

8% із оброблених компаній взагалі не мають власного фірмового знака.

Крім них ще існує кільце, що символізує цілеспрямованість, крива – пластичність, податливість, здатність до адаптації, трикутник – знання та сила, лінії. Їхній вертикальний напрямок вказує на стійкість і витривалість, горизонтальне – спокій.

Що потрібно враховувати при створенні логотипу

Вибираючи та комбінуючи слова із зображеннями, важливо врахувати деякі нюанси вибору шрифту, кольору, символу.

Шрифт є ключовим елементом лого, від якого залежить читабельність, сприйняття, розуміння послання. Він буває таких категорій:

  1. із засічками – невеликими рисочками, розміщеними на кінцях елементів, при зміні товщини лінії;
  2. без засічок – правильна форма, прямі кути, рівні лінії;
  3. рукописні – в лого можуть використовуватися частково для написання великої літери;
  4. машинописні – імітація букв друкарської машинки, легко комбінуються з іншими, тому використовуються досить часто;
  5. декоративні – велика група, що об’єднала в собі всі інші шрифти, наприклад, Fail, Comic Neue, Bohema, Airbag та ін

Що стосується кольору, найкращими у світовій практиці визнані синій (33% світових брендів), червоний (29%) та чорний або чорно-білий (28% успішних лого). Щоб підібрати відтінок бренду, скористайтеся інфографікою. Він повинен підходити вашому сайту, точно характеризувати послугу або реалізований товар, відрізнятися від кольору прямого конкурента.

Як створити логотип для сайту – найкращі сервіси

Щоб самостійно створити логотип для сайту, можна скористатися онлайн-генераторами логотипів, яких у мережі можна знайти сотні.

Один з найпростіших у використанні і дає відмінний результат це онлайн-сервіс Logaster. Він дозволяє створити логотип і відкоригувати його на ваш смак. На вибір безліч шрифтів, зображень, є можливість вибору іконок за напрямком діяльності компанії. Декілька запропонованих тарифів дозволить кожному бажаючому обрати саме той варіант, який йому найбільше підходить. Логотип у невеликій роздільній здатності можна скачати безкоштовно. Також на сайті можна створити й іншу продукцію – фавікон, візитки, бланки, зображення для соцмереж та іншу графічну продукцію.

Висновок

Знаючи про те, як зробити логотип сайту, ви зможете розробити власний логотип веб-ресурсу за всіма маркетинговими правилами та канонами. Головне, щоб він сподобався вашим потенційним та реальним клієнтам.

Поставте цілі та рухайтеся до їх досягнення на всіх вітрилах!