Як вибрати колірну гаму для оформлення в Інстаграмі

Як вибрати колірну гаму для оформлення в Інстаграмі

Функції Інстаграма регулярно оновлюються, але приваблива візуальна картинка залишається важливою для цієї соцмережі. Тут важко просуватися, не ім’я гармонійно оформленого профілю. Красива сторінка дозволить вам сформувати естетику бренду та залучити користувачів. Вже на старті ведення облікового запису потрібно продумати кольори і вирішити, як ви плануватимете графічний контент і структурувати стрічку.

А початковий етап створення візуалу – підбір відтінків та їх поєднань. Як зробити це грамотно – розповімо у статті.

Що таке колірна схема

Давайте розберемо, які комбінації кольорів бувають і як можна навчитися їх складати.

Колірний круг Іттена

Ісаак Ньютон також запропонував модель для організації відтінків. Але найпопулярнішою схемою стало колірне коло швейцарського художника Йоганнеса Іттена. Його система стала основою сучасної теорії колористики, її обов’язково вивчають та використовують художники та дизайнери.

У центрі класичного кола Іттена знаходиться трикутник із трьох основних кольорів – синього, жовтого та червоного. Це первинні тони, змішуючи які можна отримати будь-які інші відтінки. Наступний ряд трикутників – вторинні кольори: зелений, помаранчевий та фіолетовий. Вони виходять із змішування двох первинних відтінків.

Зовнішній спектр включає три первинних і три вторинних кольори, а також шість третинних тонів, які виходять зі з’єднання сусідніх первинного і вторинного кольорів. Наприклад, фіолетовий та червоний дають червоно-фіолетовий, жовтий та зелений – жовто-зелений відтінок. Усього зовнішнє коло становлять 12 кольорів.

Коло влаштоване так, що контрастні кольори розташовані далі один від одного, а близькі сусідять. А ще його можна умовно поділити на «теплу» та «холодну» половини: від червоного до жовто-зеленого йдуть теплі відтінки, а решта всіх кольорів у схемі — холодні.

Логічна та зрозуміла модель дозволяє вибудовувати гармонійні поєднання. Зазвичай це роблять за допомогою накладання простих фігур на коло.

Розклад кольорів для Instagram часто передбачає комбінацію кількох тонів. Підбирати гармонійні поєднання складніше, ніж працювати з монохромною палітрою. Радимо скористатися класичними схемами по колу Іттена:

  • комплементарне поєднання виходить, якщо провести через центр кола пряму лінію та взяти два максимально контрастні кольори. Використовуйте один колір як основний – нехай його буде більше. Другий візьміть як додатковий.
  • контрастна тріада вийде, якщо в попередньому поєднанні замінити один із кольорів на два сусідні.
  • класичну тріаду утворює рівнобічний трикутник. Це максимально збалансоване поєднання.
  • аналогова тріада включає три сусідні кольори на колі. На її основі ви створите спокійну, стриману палітру.
  • поєднання тетради – це гармонійна комбінація чотирьох кольорів. Вона виходить із накладання квадрата на коло Іттена.
  • Прямокутна схема дозволяє використовувати дві пари комплементарних кольорів. У кожній парі будуть близькі відтінки.

Коло Іттена – це спрощена схема, в ній лише 12 кольорів. Щоб працювати з рештою відтінків, розраховуйте їх зразкове розташування на колірному спектрі.

Однотонна схема

Монохромне поєднання – це комбінація трьох відтінків базового кольору. Скласти його не так складно: візьміть один відтінок різного ступеня насиченості, без домішки інших відтінків, наприклад, блакитний, світло-блакитний та темно-блакитний.

Вибудовуйте колірну сітку для інстаграма, використовуючи ці відтінки в різних пропорціях. Нехай один тон домінує, а два інші доповнюють його.

Чорні та білі відтінки також можна включати у монохроматичну схему. Вони поєднуються з будь-якими кольорами, дозволяють додати контрасту та виділити окремі елементи.

Як визначитися з кольором

Підбір відтінків вимагає не тільки базових знань про колористику – постарайтеся розібратися й у психології кольору. Адже колірна палітра Інстаграм облікового запису завжди задає певний настрій і викликає у користувача асоціації.

Визначтеся з настроєм профілю

Для початку подумайте, яку емоцію має викликати ваша сторінка? Якщо вам близька естетика меланхолії та філософських роздумів, вибирайте приглушені тони без яскравих акцентів.

Світлі білі, бежеві та кремові відтінки створять відчуття спокою, гармонії та задоволення. Це безпрограшний варіант для професійного блогу практично у будь-якій тематиці.

Бажаєте більш енергійний профіль, який спонукав би передплатників до конкретної дії? Тоді вибирайте контрастні поєднання та яскраві тони! Вони надають збуджуючий вплив на психіку.

Вивчіть значення відтінків

Визначтеся з ідеями та сенсами, які транслюватиме ваш обліковий запис, — саме вони можуть визначити колірну гаму вашого Інстаграма.

У маркетингу за основними кольорами вже закріпилися певні сенси:

  • червоний — відтінок енергії, сміливості, упевненості у собі. Він може сприйматися як сигнал небезпеки, болю і загрози. А ще червоний стимулює апетит – цей колір варто вибрати для сторінки ресторанного бізнесу чи продуктів харчування.
  • помаранчевий теж пов’язаний із енергією. Він дарує позитивні емоції, асоціюється із сонячним світлом та любов’ю до життя. Його вибирають для оформлення облікових записів товарів з масмаркету, або для тематик, пов’язаних з дітьми або тваринами.
  • у жовтого близьке смислове наповнення. Це гарний колір для товарів та послуг зі сфери задоволення та розваг.
  • зелений нагадує про природне середовище. Він символізує життя, здоров’я та екологію. У цьому кольорі варто вести Інстаграм, якщо ви хочете наголосити на принципах здорового способу життя, екологічності пропонованих товарів та послуг.
  • синій і блакитний говорять про безпеку, спокій та логіку, асоціюються з чистотою та свободою. Це хороший вибір для особистого профілю психолога, вчителя, юриста, сторінки технологічного бренду, платіжних систем або банків.
  • фіолетовий сприймається як екзотичний та загадковий відтінок. Його краще використати для творчого блогу.
  • чорний колір у маркетингу пов’язаний із товарами преміум-класу, а ще це переважно «чоловічий» відтінок. Його вибирають для оформлення сторінок дорогих товарів, для облікових записів, присвячених спорту, автомобілям, гаджетам.
  • білий означає чистоту, простоту та мінімалізм. Його люблять екобренди, бренди ювелірних виробів, автори тематичних блогів.
  • золотий та сріблястий. Відтінки дорогоцінних металів дозволяють зробити акцент на високій вартості та ексклюзивності товару чи послуги. Якщо ви бажаєте вибрати цей колір для візуала в Інстаграм, використовуйте його для розміщення акцентів. Золото та срібло допоможуть виділити важливі текстові та графічні деталі.
  • рожевий має виражене ґендерне значення. Підходить для сторінок із переважно жіночою аудиторією.

Виділіть основні колірні відтінки з фото.

Також існує принципово інший підхід до створення колірної схеми для Instagram. Ви можете оцінити той графічний матеріал, який є у вас: фотографії, малюнки, графіку. Постарайтеся виділити основні кольори з тих зображень, які ви плануєте використовувати, саме вони будуть становити основу вашої палітри.

Підберіть до основних тонів близькі відтінки. На отриману гаму спирайтеся під час планування подальшого візуального контенту.

Як інтегрувати колір у стрічку

Коли ви визначитеся з тонами, продумайте, як використовувати їх у розкладці.

Вивчіть тренди візуалу в Інстаграмі

Соціальна мережа дуже залежна від популярних тенденцій. Погортайте красиві приклади візуалу на Piinterst, подивіться, що роблять блогери, які прийоми використовують конкуренти. Так ви зможете зрозуміти, що входить у моду, а що вже є антитрендом.

Ось основні тенденції:

У моді – мінімалізм: фотографії або колажі, в яких один або два основні предмети розташовані на нейтральному фоні. При цьому фон або об’єкти можуть бути як нейтрального, так і яскравого кольору. Мінімалізм спрощує завдання поєднання відтінків, оскільки на зображеннях не буде зайвих деталей, що відволікають.

Формуйте колірну сітку і підбирайте під неї фотографії. Для початку створіть шаблон розкладки на 12-15 постів. Розташуйте в клітинах основні кольори вашого акаунта так, щоб однакові відтінки не були сусідами по вертикалі або горизонталі. Доповніть їх основними, ахроматичними тонами: білим, сірим, бежевим. Можна частково використати прийоми шахового розташування. Потім підберіть фотографії та графіку відповідно до намічених кольорів.

Анімація та відео зробить візуальний контент ще більш виразним та приверне більше уваги користувачів. Крім того, самі алгоритми Інстаграма зараз сприяють просуванню відеоконтенту.

Не варто використовувати громіздкі шаблони та великі рамки до зображень. Це виглядає надмірно та відволікає увагу від основних фотографій. Нескінченна стрічка теж перестала бути популярною.

Зробіть плавні переходи від темних рамок до світлих.

Ще один простий спосіб створити колірний макет для Instagram — розташувати кадри так, щоб відтінки різної насиченості замінювали один одного. Це прийом градієнта: нехай кожен ряд із трьох фотографій у стрічці буде світлішим або темнішим за попередній на один або два тони.

Не бійтеся додавати колірні акценти

Колір викликає інтерес, тому ми не рекомендуємо оформляти профіль тільки в сіро-білій або бежевій гамі. Якщо у вас вийшов нейтральний візуал, розбавте його фотографіями з кольоровими деталями. Таких зображень не повинно бути багато: на кожні дев’ять фото вистачить пари яскравих картинок.

Чергуйте загальні та великі плани

Щоб обліковий запис красиво виглядав, важливо продумати не тільки кольори, але й композицію зображень. Міксуйте фотографії, зняті крупним планом, кадри середнього та дрібного масштабу, картинки з однорідним тлом-заливкою.

Оформіть всі візуальні елементи

Продумайте не тільки розкладку, але й кольори для аватара та актуальних обкладинок в Інстаграм. Це також впливає на загальне враження вашого профілю.

Вибирайте відтінки для фотографії профілю та хайлайтів із основної палітри вашого облікового запису.

Сайти для визначення кольору профілю в Інстаграмі

Спеціальні послуги також можуть допомогти у формуванні колірної схеми стрічки.

colorkuler.com

Цей сервіс аналізує профіль користувача та формує його індивідуальну палітру. Щоб скористатися автоматичним підбором кольорів, введіть ім’я користувача Instagram у полі зверху сторінки.

yearofcolour.com

Це схожий інтернет-ресурс, який дозволяє користувачеві дізнатися, як виглядає палітра зі всіх його опублікованих постів за рік. Його також можна завантажити як програму для смартфона. Це ще один зручний інструмент для колірної аналітики.

Висновок

При підборі кольорів в Інстаграм важливо враховувати настрій і значення кожного з відтінків, а також стежити за правилами гармонії в поєднаннях. Це завдання вимагає уваги, але розібратися в ній під силу кожному.

І тому необов’язково бути професійним дизайнером. Спробуйте – і вам обов’язково вдасться зробити ваш акаунт красивим і індивідуальним!