Статус “мало показів” – що робити?

Статус "мало показів" - що робити?

У січні 2017 року Яндекс ввів обмеження «мало показів» у Директі. Це змусило багатьох рекламодавців відмовитися, повністю або частково, від популярної схеми створення рекламних кампаній для пошуку – “на кожну ключову фразу окреме оголошення”. Хтось упорався з цією проблемою легко, інші дуже тяжко. А були й ті, хто не зміг упоратися взагалі.

Минуло вже понад півроку із запровадження нового статусу, але досі до нас приходять клієнти із напівмертвими рекламними кампаніями, забитими відключеними групами. Із січня рекламодавці шукають рішення, що робити зі статусом «мало показів». Причому кількість таких запитів у пошуку Яндекса стабільно зростає з моменту блокування.

Ви власник бізнесу та хочете самі розібратися, як робити ефективну рекламу? У вашій рекламній кампанії досі висять заблоковані групи з повідомленням «Мало показів цієї групи…»? Ви самі нещодавно запитували у Яндекса “мало показів у директі що робити”? Значить, ця стаття для вас ви знайдете відповіді, покрокову інструкцію та скріншоти:

  • коротко розглянемо можливі причини появи статусу;
  • знайдемо найефективніші способи вирішення;
  • розберемо спосіб, який не тільки допоможе вирішити проблему з блокуванням показів, але й докорінно змінить ваше уявлення про підготовку рекламних кампаній, в рази підвищить швидкість налаштування кампанії та її загальну ефективність;
  • Покажемо, як використовувати маловідомий, але дуже зручний інструмент Директа для швидкої підготовки реклами для інтернет-магазинів.

Статус “мало показів” – що це?

Групи оголошень в Директі з дуже низьким трафіком тепер автоматично зупиняються і переходять у новий статус “Мало показів”. Статус діє і для пошукових, і для мережевих рекламних кампаній.

Важливо! Йдеться саме про покази оголошень, а не про кліки за ними. Такий статус отримують групи оголошень, за якими є статистика, що за останні 28 днів покази оголошень були близькі до нуля, або їх не було взагалі.

Другий важливий момент – це те, що оцінюється робота всієї групи оголошень. Тобто, якщо у вас у групі оголошень лише одна ключова фраза і за нею за минулі 28 днів показів немає зовсім або 1-2 випадкові покази, то система блокує цю групу і ставить статус «Мало показів». Якщо у групі бере участь декілька ключових фраз і хоча б по одній з них є стабільні покази, то група продовжує показуватися незалежно від кількості «мертвих» ключових фраз у групі.

Чому може бути «мало показів» у Директі?

Тепер розберемо докладніше, які оголошення можуть потрапити до групи ризику:

  1. Групи, в яких використовується одна або дві дуже низькочастотні ключові фрази (для стислості називатиму їх супер НЧ-ключі), у яких прогноз показів або реальна кількість показів за останні 28 днів — 0 або 1. Це наша основна проблемна категорія і нижче ми розберемо, що з цими ключами робити.
  2. Групи, в яких ключові фрази є середньо або низькочастотними, мають сильну сезонну залежність. Наприклад, фраза “купити снігохід ski doo” при показах на Москву та Московську область у січні має прогноз 203 покази на місяць, а у травні – червні менше 10. Після закінчення зимового сезону група з таким ключем може легко отримати “мало показів”.
  3. Ті оголошення, які отримують “мало показів” незважаючи на середньо або високочастотні ключі – через налаштування групи або всієї кампанії в цілому.

Допустимо, ви використовуєте в групі ключову фразу з прогнозом 1500 показів на місяць. Начебто турбуватися нема про що. Але згадаймо формулювання Яндекса — «при поточних налаштуваннях оголошення з групи показуються вкрай рідко або взагалі не показуються». Зверніть увагу на початок фрази – “при поточних налаштуваннях”. Які це можуть бути налаштування?

Окрім випадків сезонних та низькочастотних ключів, описаних вище, фактично все інше зводиться до двох варіантів – надто низька ставка або задані якісь обмеження показів у налаштуваннях кампанії чи групи. Наприклад, коригування ставок на зменшення певного віку або сегмента аудиторій. Часто зустрічається помилка, коли в кампанії для РМЯ задають велику кількість мінус-слів, і для багатьох ключових фраз Яндекс не може підібрати сторінки для показу рекламних оголошень.

Як обійти статус «мало показів» в Яндекс Діректі

Для третьої групи ризику загальні рекомендації прості – перевіряємо ставки, коригування ставок і мінус-слова. Нагадую, що коригування задаються як на рівні кампанії, так і на рівні групи об’яв. Перевіряти треба і там, і там. Плюс коригування може бути задано для тимчасових діапазонів і з недавнього часу для географічних регіонів на рівні кампанії. А мінус-слова задаються на рівні ключової фрази, групи оголошень та всієї кампанії.

До речі, для кампаній на РСЯ мінус-слів не повинно бути взагалі або їх має бути дуже мало, відсікаючи тільки найцільовіші напрями.

Для другої групи – сезонні фрази – можна спеціально нічого і не робити. Директ регулярно повертає в ротацію заблоковані групи та з появою попиту на ключові фрази з групи, знімає блокування. Якщо попит знижується, група знову блокується. Цим, до речі, пояснюється, чому у статистиці можна бачити покази із заблокованої групи. Якщо вас дратує така непостійність, то читайте далі, як досягти стабільності.

Тепер про першу групу ризику з нашого списку низько частотники зі статусом «мало показів». Що робити з ними? Відповідь на це запитання дав сам Яндекс того ж дня, коли анонсував новий статус — об’єднувати ключі в групи за семантичним змістом та використовувати шаблони в оголошенні для збереження релевантності текстів об’яв ключовим запитам.

Рекомендація була зустрінута більшістю рекламників у багнети, як і саме нововведення. І якщо з блокуванням усім у підсумку довелося змиритися і прийняти, то ось з об’єднанням і шаблонами якось не у всіх пішло…

З досвіду нашої агенції, можу з жалем сказати, що мало хто почав використовувати цей метод повною мірою. До нас регулярно звертаються для аудиту рекламних кампаній. Ми аналізували та виправляли близько сотні працюючих кампаній наших клієнтів з моменту запровадження статусу «мало показів».

Хтось не поєднував у групи взагалі, просто перестав використовувати низькочастотні фрази. Хтось якщо і об’єднує в групи, то без шаблонів в оголошеннях та й самі групи збираються за незрозумілими критеріями. У результаті виходить, що реклама або зовсім не показується у відповідь на запит користувача, або показується, але не відповідає запиту. І в тому, і в іншому випадку потенційний покупець навряд чи потрапить на сайт цього рекламодавця.

Приклад відсутності реклами в блоці спец розміщення за гарячим запитом. Частотність фрази “купити картридж canon pixma mg3640” – 28 показів на місяць на місто та область на момент написання статті. Тим не менш, ми бачимо, що в блоці спецрозміщення ніхто не рекламується за цією ключовою фразою, тобто ніхто не взяв цей ключ до роботи. Якщо ви готуватимете рекламну кампанію ретельніше, ніж робить більшість, то зможете рекламуватись за деякими фразами без конкуренції за мінімальними цінами.

У блоці гарантованих показів за цією ключовою фразою рекламують принтер та картриджі з іншої моделі. Це означає, що рекламодавці брали в роботу ширші високочастотні фрази, не опрацьовуючи вкладені фрази нижче за певну частотність.

Чому ж об’єднання в групи за змістом та використання шаблонів так не популярні у рекламодавців? В основному проблема в тому, що для більшості рекламодавців перехід на новий принцип складання кампаній потребує глобальної обробки всіх працюючих кампаній.

Особливо це вдарило по рекламодавцям, хто ретельно робив кампанії за принципом «1 ключ=1 оголошення». Переробити такі кампанії все одно, що зробити їх заново. Простіше і швидше поставити підпори, поправити якось проблемні місця, ніж переробити все наново.

Але є й інші причини:

  1. Багато фахівців та власників бізнесу, які займаються рекламою самостійно, для збору ключових фраз та сортування використовують спеціалізовані програми та скрипти. Отримати правильне сортування фраз за змістом в автоматичному режимі практично неможливо.
  2. Не завжди зрозуміло, як правильно розсортувати ключі за групами. А хтось просто не хоче витрачати час на вдумливе сортування та підготовку ключів.
  3. Найчастіше налаштування шаблонів в оголошеннях вважають чимось складним, довгим та трудомістким. А хтось про них взагалі лише чув.
  4. Поширений аргумент проти використання шаблонів – це те, що багато низькочастотних ключових фраз довше допустимих 33 символів (з недавніх пір вже 35 символів) в заголовку оголошення. Отже, використовувати шаблони в заголовку не вийде, оголошення все одно не буде до кінця релевантним всім ключам у групі, а значить, і сенсу використання шаблонів немає.

Загалом довго, неефективно, важко, складно. Насправді, не все так погано. Не такий страшний шаблон, як його малюють.

Довго? Так, на перший погляд, це довго. Але не довше, ніж готувати оголошення 1-к-1 для всієї кампанії, і швидше, враховуючи доведення оголошень та подальший супровід кампаній, ніж при використанні автоматичного створення оголошень і груп.

Неефективно? Трохи пізніше я наведу приклади, як змінюється індекс продуктивності та ціна входу в спецрозміщення для тих самих ключів — при використанні шаблону в оголошенні і без нього. І як змінюється саме оголошення.

Тяжко? Важко? Ні, зовсім не важко і нескладно. Самі дивіться.

Як правильно зробити шаблон в Яндекс Директ

Докладний опис шаблонів читайте у довідці Яндекса. Я розповім про головні нюанси, щоб ви могли зробити красиві релевантні оголошення.

За допомогою шаблону можна встановити ключову фразу, за якою було показано оголошення, в заголовок, текст оголошення, основне або відображене посилання. Швидкі посилання шаблони не підставляються. Місце, куди потрібно вставити шаблон, огорожується ґратами, наприклад, так: «Купіть телефон #шаблон# у нас». І якщо це оголошення буде показано за ключовою фразою “iphone 6s 32gb”, то оголошення буде показано з таким текстом: “Купіть телефон iphone 6s 32gb у нас”. Бачите, як просто.

Ну а тепер лайфхаки.

Шаблони в заголовках оголошення

Текст всередині ґрат може бути будь-яким. Він повинен обов’язково відповідати якомусь ключу. Цей текст буде показаний, якщо після встановлення ключа дозволена довжина всього блоку виявиться перевищена. Ось вам і спосіб боротьби із занадто довгими заголовками у шаблонах.

Використовуємо шаблон у заголовку оголошення. Текст шаблону відрізняється від ключових фраз. Зверніть увагу на прев’ю оголошення. Видно, що підставляється текст ключової фрази.

Тепер я зробив текст заголовка довшим. При підстановці ключа, довжина заголовка перевищуватиме обмеження в 35 символів. Зверніть увагу, що тепер у превью оголошення показується текст за замовчуванням.

Наприклад, у групі є ключ “apple iphone 6s 32gb space gray купити”, його довжина 38 символів. У заголовку оголошення пишемо шаблон із текстом за замовчуванням “#Apple iPhone 6S 32GB всіх кольорів#”. Тепер заголовок оголошення повністю заповнюється або ключовою фразою або текстом за замовчуванням, якщо ключ виявиться занадто довгим. У цю групу можна зібрати всі ключові фрази, що стосуються iphone 6s 32gb та його кольорів. Це один із варіантів об’єднання ключів за змістом – збираємо всі ключі, що містять певну модель, обсяг пам’яті та вказівку будь-якого кольору.
При цьому в ключах можуть бути інші додаткові слова:

  • iphone 6s 32 gold
  • iphone 6s 32 rose gold
  • apple iphone 6s 32 гб сірий
  • купити apple iphone 6s 32 gb епл сріблястий+ Додаткова характеристика».

Використовуємо шаблон у заголовку оголошення для збереження релевантності всім ключам.

Додатковий плюс цього підходу можна об’єднати в групи ключі з будь-якою частотністю, а не тільки низькочастотні. Можна відійти від принципу «1 ключ = 1 оголошення» у всій кампанії та заощадити час на підготовку кампанії.

При використанні шаблону оголошення завжди буде максимально релевантним запиту, матиме високий індекс продуктивності і відповідно знижені ставки входу на помітні позиції. Це питання ефективності шаблонів.

Шаблони в текстах об’яв

Шаблон можна використовувати не лише у заголовку об’яви, але й у тексті. Тобто, якщо у вас у групі всі ключі довші за 35 символів, то в заголовках можна прописати чистий текст, а шаблон вставити в саме оголошення. І тоді відвідувач все одно побачить максимально точну відповідність до свого запиту у вашій рекламі.

Зміна ключових фраз Яндекс Директа

Тепер потрібно сказати, як правильно вписати текст ключа в текст оголошення. Поки що текст ключових фраз в оголошенні виглядав не дуже красиво. Розглянемо кілька хитрощів роботи з шаблонами та ключами, щоб все виглядало чудово. Заодно розглянемо ще один варіант об’єднання ключів до групи.
Наприклад, у нас є група ключів:

  • купити apple iphone 6s + в кредит
  • смартфон apple iphone 6s 32gb gold купити
  • apple iphone 6s 64gb купити
  • купити apple iphone 6s 16 gb золотий
  • apple iphone 6s 16gb купити новий

Тут групу об’єднує конкретна модель iPhone “купити”. Їх і обіграватимемо. Ми хочемо вписати ці ключі в текст нашого оголошення.

Тут потрібно зробити технічний відступ і згадати деякі правила обробки ключових фраз у Директі. При показі система враховує всі форми слова у межах однієї частини промови, зокрема форми однини і множини. Регістр літер та порядок слів не важливі.

Тому спочатку продумуємо весь текст оголошення та як ми хочемо обіграти поєднання «купити+модель». І абсолютно спокійно та без шкоди для показів переставляємо слова у ключовій фразі у потрібному порядку. Проставляємо великі літери, де потрібно. Змінюємо закінчення слів. Якщо потрібно додаємо прийменники. Головне, щоб ніде не стояло оператора “+”.
У результаті отримуємо, такий варіант:

  • Купуйте Apple iPhone 6S в кредит
  • Купуйте смартфон Apple iPhone 6S 32GB Gold
  • Купуйте Apple iPhone 6S 64GB Silver
  • Купуйте Apple iPhone 6S 16GB Золотий
  • Купуйте новий Apple iPhone 6S 16GB

Прописуємо такий текст із шаблоном:

Купуйте Apple iPhone 6S будь-якої модифікації у нашому магазині за спеціальною ціною!

Підраховуємо точно довжину тексту, щоб за умовчанням не перевищити максимальну кількість символів. Нагадую, що тепер довжина тексту в оголошенні у пошукових кампаніях становить 81 символ + 15 символів на пунктуаційні знаки; знаки ґрат «##» у підрахунку не беруть участь. Підсумковий варіант тексту оголошення при показі по одному з ключів буде таким:

Купуйте смартфон Apple iPhone 6S 32GB Gold у нашому магазині за спеціальною ціною!

Або у разі показу за іншим ключем:

Купуйте Apple iPhone 6S у кредит у нашому магазині за спеціальною ціною!

Зверніть увагу на виправлені ключові фрази та превью оголошення. Текст ключової фрази виділено курсивом.

Як бачите, нічого складного. А відвідувач щоразу бачить унікальне оголошення, максимально релевантне його запиту.

Якщо в якийсь момент ви починаєте сумніватися, чи залишиться ключова фраза для Яндекса тим самим ключем після вашої правки, ви можете легко перевірити, як Яндекс сприйме той чи інший варіант слова. Відкриваємо у браузері сервіс Wordstat. Вводимо спочатку потрібну фразу, як вона спочатку. Дивимося значення частотності цієї фрази. Потім вводимо її з вашими виправленнями і знову бачимо значення частотності. Якщо все залишилося також, то добре. Ще можна перевірити окремі слова. Дивіться на частотність і видачу вордстата, як змінюються ключові слова.

Використання розділових знаків усередині ключових фраз в Директі

І ще один лайфхак. Як за допомогою шаблонів можна обіграти додаткові слова типу «ціна» і «вартість». Директ не дозволяє використовувати розділові знаки в ключових фразах, за винятком точки «.» та комою «,». З їхньою допомогою ми можемо розділяти ключову фразу на дві пропозиції чи фрази.

Збираємо в групу ключі за принципом «модель+вартість» та «модель+ціна» :

  • iphone 6s ціна
  • iphone 6s + за низькою ціною
  • iphone 6s Київ найнижчі ціни
  • iphone 6s оригінал + за мінімальною ціною
  • apple iphone 6s вартість

Продумуємо формат повідомлення та яке місце в ньому буде займати ключова фраза. Розбиваємо ключі на дві пропозиції за допомогою «.», видаляємо «+», міняємо слова місцями, проставляємо прийменники та змінюємо закінчення слів за змістом:

  • iPhone 6S. Ціна
  • iPhone 6S. За низькою ціною
  • iPhone 6S у Москві. Найнижчі ціни
  • оригінал iPhone 6S. Мінімальна ціна
  • Apple iPhone 6S. Вартість

Прописуємо текст оголошення із шаблоном:

Розпродаж #iPhone 6S. За низькою ціною – від 19990р! Кількість обмежена. Замовляйте!

Підсумкові варіанти тексту оголошення при показах реклами за різними ключами групи:

Розпродаж оригінал iPhone 6S. Мінімальна ціна — від 19990р! Кількість обмежена. Замовляйте!

Розпродаж Apple iPhone 6S. Вартість – від 19990р! Кількість обмежена. Замовляйте!

Розпродаж iPhone 6S . Найнижчі ціни – від 19990р! Кількість обмежена. Замовляйте!

За допомогою такої конструкції можна охопити різні варіанти ключових фраз і всі їх задіяти з максимальною ефективністю.

Семантичні схеми об’єднання ключових фраз у групи оголошень

Ще раз розглянемо основні конструкції та рекомендації щодо об’єднання ключів у групи. Кожна група об’яв повинна вести окрему сторінку сайту або каталогу. Це сторінки, що описують якусь конкретну модель або її модифікацію, розділи та підрозділи каталогів, опис видів послуг та кожної послуги окремо. Виходячи з цього, можна прикинути, які основні групи робити у кампанії:

  • вид товару або тип послуги (телефон, комп’ютер, автомобіль, квартира, побутовий ремонт, стрижка, вивчення мови);
  • бренд (apple, asus, bmw, донбуд, студія краси, школа мов);
  • модель або напрямок послуги (iphone 6s, asus x541uv, ремонт посудомийної машини, чоловіча стрижка, курси англійської мови);
  • модифікація або конкретна послуга (iphone 6s 32gb, bmw 525 седан, ремонт посудомийної машини електролюкс, стрижка бороди для чоловіків, англійська по скайпу);

Але це будуть надто великі групи, що об’єднують кілька смислових конструкцій. Тому розбиваємо їх на точніші. І починаємо з найгарячіших:

  1. “Купити” або “замовити” або “викликати” + модель або послуга + район або місто (за винятком ключів зі словами “де” або “як”):
  • iphone 6s купити в новосибірську
  • iphone 6s купити +в Слова

«купити» і «замовити» + модель або модифікація. Для послуги слова можуть бути «викликати», «встановити», «записатися» (за винятком ключів зі словами «де» або «як»):

  • купити iphone 6s 32gb
  • замовити торт дитині на ін

Після розбору всіх ключів на ці групи залишаться в основному лише загальні запити, які також можуть бути корисними. Їх також можна об’єднати у групи. Або поєднувати за якимись додатковими характеристиками, наприклад колір моделі, як у прикладі вище, або запити із зазначенням якихось аксесуарів до конкретної моделі або додаткових опцій замовлення.

Я рекомендую спочатку сформувати групи за списком із найгарячішими запитами, а потім уже розбивати решту запитів за другорядними ознаками.

Якщо вам цікава тема про способи швидкого, але вдумливого сортування ключових фраз, пишіть у коментарях, зробимо окрему статтю на цю тему.

Використання спеціальних динамічних параметрів у Яндекс Директ

У Директі є ще один інструмент, за допомогою якого можна спростити групування ключових фраз. Також цей інструмент буде порятунком для рекламодавців, які працюють у вузькоспеціальних сферах або на вузький регіон. Звичайна проблема в таких випадках: доводиться розділяти ключові фрази на групи за моделями товару, щоб оголошення наводило відвідувача на сторінку саме моделі, яку людина шукала.

Але в цьому випадку, може вийде так, що сукупна частотність всіх запитів за деякими моделями/модифікаціями товару буде настільки низькою, що звичайне об’єднання в групи за моделлю або модифікацією все одно призводитиме до блокування групи.

І тут нам на допомогу приходять спеціальні динамічні параметри Директу. Використовувати їх зовсім не складно, але для цього вам знадобиться або Директ Коммандер або вивантаження та завантаження рекламної кампанії через Excel. У веб-інтерфейсі створення та редагування оголошень робота з цими параметрами недоступна.

У Директ Коммандері параметри прописуються на вкладці “Фрази” у колонках “Параметр 1” та “Параметр 2”. Для наочності я переніс ці стовпці на початок сторінки, за замовчуванням вони знаходяться наприкінці списку.

Суть методу полягає в тому, що для кожної ключової фрази необхідно прописати в параметрах адресу сторінки, на яку повинен потрапити користувач, а в основних та швидких посиланнях вставляється ім’я параметра, наприклад: http://mysite.ru/{param1}/{ param2}

Докладніше про роботу з динамічними параметрами читайте у довідці Яндекса.

Тепер ми можемо об’єднувати в одній групі різні товари та модифікації, наприклад:

слово “купити” або “замовити” + будь-яка модель + будь-яка модифікація + місто

будь-яка модель + будь-яка модифікація + слово “ціна” або “вартість”

Використовуючи шаблони в оголошенні та параметри на засланні ми можемо робити більш об’ємні групи, підвищуючи сукупну частотність показів групи. При цьому оголошення завжди буде релевантним запитам користувачів і наводити їх точно на сторінку шуканого товару. Такий же принцип можна використовувати і для односторінкового сайту, але вести користувачів на різні розділи сторінки, прописуючи параметри якірні посилання.

Плюси використання шаблонів у Яндекс Директ

При використанні шаблонів, можна значно скоротити кількість груп у кампаніях з великим обсягом ключових фраз — за рахунок об’єднання ключів з однаковими смисловими конструкціями до груп, що не залежать від частотності фраз. Скорочується загальний час на підготовку кампанії та значно спрощується подальший супровід кампанії.

Завдяки тому, що шаблон можна розміщувати одночасно і в тексті, і в заголовку оголошення, і в посиланні, що відображається, причому з різними текстами «за замовчуванням» для кожного блоку, ми можемо досягти максимальної релевантності наших оголошень всім ключовим запитам в групі. Навіть якщо група містить кілька десятків ключів. Також максимально підсвічуємо наше оголошення в рекламному блоці на сторінці видачі Яндекса, підвищуючи помітність оголошення. Все це працює на підвищення індексу продуктивності, CTR, і зниження ставок входу на помітні позиції.

Приклад групи з двома ключовими фразами та оголошенням без використання шаблону. Зверніть увагу на індекси продуктивності та ставки входу до спецрозміщення.

Така сама група з тими самими ключовими фразами, але тепер у заголовку оголошення використовується шаблон. Зверніть увагу, як змінилися індекси продуктивності та ставки входу до спецрозміщення.

І навіть якщо наші ключові фрази не містяться в заголовку, їх завжди можна обіграти в тексті і показати відвідувачеві саме те, що він шукав.

Ну і як бонус – відсутність проблем із зупинкою груп через малу кількість показів.

Насамкінець хочу розповісти ще про один засіб обійти статус «мало показів», про який чомусь взагалі мало хто згадує. Цей спосіб називається динамічні оголошення для пошукових кампаній.

Налаштування динамічних оголошень в Директі

Найкраще цей інструмент підходить для власників інтернет-магазинів та онлайн-каталогів. Суть його полягає в тому, що Директ автоматично аналізує інформацію зі спеціального файлу або прямо на сайті магазину, і сам формує ключові запити, заголовки оголошень та посилання на сторінки. Ви тільки прописуєте текст самих оголошень, розкриваючи вашу торгову пропозицію та додаткові умови. Для інтернет-магазину середнього обсягу підготовка рекламної кампанії займає кілька годин. При цьому рекламодавець отримує повне охоплення всіх товарних позицій та пошукових запитів користувачів.

Інструмент працює з деякими обмеженнями. Сайт повинен відповідати вимогам Яндекса, але вимоги цілком логічні та переважна більшість інтернет-каталогів їм відповідають. Поки що сервіс працює в режимі бета-тестування та оголошення формуються не для всіх видів бізнесу. Для роботи доступні найбільш популярні напрямки роздрібної торгівлі, продаж нерухомості, нових та вживаних автомобілів, авіаквитків та готельний бізнес. Повний опис та обмеження сервісу читайте у довідці Яндекса.

Щоб створити та настроїти динамічні оновлення, необхідно створити нову рекламну кампанію в Директі. Натискаємо «Створити кампанію» і у меню вибираємо «Динамічні оголошення».

Створення кампанії з динамічними оголошеннями.

З’являється стандартний набір створення нової кампанії. Тут поки що нічого нового. Вписуємо назву кампанії, виставляємо налаштування тимчасового націлення та регіону показів. Далі йде налаштування стратегії та вибору типу кампанії – для пошуку та/або для мереж. Тут ми не можемо вибрати нічого, крім пошукової кампанії, тому що динамічні оголошення працюю тільки в пошуку Яндекса, формуючи рекламні оголошення у відповідь на пошукові запити користувачів. Стратегії керування дозволяють регулювати ставки вручну або вибрати один з автоматичних. Інші параметри кампанії цілком стандартні і коментувати тут їх не будемо.

У кампанії з динамічними оголошеннями доступні всі автоматичні стратегії керування ставками та ручне керування. Кампанія працює лише на пошуку.

Переходимо до другого кроку. Тут ми створюємо першу групу об’яв. Вводимо назву групи та вибираємо, звідки сервіс братиме інформацію – безпосередньо з нашого сайту або з підготовленого файлу-фіда. Фід можна завантажувати з комп’ютера або вказувати посилання на файл на вашому сайті. Якщо ви вибираєте роботу без фіда, необхідно вказати домен сайту. Тут же в окремому полі можна вказати додаткові параметри до посилань як UTM-міток.

Для вибору джерела інформації сайту необхідно вказати основний домен сайту.

Для вибору фіда як джерела інформації треба вказати, де цей файл-фід знаходиться, вказати логін і пароль, якщо доступ до ресурсу обмежений, а також вибрати тип бізнесу, для більш точного формування ключових фраз та тексту заголовків.

Згодом ми прописуємо текст нашого оголошення. Редагування заголовка недоступне, він генерується повністю автоматично. Також у нас немає основного посилання та вибору ключових фраз – вони також генеруються системою. Додаємо швидкі посилання та уточнення. Ви можете зробити кілька варіантів об’яв для кожної групи. Далі, для всієї групи задається умова націлювання — наша група показуватиметься для всіх товарів сайту або лише для якоїсь категорії товарів. Можна досить гнучко налаштовувати умови націлювання, вибираючи певні сторінки сайту, або заголовок сторінки, або наявність потрібних слів на сторінці. Також ці умови можна поєднувати, щоб звузити вибірку. До групи можна додавати кілька умов націлювання. Ставки задаються окремо кожної умови націлювання.

Налаштування умов націлювання дозволяє дуже гнучко вибирати що саме рекламуватиметься у цій групі.

Наприкінці можна скоригувати покази об’яв мінус-словами на групу, регіони показу або коригування ставок за різними умовами. Стандартний набір для всіх груп об’яв.

Зберігаємо групу, і наша кампанія готова до відправки на модерацію.

Додаємо групи оголошень для кожного розділу каталогу, відправляємо на модерацію та все. Після проходження модерації ви отримуєте кампанію, яка автоматично показуватиме рекламу за всіма запитами, релевантними вашим товарним пропозиціям. Вам не потрібно витрачати час і ламати голову зі збором та сортуванням великої семантики, розбивкою на групи, відстеження частотності фраз та статусу «мало показів». Система все зробить для вас.

Але обмежитися тільки кампанією з динамічними оголошеннями і зовсім закинути збір семантичного ядра я все ж таки вкрай не рекомендую. По-перше, хоча б тому, що потрібно зібрати основні мінус-слова та прописати їх для кожної групи, щоб не втрачати CTR та гроші на нецільових показах та кліках. По-друге, тому що автоматизація – це добре, але за основними гарячими запитами на вашу тематику краще все зробити самому, контролюючи повністю оголошення для налаштування максимально точної взаємодії з потенційним клієнтом.

Схема створення ефективної кампанії

Щоб зробити рекламу максимально швидко та ефективно, не боячись потрапити на блокування груп або пропустити якогось клієнта за низькочастотним запитом, я пропоную наступну схему.

  1. Зробити окремо звичайну кампанію з текстово-графічними оголошеннями, в якій залучаємо лише високочастотні та середньочастотні ключові фрази. Їх буде не дуже багато, і завдяки об’єднанню ключів у групи часу на створення кампанії піде не багато.
  2. В процесі виділяємо основні мінус-слова, заносимо їх на рівні кампанії та копіюємо їх для другої кампанії.
  3. Створюємо кампанію з динамічними оголошеннями, поділяємо на групи або за розділами каталогу, або за іншими ознаками, наприклад, товари для чоловіків і товари для жінок. Якщо у вас невеликий інтернет-магазин, що торгує однотипним товаром, то можна спочатку зробити тільки одну групу, яка показуватиме рекламу по всіх товарах сайту. Пізніше, аналізуючи статистику, ви можете зрозуміти, як краще поділити на групи та які тексти прописати для кожної групи оголошень.
  4. Обов’язково прописуємо в кампанії підготовлені мінус слова, щоб відсікти нецільовий трафік.

За такої схеми динамічні оголошення доповнюють кампанію зі звичайними оголошеннями. Якщо у звичайній кампанії є більш точний ключовий запит, ближчий до того, який ввів користувач у пошуку, буде відображено оголошення зі звичайної кампанії. Якщо в текстовій кампанії більш широкий запит, то система аналізуватиме показники ефективності динамічних та статичних оголошень та покаже найефективніше.

За допомогою динамічних оголошень можна зробити рекламу максимально швидко та з гарним охопленням. Можна не переживати, що якісь ключові фрази перестануть працювати через статус мало показів і ваші клієнти не знайдуть ваші товари.

Але якщо ви хочете зробити все максимально ретельно і самі все контролювати, то рекомендую вам не пошкодувати часу на ретельний збір та опрацювання всіх ключових фраз вашого бізнесу. Якщо вам цікаво, як можна оптимізувати цю важку і довгу роботу, як максимально розширити охоплення і знайти всі ключові фрази, за якими можуть шукати ваш товар або послугу — пишіть у коментарях, ми зробимо окрему статтю на цю тему.

Ось такі способи обходу статусу «мало показів» ми використовуємо у своїй роботі, без втрати релевантності оголошень та показів навіть за найнижчими фразами. Тепер і ви знаєте всі секрети роботи з шаблонами та динамічними оголошеннями та можете активно використовувати їх у своїй роботі. Приємної вам роботи, гарної реклами та прибуткових клієнтів!