- 1 Способи залучення клієнтів – реклама в інтернеті
- 2 Способи залучення клієнтів – вибудовуємо систему
Способи залучення клієнтів – це не секрет, про який знаю лише обрані. В інтернеті тонни інформації про способи залучення клієнтів, як платних, так і безкоштовних. Але вони не завжди приносять власнику компанії очікуваний результат.
Щоб способи залучення клієнтів заробили, потрібно розробити маркетингову стратегію і об’єднати їх в одну систему, що стабільно функціонує. Давайте розберемо способи залучення клієнтів і дізнаємося, як отримувати від них супер результати.
Способи залучення клієнтів – реклама в інтернеті
Залучення клієнтів за допомогою інтернеті реклами – вигідний і швидкий спосіб почати отримувати клієнтів. Головна перевага перед рекламуванням на ТБ, радіо та паперових ЗМІ — персоналізація.
Розглянемо тільки платні інструменти, оскільки безкоштовні дають найменший результат і з’їдають дорогоцінні години часу підприємця.
Якщо ви знаєте свою вартість години, то навіть не звертатимете увагу на такі неефективні інструменти, як: розсилання спаму, холодні дзвінки, ведення соціальних мереж без реклами.
Отже, давайте розглянемо інструменти залучення клієнтів.
Контекстна реклама
Адекватні майданчики для розміщення контекстної реклами: Яндекс.Директ та Google AdWords. Всі чомусь вважають, що Google захоплює ринок і рекламуватися варто саме в ньому.
Мобільний трафік дістається Google з однієї причини – вони розміщують хром, як стандартний браузер на своїй операційній системі андроїд. До речі, Яндекс подав на них за це до суду, і ситуація щодо мобілок може незабаром змінитися.
Трафік з десктопних пристроїв – переважно комерційний. Тому, якщо ви просуваєте бізнес, то однозначно варто використовувати Директ. Якщо ви рекламуєте мобільний додаток, однозначно AdWords.
Якщо ви скопіюєте рекламні кампанії з Яндекса в Google, то це буде працювати дуже погано! Алгоритми у систем різні. Створюйте рекламу під кожен майданчик окремо.
Контекстна реклама показує оголошення лише тим людям, які задають у пошуку запит, зазначені у вашому оголошенні. Таким чином, ви показуєте рекламу точково – тим, хто має потребу в продукті.
Якщо ви приділили належну увагу опрацюванню маркетингової стратегії, то зрозуміли, що контекстна реклама більше підходить сегменту B2B.
Майданчики контекстної реклами
Реклама Директ і AdWords ділитися на 2 великі майданчики: пошук та мережі. Перша дає теплий цільовий трафік. Друга — холодний трафік, і ви ризикуєте показувати рекламу тим, хто купив на пошуку конкурентів. Проте вони переходитимуть за оголошенням. Я називаю це “ефектом порівняння”.
Ефект порівняння – людина завжди сумнівається у виборі. Навіть після покупки він продовжує порівнювати придбаний продукт з іншими за ціною та якістю. Платити за це ви будете.
Не секрет, що 80% доходу системи отримують із грошей рекламодавців, витрачених у мережах. Тому, якщо ви не професіонал, то налаштовуйте рекламу в мережах тільки як ретаргетинг.
Ретаргетинг – спосіб нагадати людині про залишений продукт у кошику, акції чи заході. При цьому необхідно виключити аудиторію ретаргетингу з основних рекламних кампаній.
Якщо хочете налаштувати рекламу в РСЯ/КМС та отримувати результати, то ви повинні мати при собі список із тисяч майданчиків, які варто виключити.
В основному це реклама в мобільних додатках, де люди ненароком скликують оголошення. Але є й звичайні сайти з вульгарними власниками, які закликають людей кликати за оголошеннями.
У нашому агентстві я прошу фахівців моніторити погані майданчики та збирати їх до списку. Тому ми можемо дозволити собі налаштовувати для клієнтів конверсійну рекламу в мережах. На сьогоднішній день у «чорному списку» 1589 майданчиків, і він щодня поповнюється.
Порада: відсікайте всі майданчики, що починаються з com, app, ru.
Контекстна реклама не продає товар. Пропозиція «продаюча реклама…» тощо — повна маячня людини, яка не розуміє систему роботи інтернет-маркетингу.
Мета реклами – продати інтерес до оголошення за мінімально можливою ціною, щоб користувач перейшов на сайт. Показником CTR є конверсія реклами. Далі у справу вступає сайт. Він відповідає за конверсію у «ліда» (заявку).
Способи залучення клієнтів – сайт для бізнесу
Сам по собі сайт не здатний залучати клієнтів. Він є частиною системи – майданчик, на який приходить рекламний та SEO трафік. Від того, наскільки майданчик якісний та клієнтоорієнтований, залежить конверсія в заявку.
Показники якості сайту, які впливають на конверсію:
- розроблено на основі аналізу цільової аудиторії;
- завантаження сторінки в режимі 3g інтернету відбувається до 3 секунд;
- оптимізовано під усі розміри екранів пристроїв;
- інформація викладена мовою клієнта;
- тексти спонукають зробити нескладну цільову дію;
- закрито заперечення клієнта – “я вам не довіряю …”.
Якщо у вас такий сайт – чудово! Можете спокійно запускати рекламу та отримувати заявки. Якщо ні, то не варто сподіватися на диво. Чудес не буває, особливо у маркетингу.
Добре опрацьована зв’язка Директ+Сайт давала реально круті результати ще 3 роки тому. Тому більшість агентств ви зустрінете скрини статистики за 2016 рік.
Для своїх клієнтів ми тільки починаємо з цієї зв’язки. Після отримання перших лідів розпочинаємо побудову системного маркетингу. Вибудовуємо кілька інструментів, які працюють паралельно.
Наразі ситуація змінилася і однієї цієї шорт-стратегії не вистачає, щоб бізнес зростав швидко. Ви завжди будете залежати від рекламного трафіку, а частина отриманих доходів реінвестуватиме назад у рекламу.
Читайте статтю до кінця і дізнаєтеся, як перестати бути «трафіковим наркоманом»
Таргетинг та реклама у блогерів у instagram
Соціальні мережі набирають обертів. А якщо бути точним – instagram. Цей майданчик є найбільш конверсійним, поєднує сегменти B2B і B2C і постійно розвивається. Чого не скажеш про ВК чи ОК.
Інстаграм прагнути зробити співтовариство, з якого користувачеві просто не буде чого йти. Наприклад, радість для інтернет-магазинів можна розміщувати товари прямо всередині майданчика.
Без реклами ви не обійдетеся. Раніше можна було розраховувати на органічний приріст передплатників та клієнтів, то тепер безплатності не дають результату.
Використовуйте таргетовану рекламу з розумом. Виманювати людину з інстаграм на зовнішній ресурс – дурна помилка. У вас є всі інструменти для взаємодії з клієнтами в соціальній мережі!
Налаштуйте рекламу на свій аккаунт в instagram, замовляйте рекламу у перевірених блогерів та збирайте передплатників. Які потім без будь-якої реклами переходитимуть на зовнішній ресурс, якщо захочуть.
Перед будь-якими діями, спрямованими на просування, підготуйте майданчик. На порожній та неоформлений профіль люди підписуватись не будуть. Просто злийте бюджет.
Продумайте оформлення, контент-план, дизайн публікацій. Розмістіть щонайменше 30 постів і запускайте рекламу.
Вимоги до оформлення профілю
Перший обліковий запис мого агентства, який оформлений за всіма правилами. Другий – неоформлений профіль клієнта, якому ми проводили аудит. На такий обліковий запис не можна запускати рекламу!
Що має бути:
- опрацьовано шапку акаунту – є УТП;
- з першої секунди зрозуміло, чим ви займаєтесь;
- заповнені усі поля профілю;
- щонайменше 30 постів опубліковано;
- підключено бізнес-аккаунт для відстеження аналітики;
Також бізнес-аккаунт дає можливість тонко налаштовувати рекламу в Інстаграм через Фейсбук. Налаштування реклами всередині програми Instagram призведе тільки до зливу бюджету.
Зв’язування SMM та націлювання теж дає хороші результати. Але це також лише окрема деталь механізму. У цьому випадку ви залежите від майданчика. Зміна алгоритмів, закриття ресурсу та будь-які негативні зміни безпосередньо позначаться на доході вашого бізнесу.
Наприкінці статті я підведу підсумок та розповім, як налаштувати систему для стабільного отримання потоку клієнтів у бізнес.
Способи залучення клієнтів – SEO просування
СЕО був і залишається найдешевшим джерелом залучення клієнтів. Є два методи просування:
- Просування посиланнями — купуєте посилання на авторитетних ресурсах, щоб підняти окремі сторінки у пошуковій видачі Яндекс та Google.
- SEO просування контентом – публікація експертних, корисних чи цікавих для аудиторії статей, які оптимізовані під просування у пошуку.
Обидва ці методи не працюватимуть, якщо ваш сайт не оптимізований під просування в пошуку. Отже, перед використанням СЕО просування проведіть аналіз сайту та виправте помилки.
Просування посиланнями
Перший метод мені не дуже подобається, але він має бути. Особливо він актуальний для Гугла, а Яндекс враховує посилальну масу меншою мірою. Закупити посилання можна на Міралінкс чи Гогетлінкс.
В цьому випадку варто діяти обережно. Якщо посилання будуть з поганих (запам’янених) або НЕ тематичних ресурсів, ви схопите фільтри від пошукових систем і поставите хрест на своєму сайті.
Штучне СЕО використовувати необхідно разом із контентним просуванням.
Просування контентом — органічне SEO
Цим я займаюся зараз. Пишу вам статтю і переслідую дві цілі:
- Щоб бізнесмени перестали безцільно годувати грошима гігантів, які надають майданчики для рекламування. Я хочу, щоб ви підвищували свою грамотність та використовували інструменти залучення клієнтів системно та усвідомлено.
- Отримувати цільовий трафік із пошуку безкоштовно.
В результаті я віддаю свої знання і натомість отримую трафік, який конвертуватиметься в заявки. Ви також можете впровадити контент-маркетинг.
Краще робити це руками агенції. Написати статтю нескладно, якщо ви знаєте тему. Складно оптимізувати її та зробити так, щоб користувачі побачили контент.
У нашому агентстві працюють досвідчені фахівці з SEO оптимізації та просування контентом, тому 80% опублікованих нами статей виходять у ТОП 10 пошукових систем.
При використанні СЕО також є свої мінуси. Ви напевно помітили, що Google та Яндекс своїми сервісами починають витісняти бізнес. Їм заважає пошукова видача. Пошуковикам вигідніше, щоб ви замовляли контекстну рекламу.
SEO – це теж окремий інструмент, який слід підчепити до своєї майбутньої маркетингової системи.
Способи залучення клієнтів – E-mail маркетинг
Введіть на сайт форму з підпискою на розсилку. Краще пообіцяти за передплату якийсь подарунок. Головне, щоб він був цікавим та корисним для потенційного клієнта
Цей спосіб залучення клієнтів добре поєднується з інструментами залучення трафіку. Він дозволяє врятувати, у буквальному значенні цього слова, частину трафіку, який не готовий купити тут і зараз.
Усього 3-5% людей купують одразу. Решту ви просто втрачаєте, коли вони закривають сайт. За допомогою передплати розсилки ви можете зберегти 60-70% трафіку. Вони потраплять до вашої бази.
Тепер, за допомогою E-mail маркетингу можна підігрівати клієнта і завжди залишатися на увазі. Фішка в тому, щоб знову привернути увагу клієнта та дотиснути до продажу, реклама не буде потрібна. Відповідно, ви скоротите витрати.
Способи залучення клієнтів – вибудовуємо систему
Починайте завжди з опрацювання маркетингової стратегії. Оцініть, наскільки ефективним для вас буде той чи інший інструмент. У статті я розповів про найуніверсальніші, але все ж таки попрошу включити голову.
Якщо ви виготовляєте бетон – використання інстаграм не найкращий вихід. Прочитайте статтю про розробку маркетингової стратегії, зрозумієте, як і що робити.
В ідеальній картині світу краще задіяти всі соцмережі, рекламу, СЕО та бути в кожній бочці затичкою. Але у реальному світі у вас просто не вистачить бюджету на всі інструменти. Вигідніше відсікти неефективні способи залучення клієнтів та використовувати лише ті, що приносять результат. Згадуємо закон Парето.
Визначте для бізнесу робочі інструменти залучення клієнтів, об’єднайте їх у єдину систему та автоматизуйте. На виході вийде автоворонка, яка стабільно робитиме продажі.
Запускаєте трафік із найрезультативніших точок входу та заганяйте людей у розсилку. Вони поступово отримуватимуть логічний ланцюжок листів, у яких ви анонсуватимете свою продуктову лінійку.
Завдання ваших листів – натиснути на біль клієнта, посилити його та запропонувати рішення. Ви зможете здійснювати продаж, допродаж і повертати клієнтів, які вже скористалися продуктом.
Принадність розсилки в тому, що навіть закриється сервіс, база зберегтися і її легко можна на новий.
Не забувайте, що скрізь необхідно запроваджувати аналітику:
- реклама;
- СЕО;
- сайт;
- розсилання;
- автоворонка.
Згодом ви максимально точно знатимете, яка кількість клієнтів вийде за місяць, квартал і рік. Ви можете керувати потоком за допомогою зміни рекламного бюджету.