- 1 Чому сайт має семантичне ядро
- 2 Види ключових запитів (КЗ) за кількістю переглядів
- 3 Види КЗ типу пошуку
- 4 Як скласти семантику
- 5 Збір семантичного ядра вручну
- 6 Програми для складання семантичного ядра
- 7 Що потрібно враховувати при виборі ключових фраз
- 8 Правильне семантичне ядро
- 9 Поширені помилки під час роботи з КЗ
Семантичне ядро сайту – це повний набір ключових слів, які відповідають тематиці веб-ресурсу, за якими користувачі зможуть знайти його у пошуковій системі.
Наприклад, казковий персонаж баба Яга матиме наступне семантичне ядро: баба Яга, баба Яга казки, баба Яга російські казки, баба зі ступою казки, баба зі ступою та мітлою, зла баба чарівниця, баба хатинка курячі ніжки і т.д.
Ми збільшуємо відвідуваність та позиції у видачі. Ви отримуєте продажі та платите лише за реальний результат, лише за цільові кліки з пошукових систем
Чому сайт має семантичне ядро
Перш ніж почати роботу над просуванням, потрібно знайти всі ключі, за якими цільові відвідувачі зможуть шукати для нього. На підставі семантики складається структура, розподіляються ключі, прописуються метатеги, заголовки документів, описи до зображень, а також розробляється анкор-лист для роботи з масою посилань.
Під час упорядкування семантики необхідно вирішити головну проблему: визначити, яку інформацію слід опублікувати, щоб залучити потенційного клієнта.
Складання списку ключів вирішує ще одне важливе завдання: для кожної пошукової фрази ви визначаєте релевантну сторінку, яка зможе відповісти на запитання користувача.
Це завдання вирішується двома шляхами:
- Ви створюєте структуру сайту на основі семантичного ядра.
- Ви розподіляєте підібрані терміни готової структури ресурсу.
Види ключових запитів (КЗ) за кількістю переглядів
- НЧ – низькочастотні. До 100 показів на місяць.
- СЧ – середньочастотні. Від 101 до 1000 показів.
- ВЧ – високочастотні. Понад 1000 показів.
За статистикою, 60-80% всіх фраз та слів відносяться до НЧ. Працювати при просуванні з ними дешевше та простіше. Тому ви повинні скласти максимально об’ємне ядро фраз, яке постійно доповнюватиметься новими НЧ. ВЧ та СЧ також не варто ігнорувати, але основний наголос робіть на розширення списку низькочастотників.
Види КЗ типу пошуку
- Інформаційні потрібні при пошуку інформації. “Як смажити картоплю” або “скільки зірок на небі”.
- Транзакційні використовуються для здійснення дії. “Замовити пухову хустку”, “завантажити пісні Висоцького”
- Навігаційні використовуються для пошуку пов’язаного з якоюсь конкретною фірмою або прив’язкою до сайту. “Хлібопіч МВідео” або “смартфони Зв’язковий”.
- Інші – розширений список, яким неможливо зрозуміти кінцеву мету пошуку. Наприклад, запит «торт Наполеон» – можливо, людина шукає рецепт її приготування, а можливо, хоче купити торт.
Як скласти семантику
Необхідно виділити головні терміни вашого бізнесу та потреб користувачів. Наприклад, клієнти пральні цікавляться пранням та чищенням.
Потім слід визначити хвости та специфікацію (більше 2 слів у запиті), які користувачі додають до основних термінів. Цим ви збільшите охоплення цільової аудиторії та знизите частотність термінів (прання пледів, прання курток тощо).
Збір семантичного ядра вручну
Яндекс Wordstat
- Виберіть регіон веб-ресурсу.
- Введіть ключову фразу. Сервіс видасть вам кількість запитів із цим ключовиком за останній місяць та список «споріднених» термінів, які цікавили відвідувачів. Майте на увазі, що якщо ви вводите, наприклад, «купити вікна», то отримуєте результати точного входження ключовика. Якщо вводите цей ключ без лапок, то отримуєте загальні результати, і запити на кшталт «купити вікна у воронежі» та «купити вікно пластикове» також будуть відображені в даній цифрі. Для звуження та уточнення показника можна скористатися оператором «!», який ставиться перед кожним словом: !купити !вікна. Ви отримаєте число, яке показує точну видачу за кожним словом. Вийде список типу: купити пластикові вікна, купити та замовити вікна, при цьому слова «купити» та «вікна» відображатимуться в незмінному вигляді. Для отримання абсолютного показника на запит «купити вікна» слід застосовувати наступну схему: вводимо в лапках «!купити !вікна». Ви отримаєте найточніші дані.
- Зберіть слова з лівої колонки та проаналізуйте кожне з них. Складіть початкову семантику. Звертайте увагу на праву колонку, що містить КЗ, які користувачі вводили до або після пошуку слів із лівої колонки. Ви знайдете ще багато потрібних фраз.
- Перейдіть на вкладку «Історія запитів». На графіку ви зможете проаналізувати сезонність, популярність фраз кожного місяця. Непогані результати дає робота із пошуковими підказками Яндекса. Кожен КЗ вводиться в пошукове поле, і на основі підказок розширюється семантика.
Google-планувальник КЗ
- Введіть головний ВЧ запит.
- Виберіть пункт «Отримати варіанти».
- Заберіть найрелевантніші варіанти.
- Повторіть цю дію з кожною відібраною фразою.
Вивчення сайтів-конкурентів
Використовуйте цей метод як додатковий для визначення правильності вибору того чи іншого КЗ. У цьому вам допоможуть інструменти BuzzSumo, Searchmetrics, SEMRush, Адсе.
Програми для складання семантичного ядра
Розглянемо деякі найпопулярніші послуги.
- Key Collector. Якщо ви становить дуже об’ємну семантику, то без цього інструменту вам не обійтися. Програма підбирає семантику, звертаючись до Яндекс Wordstat, збирає пошукові підказки даного пошукача, фільтрує КЗ зі стоп-словами, дуже низькою частотою, дубльовані, визначає сезонність фраз, вивчає статистику лічильників та соцмереж, підбирає релевантні сторінки до кожного запиту.
- Безкоштовний сервіс від Key Collector. Інструмент підбирає ключові слова, групує та аналізує їх.
- Допомагає підібрати КЗ, показує сайти-конкуренти.
- Аналізує видимість веб-ресурсу, його конкурентів та допомагає у складанні СЯ.
Що потрібно враховувати при виборі ключових фраз
- Показники частотності.
- Більшість КЗ має бути НЧ, решта – СЧ та ВЧ.
- Релевантні пошукові запити сторінки.
- Конкурентів у ТОП.
- Конкурентність фрази.
- Прогнозована кількість переходів.
- Сезонність та геозалежність.
- КЗ із помилками.
- Асоціативні ключі
Правильне семантичне ядро
Перш за все необхідно визначитися з поняттями «ключові слова», «ключі», «ключові або пошукові запити» – це слова або фрази, за допомогою яких потенційні клієнти вашого сайту шукають необхідну інформацію.
Складіть наступні списки: категорії товарів або послуг (далі -ТУ), назви ТУ їх бренди, комерційні хвости («купити», «замовити» тощо), синоніми, транслітерацію на латинці (або російською відповідно), професійні жаргонізми («клавіатура» – «клава» тощо), технічні характеристики, слова з можливими помилками та помилками («оренбурзький» замість «оренбурзький» тощо), прив’язки до місцевості (місто, вулиці тощо) .).
При роботі зі списками орієнтуйтесь на КЗ з договору просування, структуру веб-ресурсу, інформацію, прайс-листи, сайти-конкуренти, досвід попереднього SEO.
Приступайте до підбору семантики шляхом змішування обраних на попередньому етапі словосполучень, використовуючи ручний спосіб або за допомогою сервісів.
Сформуйте список стоп-слів та видаліть невідповідні КЗ.
Згрупуйте КЗ за релевантними сторінками. Під кожен ключ підбирається найбільш релевантна сторінка або створюється новий документ. Бажано цю роботу проводити вручну. Для великих проектів передбачено платні сервіси типу Rush Analytics.
Ідіть від більшого до меншого. Спочатку розподіліть ВЧ на сторінки. Потім те саме проробіть із СЧ. НЧ можна додати до сторінок з розподіленими за ними ВЧ та НЧ, а також підібрати для них індивідуальні сторінки.
Після аналізу перших результатів робіт ми можемо побачити, що:, що
- сайтпросувається, не видно за всіма заявленими ключовими словами;
- за КЗ видаються не ті документи, які ви передбачали релевантними;
- заважає неправильна структура веб-ресурсу;
- для деяких КЗ релевантні кілька веб-сторінок;
- не вистачає релевантних сторінок.
При групуванні КЗ працюйте з усіма можливими розділами на веб-ресурсі, заповнюйте кожну сторінку корисною інформацією, не створюйте дубльований текст.
Поширені помилки під час роботи з КЗ
- було підібрано лише очевидна семантика, без словоформ, синонімів тощо;
- оптимізатор розподілив надто багато КЗ на одну сторінку;
- однакові КЗ розподілені різні сторінки.
При цьому ранжування погіршується, сайт може бути покараний за переспам, а якщо веб-ресурсу неправильна структура, то просувати його буде дуже складно.
Не важливо, яким чином ви підбиратимете семантику. При правильному підході ви отримаєте правильне СЯ, необхідне успішного просування сайту.