Вимоги до сучасного сайту: чекліст

Вимоги до сучасного сайту

Всі сайти для малого бізнесу виглядають по-різному. Компанії вибирають для себе найактуальніші функції та інформацію. Проте існує цілий набір вимог до сайту, без виконання яких не обійтися.

Перевірте свій сайт (або проект майбутнього сайту) на наявність цих 50 найважливіших складових. Без них ефективність ресурсу буде знаходитися під великим питанням.

50 вимог для сайту бізнесу

  1. Логотип. Вашому бізнесу необхідний впізнаваний бренд, а логотип – найважливіша його частина.
  2. Зрозуміле меню. Щоб люди могли без проблем переміщатися між сторінками вашого сайту, додайте на сайт зрозуміле меню.
  3. Інформація про бізнес. На головній сторінці обов’язково розкажіть про те, чим ви займаєтеся.
  4. Привабливі зображення. Якісні актуальні зображення незамінні для будь-якого сайту.
  5. Сторінка “Про нас”. Для відвідувачів, які захочуть дізнатися більше про вашу історію та роботу, створіть окрему сторінку “Про нас”.
  6. Унікальна ціннісна пропозиція. На сайті важливо чітко вказати, що ви пропонуєте, і чим ваше рішення краще за всіх інших.
  7. Опис клієнтів. Дуже корисно розповісти, хто ваша цільова аудиторія, щоб відвідувачі могли оцінити актуальність вашої пропозиції.
  8. Рядок пошуку. Для користувачів, які знають, чого хочуть, додайте на сайт рядок пошуку.
  9. Список продуктів або послуг. Щоб працювати з вашим ресурсом було простіше, додайте список або меню пропонованих продуктів або послуг.
  10. Форма зворотного зв’язку. Щоб люди охочіше виходили на зв’язок, використовуйте спеціальну форму.
  11. Email адреса. Деякі користувачі вважають за краще спілкуватися по електронній пошті. Додайте свої контакти на видному місці.
  12. Номер телефону. Для швидкого зв’язку також бажано додати на сайт номер телефону.
  13. Live-чат. Це не данина моді, а корисний і ефективний інструмент для підтримки і залучення клієнтів.
  14. Адреса. Дайте відвідувачам можливість знайти вас в реальному світі, вкажіть вашу адресу.
  15. Інтерактивна карта. Щоб знайти вас не склало труднощів, завантажте на сайт карту від Google.
  16. Час роботи. Дайте людям знати, коли ви на зв’язку і готові приймати клієнтів.
  17. Фото місця розташування. Щоб знайти вас було ще простіше, додайте пару фото вашого магазину або офісу.
  18. Фото членів команди. Подаруйте бізнесу людське обличчя, додавши на сайт своє фото і фото співробітників.
  19. Посилання на соцмережі. Люди люблять взаємодіяти з брендами в соцмережах. Додайте на свій ресурс іконки соцмереж, щоб вони могли швидко на вас підписатися.
  20. Іконки соцмереж. Щоб розширити охоплення, додайте іконки для репоста в популярних соціальних мережах.
  21. Форма підписки на розсилку. Перетворити відвідувачів в відданих шанувальників бренду набагато простіше за допомогою розсилки.
  22. Відгуки клієнтів. Щоб користувачі захотіли з вами співпрацювати, потрібно продемонструвати їм соціальне схвалення. Для цього ідеально підійдуть відгуки клієнтів.
  23. Розділ FAQ. Якщо у клієнтів з’являється багато питань про ваш продукт або послугу, дайте відповідь на найпопулярніші з них в розділі Часті питання.
  24. Схеми “Як це працює”. Для пояснення складних процесів (принцип роботи сервісу, умови доставки і т.д.) використовуйте наочні покрокові інструкції і пояснення.
  25. Преса про нас. Один з ефективних способів продемонструвати соціальне схвалення – зібрати на одній сторінці згадки вашого бізнесу в пресі і ваші власні статті в популярних ЗМІ.
  26. Для преси. Хочете, щоб про вас розповідали? Тоді додайте на сайт розділ “Для преси”: вкажіть тут контакти, додайте фото, прес-релізи та інші актуальні матеріали.
  27. Блог. Для залучення трафіку потрібно вести блог. Почніть публікувати актуальні для вашої індустрії статті і виділіть для них окремий розділ.
  28. Вітрина. На вашому сайті повинна бути спеціальна сторінка (або десятки сторінок), на яких можна купити ваші товари або послуги.
  29. Відео. Цей формат контенту допоможе донести до клієнтів своє послання: розповісти про бізнес, розкрити принцип роботи сервісу, показати продукти в дії.
  30. Нагороди. У вас є офіційні нагороди? Ви перебуваєте в асоціаціях? Розкажіть про це на сайті, щоб зміцнити довіру.
  31. Посадкова сторінка. Для просування бізнесу знадобиться посадкова сторінка, можливо, навіть не одна. При будь-якому платному просуванні краще направляти користувачів на цільову сторінку.
  32. Вакансії. Якщо ви шукаєте таланти, обов’язково опублікуйте на сайті інформацію про вакансії.
  33. Заходи. Якщо ви проводите заходи, додайте на окрему сторінку календар або список подій.
  34. Політика конфіденційності. Будь-яка компанія, яка запрошує дані у користувачів, повинна у відкритому доступі мати політику конфіденційності.
  35. Умови та положення. Також бажано опублікувати на сайті документ, що описує умови використання сайту та взаємодії з бізнесом.
  36. Попередження про авторське право. Інтелектуальна власність, опублікована на вашому сайті, захищається законом. Інформуйте відвідувачів про свої права на контент.
  37. Заява про розкриття інформації. Деяким компаніям потрібно додати на сайт різні заяви про розкриття інформації. Наприклад, якщо ви використовуєте партнерські посилання, потрібно пояснити принцип їх роботи відвідувачам. Додати Повідомлення про використання Cookie.
  38. Відгуки. Щоб клієнти із задоволенням ділилися відгуками, додайте спеціальний розділ на свій сайт.
  39. Карта сайту. Карта сайту – огляд всіх сторінок і розділів сайту, який спрощує навігацію.
  40. Сторінка помилки. Іноді відвідувачі переходять по неробочим посиланнями або вводять некоректний URL. Продумайте сторінку з помилкою заздалегідь, вона повинна ефективно повертати користувачів на ваш сайт.
  41. Ключові слова. На кожну сторінку вашого ресурсу бажано додати актуальне ключове слово, за яким вас зможуть знайти потенційні клієнти.
  42. Заголовки. Обов’язково включайте на сайт заголовки з ключовими словами, вони не тільки поліпшать ранжування, але і зроблять ваші тексти зручними для читання.
  43. Заклики до дії. Чітко говоріть відвідувачам, що їм потрібно зробити. Використовуйте для цього яскраві і контрастні кнопки.
  44. Простий дизайн. Не використовуйте на сайті занадто багато елементів, це відволікає.
  45. Унікальні кольори. Використання унікальної кольорової палітри – незамінна частина брендингу.
  46. URL, що запам’ятовується. Домен сайту вплине на його успіх. Виберіть фразу або слово, яке легко запам’ятати.
  47. Безпечний хостинг. Важливо співпрацювати з надійною хостинг-компанією, щоб не переживати про безпеку даних.
  48. SSL протокол. Це тип системи, яка захищає обмін інформацією між сайтом і клієнтами.
  49. Адаптивний дизайн. Сьогодні так багато людей використовують мобільні телефони, що без адаптивного дизайну не обійтися.
  50. Адекватна пропускна здатність. Час завантаження сайту істотно впливає на його ефективність і досвід користувачів.

Сподіваємося, цей чекліст буде корисний. Які пункти ви б хотіли додати?