5 критеріїв для ревізії сайту: що потрібно перевіряти

5 критеріїв для ревізії сайту: що потрібно перевіряти
Вміст Сховати

У досвідчених SEO-фахівців зазвичай є список технічних питань для вирішення проблем із ранжуванням та індексацією. Аналогічно агентства та консультанти часто проводять поглиблені технічні перевірки, щоб покращити видимість результатів пошуку для своїх клієнтів.

Moz склали контрольний список для SEO-фахівців-початківців та власників малого бізнесу, які хочуть навчитися самостійно проводити SEO-аудит невеликого сайту.

Moz зізнаються, що надихалися великою кількістю контрольних списків для аудиту. Серед них Annieltics Site Audit, чекліст Енді Дрінкуотера, чек-лист аудиту Бенджаміна Естеса з BrainLabs, а також аудити доступні на сайті SEOSLY.

Спочатку Moz поставили за мету створити контрольний список технічного SEO-аудиту, який охоплював би області, що впливають на рейтинг та трафік. Для них було важливо, щоб чек-лист допомагав провести аудит оперативно. У процесі створення аудиту вони зрозуміли, що SEO-фахівці хочуть перевіряти різні проблеми сайту, що впливають на трафік, не лише технічні. У результаті список охоплює області SEO, які здатні вплинути на трафік та рейтинг сайту.

Отже, чек-лист для аудиту включає:

1. Основи

Переконайтеся, що у вас встановлена ​​аналітика, налаштований доступ до пошукової консолі та запустіть сканування сайту.

Встановлена ​​аналітика

Пакет аналітики може надати об’ємну інформацію про відвідувачів та технічні дані про сайт. Більшість веб-майстрів встановлюють Google Analytics, але для тих, хто переймається конфіденційністю або продуктивністю, існує безліч альтернатив.

Налаштування властивостей пошукових систем

За допомогою налаштувань властивостей сайту в Google Search Console або Bing Webmaster Tools (а іноді й у Yandex) можна дізнатися, як ці пошукові системи переглядають ваш сайт. Багато дій цього чек-листа значно спрощуються за наявності доступу до таких інструментів. Крім того, системи часто дають прямий доступ до конкретних налаштувань, які допомагають сайту в ранжируванні та видимості, наприклад, відправлення карти сайту або міжнародний націлення.

2. Сканування та індексація

Розділ аудиту «Сканування та індексація » охоплює основи технічного SEO та дозволяє упевнитись, що пошукові системи можуть без проблем знаходити, скан та індексувати ваш контент.

На цьому етапі аудиту потрібно відповісти на два питання: чи переглядають пошукові системи ваш сайт та чи індексуються важливі матеріали?

URL проіндексовано

Можливо, це основний пункт всього контрольного списку: чи відображається URL-адреса Google (або в іншій пошуковій системі)? Щоб відповісти на це питання, SEO-фахівці зазвичай проводять одну із двох швидких перевірок.

1. Виконайте пошук по сайту:

Пошук по «site:», мабуть, найшвидший спосіб перевірити, чи проіндексовано URL-адресу. Просто введіть “site”:, а потім URL.

2. Search Console “Inspect URL”

Проблема з використанням пошуку “site:” в тому, що повертається все, що починається з введеного шаблону URL, тому він може повернути кілька URL, які відповідають рядку. Тому часто краще шукати точний URL за допомогою інструмента URL Inspection в Google Search Console.

Інструмент: URL Inspection Tool

Індексування важливого контенту

Пошук може індексувати URL-адресу, але ще варто переконатися, що пошукові системи можуть проіндексувати ваш контент. Спробуйте перевірити кеш Google для URL за допомогою коду нижче, замінивши “example.com” на ваш URL.

Якщо ви не можете запам’ятати код, MozBar є швидке посилання на кеш Google. Непогано тримати MozBar під рукою, тому що він допоможе і в інших питаннях аудиту.

Примітка. На цьому етапі, коли ви переконалися, що важливий вміст справді індексується Google, вам не потрібно витрачати багато часу на дослідження проблем індексування, описаних нижче. Проте в міру збільшення кількості сторінок ці питання стають все більш важливими для перевірки, і завжди корисно витратити на них кілька хвилин.

Повернення коду стану 200

Якщо ви хочете, щоб пошукові системи проіндексували URL, він, як правило, повинен повертати код стану відповіді 200 HTTP. Намагайтеся уникнути помилок 4xx та 5xx. Код перенаправлення 3xx менш критичний, але зазвичай означає, що URL, який ви перевіряєте, не буде ранжуватися.

Інструменти: MozBar, Link Redirect Trace, httpsstatus.io

Індексованість по метатегу robots та тегу X-robots-tag

При проблемах з індексацією необхідно швидко перевірити, чи не позначена сторінка директивою robots «notindex». Відсутність директиви robots – це нормально, тому що за умовчанням стоїть “index”.

Найчастіше директиви robots розміщуються у HTML як метатега robots. Набагато рідше вони знаходяться в заголовку HTTP як позначка X-robots-tag. Ви можете вивчити обидва місця, але звіт Google з перевірки URL швидко покаже, чи дозволено індексацію.

Примітка: якщо URL не індексується, використовуйте «Test Live URL» у Search Console для перевірки статусу індексованості.

Інструменти: Google Search Console, MozBar

URL не заблокований файлом robots.txt

Заблокований файлом robots.txt, Google не може переглядати вміст сторінки. І блокування через robots.txt часто буває достатньо, щоб URL не потрапив до індексу Google.

Якщо URL-адреса проста, ви можете обійтися швидкою візуальною перевіркою файлу robots.txt. У більшості випадків потрібна більш ретельна перевірка URL за допомогою одного з наведених нижче інструментів.

Інструменти: Google Robots.txt Tester, Robots.txt Validator and Testing Tool

URL, вказаний у файлі XML sitemap

Технічно включення URL у XML sitemap-файл не є обов’язковим для ранжування в Google, але це може значно полегшити пошук ваших URL пошуковими системами, а в деяких випадках допоможе у пошуку та навіть ранжируванні (URL не буде ранжуватися, якщо він ніколи не був переглянутий).

Найкращий варіант — включення всіх URL, що індексуються, в XML sitemap або в кілька файлів sitemap.

Розташування файлу Sitemap визначено у файлі robots.txt

Отже, ви переконалися, що URL-адреса вказана в XML sitemap. Далі необхідно переконатися, що всі пошукові системи можуть легко знайти ваші файли картки сайту.

Найпростіший і зрозуміліший спосіб зробити це — вказати розташування карти сайту у файлі robots.txt. Розміщення карти тут працює для всіх основних пошукових систем та не потребує додаткових дій. Недолік такого методу в тому, що він потенційно розкриває карту сайту сторонніх пошукових систем, тому в деяких випадках можна не використовувати його, а застосувати пряме відправлення в пошукові системи (див. нижче).

Перегляньте файл robots.txt від Moz, щоб переглянути приклад цього методу в дії.

Надсилання файлу Sitemap у пошукові системи

Навіть якщо карта сайту вказана у файлі robots.txt, все одно слід переконатися, що ви надсилаєте XML-карти пошуковим системам. Це гарантує, що:

  1. Пошукові системи дійсно знають про вашу XML карту сайту.
  2. Пошукові системи повідомлять, чи вони визнали карту сайту дійсною.
  3. Нарешті, ви можете отримати від пошукових систем звіт про покриття зі статистикою про те, як вони подивилися і проіндексували URL-адреси, зазначені в карті сайту.

І Bing, і Google підтримують пряме надсилання картки сайту. Google особливо радує, оскільки після надсилання картки сайту ви можете перевірити звіт Google про покриття індексу для кожної картки.

Інструменти: Google Sitemaps Report, Bing Webmaster Sitemaps.

URL-адресу можна знайти за внутрішніми посиланнями/навігацією

Як правило, високопріоритетні сторінки повинні виявлятись в межах 4-5 кліків від головної – це частина архітектури сайту.

Пошук безгоспних сторінок (на які не посилаються ніякі внутрішні URL-адреси сайту) не так простий. SEO-краулери, такі як Screaming Frog і Sitebulb, добре справляються з пошуком цих сторінок, але для їх виявлення потрібне підключення до інших джерел даних, наприклад, до карт сайту. URL-адреса, яка не хоче бути знайденою, іноді важко виявити, якщо на неї немає посилання.

Найкращий спосіб уникнути безхазяйних сторінок – забезпечити посилання на важливі сторінки, або через навігацію, або через інші внутрішні посилання. Search Console та багато інструментів SEO-зв’язку можуть надавати обмежені звіти про внутрішню перелінкування, але часто вирішення проблеми вимагає перевірки вручну.

Контент доступний за єдиною канонізованою URL-адресою

Є кілька основних рекомендацій, які слід мати на увазі, коли йдеться про канонізацію та дубльований контент:

  1. Всі URL-адреси повинні мати канонічний тег.
  2. Різні URL-адреси з однаковим вмістом повинні посилатися на ту саму канонічну URL-адресу. Крім того, параметри URL-адреси, які не змінюють вміст сторінки, не повинні змінювати канонічний тег. Наприклад:

https://example.com?parameter=same-content

Швидше за все, канонічний URL буде виглядати так:

<link href= »https://example.com/ » rel= »canonical »>.

  1. Різні шаблони URL повинні вести на той самий контент.

В ідеалі три з чотирьох повинні перенаправляти на “канонічну” версію залежно від того, який шаблон URL є правильним.

Ви можете просто перевірити канонічність за допомогою MozBar. Перейдіть на URL-адресу та перевірте, чи містить сторінка канонічне посилання на себе. Потім спробуйте додати довільні параметри в URL (ті, які не змінюють вміст сторінки) і переконайтеся, що тег не змінився.

Примітка: найбільш поширене місце для канонічних тегів – HTML, ви також можете помістити їх у заголовок HTTP.

Інструменти: MozBar

Канонічний тег, вибраний Google, збігається з вибором користувача

Те, що ви визначили канонічні посилання, ще не означає, що Google їх зараховуватиме. Пошуковик використовує безліч сигналів для канонізації, і сам тег canonical є лише одним з них. Інші сигнали канонічності, на які звертає увагу Google, включають перенаправлення, шаблони URL, посилання та багато іншого.

Щоб дізнатися, чи поважає Google ваш власний канонічний тег, скористайтеся Search Console. Використовуйте звіт «Покриття» інструменту перевірки URL у Search Console, щоб виявити випадки, коли Google вибирає канонічне посилання, відмінне від обраного вами.

Ви також можете знайти масовий звіт про помилки канонікалізації у звіті про охоплення «Виключені» з позначкою «Дублікат, Google вибрав канонікал, відмінний від користувача».

Інструменти: Google Search Console

Відсутність помилок змішаного сигналу канонікалізації/індексації

Якщо сторінка A канонічно пов’язана зі сторінкою B, а сторінка B індексується, не варто ставити тег «noindex» на сторінку A, оскільки це надішле змішані сигнали.

Тобто, якщо URL індексується, не канонізуйте на нього «неіндексовані» сторінки.

Інструменти: MozBar

Дружня структура URL

Загальне емпіричне правило максимально спрощувати URL-адреси. Зазвичай це означає:

  • використання коротких, читаних людиною URL-адрес, коли це можливо;
  • уникнення непотрібних параметрів, таких як ідентифікатори сесій або параметри сортування;
  • розбиті відносні посилання, які викликають нескінченні пробіли (нескінченні URL).

Пам’ятайте, що прості, багаті на ключові слова URL також допомагають збільшити кількість кліків.

Щоб дізнатися більше, вивчіть документацію Google за структурою URL.

Контент може відображатися за допомогою базового JavaScript

Якщо ви вже переконалися, що Google дійсно індексує важливий контент, то, швидше за все, у вас немає проблем із рендерингом JavaScript. Але якщо вони в цих областях, а сайт використовує JavaScript, то винним може бути саме він.

Два простих інструменти для перевірки того, чи може Google відобразити ваш сайт з базовим JavaScript – це Google Mobile-Friendly Test і функція Test Live URL в Google URL Inspection Tool в Search Console. Виберіть «View Rendered Page» у Search Console, щоб переглянути рендеринг DOM, повідомлення консолі JavaScript та помилки завантаження ресурсів.

Налагодження помилок JavaScript – це велика тема, що виходить за рамки даного контрольного списку, але принаймні тепер ви знаєте, з чого почати.

Важливі CSS, JS та зображення, які не заблоковані robots.txt

Якщо пошукові системи не можуть відобразити вашу сторінку, можливо, причина в тому, що файл robots.txt блокує важливі ресурси. Багато років тому SEO-фахівці регулярно блокували доступ Google до файлів JavaScript, тому що на той час Google не відображав багато JavaScript, і вони вважали це зайвим. Сьогодні Google необхідно отримати доступ до всіх цих файлів, щоб візуалізувати та побачити сторінку як людина.

У такому разі потрібно візуально перевірити файл robots.txt. Переконайтеся, що ви не блокуєте важливі файли зображень, CSS або JavaScript, які не дозволяють пошуковим системам відобразити сторінку. Також можна використовувати інструмент Google URL Inspection Tool для виявлення будь-яких заблокованих ресурсів.

Примітка: абсолютно нормально, якщо деякі JavaScript або CSS заблоковані robots.txt, якщо вони не важливі для відображення сторінки. Заблоковані сторонні скрипти, як у прикладі вище, не повинні турбувати.

Інструменти: URL Inspection Tool

3. Метадані та структуровані дані

Метадані та структуровані дані стають все більш складними у SEO. Тут Moz пропонують вісім швидких перевірок для забезпечення максимальної видимості у всіх типах результатів пошуку.

Розглянемо метадані та структуровані дані – «закулісну» інформацію, яка не відображається на сторінці, але допомагає пошуковим системам зрозуміти контент, вплинути на його відображення в результатах пошуку, а сайту – зайняти вище місце у видачі.

Сторінка містить елемент заголовка

URL повинен містити один тег title з текстом, який описує вашу сторінку. На щастя, відсутність тега title виявити дуже легко:

  • Браузери зазвичай відображають заголовок у заголовку вкладки.
  • Більшість інструментів SEO попереджають про відсутність та/або порожні теги заголовка.
  • Ви можете перевірити заголовок за допомогою MozBar.

Якщо заголовок відсутній або порожній, обов’язково додайте його.

Інструменти: MozBar

Заголовок містить важливі ключові слова, видимі в перших 60-ти символах

Питання, яке часто отримує команда Moz: «Якій довжини має бути мій тег title? ».

Відповідь, звісно, ​​залежить від ситуації. Google підтверджує, що заголовки можуть бути дуже довгими. Більшість SEO-фахівців рекомендують не перевищувати 55-60 символів, оскільки це межа того, що Google зазвичай відображає результати пошуку (на основі довжини пікселя).

Більш довгі заголовки також можуть бути проблематичними, оскільки часто складаються з шаблонів, частин заголовків, які часто повторюються в різних розділах сайту, що Google не рекомендує робити.

Незалежно від довжини вашого заголовка, вдала ідея – тримати важливі ключові слова в перших 60 символах, де користувачі можуть побачити їх у результатах пошуку. Збереження важливих ключових слів у видимій частині заголовка може суттєво вплинути на кількість переходів за посиланнями (CTR).

Інструменти: Інструмент попереднього перегляду тега заголовка

Унікальність тега заголовка

Ще один пункт про теги заголовків. Вони мають бути актуальними.

Остання перевірка тега title – переконатися, що він не дублюється по всьому сайту. Незважаючи на відсутність штрафів за дублювання заголовків, Google заохочує унікальні заголовки та не рекомендує шаблонні. Унікальні заголовки допомагають пошуковим системам розрізняти ваш контент та визначати його цінність для користувачів.

Більшість SEO-пошуковиків легко виявляють помилки в дублюючих заголовках.

Якщо ви хочете перевірити лише одну сторінку, об’єднайте Google site: і intitle: для пошуку точного збігу заголовків на сайті, як показано нижче:

site:moz.com intitle: “Moz – SEO Software for Smarter Marketing”.

Містить унікальний метаопис

Іноді буває важко займатися метаописами, коли дані показують, що Google ігнорує їх 63% часу.

Проте описи залишаються важливими, оскільки Google використовуватиме їх, якщо вважатиме, що ваш опис перевершує те, що він може витягти зі сторінки. Але якщо Google виявить дублікати описів, він покаже, що ймовірність їх використання значно нижче.

Визначення фавікона

Кілька років тому ви ніколи не знайшли б нічого про фавікони в SEO-аудиті. Більше того, більшість людей досі не звертають на них уваги. Тим не менш, фавікони важливі, оскільки Google відображає їх поруч зі сніппетом у результатах мобільного пошуку.

Наявність чіткого фавікона, який виділяється, може вплинути на органічний CTR.

Як правило, ви можете визначити, чи на вашому сайті є фавікон, просто глянувши на вкладку браузера.

Щоб бути вдвічі впевненішим, переконайтеся, що фавікон визначено на головній сторінці сайту за допомогою наступного коду:

<link rel= »shortcut icon » .

OG та соціальні метадані

Для ясності: розмітка контенту за допомогою Open Graph та соціальних метаданих (таких як картки Twitter) анітрохи не впливає на рейтинг у Google. Але соціальні метатеги впливають на те, як контент відображається у соціальних мережах. Це може вплинути на те, як вашим контентом діляться, чи посилаються на нього і в результаті – на ранжируванні.

Більшість сучасних систем CMS дозволяють легко визначати OG та інші соціальні метадані та навіть задавати значення за промовчанням для цих параметрів, тому краще не залишати їх порожніми.

Ці інструменти бувають корисними, коли потрібно оновити соціальне зображення (або інші дані) та очистити кеш на соціальному сайті.

Інструменти: SEO Meta в 1 клік

Структурована розмітка

Спочатку кілька запитань та відповідей про розмітку Rich Snippet Markup:

  1. Чи є структуровані дані власне фактором ранжування? Ні.
  2. Чи можуть структуровані дані допомогти у ранжируванні? Так, вони можуть допомогти Google зрозуміти зміст сторінки.
  3. Чи можуть структуровані дані вплинути на CTR? Так.

Зараз майже кожна URL-адреса повинна мати структуровані дані, які підтримують багаті сніпети Google. Будь то розмітка статей, ідентифікація автора та/або організації, огляди продуктів або навіть розмітка рецептів — структуровані дані мають бути чіткими та докладними.

Хоча те, наскільки часто Google використовує структуровані дані, є предметом суперечок, можна з упевненістю сказати, що вони безперечно підтримують типи даних, перелічені в галереї пошуку структурованих даних.

Щоб перевірити структуровані дані, скористайтеся інструментом нижче.

Інструменти: Google Rich Results Test, Google Structured Data Testing Tool.

Використовується параметр max-image-preview: великий.

Багато SEO-спеціалісти вважають Google Discover чудовим джерелом трафіку, але отримати бажані місця може бути складно.

Google не встановлює спеціальних вимог для включення в Google Discover, крім загальних рекомендацій щодо описових заголовків та використання великих зображень. Пошуковик рекомендує використовувати зображення шириною не менше 1200 px і з параметром “max-image-preview:large”, який показаний у цьому фрагменті коду:

<meta name=”robots” content=”max-image-preview:large”>.

Як альтернатива, сторінка може обслуговуватися за допомогою AMP. Зазначимо, що Google, швидше за все, зможе розібратися з вашими зображеннями і без цього метатегу, проте включити його хороша ідея.

4. Контент

Багато технічних проблем із контентом можуть вплинути на індексацію та ранжування.

Тепер розглянемо зміст сторінки. Багато хто з цих пунктів не відносяться до технічного SEO, але ці аспекти можуть викликати проблеми з ранжуванням, якщо не вжити заходів.

Контент не дублюється занадто часто

Google не карає за дублювання контенту, але сторінки, що повторюються, зазвичай пропадають з результатів пошуку, так як Google прагне «показувати сторінки з різною інформацією».

Невелика кількість дублюючого контенту на сторінці може бути, але коли більшість контенту занадто схожа на інший в інтернеті або на вашому сайті, це може викликати проблеми.

Три способи шукати дубльований контент:

  1. Проведіть сканування сайту за допомогою SEO-інструменту.
  2. Для пошуку дубльованого контенту на одній сторінці використовуйте оператор пошуку точної відповідності Google, уклавши частину тексту сторінки в лапки. Наприклад, якщо ми знайдемо вступну пропозицію до статті Moz «Посібник з SEO для початківців», ми побачимо, як вона була скопійована в інтернеті.
  3. Використовуйте Copyscape – безкоштовний детектор плагіату.

Якщо вміст дублюється в інтернеті, можна подати скаргу DMCA. Ще краще попросити порушників послатися на вас як на джерело або додати міждоменне канонічне посилання.

Вміст, організований за допомогою ієрархічних HTML-тегів

Чи повинен використовуватися один тег h1 на вашій сторінці? Скільки тегів h2 потрібно?

Насправді Google все одно, як ви організуєте свою сторінку, аби структура була зрозумілою. Як правило, це означає впорядкування контенту за допомогою заголовків в ієрархічному порядку. Більшість SEO-досліджень показують сильний зв’язок між використанням заголовків та рейтингом Google, тому ми рекомендуємо використовувати заголовки для розумної та логічної організації контенту.

Крім того, один h1, як і раніше, рекомендується для доступності.

Інструменти: Logical Content Flow

Контент орієнтований на ключові слова

Довгий час націлення ключових слів було основою для багатьох SEO-аудитів сайту. Сьогодні Google більш витончено підходить до розуміння того, про що йдеться на сторінках. Однак не зайвим буде перевірити, що на вашій сторінці в потрібних місцях є цільові ключові слова та пов’язані з ними фрази:

  • Тег заголовка.
  • Метаопис.
  • Заголовок.
  • Підзаголовки.
  • Основний текст.
  • Атрибути alt зображення.

Звичайно, на цьому етапі потрібно перевірити, чи ключові слова не набиті і постаратися цього уникнути.

Контент не порушує рекомендації Google за якістю

Досвідчені SEO-фахівці можуть з першого погляду визначити, чи є контент спамом чи заслуговує він шансу на ранжування. У рамках процесу аудиту непогано було б переконатися, що сторінка відповідає мінімальним стандартам якості і не порушує рекомендації Google.

Більшість пунктів зі списку Google — очевидні речі, але їх варто перевірити ще раз. Наприклад:

  • Відсутність хитрих перенаправлень.
  • Відсутність клоакінгу.
  • Обмеження спаму, створюваного користувачами.
  • Відсутність сторінок «з дверними отворами».

Уникайте нав’язливих міжсторінкових оголошень

Спливаючі вікна та банери, що заважають перегляду контенту, часто зустрічаються на сайтах, особливо на мобільних пристроях.

На жаль, ці оголошення також можуть спричинити зниження рейтингу сайту.

Спливаючі вікна з юридичних причин (наприклад, згоду на використання файлів cookie) та ті, що займають лише невеликий простір, зазвичай не викликають занепокоєння. Тим не менш, якщо URL-адреса мобільного сайту зустрічає вас рекламним банером на весь екран, це, швидше за все, привід для занепокоєння.

Уникайте розміщення великої кількості реклами над згином

Багато реклами над згином – це ще одна область, за яку Google може покарати, якщо вважає, що реклама дуже відволікає від контенту.

Найкраще подивитися на сторінку в мобільному браузері, щоб зрозуміти, наскільки легко дістатися основного контенту. Якщо це завдання ускладнюється присутністю великої кількості реклами, вам, ймовірно, варто відзначити це в аудиті та поекспериментувати зі зменшенням потоку реклами у верхній частині сторінки.

Контент не завантажується в iFrame

Завантаження контенту в iFrame може бути складним з точки зору технічного SEO, і Google зазвичай не рекомендує цього робити.

Як правило, при використанні iFrame Google “сплющує” iFrame з вашим контентом і вважає його частиною самого контенту. Зазвичай це працює, але можуть виникнути труднощі, якщо iFrame не завантажується або у Google виникають проблеми доступу до нього. Іноді використовувати iFrame необхідно чи зручно, але по можливості їх слід уникати.

Контент не завантажується у Flash

Flash мертвий. Якщо ваш контент залежить від Flash, ранжування також може бути

неживим. Якщо сторінка все ще використовує його, більшість браузерів (включно з Chrome) просто проігнорують її. Щоб перевірити Flash, звіт Search Console про мобільний юзабіліті повідомить, чи використовує ваш сайт “несумісні плагіни”, включаючи Flash.

Контент з лінивим завантаженням видно в ViewPort

Лінива завантаження стає все більш популярною, особливо після появи вбудованої підтримки браузерами. Багато CMS-фрейми, WordPress у тому числі, тепер включають ліниве завантаження зображень за замовчуванням.

Коли таке завантаження працює правильно, зображення (або інший контент) з’являються у вікні перегляду (видима частина браузера), якщо це необхідно. Коли все йде не так, контент завантажується неправильно і не видно пошукових систем.

Найпростіший спосіб перевірки вмісту з лінивим завантаженням – використовувати інструмент URL Google. Після ревізії сторінки перегляньте скріншот і HTML, щоб переконатися, що всі зображення завантажені правильно. Для більш технічно підкованих користувачів Google пропонує сценарій Puppeteer, який використовує безголовий Chrome.

Підтримка посторінкового завантаження для нескінченного прокручування

Як і ліниве завантаження, нескінченне прокручування може бути важливим для користувачів, але не дуже корисним для пошукових систем. У разі неправильного настроювання вона приховує інформацію від Google.

Правильний спосіб реалізації нескінченного прокручування – посторінкове завантаження, тобто URL змінюється в міру того, як відвідувач прокручує сторінку вниз.Це дозволяє користувачам ділитися та додавати в закладки певні сторінки, а пошуковим системам індексувати окремі розділи матеріалу. Google рекомендує сигналізувати завантаження за допомогою History API. Інструмент повідомляє браузеру, коли оновлювати відображуваний URL у міру прокручування сторінки.

Поточні дати публікації та оновлення

Дата публікації навряд чи вплине на рейтинг, але вона може сильно впливати як на CTR, так і на показники залучення користувачів. Google безпосередньо відображає дати в результатах пошуку, що може позначитися на кліках.

Багато SEO-фахівці вважають за краще відображати дату останньої зміни або оновлення, щоб показати читачам, що контент свіжий та актуальний. Наприклад, замість Published On ви можете написати Last Updated за умови, що інформація відповідає дійсності. Google знає, коли ви оновили свій контент, тому ви не зможете його обдурити.

Декілька загальних рекомендацій щодо відображення точних дат:

  1. Показуйте видиму для користувача дату у верхній частині сторінки.
  2. Включіть властивості “datePublished” та “dateModified” у розмітку Schema.
  3. Зберігайте послідовність дат. Наприклад, кілька дат на сторінці можуть збити Google з пантелику.

Уточніть, хто є автором та/або видавцем

Авторство — делікатна тема у SEO-просторі. Google не підтверджує його впливу на ранжування, він лише відстежує інформацію про авторство і працює над тим, щоб обчислити автора сторінки. Більш того, фахівці з оцінки якості Google намагаються визначати репутацію автора та/або видавця. Контент анонімних чи малорепутаційних авторів/видавців часто оцінюється як «низька» якість, тоді як контент високорепутаційних авторів/видавців — як «висока» чи «найвища».

Як правило, Google може з’ясувати, хто є автором та видавцем матеріалу, але краще йому допомогти. Декілька порад:

  1. Переконайтеся, що автор чітко вказаний на сторінці.
  2. Увімкніть дані про автора до розмітки Schema.
  3. Зв’язуйте автора зі сторінкою його профілю, яка посилається на профілі в соціальних мережах та інші статті.
  4. Увімкніть розмітку «видавець» у схему статей (або інші типи схем).
  5. Чітко вказуйте авторство та контактну інформацію на сторінках «Про нас» та «Контакти».

Контент не тригеріт фільтри безпечного пошуку Google

Мільйони користувачів використовують фільтри безпечного пошуку в Chrome, які не допускають потрапляння в результати пошуку відвертого контенту, наприклад, порнографії. Найчастіше ця система працює добре.

Іноді Google може помітити сайт як такий, що має відвертий контент, якщо він плутається у змісті матеріалу.

Якщо ви маєте сумніви, що сайт може спрацьовувати в системі SafeSearch Google, найкраще провести ручну перевірку:

  1. Увімкніть SafeSearch у своєму браузері.
  2. Виконайте пошук по сайту: пошук по домашній сторінці сайту та кільком певним каталогам.
  3. Вимкніть SafeSearch і повторіть пошук.
  4. Якщо кількість результатів значно відрізняється, можливо, сайт фільтрується SafeSearch.

Якщо на сайті немає матеріалів для дорослих або конфіденційних даних і ви вважаєте, що SafeSearch фільтрує вміст помилково, можна повідомити про проблему в Google.

5. Посилання та навігація

Google використовує посилання різними способами для ранжування контенту. У цьому розділі розповімо про вісім пунктів, які допоможуть переконатися, що посилання оптимізовані для сканування та ранжування.

Посилання можна переглядати

Існує багато способів створення посилань. Щоб посилання було прохідним, пошуковим системам зазвичай потрібен тег <a> з атрибутом href. І так, багато розробників створюють посилання без них.

Швидкий спосіб перевірити, чи є ваші посилання переглядаються – використовувати MozBar для виділення всіх повзаючих посилань на сторінці.

Сторінка не посилається на непрацюючі сторінки (404)

Сторінки часто виходять з ладу. Інтернет буквально засіяний 404. Це природна частина екосистеми. Якщо ви випадково посилаєтеся на 404 сторінку, це, як правило, не представляє великої SEO-проблеми.

Проте посилання, що ведуть на 404 можуть:

  • Створювати неприємні враження у користувачів.
  • Зупиняти потік посилального капіталу, наприклад, PageRank.
  • Говорити відвідувачам, що сторінка застаріла та не підтримується.

Виправлення непрацюючих посилань має більшу вагу, коли ви робите це масштабно і віддаєте пріоритет внутрішнім посиланням. Якщо у вас дуже об’ємний сайт, пошук і виправлення кожного 404-го посилання може бути низькорентабельним, хоча рентабельність інвестицій зростає зі збільшенням важливості кожної сторінки.

Більшість SEO-краулерів можуть визначати непрацюючі посилання та 404. Якщо вам просто потрібно перевірити одну сторінку, багато розширень Chrome, Broken Link Checker легко впораються із цим завданням.

Посилання використовують описовий якірний текст

Посилання з релевантним якорним текстом зазвичай дуже цінні. Google використовує анкорний текст як сигнал ранжирування, і, згідно з патентними документами, він може навіть ігнорувати посилання з нерелевантним або загальним посиланням.

Нарешті, Google зазвичай не схвалює «надмірну оптимізацію», яка може включати розміщення посилань з великою кількістю збігаються анкорів, тому корисно все змішувати.

Приклади хороших анкорів:

  • список найкращих магазинів морозива в Сіетлі;
  • як скасувати відправку до Gmail;
  • наша сторінка кар’єри.

Приклади універсальних анкорів:

  • натисніть тут;
  • читати більше;
  • com

Для аудиту вихідних посилань на одній сторінці ви можете використовувати MozBar, щоб виділити всі внутрішні та зовнішні посилання та переконатися, що якірний текст є описовим.

При необхідності посилання кваліфікуються: nofollow, ugc, sponsored

Нещодавно Google змінив підхід до посилань nofollow.

Сьогодні Google розглядає посилання nofollow як “підказку” – це означає, що вони дійсно можуть переглядатися та враховуватися під час ранжирування.

Google також ввів два нових атрибути посилань:

  • ugc для позначення контенту, створеного користувачами;
  • “sponsored” для позначення спонсорованих посилань.

Ці атрибути, поряд з nofollow, допоможуть захистити вас як видавця. Оскільки Google може карати сайти, які посилаються на спам або посилання, що дають фінансовий стимул, відповідне маркування таких посилань допоможе уникнути гніву Google.

Фасетна навігація не призводить до дублювання контенту

Фасетна навігація дозволяє відвідувачам звузити вибір при майже нескінченному асортименті.

Якщо ви не обережні, цей майже нескінченний вибір може створити безліч сторінок для Google.

Якщо кожна опція в багатогранній навігації пов’язана таким чином, що щоразу створюється нова URL-адреса, ви можете ненавмисне зробити мільйони дублікатів сторінок для Google.

Декілька порад для багатогранної навігації:

  1. Не створюйте клікабельні елементи для неіснуючих опцій і не змінюйте зміст сторінки.
  2. Заблокуйте неважливі опції robots.txt.
  3. Використовуйте noindex або канонізацію для URL, які ви бажаєте виключити з індексу.
  4. Використовуйте інструмент “Параметри” Google Search Console для визначення параметрів.

Сторінки з посторінковою навігацією мають чіткі посилання

Якщо на сайті використовується пагінація (посторінкова навігація), важливо, щоб посилання на сторінки були видні пошуковим системам.

Нещодавно Google припинив підтримку розмітки rel=prev/next, хоч інші пошукові системи продовжують її використовувати. Це означає, що основний спосіб, за допомогою якого Google знаходить посторінковий вміст, – посилання на вашій сторінці.

Загалом, сторінки з розбивкою на сторінки мають бути доступними для перегляду та чітко пов’язані один з одним. Самі сторінки з пагінаціями — самоканонізованими або канонізованими до сторінки «Переглянути всі», що містить усі записи.

Сторінка не містить надмірної кількості посилань

У старі часи Google рекомендував не більше 100 посилань на сторінці, але сьогодні пошуковик може без проблем обробляти набагато більше.

Незважаючи на те, що Google може переглядати кілька сотень посилань (і більше) на сторінці, все ж таки є причини обмежити кількість варіантів для пошукових систем. Багато посилань ускладнює для Google визначення того, яка з них важлива.

Якщо ви виявите, що на кожній сторінці сайту сотні або тисячі посилань, їх можна скоротити, щоб краще організувати роботу з посилальним капіталом і щоб сайт правильно індексувався пошуковими системами.

Нарешті відомо, що Google знецінює посилання на весь сайт та/або шаблонні посилання.

Якщо у вас є навігація в нижньому колонтитулі з одними й тими ж 500 посиланнями на кожній сторінці, можливо, варто поекспериментувати з іншими способами їх розміщення.

Сторінка не пов’язана з ланцюжками редиректів

Корисно перевіряти вихідні посилання на наявність перенаправлень та їх ланцюжків. Google заявив, що відслідковуватиме до п’яти перенаправлень за спробу і може зробити безліч спроб, щоб у результаті виявити кінцевий URL.

Виправлення ланцюжків перенаправлень знижує ймовірність помилок при повторному індексуванні і, таким чином, допомагає зберегти масу посилань. З іншого боку, невелика кількість перенаправлень 3xx – це абсолютно нормально, і їхнє виправлення, швидше за все, не принесе значних результатів.

Що ще варто перевіряти

Зображення

Зображення не лише додають релевантність сторінкам, але й підвищують залученість, а також допомагають у ранжируванні.

Вміст відіграє все більш важливу роль в Інтернеті. Однак багато сайтів не приділяють жодної уваги відео SEO. Це одна з областей, в якій Google просто не розбереться без надійного технічного SEO.

Мобільні пристрої

Google тепер орієнтовані на мобільні пристрої. Більшість SEO-аудитів проводиться на комп’ютерах, але кілька швидких перевірок на мобільних пристроях можуть вплинути на ранжування.

Швидкість

Швидкість завантаження сторінки була важлива для SEO протягом багатьох років, але зараз їй виділяється ще більше уваги

Безпека

Багато SEO-фахівці часто не беруть до уваги питання безпеки, але Google ставиться до них дуже серйозно. Крім впровадження HTTPS є ще кілька областей, які необхідно перевірити, якщо на вашому сайті виникли проблеми:

  • Сайт використовує потрібний HTTPS.
  • Веб-сайт підтримує HSTS.
  • Немає зламаного контенту, вірусів та інших похибок.

Зворотні посилання

Зворотні посилання рідко включаються до технічного SEO-аудиту, але відсутність релевантних зворотних посилань часто причина номер один, за якою якісний, актуальний контент не може ранжуватися.

Висновок

Для перегляду сайту потрібен серйозний підхід SEO-спеціаліста. Необхідно перевіряти та оптимізувати ресурс за такими критеріями: основні параметри сайту, мета- та структуровані дані, сканування та індексування, контент та посилання. І це лише деякі пункти, на які варто звернути увагу. Регулярно відстежуйте коректність функціонування веб-ресурсу у пошуку, щоб сайт працював як годинник та приносив бажані результати бізнесу.