Сайт візитка : як створити з нуля

Сайт візитка : як створити з нуля
Вміст Сховати

Вже із назви абсолютно зрозуміло, яку основну функцію виконують сайт-візитка. Ресурси такого плану представляють у Мережі вашу компанію, послуги, продукт – все те, що збираєтесь просувати, з чим знайомити клієнтів. На відміну від повноцінних сайтів та лендингів, електронна візитка набагато простіше у розробці, створенні, підтримці.

Залежно від ваших цілей підбирається певний тип сайту-візитки, спосіб створення, виконавці. Про те, як правильно все це зробити, що необхідно враховувати при виборі доменного імені, дизайну сторінки, можете дізнатися з цього матеріалу.

Опис сайту-візитки

З чого починається просування бізнесу в інтернеті? Зі знайомства. Клієнту необхідно мати хоча б мінімальні знання про ваш продукт або послугу, перш ніж він ухвалить рішення про покупку. Сайт-візитка складається з однієї або декількох сторінок, розміщених на одному домені, оформлених за вибраним шаблоном та витриманих в єдиному стилі. Як правило, вони містять докладну інформацію про бізнес та його власника, послуги, що надаються, а також контакти для зв’язку. Усі блоки такого ресурсу пов’язані між собою.

Створити сайт-візитку може як фізична, так і юридична особа. Крім ознайомлювальної мети до нього закладаються і другорядні. Зокрема, сайт-візитка може рекламувати товар, повідомляти про акції, формувати думку користувачів про бренд та давати посилання на інші сторінки. Функціонал налаштовується та підключається.

Іншими словами, ресурс є електронною візитною карткою. Вона, у свою чергу, за бажанням власника може бути простою та лаконічною або складною, виконаною в унікальному стилі. Кількість розділів та вкладок визначається лише закладеними завданнями.

Характерні риси такого сайту:

  • Подробиці викладу. Наводяться контактні телефони, адреси, схеми проїздів, додаткова електронна пошта для зв’язку тощо. В ідеалі тут же розташовуються короткі відомості і про саму компанію: хто що, чим займається, скільки років на ринку, хто працює у складі команди, які є додаткові послуги, з ким уже працювали і хто в партнерах, цікаві факти. Якщо інформації багато, то тематичних блоків створюються окремі розділи. Це допомагає підвищувати рівень довіри до бренду.
  • Простота. Такий сайт рідко містить більше одного-двох десятків розділів, у яких міститься вся ключова інформація, що дозволяє відвідувачеві створити думку про продукт. Іноді власник може побажати надати більше даних, щоб окремо продемонструвати найбільш потрібні товари. У таких випадках рекомендується розглядати повноцінні сайти-багатосторінники.
  • Лаконічність. Часто для візитівки досить простого оформлення за готовими шаблонами, рідкісні власники вдаються до послуг професійних дизайнерів.
  • Мінімальний функціонал. На такому сайті не потрібно більше, ніж форма для збору заявок або замовлення зворотного зв’язку. Найчастіше він містить активні посилання на інші канали зв’язку та інтерактивні віджети.

Відмінність сайту-візитки від корпоративного сайту та лендінгу

Лендінг – це спеціальна сторінка, на якій розташовується послідовно та одразу вся необхідна інформація та яка є частиною вирви продажів. Користувачі потрапляють на неї після натискання на контекстну рекламу. Візитка є сайтом з однією або більше сторінками, розділами, блоками найважливішої інформації. Створюється для ознайомлення. Відомості розміщуються згідно з тематикою.

Лендінг активно продає, завжди яскраво та помітно оформлений, кожен блок закликає вчинити дію. Сайт, чи то візитівка, чи корпоративний портал, не дозволяє собі гучні рекламні заголовки. Максимум, що у них можна знайти – одне-два пропозиції купівлі, в іншому лише делікатні натяки на конкретну перевагу товару чи ж послуги від цього продавця.

Кількість запропонованої продукції на лендингу має перевищувати одну одиницю, оскільки саме навколо неї будується весь контекст. На сайті ж представлені десятки, сотні і навіть тисячі позицій, а візитівка може містити подробиці відразу про весь спектр послуг.

Якщо говорити про інформативність, то обидва варіанти передбачають наповнення різним контентом. Лендінг є урізаним варіантом, сторінкою, на якій знайдеться місце всьому, що допоможе продати товар. Як правило, це блоки з вигодами, перевагами, подяками та захопленими відгуками.

Корпоративні та сайти-візитки передбачають глибшу взаємодію з покупцем. Вони знайомлять його з історією розвитку компанії, розповідають про штат співробітників, перераховують етапи та особливості роботи. Загалом, створюють образ та репутацію, а що купити – користувач сам вибере. Таким чином, посадкова сторінка є прямим маркетинговим інструментом, а сайт – допоміжним.

Перевага надається лендингу, коли необхідно продати один товар і розповісти про нього якнайбільше, а також коли цикл не перевищує один день. Якщо кількість продукції більша або клієнту важливіша історія самого власника, його партнери, умови укладання угоди та інше, варто запакувати інформацію на сайт. Даний ресурс дозволить надати користувачеві більше відомостей, тоді як посадкова сторінка містить у собі строгий мінімум і часто акцентує увагу лише на продажі.

Візитка відрізняється від корпоративного сайту насамперед функціоналом. Для її обслуговування достатньо мінімальної навігації та форми для надсилання зворотного зв’язку. Ресурс з десятками, а то й сотнями розділів, більш громіздкий і вимагає кропіткої роботи з налаштування пошуку, меню, фільтрів. У ньому з’являються сторінки з відгуками та новинами, що поповнюються, блок техпідтримки, калькулятор та інше.

Всі особливості та відмінності між двома формами надання можна звести до загальної таблиці:

Параметри Сайт-візитка Лендінг Корпоративний сайт
Кількість сторінок До 10–15 Завжди 1 Від 10 і більше, обмеження немає, як правило – кілька сотень.
Кілька тематичних розділів з описом компанії, її продукції, прайс-лист та контакти. Реклама одного продукту чи послуги. Повноцінний портал із тематичними сторінками, статтями, каталогами.
Основна мета Привернення уваги до бренду загалом, знайомство з компанією. Збільшення конверсії, продажу конкретного товару чи послуги. Просування сайту з метою знайти нових партнерів, збільшення кількості клієнтів, розширити геометрію продажів.
Кому підходить Малий, середній бізнес, самозайняті, бажаючі розповісти про свій бренд та послуги з урахуванням обмеженого рекламного бюджету. Компанії, завдання яких – продати конкретний товар чи курс, зібрати вебінар/захід. Організації з широким продуктовим асортиментом та філіями.

Переваги сайту-візитки

Корпоративний портал необхідний великим виробництвам, а лендинг дозволяє рекламувати з успіхом лише один товар або послугу. Сайт-візитка у цьому ключі є універсальним варіантом. Він маловитратний і вимагає багато ресурсів. Зокрема можна поставити на віртуальний хостинг свій сайт-візитку. Ціна за таку послугу найменша, а керувати ресурсом зможе навчитися навіть малодосвідчений користувач.

Оскільки сайт-візитка покликаний знайомити користувача із загальною інформацією, вона на ньому рідко змінюється. Винятки становлять випадки, коли офіс переїжджає або відкривається новий, коригується карта проїзду, з’являються групи у соціальних мережах або необхідно доповнити перелік послуг. Таким чином, при створенні цього ресурсу можна не турбуватися про те, що він потребуватиме частих оновлень. Якщо все ж таки необхідність з’явиться, то внести зміни зможе і сам власник.

Сконструювати односторінковий портал можна на спеціальному сайті з мінімальною підтримкою від фахівця та виключно з специфічних питань. Як платформа найбільш затребувана CMS. Більшість модулів пропонуються для вбудовування ще на етапі збирання та відповідають сучасним технічним вимогам. Таким чином, створити свій ресурс можна самостійно.

Ще плюси односторінкового сайту, що роблять його затребуваним серед малого та середнього бізнесу:

  • Відносно мала вартість і разові вкладення в ресурс, що постійно приносить дохід. Ціна за виробництво варіюється в межах 3000-30000 рублів за весь комплекс дій.
  • Отримання прямого трафіку за вітальними запитами, що дозволяє перетворювати кожного відвідувача сайту на потенційного клієнта, як тільки він перейде до вас на запит «організація + населений пункт».
  • Місце під портфоліо, контакти, прайс та перелік товарів/послуг. Своєчасне відображення змін, що відбуваються в роботі, позитивно позначається на довірі клієнтів.
  • Підвищення лояльності. Поширена думка, що підприємці та власники бізнесу, що поважають себе, зобов’язані мати в інтернеті сторінку, що представляє їх компанію та послуги. Це стосується як онлайн-майданчиків, так і офлайн-магазинів. Доступність інформації про графік, адреси, акції, послуги робить їх роботу більш прозорою.
  • Можливість внесення змін у режимі реального часу. Як тільки у вас з’явилися нові номери телефонів або відкрився ще один магазин, можна відразу відобразити на головній сторінці. Таким чином підтримується актуальність відомостей, що надаються.
  • Зручна візитка на всі випадки життя, оскільки її можна надіслати електронним листом. Не загубиться і ви завжди зможете її передати, не відходячи від робочого місця.

Таким чином, ви можете замовити сайт-візитку, якщо є ІП, самозайнятим, представляєте малий або середній бізнес, тому хочете недорого, але більш-менш повно познайомити клієнта зі своєю роботою/товаром/послугою, розповісти про себе. Такий ресурс легкий, вимагає великих грошових вливань, постійних оновлень і регулярного обслуговування. Досить своєчасно відображати зміни у годинах роботи, філіях, контактах та інше, щоб вона завжди була актуальною та затребуваною.

Кому може бути корисний сайт-візитка

Для відповіді на це питання необхідно позначити коло осіб, які ним користуються:

  • Малий та середній бізнес, який працює в офлайн-форматі. Специфіка діяльності таких організацій полягає у живому спілкуванні, у зв’язку з чим візитівка їм необхідна для зручнішого інформування потенційних клієнтів про контакти та перелік послуг. У ній потребують організатори разових заходів чи проектів, одиничних послуг, товарів, власники іншого контенту, для донесення якого потрібна особиста зустріч із клієнтом.
  • Приватні спеціалісти, що працюють у сфері юриспруденції тощо напрямі. Це адвокати, бухгалтери, нотаріуси.
  • Представники індустрії краси. Як правило, це майстри-косметологи, які вважають за краще працювати на себе і оформлені як самозайняті. Надають послуги в орендованих приміщеннях або вдома, використовують візитку для зручного та бюджетного інформування клієнтів про себе, послуги, прайс та портфоліо.
  • Працівники віддаленого доступу. Це копірайтери, дизайнери, програмісти та всі, хто може надавати свої послуги дистанційно. Використовують односторінковий ресурс переважно для розміщення портфоліо.

Наведений перелік не є вичерпним і може включати інші професії. Так, візитку корисно мати доглядальницям, репетиторам, няням, медсестрам, ветеринарам, грумерам із приватною практикою. Якщо майстер займеться крафтом і почне продавати речі ручного виробництва, це також вимагатиме відповідного оформлення в інтернеті.

Односторінок затребуваний серед електриків, меблярів, сантехніків та всіх, хто надає послуги. Як правило, це і фізичні та юридичні особи.

Мета створення сайту-візитки

Перед тим, як робити, необхідно визначитися, навіщо вона вам потрібна. Розглянемо варіанти використання візитки:

Для компанії

Наприклад, ви на самому початку шляху і зараз повноцінним порталом ще не отримали.

Оскільки вже працюєте та укладаєте угоди з серйозними партнерами, то потрібна адекватна вашому рівню роботи презентація бізнесу. Крім цього, потрібно збирати заявки та оформляти замовлення, займатися клієнтами. Все це не чекає, доки повноцінний сайт запрацює.

Який може бути візитівка в такому разі:

Представлений односторінник не відрізняється великою кількістю інформації. При цьому кожен рядок повинен нести певне смислове навантаження, щоб бути корисним і актуальним.

Оскільки власник такого ресурсу не цим займатиметься самостійно, розповідаючи особисто кожному, хто цікавиться його послугами та акціями, оптимально занести цю інформацію на сайт. Що саме бажано прописати:

  • Контакти. Чим більше варіантів буде у користувача, тим вища ймовірність його перетворення на клієнта.
  • Головний оффер. Те, з чого починається ознайомлення кожного відвідувача з сайтом. Від нього залежить, наскільки людина зацікавиться представленою інформацією та товаром.
  • Дескриптор. Описує вашу роботу. Використовується як другий оффер і застосовується не завжди.
  • Товари-локомотиви. Форма представлення товарів у кількох випадках. Утримує увагу користувача та допомагає скласти думку про асортимент.
  • Форма захоплення. Вид зворотного зв’язку, в якому клієнт може замовити дзвінок, отримати вигідну комерційну пропозицію або лід-магніт, а також просто залишити свої дані для зв’язку та розсилки.

Також сайт-візитка компанії передбачає можливість заміни останнього пункту або його доповнення блоком переваг. Як правило, це список із 3-4 вигод, які отримує користувач, якщо звертається до вас за послугою. Невелика кількість рядків дозволяє одразу охопити поглядом усі плюси співпраці.

Використовуються найпереконливіші висловлювання, оскільки від них значною мірою залежить можливість звернення відвідувача ресурсу саме до вас.

Для продукту

Застосовується, коли ваш бізнес вже розкручений і певні види товарів/послуг вимагають окремої думки.

Оскільки продуктів багато, необхідно працювати за шаблоном, щоб презентація кожного не забирала багато часу та ресурсів.

Візитка може виглядати так:

Такий формат представлення товару допомагає йому потрапити до попереднього споживчого кошика. Щоб сторінка виконувала цю функцію, на неї поміщають одну із форм захоплення, відповідальну за збирання контактів відвідувача. Як правило, це прізвище, ім’я, по батькові, мобільний телефон та адреса електронної пошти, іноді – обліковий запис у соціальних мережах. Вся ця інформація згодом використовується щодо розсилок.

Ще однією метою візитки може бути прямий продаж із неї. Однак у такому разі її знадобиться доповнювати, оскільки непідготовлена ​​аудиторія навряд чи почне купувати продукт, у якому не до кінця впевнена.

Візитки не тільки знайомлять, допомагають визначитися і навіть служать для продажу, але є інструментом для збору зворотного зв’язку. Представлено це можливо за допомогою створеного через Marquiz односторінкового квіза.

2 способи створити сайт-візитку

Залежно від часу та бюджету, ви можете сконструювати веб-сторінку самостійно або довіритися в цьому питанні спеціалісту. Приймати рішення про створення лише вам. Перший варіант відрізняється малою вартістю, другий – професіоналізмом.

У період карантину багато компаній перейшли на бухгалтерський аутсорсинг, що також дозволяє заощаджувати кошти. Власний працівник вимагає регулярної оплати праці, у той час як найманий спеціаліст виконує свої завдання швидко та за результатами отримує винагороду. Дізнайтеся, скільки коштує сайт-візитка для вашого підприємства за допомогою стороннього професіонала та попередьте зайві витрати.

Самостійно зібрати односторінковий портал можна на відповідній CMS з хостингом. Також є ресурси, що дозволяють сконструювати його вже з готових модулів із плагінами.

Хостинг та CMS

CMS – система управління контентом із шаблонами та темами. Допомагає зібрати каркас майбутнього сайту, який потім знадобиться лише правильно налаштувати та наповнити контентом.

Найбільш популярні сьогодні для цих цілей два двигуна:

  • WordPress;
  • Joomla;

Плюси складання на CMS:

  • Немає обмежень. Стильове оформлення, зміст, функціонал визначаються лише власною фантазією автора.
  • Розрахований на багато користувачів доступ. Пароль від облікового запису доступний всім особам, які мають дозвіл.
  • Розміщення на вибраному хостингу без прив’язки до місця. Це означає, що сайт можна поставити на інший сервер або розташувати на ньому відразу кілька порталів.
  • Налагоджена робота пошукових систем. Це дозволяє робити розширену СЕО-оптимізацію.

Якщо ви все-таки зважилися зробити сайт-візитку безкоштовно, то повинні знати і про те, які недоліки це може за собою спричинити

  • Можливість падіння сайту через перевантаження сервера. Таке відбувається при напливі великої кількості відвідувачів.
  • Витрата значного часу розробки на CMS.
  • Вразливість готового порталу пов’язана з тим, що вихідний код системи є відкритим.

Конструктори сайту

Відрізняються більшою простотою, порівняно з CMS. Конструктором можуть користуватися всі охочі. Особливість полягає в тому, що в ньому вже є готові модулі, які розставляються в бажаному порядку. За рівнем складності прирівнюється до створення сторінки соціальної мережі.

Ключові переваги конструктора:

  • Зручність та простота. Щоб зробити сайт, потрібно визначитися з макетом, вставити описи і додати контакти для зв’язку. На всі дії піде до 30 хвилин.
  • Бюджетність. Можна зібрати ресурс і безкоштовно, проте кількість макетів буде обмежена. Щоб скористатися всіма перевагами програми та мати можливість підключити зручні плагіни, доведеться купити тариф. Проте, місячна оплата дорівнює приблизно 200 рублів, що дуже демократично.
  • Доступність. Ви можете самостійно вносити правки та обслуговувати свій ресурс без звернення до профільних фахівців.

Недоліки, про які теж важливо знати:

  • Обмежене правоволодіння. Оскільки готовий конструктор вже є власністю організації, у разі виникнення неполадок або його закриття всі доступи до зібраних на ньому сайтів автоматично перестають працювати. Фактично ви втрачаєте свій ресурс без можливості відновлення чи перенесення.
  • Недоступність коду. З вищевказаних причин він закритий для користувачів, тому працювати з ним можуть лише розробники компанії-правовласника. Якщо ви хочете зробити на конструкторі сайт-візитку з нуля, то повинні бути готові до того, що усунути баг, що з’явився, самостійно не зможете, доведеться чекати.
  • Проблеми з СЕО-оптимізацією. Багато конструкторів не припускають вказівку мета-тегів. Крім цього, зібрані за подібним типом сайти погано ранжуються пошуковими системами.
  • Наявність чужої реклами. За те, щоб унеможливити її, доведеться доплатити розробнику.

Створення навіть візитки потребує знання нюансів різних платформ. Аутсорсинг завдання допомагає вирішити це питання із вигодою. Взяла він зобов’язання компанія знаходить оптимальне співвідношення ціни і якості, і навіть займається всією звітністю, тому зайвих і необгрунтованих витрат вдається уникнути.

Принципи створення хорошого сайту-візитки

У процесі продумування оформлення дбайте про те, щоб результат був насамперед гармонійним. Дизайнерський стиль є рідкісною потребою.

Принципи, дотримання яких допоможе наблизитись до створення вдалої електронної візитки:

  • Хороший дизайн. Для зручності читання необхідно стежити за яскравістю і шрифтами. Оформлення оптимально витримувати у фірмових тонах або поєднувати на палітрі трохи більше трьох кольорів. Текст слід вирівнювати за загальним шаблоном і задавати кегль, який змушуватиме відвідувача напружувати очі. Дотримуйтесь правила «Чим простіше – тим краще».
  • Логічно структуроване наповнення. Зміст візитки передбачає спрощене подання інформації на сторінці, тому прагнете виділення головного в перших рядках і поміщайте інформацію в порядку пріоритету. Оформляйте матеріал так, щоб відвідувач міг швидко знайти цікаве. Контактну інформацію розміщуйте ближче до початку.
  • Комунікації з відвідувачем. У ваших силах зробити спілкування відвідувача з візитівкою приємним. Для цього у формі зворотного зв’язку подякуйте його після надсилання контактів, а також подбайте про гіперпосилання назад на сайт, який з’явиться, якщо з якоїсь причини з’явиться «Помилка 404».
  • Швидкість завантаження. Визначається якістю та кількістю розміщеного контенту, а також хостингом. На швидкість завантаження впливають анімовані банери, візуальні ефекти, кількість картинок високої роздільної здатності. Оптимальна тривалість відображення всієї сторінки – 2 секунди. Google PageSpeed ​​Insight допомагає це перевірити.
  • Просування сайту. Оскільки візитка не передбачає великої кількості текстової інформації, необхідно ретельно вибудовувати SEO-оптимізацію. Пам’ятайте про брендові запити і робіть перелінковку, ведіть рекламу на ресурсі, що таргетує, і подбайте про контекстну. Так цільова аудиторія швидше за вас знайде.

Говоріть людям про свій сайт. Рекламуйте його у соціальних мережах та пошукових системах, налаштовуйте на показ зацікавленим, розміщуйте на матеріальних носіях його qr-код. Таким чином можна охопити більшу аудиторію.

Обов’язкові та необов’язкові розділи сайту-візитки

Оскільки цей ресурс є міні-презентацією у статичному режимі, необхідно його ретельно продумати. Відвідувач, який вже користується вашими послугами або лише збирається, потрапляє на нього, оскільки хоче побачити певну інформацію. Зважте на цей фактор і використовуйте це при конструюванні свого сайту.

Обов’язкову інформацію можна розміщувати двома способами: на окремій сторінці або в спеціальному розділі:

  • Загальні дані: хто/що ви, чим займаєтесь (невелике оповідання або короткий зміст).
  • Контактні відомості: адреси та телефони, за якими до фірми можна додзвонитися або де знайти офіс, а також посилання на групи в соціальних мережах, якщо останні є, електронна пошта.
  • Форма зворотнього зв’язку: для замовлення консультації або дзвінка від менеджера у зручний час.
  • Список послуг: які послуги/товари пропонуєте (оптимально розміщення ключових на основній сторінці, а докладний перелік висвітлити у розділі).

Необов’язкова інформація:

  • Логотип, фірмовий знак. Вигідна риса, що дозволяє відбудуватися від конкурентів, що надають аналогічні товари/послуги.
  • Кнопки переходу на групи у соцмережах. Необхідні для зв’язку та рекомендацій. Завдяки їм користувач швидко знаходить вас і може розповісти іншим. Додатковий канал залучення.
  • Новинний розділ, блог. Найбільше доречний на великих ресурсах, проте може розміщуватися і у візитівці. У ньому розміщуються новини про акції, коротка інформація про зміни та анонси заходів. Спрощує SEO-оптимізацію.
  • Клієнти, партнери, нагороди та призи. Дані розділи допомагають дізнатися користувачеві більше про те, з ким ви співпрацюєте, для кого вже виконали або продовжуєте робити роботу, ніж примітні у своїй ніші.
  • Дипломи, сертифікати, документи. Розділ, що допомагає підтвердити рівень та статус вас чи компанії, бажаний на візитівці, оскільки підвищує довіру з боку справжніх та потенційних клієнтів.
  • Відгуки. Сайт-візитка магазину або майстра, що надає власні послуги, потребує цього розділу, оскільки він показує, що саме поточним клієнтам подобається його робота. Рекомендації допомагають залучати більше людей.
  • Додаткові можливості. Наприклад, кнопка, що дозволяє зарезервувати час або товар, замовити зворотній дзвінок, консультацію. Така турбота цінується клієнтами, оскільки заощаджує час.

Сайт-візитка є своєрідною презентацією вашого бізнесу, тому має бути коротким та зрозумілим. Закладайте максимум 5–7 сторінок, перераховуйте лише найнеобхідніше та важливе, грамотно налаштовуйте рекламу та оптимізацію. Дотримуйтесь балансу, щоб саме познайомити клієнта зі своєю роботою, адже велика кількість розділів – це вже корпоративний портал.

Вибір адреси та дизайну сайту-візитки

Адреса

Якщо рішення про створення порталу прийнято, ви вже маєте уявлення про те, де його розмістите. Однак іноді цей вибір не остаточний. У таких ситуаціях стануть у нагоді наступні рекомендації.

Розташовуйте ресурс на сайті з доменом, що запам’ятовується. Іноді серед останніх зустрічаються складносурядні варіанти, які буває важко навіть вимовити. Виявіть турботу про клієнтів та про себе: розмістіться на домені, який можна буде за необхідності знайти через пошуковий рядок.

Вигадуйте адресу, яка буде пов’язана прямим асоціативним поруч із вашими роботами/послугами. Можна додати назву фірми або прізвища транслітерацією, щоб додати вагомості. Якщо бажаний варіант зайнятий, спробуйте

  • змінити домен (наприклад, був .ru, став .org);
  • додати до назви ще 1 слово (був wbholl.ru, став wbhollstudio.ru);
  • скоротити його до абревіатури (Somkin,Fomin&Green – SFG);
  • замість транслітерації використати іншомовні синоніми (наприклад, замінити dom-sveta.ru на light-hall.ru);
  • підібрати слово, словосполучення, які безпосередньо асоціюватимуться з вашим бізнесом.

Що не рекомендується: навмисне робити помилки, використовувати рандомні (випадкові) числа та літери, змішувати транслітерацію з перекладом, додавати в слова однією мовою співзвучні літери з іншої (wbxoll.ru, layt-хoll), застосовувати дефіс у коротких назвах (wb- hall.ru).

Просування сайту-візитки залежить не так від домену, на якому він розміщується, як від аудиторії, на яку він розрахований. Так, для російськомовного сегмента оптимально підбирати .ru та .рф, а для англомовного – .com, .org, .net. Якщо вас не влаштовують найпопулярніші варіанти, можна звернути увагу на нестандартні .host, .name, .travel. Однак спирайтеся при їх виборі все ж таки на потенційних клієнтів. Якщо одна група людей лояльно сприйме нове написання сайту, інша може підозріло поставитися і не відвідати сторінку.

Дизайн

Візитка – це обличчя вас та компанії. Подбайте про те, щоб вона правильно доносила до користувачів те, чим займаєтесь. Найчастіше досить лаконічного оформлення чи поєднання нейтральних кольорів, як у паперовому носії. Однак для агентства, що займається рекламою або іншим творчим креативом, може підійти і більш яскравий дизайн.

Будьте клієнтоорієнтовані та враховуйте при розробці порталу потреби своєї аудиторії. Створюйте простий, інтуїтивно зрозумілий та зручний міні-сайт.

Подбайте про якісний контент: грамотні тексти, гарні фотографії/картинки, чіткі відео.

Загальні правила оформлення односторінкового порталу:

  • розміщення назви та логотипу вгорі сторінки, оскільки має бути одразу зрозуміло, хто і що ви;
  • помітний блок з контактними даними та кнопками соцмереж (припустимо розміщення відразу за назвою, щоб відвідувач міг одразу бачити, як дістатися та за яким номером додзвонитися);
  • просте та зрозуміле меню;
  • зручна навігація порталом.

Підготовка до створення сайту-візитки

Все вищезазначене допомагає зрозуміти, як має виглядати ваш ресурс і що на ньому має бути. Проте, до розробки мало наближає. Що робити далі?

Існує покрокова інструкція, як створити сайт-візитку самому. Наслідуючи її, ви зберете ресурс під свою специфіку:

  • Робіть аудит. Всебічний аналіз діяльності будь-коли зайвим. Навіть для невеликого сайту.
  • Аналізуйте конкурентів. Це допоможе вам створити УТП та відбудуватися від них.
  • Правильно вибирайте ЦА. Чим краще ви знаєте тих, для кого пишете, краще розумієте, що і яким чином відобразити в текстах.
  • Працюйте над прототипом. Перш ніж братися за складання, подумайте над розміщенням блоків контенту та накидайте чорновий варіант. Це допоможе побачити слабкі місця в структурі та заздалегідь внести правки, не витрачаючи час розробки.
  • Вдумливо підбирайте контент. Якщо у вас авторський матеріал, вичитуйте тексти та розміщуйте якісний візуал.

Перелічені пункти допоможуть сформувати візитку, яка відповідатиме потребам та залучатиме клієнтів. Без цього теж можна сконструювати сайт, проте аналіз та підготовка допомагають уникнути великої кількості помилок та підійти до розробки вже підготовленим. Найбільше часу вимагатимуть перші 3 кроки.

Після запуску перевірте сайт на працездатність та інші критерії та проведіть А/В-тести.

7 етапів розробки сайту-візитки професіоналами

Кожен портал, будь він великий або маленький, потребує попереднього опрацювання та точних даних. Етапи конструювання візитки ті ж, що й для багатосторінкового ресурсу. Відмінності полягають у меншій кількості нюансів:

Етап 1: Формування технічного завдання (ТЗ)

Сайт повинен розроблятися за допомогою відповідних поставлених завдань технологій. Для цього необхідно провести попереднє маркетингове дослідження, на основі якого буде зібрано відповідне ТЗ.

Етап 2: Дизайн

У процесі розробки прототипу фахівці разом із клієнтами обговорюють різні сторони представлення сайту. Зрештою формується кілька варіантів, один з яких дозволить подати бізнес найвигідніше. Сайт-візитка робиться на конструкторі або з нуля, проте завжди лише за затвердженою замовником моделі. Важливим чинником у справі є візуальне оформлення, яким у клієнта створюється перше враження про ресурсі. Під час опрацювання дизайну враховується все: від фону та структури до розміру шрифту.

Для більшої ефектності замовники часом просять використати на своїх сайтах усі можливі варіанти привернення уваги. Проте доречні на промо-ресурсі яскраві банери, анімація та великий обсяг візуального контенту на візитівці не виглядатимуть. Але це зробить розробку дорожчим, а користі буде небагато.

Етап 3: Інтеграція із системою управління сайтом

Платформа вибирається залежно від задуму замовника. Якщо згодом він планує доопрацювати візитку до повноцінного веб-сайту, необхідно заздалегідь визначитися з відповідною системою CMS. Одночасно відбувається оформлення ресурсу та перевірка його працездатності.

Етап 4: Використання функціоналу

Підключаються тільки опції, які побажав замовник. Як правило, кількість розділів мінімальна: модуль про компанію (історія), про товар, з контактними даними, фотографіями та інформаційний (новинний).

Етап 5: Наповнення контентом

Незважаючи на невеликі розміри та ознайомлювальну функцію, візитки також потребують якісного контенту, помірно розведеного пізнавальною інфографікою. Візуальний ряд має бути продуманим та чітким.

Етап 6: Реєстрація домену та розміщення сайту в Інтернеті

Назва домену, що легко запам’ятовується, швидше ранжується пошуковою системою і подобається користувачам, тому намагайтеся вибирати місце розташування вдумливо.

Етап 7: Актуалізація даних

Супровід клієнта після здачі проекту є найпоширенішою практикою. Навіть такий невеликий ресурс, як візитка, потребує обслуговування. Сюди входять актуалізація інформації (її поновлення), переміщення сайту на інший хостинг або продовження на існуючому, адміністрування і навіть реклама.

Веб-ресурс має бути зрозумілим, корисним та актуальним. Якщо поряд з якісним візуальним рядом на ньому будуть розміщені нудні або малограмотні тексти, це створить враження у клієнтів. Для кращого опрацювання необхідно дотримуватись рекомендацій та враховувати нюанси конструювання ресурсу за допомогою різних технічних інструментів.

Вартість створення сайту-візитки

Незважаючи на малі розміри, їй так само, як і корпоративному порталу, потрібна підготовка та аналітика. Це не просто сторінка в інтернеті з кількома розділами.

Вартість складається з наступних моментів:

  • Вибір хостингу. Без нього сайт існуватиме лише у файлі розробника. Можна вибрати безкоштовний варіант розміщення, але найменш безпечний, або звернути увагу на один з тарифів. Другий метод найбільш надійний і обійдеться в межах 150 рублів на місяць використання.
  • Визначення домену. Він є назвою, посиланням, яким користувачі переходять на сайт (wbhall.ru). Він також є обов’язковою умовою створення сайту в Інтернеті. Є безкоштовні та платні домени. Другі вимагають порівняно небагато: близько 200 рублів на рік за користування.
  • Сам процес розробки. Можна створити сайт-візитку та безкоштовно на конструкторі, можна – скористатися послугами спеціалістів. У кожному разі є свої більш менш подолані нюанси.
  • Наповнення контентом та просування. Візитці також необхідний текст, зображення, за потреби відео процесу або продукту. Однак це окрема категорія витрат, яка безпосередньо не пов’язана з розробкою, але необхідна для отримання від сайту результатів.

Таким чином, можна зробити висновок, що кінцева вартість сайту визначається сумою цін домену, хостингу та розробки. При наданні комплексної послуги до неї додається оплата за підбір, створення, розміщення контенту.

При цьому хостинг та домен є обов’язковими, тому що без них ваш ресурс не функціонуватиме. Коли робити інше – вирішуєте самі. Це залежить від часу та фінансових можливостей.

Розглянемо кілька варіантів. Приклади наводяться від найдорожчих до бюджетних:

Веб-студія: від 25 000 рублів лише за розробку

Витрати: високі.

Трудовитрати: низькі.

Веб-студія робить веб-сайти за вимогами замовника. Останній повинен підготувати докладний ТЗ, щоб розробники могли відразу взятися за завдання.

Користуватися послугами фахівців при розробці візитки є сенс, коли:

  • потрібне унікальне оформлення;
  • важливі швидкість завантаження та кросбраузерність;
  • потрібне наступне техобслуговування: оновлення, виправлення багів, тестування.

Залежно від рівня веб-студії розробка сайту коштуватиме замовнику 25 000 рублів, якщо вона молода і маловідома, або може зрости до 80 000 рублів і вище у випадку з відомими компаніями. Складність проекту також збільшує вартість. Докладніше ознайомитися з дорогими, середніми та бюджетними компаніями можна у Рейтингу Рунету. В обов’язковому порядку знайомтеся з портфоліо та відгуками, звертайте увагу на конкретику.

Якщо ви не потребуєте креативного дизайну та подальшої підтримки, проте все ж таки не хочете самі братися за розробку, то можна купити сайт-візитку у фрілансера. Молоді, а також досвідчені приватні спеціалісти візьмуть за реалізацію проекту близько 5000 рублів. Знайти їх можна на таких біржах, як FL.ru або Work-zilla.com.

Таким чином за ексклюзивний сайт вам доведеться віддати 25 000 рублів, а фрілансер швидко зверстає пристойний односторінок за 5 000 рублів плюс оплата за домен і хостинг.

Конструктори сайтів: від 3000 рублів на рік

Витрати: середні.

Трудовитрати: середні.

Конструктор дозволяє самостійно зібрати сайт без сторонньої допомоги та розмістити його на одному з хостингів. Іноді навіть можна відразу підібрати домен. Проте за функціонал вам доведеться заплатити значно більше, ніж за ім’я та сервер разом узяті. Крім того, кожен конструктор пропонує свій набір дизайнів і модулів.

Найбільш популярні сайти-конструктори:

  • Wix. Закордонний сервіс з 2 тарифами, інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом та великою колекцією шаблонів. Загальнодоступна версія за 150 рублів на місяць передбачає обмеження щодо продуктивності та реклами. За безліміт, домен і відсутність чужих рекламних матеріалів знадобиться доплачувати ще 100 рублів.
  • Tilda. Платформа з вибором дизайнів, що дозволяє конструювати бізнес-сайти. Ціна протягом року користування становить 650 рублів, місячний тариф – 10 $.
  • uKit. Ресурс, орієнтований на збирання саме електронних візиток. Простий та бюджетний. Коштує від 4 доларів, або 260 рублів на місяць.

Перед початком роботи не поспішайте оплачувати обраний тариф на конструкторі, що сподобався. Спочатку зареєструйтесь та протестуйте безкоштовну версію. Багато платформ допускають це для знайомства з функціоналом.

Конструктори відрізняються один від одного багатьом: набором модулів, колекцією шаблонів, стилями, можливостями підключення хостингу та домену, цінами. Останні мають тенденцію до постійного зростання. Деякі опції доступні лише за окрему платню.

Таким чином, самостійне складання віртуальної візитки вимагатиме від вас 250 рублів за місяць підтримки його в активному стані. За написання контенту фрілансером доведеться викласти ще 5000-7000 рублів.

Насправді перелік сервісів значно ширший, тому вибирайте те, що підходить під завдання, можливості та бюджет. Однак, не поспішайте вибирати найбюджетніші варіанти, навіть якщо на перший погляд вони повністю відповідають вашим запитам.

Причина такої рекомендації дуже проста. По-перше, набір функцій на безкоштовному або бюджетному тарифі може бути меншим від необхідного, по-друге, ціна вказується за 1 створену сторінку сайту-візитки. Вартість, таким чином, визначається кількістю розділів, а також модулями, що підключаються. Однак переходити в іншу крайність і підключати найдорожчий тариф також варто, якщо в ньому є необхідний функціонал.

Шаблон + хостинг: від 1400 рублів на рік

Витрати: низькі.

Трудовитрати: високі.

Спосіб заощадити кошти на контент чи наступну рекламу. Власник сам займається розробкою сайту, витрачаючи свій час. Такий ресурс часто відрізняється стандартним зовнішнім виглядом.

Для розробки знадобиться:

  • Купити хостинг.
  • Купити домен.
  • Підключити та налаштувати WordPress.

Як користуватись останнім, розповідається далі.

Для цього перейдіть до панелі керування, щоб полегшити собі завдання.

Виберіть опцію для новачків і за допомогою підказок здійсніть дії щодо встановлення CMS на хостинг та його підключення, а також завантаження файлів та аналізу працездатності сайту.

Сервіси подібного типу відрізняються простотою та інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом.

Після налаштування макету та вибору оформлення завантажте картинки/фотографії та додайте текстовий матеріал.

Таким чином, орієнтовні витрати на цей тип розробки будуть коливатися в межах 1500 рублів: від 200 рублів за домен і 1200 рублів на хостинг (ціни вказані за рік).

7 прикладів найкращих сайтів-візиток

Нижче наведено перелік найнезвичайніших та нестандартних проектів:

evoulve.com

Сайт, у якого всього 1 сторінка. Дизайн та оформлення зводяться до майже ідентичних зображень на весь екран із текстом на тлі, який змінюється в міру прокручування.

framenoir.com

Компанія, що займається брендингом. До вирішення поставленої задачі в ній підійшли творчо, помістивши мінімум тексту та представивши клієнтам створювати свою думку про неї щодо оригінального візуального контенту та динамічного дизайну.

wibicom.be

Інтерактивний дизайн та динамічна обкладинка зустрічають кожного відвідувача під час переходу на сайт. Він пропонує кілька розділів, оформлений у мінімалістичному стилі та доповнюється авторськими зображеннями. Це поєднання виглядає серйозно та елегантно.

folkstrategies.com

Піар-агентство, яке розробило сайт, креативно вирішило питання з оформленням. Двокольоровий фон і обкладинки, що змінюють один одного, незважаючи на чітку динаміку, не напружують очі і виглядають незвичайно. Подібний варіант анімації, однак, підходить тільки за наявності потужного хостингу, інакше неминучі зависання.

copper-and-brave.de

Тут власник побажав занурити відвідувача максимально в атмосферу 19 століття. Розробники вирішили це за допомогою візуальних та звукових ефектів. Таким чином було досягнуто ефекту присутності в моменті.

hampshirelight.net.

У цьому ресурсі ставка зроблена на інформативність, привабливий зовнішній вигляд та сильне портфоліо.

brightscout.com.

Зворотній зв’язок, багато корисного тексту та можливість запросити дзвінок, залишивши свої контактні дані з пояснюючим коментарем. Таким чином, завдяки продуманій вирві продажів та формі зворотного зв’язку, власник отримує «прогрітих» клієнтів.

Як видно з перерахованого вище, візитка може виглядати найрізноманітнішим чином. Це і прокручується сайт з екранами, і динамічна обкладинка з меню, що виїжджає по клацанню. Контент може займати більшу та меншу частину, так само як і візуальний ряд. Відео зовсім відсутнє, проте розміщені форми зворотного зв’язку, а більшість елементів інтерактивно.

Проте всі вони мають спільну мету: презентувати себе і підштовхнути відвідувача до дії. Таким чином, електронна візитка необхідна як для надання потенційним клієнтам, так і партнерам.

Озброївшись інструкцією, ви можете самостійно зібрати сайт та задати необхідні модулі, налаштувати плагіни, підключити домен. Доповнивши його контентом, а також подбавши про його розташування та оформлення, ви також підвищите довіру читачів. Люди цінують турботу про себе та із задоволенням йдуть на контакт з тими, у кого зрозумілий текст, актуальні дані та з ким завжди можна швидко зв’язатися. Також подумайте про те, щоб зробити дизайн адаптивним та кросбраузерним, щоб сайт було зручно вивчати і з телефону, і з великого монітора. З урахуванням підбору та підготовки контенту на розробку сайту за допомогою конструктора піде приблизно тиждень.

Веб-студія робить веб-сайти за вимогами замовника. Останній повинен підготувати докладний ТЗ, щоб розробники могли відразу взятися за завдання.

Користуватися послугами фахівців при розробці візитки є сенс, коли:

  • потрібне унікальне оформлення;
  • важливі швидкість завантаження та кросбраузерність;
  • потрібне наступне техобслуговування: оновлення, виправлення багів, тестування.

Залежно від рівня веб-студії розробка сайту коштуватиме замовнику 25 000 рублів, якщо вона молода і маловідома, або може зрости до 80 000 рублів і вище у випадку з відомими компаніями. Складність проекту також збільшує вартість. Докладніше ознайомитися з дорогими, середніми та бюджетними компаніями можна у Рейтингу Рунету. В обов’язковому порядку знайомтеся з портфоліо та відгуками, звертайте увагу на конкретику.

Якщо ви не потребуєте креативного дизайну та подальшої підтримки, проте все ж таки не хочете самі братися за розробку, то можна купити сайт-візитку у фрілансера. Молоді, а також досвідчені приватні спеціалісти візьмуть за реалізацію проекту близько 5000 рублів. Знайти їх можна на таких біржах, як FL.ru або Work-zilla.com.

Таким чином за ексклюзивний сайт вам доведеться віддати 25 000 рублів, а фрілансер швидко зверстає пристойний односторінок за 5 000 рублів плюс оплата за домен і хостинг.

Конструктори сайтів: від 3000 рублів на рік

Витрати: середні.

Трудовитрати: середні.

Конструктор дозволяє самостійно зібрати сайт без сторонньої допомоги та розмістити його на одному з хостингів. Іноді навіть можна відразу підібрати домен. Проте за функціонал вам доведеться заплатити значно більше, ніж за ім’я та сервер разом узяті. Крім того, кожен конструктор пропонує свій набір дизайнів і модулів.

Найбільш популярні сайти-конструктори:

  • Wix. Закордонний сервіс з 2 тарифами, інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом та великою колекцією шаблонів. Загальнодоступна версія за 150 рублів на місяць передбачає обмеження щодо продуктивності та реклами. За безліміт, домен і відсутність чужих рекламних матеріалів знадобиться доплачувати ще 100 рублів.
  • Tilda. Платформа з вибором дизайнів, що дозволяє конструювати бізнес-сайти. Ціна протягом року користування становить 650 рублів, місячний тариф – 10 $.
  • uKit. Ресурс, орієнтований на збирання саме електронних візиток. Простий та бюджетний. Коштує від 4 доларів, або 260 рублів на місяць.

Перед початком роботи не поспішайте оплачувати обраний тариф на конструкторі, що сподобався. Спочатку зареєструйтесь та протестуйте безкоштовну версію. Багато платформ допускають це для знайомства з функціоналом.

Конструктори відрізняються один від одного багатьом: набором модулів, колекцією шаблонів, стилями, можливостями підключення хостингу та домену, цінами. Останні мають тенденцію до постійного зростання. Деякі опції доступні лише за окрему платню.

Таким чином, самостійне складання віртуальної візитки вимагатиме від вас 250 рублів за місяць підтримки його в активному стані. За написання контенту фрілансером доведеться викласти ще 5000-7000 рублів.

Нижче наведено таблицю найпопулярніших сайтоконструкторів із приблизними розцінками за місяць використання.

Конструктор Вартість за 1 сайт на місяць
PlatformaLP 490 грн.
Flexbe 750 грн.
Bloxy 720р .
Tobiz 189р .
Mottor 756
LPgenerator 799р.

Насправді перелік сервісів значно ширший, тому вибирайте те, що підходить під завдання, можливості та бюджет. Однак, не поспішайте вибирати найбюджетніші варіанти, навіть якщо на перший погляд вони повністю відповідають вашим запитам.

Причина такої рекомендації дуже проста. По-перше, набір функцій на безкоштовному або бюджетному тарифі може бути меншим від необхідного, по-друге, ціна вказується за 1 створену сторінку сайту-візитки. Вартість, таким чином, визначається кількістю розділів, а також модулями, що підключаються. Однак переходити в іншу крайність і підключати найдорожчий тариф також варто, якщо в ньому є необхідний функціонал.

Шаблон + хостинг: від 1400 рублів на рік

Витрати: низькі.

Трудовитрати: високі.

Спосіб заощадити кошти на контент чи наступну рекламу. Власник сам займається розробкою сайту, витрачаючи свій час. Такий ресурс часто відрізняється стандартним зовнішнім виглядом.

Для розробки знадобиться:

  • Купити хостинг.
  • Купити домен.
  • Підключити та налаштувати WordPress.

Як користуватись останнім, розповідається далі.

Для цього перейдіть до панелі керування, щоб полегшити собі завдання.

Виберіть опцію для новачків і за допомогою підказок здійсніть дії щодо встановлення CMS на хостинг та його підключення, а також завантаження файлів та аналізу працездатності сайту.

Сервіси подібного типу відрізняються простотою та інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом.

Після налаштування макету та вибору оформлення завантажте картинки/фотографії та додайте текстовий матеріал.

Таким чином, орієнтовні витрати на цей тип розробки будуть коливатися в межах 1500 рублів: від 200 рублів за домен і 1200 рублів на хостинг (ціни вказані за рік).

7 прикладів найкращих сайтів-візиток

Нижче наведено перелік найнезвичайніших та нестандартних проектів:

evoulve.com

Сайт, у якого всього 1 сторінка. Дизайн та оформлення зводяться до майже ідентичних зображень на весь екран із текстом на тлі, який змінюється в міру прокручування.

framenoir.com

Компанія, що займається брендингом. До вирішення поставленої задачі в ній підійшли творчо, помістивши мінімум тексту та представивши клієнтам створювати свою думку про неї щодо оригінального візуального контенту та динамічного дизайну.

wibicom.be

Інтерактивний дизайн та динамічна обкладинка зустрічають кожного відвідувача під час переходу на сайт. Він пропонує кілька розділів, оформлений у мінімалістичному стилі та доповнюється авторськими зображеннями. Це поєднання виглядає серйозно та елегантно.

folkstrategies.com

Піар-агентство, яке розробило сайт, креативно вирішило питання з оформленням. Двокольоровий фон і обкладинки, що змінюють один одного, незважаючи на чітку динаміку, не напружують очі і виглядають незвичайно. Подібний варіант анімації, однак, підходить тільки за наявності потужного хостингу, інакше неминучі зависання.

copper-and-brave.de

Тут власник побажав занурити відвідувача максимально в атмосферу 19 століття. Розробники вирішили це за допомогою візуальних та звукових ефектів. Таким чином було досягнуто ефекту присутності в моменті.

hampshirelight.net.

У цьому ресурсі ставка зроблена на інформативність, привабливий зовнішній вигляд та сильне портфоліо.

brightscout.com.

Зворотній зв’язок, багато корисного тексту та можливість запросити дзвінок, залишивши свої контактні дані з пояснюючим коментарем. Таким чином, завдяки продуманій вирві продажів та формі зворотного зв’язку, власник отримує «прогрітих» клієнтів.

Як видно з перерахованого вище, візитка може виглядати найрізноманітнішим чином. Це і прокручується сайт з екранами, і динамічна обкладинка з меню, що виїжджає по клацанню. Контент може займати більшу і меншу частину, так само як і візуальний ряд. Відео зовсім відсутнє, проте розміщені форми зворотного зв’язку, а більшість елементів інтерактивно.

Проте всі вони мають спільну мету: презентувати себе і підштовхнути відвідувача до дії. Таким чином, електронна візитка необхідна як для надання потенційним клієнтам, так і партнерам.

Озброївшись інструкцією, ви можете самостійно зібрати сайт та задати необхідні модулі, налаштувати плагіни, підключити домен. Доповнивши його контентом, а також подбавши про його розташування та оформлення, ви також підвищите довіру читачів. Люди цінують турботу про себе та із задоволенням йдуть на контакт з тими, у кого зрозумілий текст, актуальні дані та з ким завжди можна швидко зв’язатися. Також подумайте про те, щоб зробити дизайн адаптивним та кросбраузерним, щоб сайт було зручно вивчати і з телефону, і з великого монітора. З урахуванням підбору та підготовки контенту на розробку сайту за допомогою конструктора піде приблизно тиждень.