- 1 Суть просування інтернет-магазину
- 2 Покрокова підготовка до просування інтернет-магазину
- 3 Створення оффера для просування інтернет-магазину
- 4 Усунення технічних помилок, що заважають просуванню інтернет-магазину
- 5 Значення структури сайту для просування інтернет-магазину
- 6 2 способи просування інтернет-магазину за допомогою контекстної реклами
- 7 Використання ремаркетингу та ретаргетингу в просуванні інтернет-магазину
- 8 7 складових SEO-просування інтернет-магазину
- 9 Просування інтернет-магазину в соціальних мережах
-
10
8 додаткових способів просування інтернет-магазину
- 10.1 Розкрутка через системи пошуку товарів
- 10.2 Розміщення реклами в блогах, на форумах з відповідною тематикою
- 10.3 Робота з купонаторами та групонами
- 10.4 Робота з банерною та тизерною рекламою
- 10.5 Реклама через поштові розсилки
- 10.6 Участь у партнерських програмах
- 10.7 Публікація статей на потрібну тему
- 10.8 Реклама офлайн
Просування інтернет-магазину – процес багатозадачний, довгий, що вимагає великої бази знань та практичних навичок. Самостійно вивести сайт у топ видачі навряд чи вдасться, для цього потрібна команда професіоналів. Причина проста – для успішного розкручування ресурсу потрібно комбінувати методи просування, а їх досить багато.
Починати необхідно з оптимізації сторінок інтернет-магазину, далі переходити на контекстне просування, використовувати SEO, SMM тощо. Результатом копіткої роботи над сайтом стане постійний потік відвідувачів та гарна конверсія. Про те, як правильно просувати інтернет-магазин, ви дізнаєтесь із нашого матеріалу.
Але спочатку дізнайтеся, скільки клієнтів ви можете отримувати у своїй ніші.
Суть просування інтернет-магазину
Інтернет-магазин – це сайт-багатосторінок, розроблений спеціально для того, щоб через Мережу продавати всілякі товари. При цьому слід розуміти різницю між інтернет-магазином та сайтом-каталогом. Останній лише містить інформацію про пропоновані продукти та ціни, проте тут не можна нічого відразу замовити та придбати.
Говорячи простою мовою користувача, в інтернет-магазині є кнопка «Купити», в каталозі вона відсутня. Що ж до технічного виконання, то в цілому архітектура продає веб-майданчика куди складніше. Такий сайт повинен інтегруватися з платіжними системами, з іншими сервісами, мати наскрізну аналітику і т. д.
При просуванні інтернет-магазину (власне, як і у випадку з будь-яким багатосторінником) ставляться завдання зацікавити якнайбільше потенційних покупців і зробити процес придбання товарів максимально зручним та простим.
Таким чином, під просуванням розуміють набір заходів, які мають на меті «затягнути» торговий інтернет-майданчик у верхні рядки пошукових видач. Практика показує, що магазини, що опинилися на першій сторінці результатів запиту, притягують 70% зацікавленого в даному питанні трафіку.
Важливо враховувати, що просування сайтів інтернет-магазину передбачає проведення комплексу послідовних заходів. Тут рекомендується дотримуватися перевіреного практично алгоритму, що складається з наступних кроків:
- Підготовчі дії.
- Опрацювання SEO.
- Оптимізація семантики.
- Підготовка контентного змісту.
- Опрацювання комерційної складової.
- Оптимізація зовнішнього вигляду.
- Оплата реклами
- Просування через сторінки соціальних мереж.
- Інші дії щодо просування.
Для того, щоб просувати інтернет-магазин самостійно, не обов’язково бути професійним веб-маркетологом. Однак якщо ви хочете вибудувати надійну, довговічну компанію, що приносить гарний прибуток, то досить глибокі пізнання та навички в даній сфері все ж таки знадобляться. Причому потрапляння торгового майданчика до топ пошукових видач не означає закінчення роботи з просування. Ситуацію необхідно постійно контролювати та при необхідності оперативно коригувати.
Покрокова підготовка до просування інтернет-магазину
Дуже багато власників торгових інтернет-майданчиків наївно вважають, що достатньо лише створити магазин в онлайні, і далі продажі самі почнуть здійснюватися автоматично. Однак ні карколомний дизайн, ні вкладені великі гроші не стають гарантом продажу відразу після відкриття веб-ресурсу.
Якщо говорити про покрокову інструкцію ефективного просування інтернет-магазину, то вона досить проста і виглядає приблизно так:
- Планування заходів щодо просування.
- Створення сайту (відповідно до плану).
- Запуск сайту в роботу та початок продажу.
Насамперед необхідно дати оцінку рівню конкуренції у вибраній ніші, зрозуміти, наскільки активно діють у ній інші учасники.
Важливо! З самого початку визначтеся, з якими продуктами чи товарами найвигідніше стартувати.
Виявіть, якими каналами може приходити цінний саме для вас трафік, який забезпечить результативність продажів.
Виберіть регіон, який є вигідним для початкового етапу просування, де можна буде продавати пріоритетні продукти з найбільш розумним використанням бюджету.
Пам’ятайте, що гігантські торгові майданчики на кшталт «Розетки» або Amazon свого часу стартували лише з одним конкретним продуктом (це були ноутбуки та книги відповідно).
Ось деякі речі, які слід уважно розглянути з самого початку:
- Які продукти завжди користуються попитом і можуть бути продані з хорошою націнкою? І якими будуть ваші шанси на успіх саме з цими товарами з точки зору конкурентоспроможності?
- На якій частині ринку вже міцно влаштувалися фірми-суперники?
- За допомогою яких маркетингових та стратегічних інструментів конкуренти просувають свої продукти?
- Які сильні сторони саме вашого торгового майданчика порівняно з існуючими на ринку?
- У яких моментах просування інтернет-магазину у вас «просідає»?
- Який вигляд має портрет вашого цільового клієнта, що це за купівельні групи?
- Виходячи з яких міркувань користувач звертатиме увагу саме на ваш товар: шукатиме магазин, що викликає довіру; постарається задовольнити свої насущні болі та потреби (за рахунок цього рекламованого продукту); зацікавиться привабливим оффером тощо?
Потім зібрані дані необхідно викласти у наочній формі, щоб представити майбутній бізнес у максимально візуалізованому вигляді.
Все це сприятиме максимально ефективному просуванню вашого інтернет-магазину і суттєво допоможе компанії, що займається розкруткою, ще на етапі формування стратегії просування.
Від того, наскільки відповідально підійдете до підготовчого етапу створення та просування інтернет-магазину, залежатиме в результаті якість залученого трафіку, і результативність задіяних стратегій загалом.
Створення оффера для просування інтернет-магазину
Оффером називають сукупність вигод, які купує клієнт разом з вашим продуктом. Торгове пропозиція обов’язково має вирішувати проблему потенційного споживача і відповідати у своїй заперечення, які можуть виникнути в нього до покупки товару.
У будь-якій сфері бізнесу часто процес розкручування упирається саме в наявність якісного, крутого оффера. Конкуренція на торгових онлайн-майданчиках зараз дуже висока, і користувач не кидається в перший магазин, що попався, а хоче мати можливість вибору. Яким би каналом ви не притягували трафік, люди будуть прискіпливо вивчати запропонований оффер за цілим рядом параметрів.
Велика помилка думати, що користувачів цікавить лише вартість. Зрозуміло, цінник важливий, проте це єдина характеристика оффера, яку звертають увагу потенційні покупці. Є й інші, часто щонайменше значущі його параметри:
Оплата покупки:
- чи допустиме оформлення розстрочки і яких умовах;
- чи можливий кредит без відсотків;
- чи існує банківська розстрочка (людей часто цікавить співпрацю із конкретними банками);
- Іногородні покупці розраховуються при отриманні товару або потрібна передоплата.
Доставка та отримання:
- чи є у магазину домовленість з транспортними фірмами (може бути важливим для покупців з невеликих населених пунктів, де бувають проблеми з доставкою);
- наявність пункту видачі поблизу місця проживання споживача.
Процес покупки:
- чи є шоурум у населеному пункті;
- чи передбачені подарунки для покупців;
- чи діє система бонусів.
Сервісні послуги:
- якість постпродажного обслуговування;
- привабливі гарантійні умови;
- можливість швидко і легко повернути або обміняти товар та ін.
Крім того:
- зароблений магазином авторитет;
- докладний опис товарів (наявність оглядів, відгуків, інформаційних відеороликів тощо);
- широка асортиментна лінійка.
Важливо, щоб оффер був складений з урахуванням усіх тонкощів, сильних та слабких сторін. При цьому не забувайте брати до уваги та особливості цільового клієнта.
Наприклад, ваша мета – створення та просування інтернет-магазину з продажу електронної техніки. Пропонований продукт поки нікому не відомий, а ціни не відрізняються від тих, що виставлені на інших майданчиках. Тоді той, хто шукає подешевше товар, у вас, швидше за все, не купить. Як і той, хто звик купувати вже відомі, розкручені марки.
Однак ви відразу виграєте, обладнавши шоу-рум у місті, де інші продавці не відкрили свої офіси. Дуже багато користувачів із задоволенням куплять саме у вас, тому вони охочіше приймають рішення, маючи можливість реально помацати і побачити товар, а не по картинці в інтернеті.
Крім того, ретельно продумайте особливості вашого оффера, не забуваючи при цьому про портрет цільової аудиторії. Одним людям цікаві одні якісні характеристики, іншим – зовсім інші. Для вас головне завдання тут – зачепити саме цільового клієнта.
Наприклад, вам відомо, що електронною технікою цікавляться покупці, які мають банківську картку та задовільну кредитну історію. Деяка частина людей розраховує на розстрочку. При цьому їх не злякає ціна трохи вища за ринкову (або середню за сегментом), але важлива саме оплата частинами. Добре, якщо товар, що цікавить таких покупців, є тільки у вас, а великі конкуренти не можуть запропонувати того ж. Звідси і слід «танцювати», визначаючи продукцію, доступну для придбання на виплат. Цільовій аудиторії такий підхід дуже сподобається.
Якщо людина вирішує свою проблему, купивши саме у вас, то оффер продуманий грамотно.
Ось що при цьому обов’язково слід брати до уваги:
- Хто саме є вашим потенційним клієнтом?
- Які конкретні проблеми йому потрібно вирішити?
- Що лякає його і не дає зробити покупку?
- За допомогою чого він вирішує проблему?
- Що здатні запропонувати йому ваші безпосередні конкуренти?
Знаючи відповіді на всі ці питання, можна легко скласти пропозицію, цікаву для цільового клієнта. Тепер для просування інтернет-магазину залишається лише піднести на його сторінках крутий оффер у максимально привабливому вигляді, а потім забезпечити потік трафіку на свій торговий майданчик.
Усунення технічних помилок, що заважають просуванню інтернет-магазину
Зараз користувачеві для здійснення онлайн-покупки достатньо з будь-якого пристрою ввести в рядок пошуку потрібний запит, і система миттєво видасть величезний список комерційних сайтів з гарним інтерфейсом та зручною навігацією. Ніхто не затримуватиметься і купуватиме в магазині, де складно орієнтуватися. Маючи такий майданчик, ви тільки даремно вкидатимете гроші в рекламу. Тому необхідно приділити особливу увагу як якісного опрацювання інтерфейсу та навігації, так і доведення до оптимуму інших технічних характеристик веб-магазину.
Ось, наприклад, деякі статистичні дані:
- 47% відвідувачів не бажають дивитися на процес завантаження сторінки більше двох секунд;
- якщо вона відкривається понад три – 40% візитерів вже не чекає, і все збільшується кількість людей залишає сайт кожної миті;
- якщо процес затягнувся ще довше, 73% не приходять на такий ресурс повторно.
Тому SEO-просування інтернет-магазину, розробка контекстної реклами та інших каналів залучення трафіку обов’язково передбачає попередній технічну оцінку та оптимізацію функціонування майданчика та, звичайно, інтернет-магазину.
Під технічним аудитом мається на увазі виявлення недоліків у роботі наявного на сайті функціоналу (через що розкрутка по вибраним digital-напрямкам в результаті втрачає ефективність). При цьому підхід до виправлення проблем часто однаковий навіть для каналів, що кардинально відрізняються за принципами роботи.
Ось що, наприклад, важливо для більшості сучасних цифрових шляхів просування:
- швидкість завантаження сайту;
- точна робота функціоналу щодо оформлення заявок;
- адаптація та коректне провантаження на мобільних телефонах;
- чітке відображення аналітики, можливість її тонких налаштувань;
- надійність хостингу, робота без відмов та збоїв;
- точна адаптивна верстка.
Коли йдеться про контекстну рекламу, то мають значення такі моменти:
- чи є на сайті статичні URL для фільтрів;
- наскільки чітко URL працює з utm-, gclid-, yclid- та іншими мітками;
- відсутність редиректів на цільових сторінках.
І ось що важливо для SEO-просування інтернет-магазину:
- правильно прописані URL;
- мікророзмітка сторінок;
- відсутність внутрішніх технічних помилок;
- на майданчику повинно бути дублікатів сторінок;
- сайт повинен відповідати заявленим у довідці рекомендаціям Яндекс та Google;
- донесення до пошукових машин інформації про наявність іншомовних версій ресурсу.
Для здійснення email-маркетингу та коректного розсилання транзакційних листів необхідно одразу забезпечити коректне відображення DKIM/SPF/DMARC записів у DNS (інакше ваша кореспонденція відлітатиме у спам).
Розшифровка термінів:
- Транзакційні листи. Відправляються системою автоматично, як тільки користувач виявив будь-яку активність на сайті: зареєструвався, змінив пароль, вчинив інші дії. Плюс у цих листах надходять відомості про статус замовлень.
- DNS. Розшифровується як Domain Name System. Це система доменних імен зберігання ресурсних записів. Коректність налаштування DKIM/SPF/DMARK записів у DNS необхідна для того, щоб ваші розсилальні листи не потрапляли в одержувачів до папки зі спамом.
- DKIM. Це підпис у цифровому форматі, відштовхуючись від якого поштові системи перевіряють достовірність адреси відправника.
- SPF. Захисний механізм, що перевіряє сервер відправника і дозволяє переконатися в справжності кореспонденції, що відправляється.
- DMARC. Система ідентифікації доменів відправника листів за параметрами, заданими поштовим сервером їх одержувача. Вона дозволяє мінімізувати кількість спаму та фішингових відправлень.
Базова рекомендація обов’язково перевірити файл robots.txt. Пошукове просування інтернет-магазину (як і будь-якого сайту) слід розпочинати саме з цього.
Ось які заборони в індексації пошуковими системами ресурсу здійснюються за допомогою robots.txt:
- панелі адміністратора сайту.
- облікових записів користувачів (а таке траплялося, і не обходилося без скандалів, коли в результатах видач вискакувала особиста інформація про відвідувачів, причому не тільки списки покупок, а й платіжні дані).
- сторінок із можливо продубльованим на ресурсі контентом.
Якщо магазин працює на WordPress, то для того щоб заборонити індексування панелі адміністратора, файл robots.txt заповнюється наступним чином:
- User-agent: *
- Disallow: /wp-admin/
Взагалі у різних цифрових каналів просування – свої технічні требування, та любі правки слід робити відповідно до них, якщо ви хочете, щоб магазин у результаті працював максимально ефективно. Наприклад, у випадку з агрегаторами цін доведеться налаштувати автоматичне формування прайсу – xml або yml-файлу, де будуть зібрані всі товари та ціни, призначені для демонстрації на сторінках ресурсу.
Перелічені заходи дуже важливо застосувати на початковому етапі просування інтернет-магазину, від їхньої реалізації залежатиме подальша успішність проекту. Грамотне впровадження деяких із зазначених рекомендацій здатне змінювати навіть поведінку аудиторії, а значить, і варіювати вартість залучення покупця у ваш магазин.
Значення структури сайту для просування інтернет-магазину
Для ефективного просування сайту інтернет-магазину його структура має величезне значення. Орієнтація в каталозі повинна бути максимально простою та зручною для відвідувачів:
- забезпечте можливість легко та швидко знаходити будь-які товари та відомості про них;
- подбайте про інтуїтивну зрозумілість сайту;
- по максимуму задіяйте можливості SEO та PPC, забезпечте достатню кількість посадочних сторінок, щоб охоплювати через пошук якомога ширший трафік;
- зробіть досить простим процес обліку товарообігу та ведення статистики продажів.
Розробляючи структуру сайту, пам’ятайте, що за класифікації інформації перехід повинен виконуватися від загальніших понять – до приватних (а не навпаки). Забезпечте відвідувачам можливість зручного пошуку з будь-якого питання. Так, не з кожної тематики можна налаштувати ідеальну класифікацію, тому передбачте кілька варіантів класифікації та структурування для тих самих товарів. Тоді люди обов’язково знайдуть їх.
Виділіть один класифікатор як основний, а іншим залиште допоміжну роль.
Взагалі формування структури сайту – процес довгий та складний. Тут необхідно не просто зібрати всю інформацію про бізнес, а й чітко їх систематизувати, візуалізувати. Не маючи достатньо знань і досвіду, можна припуститися низки помилок: не врахувати категорії, побудувати занадто глибокі вкладення тощо.
Важливо! Доручіть цю частину діяльності професіоналам, щоб пізніше не витрачати час і гроші на виявлення та усунення власних недоробок.
Що стосується SEO та PPC, то тут структура сайту неодмінно має бути співвіднесена з кількістю необхідних посадкових сторінок (з урахуванням семантики). Це дасть надходження цінного трафіку, який забезпечить високі показники конверсії.
Каналів та способів здійснення перших продажів існує багато. Вони можуть відрізнятися у різних нішах і залежати від рівня конкуренції у них. При розподілі бюджету на просування інтернет-магазину обов’язково слід враховувати особливості кожного із засобів донесення PR-інформації, які ви маєте на увазі задіяти у своєму сегменті ринку.
Якщо коштів на початковому етапі у вас небагато, краще зробити ставку на контекстну рекламу і по ній залучити перших відвідувачів і покупців. Приблизно через місяць-другий (залежно від величини трафіку) буде зрозуміло, як ефективно працює обраний спосіб.
Що стосується безпосередньо SEO-просування інтернет-магазину, то з цим можна 2-3 місяці почекати, заробивши спочатку коштів на оплату додаткової реклами. І лише через 4-6 місяців роботи стане видно, наскільки ефективне розкручування через пошукові системи.
2 способи просування інтернет-магазину за допомогою контекстної реклами
Просування через контекстну рекламу – це варіант переважно платного просування з використанням можливостей PR-додатків від Google та Яндекс. Це дозволяє практично відразу:
- отримати для свого торгового майданчика перші ліди, або заманити користувачів новою акційною пропозицією;
- підхопити користувачів, які вже вбили в пошукову систему конкретний запит (це практично теплі клієнти).
Починати запуск реклами через Яндекс.Директ та Google Ads слід із створення власних облікових записів у Яндекс.Метрика та Google Analytics та підключення до них свого сайту. Потім настроюєте аналітику цього ресурсу і вже потім пов’язуєте рекламний та аналітичний акаунти.
Спосіб 1: просування інтернет-магазину за рахунок пошукової реклами
Має на увазі одержання вже теплих лідів з готовим запитом. Наприклад, людина пише у рядок пошуку фразу «Хмельницьк, купити диван». При цьому ви торгуєте цим видом м’яких меблів на своєму сайті, і шукане слово є серед ключів, але таргет налаштований на Харків. Тоді в результаті видачі будь-якого з рекламних блоків верхньої або нижньої частини сторінки може вискочити і ваше оголошення.
Формат Google Ads має на увазі наявність блоку з картками товарів у правій частині екрана. Для просування інтернет-магазину просто створіть обліковий запис у Google Merchant Center, в’яжіть його з обліковим записом у Google Ads і формуйте продаючі описи з власними пропозиціями.
В Яндекс видача теж представлена у вигляді трьох блоків, але картки з товарами формуються з тих, що представлені в Яндекс.Маркеті.
Тільки не варто думати, що оплачена реклама в пошукових системах гарантує вам розкручування магазину. На запит про диван система знайде ще купу оголошень від конкурентів і зробить вибір:
- які з них ближчі за характеристиками до запиту;
- які з виданих пошуковою системою якісніше,
взявши до уваги зазначену вами та конкурентами в налаштуваннях ціну кліка.
У результаті у верхніх рядках виявляться кращі на погляд системи претенденти, а гірші взагалі не будуть показані користувачеві.
При цьому успішне пошукове просування інтернет-магазину не обов’язково має на увазі величезні витрати на рекламу та боротьбу з найбільшими торговими майданчиками. Тут правильніше грамотно попрацювати саме у своїй ніші і з власними товарами: правильно підібрати низькочастотні ключі, продумати геолокацію, розрахувати ціни, вказати важливі характеристики продуктів і т. д. І не забувайте, що пошуковим машинам швидше «сподобається» живий, активний user-friendly сайт (серед приблизно схожих).
Спосіб 2: інші медійні види реклами
Під медійною рекламою розуміють різні PR-оголошення, які користувачі вже звикли бачити в мережі Яндекс (РМЯ) і Google (КМС). Це банери (статичні або з анімацією), оголошення у відеоформаті та інші, що з’являються на сайтах у відповідних місцях. Наприклад, у Google-і Яндекс-пошті така реклама спливає вгорі списку вхідних листів:
Користувачі з безкоштовною підпискою можуть прослуховувати рекламні аудіоролики від Яндекс по радіо.
Завдання медійної реклами – привернути увагу холодних лідів. Націлення таких оголошень налаштовано за соціально-демографічними, географічними, віковими характеристиками користувачів, береться до уваги розмір доходів, захоплення тощо.
Ось невелика інструкція з ефективного просування інтернет-магазину за допомогою контекстної реклами:
- Систематизовано групуйте ваші оголошення. Тому що і в Google, і в Яндекс передбачено створення груп оголошень, а з них вже PR-кампаній. Чим логічніше структуровані та названі групи, тим легше потім виставити налаштування та відстежувати, як усе працює.
- Спостерігайте за зміною показників, перевіряйте ефективність запущених оголошень: як часто вони демонструються, чи багато по них кликають, можливо, необхідно змінити ціну клацання і ще щось підкоригувати.
- Пробуйте нові варіанти, змінюйте стандартні форми, не бійтеся нових ідей та експериментів (закладіть на це кошти до бюджету). Подивіться щось корисне у конкурентів і зробіть краще, ніж вони постійно розвивайтеся.
Використання ремаркетингу та ретаргетингу в просуванні інтернет-магазину
Розкрутка за допомогою цих інструментів означає, що ваша реклама демонструватиметься конкретним користувачам, які вже заходили на сторінки сайту. Налаштування ремаркетингу та ретаргетингу здійснюються також у Google та Яндекс (відповідно).
Тут важливо виявити корисну для подальшої демонстрації реклами аудиторію. Робиться це за допомогою вбудованого в сайт тега (коду), який надає кожному відвідувачу персональний ідентифікатор. Його запам’ятовує система. У рекламному кабінеті (або у системі аналітики) він ще фіксує події користувача. Крім того, цей ідентифікатор зберігається в cookies на ПЗ відвідувача ресурсу. По них легко відстежити інтернет-активність цього користувача та показати йому потрібну рекламу (банер, піст тощо).
Коли аудиторію визначено – можна виставляти налаштування (за аналогією з пошуком та рекламною мережею). Людей, які відвідали ваш сайт, позначте як свою ЦА.
Пропонуємо готовий кейс з підбору аудиторії для просування інтернет-магазину через Google Ads:
Увійдіть до свого кабінету в Google Ads, вгорі клікніть по «гайковому ключу» і натисніть «Менеджер аудиторій» у списку:
- «Менеджер аудиторій».
Тут система на вибір пропонує налаштувати власний тег Google Ads або підключити тег у пов’язаному обліковому записі Google Analytics. Далі розглянемо варіант, коли ви вибрали перший шлях.
- Тег налаштовується або в «Рекламі», або в «Аналітиці».
Тут ви можете вказати, які саме користувачі вас цікавлять: всі, хто заходив на сайт, або лише ті, які зробили на ньому певні кроки.
Конкретні деталі важливі динамічного ремаркетингу, щоб система автоматично персоналізувала рекламу. Тобто, щоб у вашому магазині користувач відразу побачив не всі дивани, а виключно шкіряні (якщо він шукав за запитом саме їх).
Хоча і базове відстеження теж дозволяє сегментувати рекламні оголошення, тільки потрібно буде вручну виділити актуальні групи користувачів, відповідно до сторінок, які вони переглядають.
- Виберіть розширений або звичайний вид відстеження по заданому тегу.
Для розширеного потрібно ще налаштувати тип бізнесу. Тут система сама видасть варіанти, яких вона вже має готові списки аудиторії. Що стосується просування інтернет-магазину необхідно вибрати Retail чи Custom.
- Розширене відстеження дозволяє вказати тип бізнесу та скористатися шаблонними сегментами аудиторії.
Після завершення налаштувань тега залишається вбудувати його на веб-сайт. Можете зробити це самі або доручити веб-спеціалісту, або задіяти “Менеджер тегів Google” (система пропонує такий вибір).
- Вбудовуєте тег на власний сайт.
Для спрощеного відстеження (якщо ви зупинилися на ньому) достатньо одного глобального тега (але на кожній сторінці). У випадку з розширеним відстеженням знадобиться ще один тег, для розташування саме на сторінках, що вас цікавлять.
У «Менеджері аудиторій» (у вкладці «Списки аудиторій») відобразяться автоматично складені системою списки (завдяки вибору типу бізнесу Retail). Це будуть усі відвідувачі загалом: ті, хто переглядав певний товар, які поклали щось у кошик, що здійснили покупку. Тобто ви отримуєте списки аудиторій після того, як створили та вбудували тег.
Тепер списки аудиторій будуть поповнюватися, фірма зможе використовувати їх на власний розсуд (по кілька відразу, або якийсь певний) для налаштування контекстно-медійних рекламних кампаній.
В Яндекс ретаргетинг налаштовується за схожою схемою, за допомогою вбудованого тега, що відбирає користувачів за заданими ознаками.
7 складових SEO-просування інтернет-магазину
Саме з SEO-просування слід починати розкручування інтернет-магазину. Причому одразу підійдіть до цього максимально відповідально, тому що виправляти косяки потім дуже важко. До речі, якщо у вас вже є торгова веб-майданчик, що діє, а SEO для неї ще не опрацьовано, то зробити це ніколи не пізно.
- Сторінки товарів.
Пошуковики, як правило, на сторінках з товарами звертають увагу на унікальність описів, картинки, відео, заголовки, метатеги та інше. Чим індивідуальніший контент, тим вище він буде проіндексований. Тобто отримати перші позиції у рейтингу можна за рахунок унікальних описів на кожній зі сторінок. Однак досягти цього не так просто.
Коли йдеться про сотні і тисячі товарів, наданих постачальниками не тільки вам, а й конкуруючим сайтам теж, зробити опис максимально індивідуалізованими (і тим самим сподобатися пошуковим машинам) дуже важко. Процес потребує часу і коштів.
Але й не займатися цим теж не можна, інакше ваш сайт завжди буде опинятися в самому низу видач. Як же тут бути? – Кинути всі сили на SEO-просування точно певній групі товарів, яка може бути максимально цікавою для вашої цільової аудиторії.
- Товари-локомотиви.
Це товарні позиції, з допомогою яких притягується більшість цінного трафіку. Який саме продукт “призначити” локомотивом? Вибирайте стратегію на свій смак: нехай це буде товар с найбільшою маркой, або той котрий спровокує людину купити на додаток щось ще й т. д.
Супермаркети, наприклад практикують встановлення знижок на самі ходові позиції асортименту та одразу ж продажу інших товарів по завищеній ціні. Люди охоче йдуть за чимось дешевим, але й дороге купують (бо вже прийшли до магазину).
Підберіть стратегію, яка найкраще підходить саме для вашого випадку, і визначтеся з товаром, який посилено просуватимете за допомогою SEO.
- Сторінки категорій.
SEO-просування інтернет-магазину є ефективним для сторінок як товарів, так і категорій. Потрібно лише сформувати групу, яка відповідатиме найчастішим запитам.
Виберіть категорію, пошукове просування якої стане максимально корисним. Наприклад, якщо торгуєте взуттям, то відповідно до сезону можна просувати босоніжки та сланці влітку, а чоботи та черевики – восени-взимку.
Сервіс Яндекс.Вордстат видасть вам найчастіші запити користувача.
- Зручний та зрозумілий каталог товарів.
Орієнтація в каталогах повинна бути максимально зручною для користувачів, подбайте про це. Пошукові системи бачать, як відвідувачі поводяться на сайті, здійснюють переходи між сторінками.
Тому тут важливим є такий момент, як перелінковка. Це внутрішня структуризація сайту, яка за допомогою посилань пов’язує між собою всі його складові.
Коли користувач легко орієнтується і пересувається сторінками вашого ресурсу, пошуковики ранжують його високо. А якщо людина пробуде на сайті довше, це, безперечно, стане плюсом для просування.
- Система тегування.
Теги спрощують пошук необхідних товарів, і якщо асортимент у вас досить широкий, тегування може бути дуже корисним.
Коли товарів не дуже багато, то створювати серед них окремі категорії, можливо, немає сенсу. Теги знадобляться тим відвідувачам, які ведуть пошук за конкретною ознакою, кольором, складом, або, наприклад, купують продукцію лише певного виробника.
- Sitemap-файл.
Йдеться про окремий файл, в якому перераховані всі посилання (Карта сайту), що є на майданчику. Це дає пошукачам інформацію про зміст ресурсу.
Якщо ваш сайт розміщено на Webasyst, то там система на автоматі здійснює формування та оновлення Sitemap-файлу. У випадку з двигуном Shop-Script подивитися
- «Хлібні крихти».
Це також спеціальний інструмент, який спрощує переміщення сторінками ресурсу. Він є рядом категорій, послідовно вкладених один в одного. Завдяки такій його структурі відвідувач може легко переходити вгору-вниз за каталогом, між товарами та їх категоріями.
Для SEO просування інтернет-магазину це важливо. Подбайте про наявність «Хлібних крихт» на різних сторінках сайту, створіть вкладеність категорій, яка буде оптимальна та затребувана користувачами.
Отже, ви наповнили сайт індивідуальним контентом, пропрацювали SEO, можливості навігації та вже отримали перших відвідувачів. Тепер для більшої ефективності не забудьте використовувати ще й контент-маркетинг.
Соціальні мережі були і залишаються потужним PR-інструментом, який за своєю ефективності та популярності анітрохи не слабший за пошукові системи. Відвідувачів там завжди дуже багато, а ненав’язливу рекламу вони переглядають спокійно та навіть із інтересом (тобто налаштовані лояльно).
Тому створення та просування інтернет-магазину можна спокійно здійснювати і на сторінках соціальних мереж взагалі без власного сайту. Зрозуміло, у цьому рішенні є свої позитивні та негативні моменти.
Плюси:
- Швидкість запуску (буквально 1-2 дні).
- Жодних витрат (за умови, що самі знаєте, як все зробити).
- Спеціальних навичок та знань не знадобиться.
- Якщо опрацювати SEO-оптимізацію сторінок, можна буде отримувати додатковий потік трафіку за цільовими запитами з пошукових систем (за умови, що конкуренція в обраній ніші невисока).
- Показує хороші результати у будь-якому сегменті ринку, навіть там, де попит ще не сформований.
- Відсутня регіональна прив’язка.
- Один і той самий пост можна публікувати на сторінках різних соціальних мереж і вже за рахунок цього отримувати ширше охоплення та приплив трафіку.
- Кожне нове повідомлення збільшує кількість продажів, якщо передплатників багато та їх кількість зростає.
- Достатньо одного разу заплатити за залучення передплатника і потім продавати йому знову і знову.
- Репости дозволяють залучати більше абонентів і цим постійно розширювати охоплення ЦА.
- Користувачі соціальних мереж переходять за опублікованими посиланнями на сайт, і це суттєво покращує SEO-просування інтернет-магазину.
Мінуси:
- На початковому етапі продажів буде мало. Спочатку потрібно зібрати більше передплатників за рахунок цікавих публікацій (з новинами, акціями та ін.).
- Органічно (без платної реклами) кількість передплатників зростає досить повільно.
- Розкрутка через соціальні мережі працює лише за умови, що ви регулярно оновлюватимете і публікуватимете цікавий, унікальний контент.
- Навіть отримавши нових передплатників, треба дбати про їх утримання, знову ж таки за допомогою якісного контенту, тобто витрачати на його створення час або гроші (доручивши роботу спеціалісту).
Виділяють три способи просування інтернет-магазину через соціальні мережі:
- за рахунок реклами, що розміщується на сторінках тематичних груп;
- за рахунок націлення;
- за допомогою роботи офіційної групи компанії.
Найбільшу ефективність демонструє третій спосіб, тому що користувачеві не потрібно йти на інші сайти, щоб розглянути пропоновані товари. Тут же, у співтоваристві, ви можете працювати з формування позитивної репутації фірми.
Просування інтернет-магазину під ключ через сторінки соціальних мереж виглядає так:
- Створення групи. Добре, якщо вона буде продубльована на різних популярних майданчиках, наприклад, в «Однокласниках», на Фейсбуку та в Інстаграм, ВКонтакті і т. д.
- Твір цікавого, якісного контенту. Це публікації на тематику спільноти, фото-, відеоматеріали і т.д.
- Залучення перших передплатників.
- Активне розкручування групи.
Просування магазину як окремого веб-майданчика і розкрутка замість неї тематичної групи – це процеси, що відрізняються.Але на сайт можна привести велику кількість користувачів саме із соціальної інтернет-спільноти, тому добре, якщо у вас вдасться підійти до питання комплексно.
Плюси та мінуси безкоштовного просування інтернет-магазину в довідниках
Просуваючи інтернет-магазин через довідники, ви отримуєте наступне:
- Низький потік руху людей.
- Трафік якісний.
- Залучення потенційних споживачів коштує дешево.
- Запуск здійснюється швидко.
- Показники рентабельності – високі.
Позитивні моменти:
- Аудиторія вже підігріта, тобто готова купувати.
- Налаштування прості, з ними впорається і не фахівець.
Негативні сторони:
- Якщо вміст розміщуєте безкоштовно, конкуренція буде дуже високою, тому що процес внесення його до довідника (як і модерації) дуже простий.
- Сувора регіональна прив’язка показів (відповідно до присутності).
Ось короткий огляд плюсів і мінусів чотирьох найпопулярніших російськомовних каталогів:каталогу
Яндекса
Плюси:
- Запуск займе всього від 1 до 7 днів (включаючи модерацію).
- При безплатному розміщенні доступний майже весь функціонал.
- Можливе завантаження каталогів (фото, опис, ціни на товари).
- Вказівка фізичної адреси при додаванні компанії не є обов’язковою, достатньо цільового регіону.
- За результатами цільових запитів, система може включати вашу компанію в спеціальні блоки з картами та списками організацій.
- На платне розміщення діють знижки: 12,5% та 25% (на 180 та 360 днів відповідно).
- В органічній видачі (в заданому регіоні) позиції сайту покращуються, що підвищує ефективність SEO-просування інтернет-магазину.
Мінуси:
- У нішах з високою конкуренцією доведеться розміщуватись платно, інакше у топ-10 видачі новачок навряд чи потрапить.
- Менше ніж на 90 днів платне розміщення не можна оформити.
Суму за платне розміщення система визначає сама, спираючись на дані Яндекс-статистики з урахуванням географії, рубрик, термінів розміщення. Крім цього, пошукова система прогнозує можливу кількість залучених клієнтів і при ціноутворенні також орієнтується на це.
За статистикою 86% кліків дістаються сайтам, що займають перші десять рядків списку.
Тому ось, що можна сказати про платне розміщення:
- Розраховувати на відчутне зростання продажів та отримання прибутку можна, якщо у списку на вашу тематику опинитеся на 1–3 місцях.
- Якщо магазин займе 4-10 рядки переліку, то реалізації можливо і побільшає, але настільки, щоб окупити витрати.
- Перебуваючи нижче 10-го місця у списку, значного зростання продажів магазину очікувати не варто, і, можливо, навіть не вдасться повернути витрачені на розміщення гроші.
Не забудьте звіритися з переліком заборонених для реклами в Яндекс.Довіднику тематик та товарів. Можливо, вашу продукцію не можна продавати через інтернет.
Для веб-майданчиків, які торгують у роздріб або мають пункт самовивезення (вказувати адреси кур’єрських служб тут немає можливості) краще розміщуватись у подібних картографічних сервісах платно. Безкоштовне розміщення можна рекомендувати інтернет-магазинам «у чистому вигляді».
Google Мій бізнес
Плюси:
- Вказівка фізичної адреси при додаванні компанії не є обов’язковою, достатньо визначення цільового регіону.
- За результатами цільових запитів, система може включати вашу компанію в спеціальний блок з картами.
- В органічній видачі (в заданому регіоні) позиції сайту покращуються, що підвищує ефективність SEO-просування інтернет-магазину.
Мінус:
- Щоб додати адресу ще одного фізичного магазину або складу, потрібно відправити по «Пошті Росії» лист, що підтверджує, який буде йти не менше місяця, а то й зовсім може загубитися.
2ГІС
Плюси:
- На запуск (разом з проходженням модерації) піде всього 5-7 днів.
- При безплатному розміщенні доступний майже весь функціонал.
Мінуси:
- Для справжніх інтернет-магазинів (без пунктів самовивезення) майданчик не підходить, тому що потрібна вказівка фізичної адреси.
- Сувора геоприв’язка.
- Якщо працюєте у популярній ніші з високою конкуренцією, ефективно буде лише платне розміщення.
У різних містах ціни на розміщення різняться. У Яндекс Довідник є рекомендації, якими ви можете скористатися, роблячи свій вибір.
Zoon
Плюси:
- При безкоштовному розміщенні доступний майже весь функціонал.
- На запуск (разом із проходженням модерації) піде трохи більше 7 днів.
Мінуси:
- Для справжніх інтернет-магазинів не підходить, потрібна вказівка фізичної адреси.
Можливість платного розміщення є, але:
- воно має бути оформлене на 6 місяців і більше;
- про «преміум-акаунті» на Zoon дуже багато поганих відгуків. Сервіс характеризують як слабоефективний. По суті, він просто купує трафік у Яндекс та Google і перепродує його своїм клієнтам (для яких має сенс співпрацювати з цими системами без посередників).
8 додаткових способів просування інтернет-магазину
Три найпопулярніші способи просування інтернет-магазину – за допомогою SEO, контекстної реклами та через сторінки соціальних мереж. Однак, це далеко не всі можливості для ефективного притягнення трафіку на свій торговий майданчик. Можна ще:
- скористатися розкручуванням через спеціальні системи пошуку товарів;
- давати рекламу в блогах, на форумах з відповідною тематикою та ін.;
- залучати купонатори та групони;
- працювати з банерною та тизерною рекламою;
- активно займатися поштовими розсилками;
- брати участь у партнерських програмах;
- публікувати статті з актуальної теми та всередині них давати посилання на свій торговий майданчик;
- використовувати офлайн-рекламу.
За деякі з цих методів потрібно платити, інші – ні. Щоб просування вийшло справді ефективним, слід займатися питанням комплексно, задіявши різні способи та канали, що найбільш підходять у вашому випадку.
Розкрутка через системи пошуку товарів
Маються на увазі спеціальні послуги (наприклад, найпопулярніший з них сьогодні – це Яндекс.Маркет), за допомогою яких можна відстежити, скільки коштує певний товар на різних торгових веб-майданчиках.
Попадання у верхні рядки видачу таких систем обійдеться недешево. При цьому враховуватиметься вид розміщення, а тарифи в різних компаніях неоднакові, вони встановлюють їх залежно від числа та вартості кліків, за аналогією з визначенням розцінок на контекстну рекламу.
Розміщення реклами в блогах, на форумах з відповідною тематикою
Тут слід діяти через адміністраторів форумів, блогерів тощо. Просування інтернет-магазину при такому підході відбувається за рахунок розміщення реклами у статтях або у тематичних обговореннях. У них ненав’язливо описуються плюси вашого торгового майданчика, надається корисна інформація про нього. На форумах є можливість виділення самостійної гілки для обговорень, отримання консультацій та написання відгуків.
Робота з купонаторами та групонами
Це маркетингова стратегія, що передбачає формування максимально привабливої пропозиції для користувачів. У її рамках ви створюєте купони знижок, купити які можна на спеціальних сайтах, званих купонаторами і групонами. Тут же надається інформація про акційні пропозиції магазину.
Плюси подібного підходу:
- відомості про акції поширюються швидко та порівняно дешево;
- рекламувати можна що завгодно: взуття, електронну техніку та інше;
- клієнтська база створюється за короткий термін.
Сервіси такого плану, що користуються найбільшою популярністю – BigLion, КупіКупон, BigBuzzy. При цьому співпраця між власниками інтернет-магазинів та купонаторів виходить взаємовигідною.
Робота з банерною та тизерною рекламою
Охоплення аудиторії через банери та тизери виходить ширше (порівняно з контекстною рекламою). Але тут важливу роль грає грамотне оформлення. Займаючись створенням банера чи тизера, слід брати до уваги специфіку товару. Зважайте на це, коли замовляєте оформлення подібних рекламних оголошень.
Якщо географія роботи вашого інтернет-магазину обмежена конкретним місцем, то розумно подавати рекламу на сайті новин цього населеного пункту або на форумі.
Реклама через поштові розсилки
Де брати адреси для розсилок? Або на спеціальних сервісах (вони існують), або із форм, що заповнюються відвідувачами сайту (при цьому людина обов’язково повинна бути ознайомлена з політикою конфіденційності). Можна попросити готові бази у власників інших сайтів, що підходять вам на тему.
Яку інформацію включати до розсилочних листів для просування інтернет-магазину? – Відомості про розпродаж, поповнення асортименту, про акційні пропозиції. Плюс давати приховану рекламу.
Участь у партнерських програмах
Поява в інтернет-магазину нових покупців йде за безпосередньої участі рефералів, які отримують за роботу оплату. Для залучення партнерів є спеціальний сервіс – CPA (CostРer Action). Але можна знайти їх самостійно, через сайт власного торгового майданчика.
Даний вид просування показує високу результативність, тому що реферали зацікавлені в хорошому заробітку і намагаються привести до вас у магазин більше клієнтів.
Публікація статей на потрібну тему
Це різновид так званої пасивної реклами, яка працює не на зростання продажів, а на впізнаваність магазину. Де взяти статті? Вмієте – пишіть самі. Ні – найміть копірайтера (попередньо обов’язково ознайомившись із його портфоліо). Пам’ятайте, що граматика та пунктуація у вашому матеріалі має бути на висоті, інакше ви ризикуєте налякати користувачів, замість того, щоб змусити їх купувати.
Де публікувати статті? – На сайтах або форумах, відповідних за тематикою (щоб вас легко знаходили – додавайте в тексти посилання на свій магазин), у групах компанії в соціальних мережах.
Реклама офлайн
Мається на увазі реклама на телебаченні, у пресі, на радіо, білбордах та інші. Даний вид просування інтернет-магазину дає велике охоплення, проте мінус тут у тому, що виявити із загальної маси цільову аудиторію неможливо. При цьому реклама офлайн коштує дорого. Втім, якщо гроші є, то зайвим такий вид розкрутки не буде, він чудово підтримає репутацію компанії та спрацює на запам’ятовуваність бренду.
У статті інформації представлено багато. Мабуть, не так просто відразу в цьому розібратися і тим більше застосувати на практиці. Тут можна порадити взяти на озброєння вже готовий кейс з просування інтернет-магазину і скористатися ним стосовно власної ніші та цільової аудиторії.
Не полінуйтеся стежити за процесами конкурентів: вивчіть їх картки з товарами, підхід до інтеграції, підгляньте сильні сторони і адаптуйте під свій магазин, додавши якусь індивідуальність, характерні риси. Прагніть у всьому бути кращими, досконалішими. При необхідності знову звертайтеся за підказками до цієї статті (не забудьте зберегти її). В результаті перебування користувачів на сторінках магазину неодмінно стане легким і приємним, що потягне за собою зростання лояльності, впізнаваності, а значить і продажів.