Мобільний лендинг : яким він повинен бути

Мобільний лендинг : яким він повинен бути
Вміст Сховати

Мобільний лендинг давно вже перестав бути корисним доповненням основної сторінки, створеної для робочого столу, і перейшов у розряд необхідних інструментів просування бізнесу. Річ у тому, що кількість людей, які користуються з певною метою смартфонами, неухильно зростає. І цим гріх не скористатися.

Інша річ, що мобільний лендинг за деякими параметрами має значно відрізнятися від звичної для всіх версії. Тільки тоді він працюватиме ефективно та приноситиме користь. Інакше гроші на його розробку виявляться витраченими даремно.

Необхідність мобільного лендингу

Мобільний лендинг – це посадкова сторінка, яку простіше читати на екрані смартфона. Принцип дії у неї такий самий, як і у лендінга на комп’ютері. З її допомогою користувач отримує необхідну інформацію про продукт чи послугу та мотивацію прийняття рішення – замовити чи купити. Тільки мобільний лендінг набагато зручніше використовувати на телефоні.

Навіщо треба створювати спеціальний лендинг, якщо вже є такий формат для комп’ютера? Це з тим, що почали частіше користуватися телефоном як для мобільного зв’язку. За даними статистики, відсоток тих, хто заходить в інтернет, не через ПК зрівнявся з комп’ютерними користувачами ще в 2016 році і продовжує зростати. На початок 2021 року лідерство мобільних пристроїв зросло до 58%.

Ставлення до смартфонів помітно змінилося. Всього 2-3 роки тому їх головним призначенням був швидкий пошук інформації в мережі, читання електронної пошти, перегляд стрічки в соцмережах. А зараз їхня функціональність нагадує кишеньковий десктоп.

Існує два способи створення мобільного лендінгу.

Один із них – це застосування адаптивної верстки сторінок сайту. Зображення має саме «підлаштовуватися» під екран пристрою, з якого користувач зайшов на сторінку, смартфон, планшет або комп’ютер. Але це метод застосовний лише тому випадку, якщо більшість цільової аудиторії для перегляду лендингу використовує ПК.

Якщо ж ви точно знаєте, що більшість аудиторії складають користувачі з мобільним телефоном замість робочого столу, то розумно сформувати під них лендинг іншим способом. Щоправда, він витратніший, але результат того вартий.

Для цього треба створити на піддомі або всередині сайту повноцінну мобільну версію лендінгу. Наприклад, замовлення їжі чи таксі найчастіше робиться зі смартфона. Звернення до посадкової сторінки пройде швидше, якщо не адаптувати її під екран телефону, а запускати іншу версію сайту. Програмістам та дизайнерам слід створити кілька таких версій, налаштованих на конкретні пристрої.

Вміст буде однаковим, але не доведеться витрачати час на «підганяння» шрифтів та зображень. Завантаження сторінки відбуватиметься максимально швидко, відповідно, користувач швидше отримає доступ до неї, що збереже на високому рівні юзабіліті лендингу.

5 основних вимог до мобільного лендингу

Поведінка людини за комп’ютером відрізняється від її взаємодії з мобільним телефоном. У першому випадку ми сидимо за столом та уважно вивчаємо інформацію на моніторі. А у другому зазвичай поєднуємо перегляд екрана мобільного пристрою з іншими діями: шукаємо на ходу найближчу аптеку, терміново гуглимо «чим годувати кота», гортаємо стрічку соціальної мережі, стоячи в черзі у кафе. Одне око дивиться в телефон, інше контролює дорогу, дитину чи офіціанта.

Мобільний лендинг повинен відповідати ритму життя людини, тому до нього висуваються особливі вимоги:

Швидке завантаження.

Це одна з головних вимог людини, яка поспішає – все має миттєво завантажуватися. Тому контент мобільного лендингу має бути оптимізований під швидке завантаження. Інакше користувач почне нервувати, що небажано.

Налаштуйте розмір картинок. Усі зображення перед завантаженням мають бути адаптовані до мобільного формату. Користувач не помітить особливої ​​різниці між картинками в 2000 і 500 пікселів завширшки на екрані телефону, але відразу відчує, що друга завантажилася набагато швидше.

Мобільну версію не треба декорувати. Весь контент, який не має жодних функцій і служить лише для покращення зовнішнього вигляду сторінки, слід видалити. Марна інформація не тільки загальмує процес завантаження, а й відверне увагу користувача від необхідної дії.

Не ставте відео на автоматичний запуск під час перегляду сторінки. Це знижує швидкість завантаження та знищує ресурс. Якщо користувач захоче, сам запустить відеоролик.

Нескладна навігація.

Багато розробників вважають, що мобільному лендингу, в принципі, не потрібна навігація. Його основне завдання – підштовхнути клієнта до дії.

Якщо ви знаєте, що таке «гамбургер-меню», використовуйте його при розробці сторінки. Користувачі вже звикли до трьох смужок у верхньому кутку. Опинившись на сайті, вони натискатимуть на знайомий символ, щоб відкрити додаткове віконце з варіантами переходів. Це набагато зручніше за використання окремих заголовків з навігаційними посиланнями, і до того ж економить місце на екрані.

Тільки не забувайте про головне завдання лендингу – кожне посилання має підштовхувати клієнта до придбання товару чи послуги.

Оптимізація лід-форм.

Швидкість поводження – головний показник взаємодії користувача зі смартфоном. Тому оптимізуйте лід-форми мобільного лендингу так, щоб вони вимагали мінімум даних про людину. Якщо клієнт здійснить цільову дію, завжди можна зв’язатися з ним, щоб уточнити деталі.

Якщо лендинг орієнтований на продажі, то кількість полів у формі не повинна перевищувати трьох. Не забувайте – якщо користувач не отримає бажаного результату за кілька кліків, то він піде до конкурентів.

 Розмітка в одну колонку.

Навряд чи хтось розгортатиме смартфон, щоб прочитати текст із кількох колонок. Адаптація лендингу під мобільні пристрої повинна враховувати вертикальну орієнтацію екрана, що передбачає один стовпець та спрощену навігацію сторінкою.

Ви можете, звичайно, експериментувати з розміщенням контенту на екрані мобільного пристрою, але важливо дотримуватися одного правила – людині має бути зручно та цікаво її читати. Тому у пріоритеті класичний варіант – розміщення текстів, зображень та відео в один стовпець.

Відмінна графіка.

Комп’ютер зазвичай стоїть у приміщенні, тому кольоропередавання на моніторі відрізняється сталістю та стабільністю. Смартфон, планшет може опинитися в руках у будь-якому місці – у темряві чи на яскравому сонці. Природне освітлення не дозволяє добре розглянути зображення на екрані. Тому на мобільному лендингу постарайтеся використовувати контрастні кольори, які добре видно за будь-яких умов і обов’язково привернуть увагу потенційного клієнта.

Тільки у всьому намагайтеся дотримуватися міри. Занадто агресивна палітра на сайті може зіграти з вами злий жарт і відштовхнути більшість відвідувачів. І не дуже довіряйте експертам, які твердять, що певний колір впливає на зростання конверсії. Останні дослідження показали, що для підвищення конверсії важливим є гармонійне поєднання кольору, тексту та звернення до цільової аудиторії. Слідкуйте за тим, щоб зробити мобільний лендинг зручним та привабливим для користувачів.

7 рекомендацій щодо створення високо конверсійного мобільного лендингу

Відвідувач заходить на посадкову сторінку з повним розумінням того, що від неї вимагається. Тому вона має бути простою та зрозумілою, з чітким контентом.

Візьміть на озброєння 7 найкращих рекомендацій щодо створення мобільних лендингів з високою конверсією:

Встановіть кнопку прямого/зворотного дзвінка.

Якщо відвідувачі лендингу не змогли швидко отримати потрібну інформацію, вони шукатимуть контакти для уточнення деталей.

Контактна інформація на мобільному сайті обов’язково повинна розташовуватись у найбільш відвідуваній зоні – у верхній частині екрану. Добре, якщо це буде велика кнопка прямого дзвінка в один клік (Click-to-Call). Але й кнопка зворотного зв’язку теж не буде зайвою.

Використовуйте порожній простір.

Складна структура лендинг неприпустима. Люди бережуть свій час і не знатимуть нагромадження блоків з інформацією. Цінується простота та доступність. Один лендінг – одна ціль. Не потрібно розміщувати на майданчику все, що ви бажаєте запропонувати користувачам. Наявність порожнього простору знизить можливість того, що людина випадково натисне не туди, і допоможе їй зосередити увагу на найголовнішому.

Введіть кнопку прокручування.

Хороший приклад мобільного лендингу – короткі, закінчені за змістом сторінки. Але іноді користувачеві хочеться подивитися, що є на вашому сайті, вивчити весь перелік товарів або знайти додаткову інформацію по продукту. Для таких випадків установіть кнопку прокручування Click-to-Scroll – при натисканні на неї відкривається доступ до довшої стрічки. Тоді користувачеві не доведеться щоразу прокручувати всю сторінку, а робити це тільки в тому випадку, якщо виникне потреба. За статистикою, наявність такої кнопки знижує відсоток відмов від перегляду (Bounce Rate) на 37%.

Розташуйте CTA у верхній частині сторінки.

Зрозуміло, що на екрані смартфона вся сторінка лендингу не поміститься, і користувач буде змушений використовувати прокручування, але ніхто не скасовував поняття вище лінії згину (Above the Fold). До 80% уваги клієнтів все одно буде направлено на верхню частину сторінки до того моменту, як вони вирішать її прокрутити. Тому розташовуйте ваш основний заклик до дії саме там.

 Включайте «липкі» хедери та футери.

Корисна площа екрана мобільного пристрою набагато менша, ніж у монітора стаціонарного ПК, тому дуже важливо грамотно її розподілити. Насамперед для користувача повинні бути легко доступні основні елементи лендингу, включаючи кнопку призову до дії (Call to Action). Застосування “липкої” навігації (Sticky Navigation) збільшує швидкість пошуку інформації на 22%, що суттєво покращує показники мобільного лендингу.

Оптимізуйте спливаючі вікна.

Функція спливаючого вікна (Pop-ups), адаптованого під мобільний пристрій, здатна збільшити надходження потенційних клієнтів. Цей елемент повинен бути дуже простим, з мінімальним текстом і розміром не перевищувати параметри посадкової сторінки. Користувач повинен спокійно його відкривати та закривати, не плутаючись у навігації. На мобільному лендингу спливаючих вікон може і не бути, але якщо грамотно їх організувати, вони помітно збільшать конверсію.

Складайте короткі тексти.

Якщо ви створюєте мобільну версію сайту, не намагайтеся перенести туди весь текст, викладений в основному форматі. Збережіть лише яскравий оффер, що притягує, і відразу позначте головне завдання. Для цього існує пара простих способів:

– по-перше, безжально позбавляйтеся всіх «красивостей» тексту, що не впливають на його зміст, складайте короткі абзаци, використовуйте марковані списки;

– По-друге, обов’язково протестуйте те, що у вас вийшло, за допомогою А/Б-тестів. Це дасть додаткову інформацію, за допомогою якої ви піднімете рейтинг сайту, збільшите конверсію та доходи.

Будь-який А/Б тест має базовий формат. Ставиться завдання, наприклад підвищення конверсії. Вибираються способи рішення, які треба порівняти: нехай це будуть 10% знижка і безкоштовна доставка. Створіть дві версії мобільного лендингу, які відрізняються лише тим, що ви хочете порівняти. Проаналізуйте їх роботу, виявіть, яка з посадкових сторінок виявилася більш ефективною для вирішення поставленого завдання, та підкоригуйте основний сайт.

Обов’язкові та додаткові елементи мобільного лендингу

Через обмежений розмір посадкової сторінки мобільний лендинг майже не дає шансів використовувати творчі ідеї, хоча деяким програмістам вдається налаштувати на ньому навіть анімацію.

Але якщо ви серйозно стурбовані зростанням доходів, безжально видаляйте після тестування ті лендинги, що не приносять прибутку. У результаті залишаться найпростіші та зручніші сайти з однією картинкою або зовсім без зображення, з приємним тлом та коротким текстом.

Обов’язково вставляйте у шаблон мобільного лендингу такі елементи:

  • Заклик до дії. Підніме конверсію на 10 – 300%, якщо буде коротким і зрозумілим: “Тискай кнопку!”, “Йди в магазин!”, “Скачай гру!”.
  • Заголовок. Містить у собі суть того, навіщо користувач перейшов на цю сторінку і що далі робити. Хедлайн має бути візуально привабливим та коротким, в 1 – 7 слів.
  • Текст – напрямок. Простими фразами та загальними виразами, без подробиць, підготуйте користувача до ліда. Нагадайте про заклик до дії.
  • Умови. Обов’язково повідомите користувача про вартість його дії. Якщо лід організований без оплати, спробуйте пояснити це так, щоб у людини не з’явилися думки про шахрайство. Якщо потрібна передплата або оплата за гру, то інформація про це має бути на сайті. Не треба виділяти її візуально. Якщо є ще якісь важливі умови, про них також потрібно повідомити користувача.

Що ще можна:

  • Таймер. Його присутність змушує користувача швидше ухвалити позитивне рішення. Ще краще мотивує прикріплений до таймера бонус, наприклад, «Скачай зараз – отримай друге життя у грі».
  • Відгуки. На великих лендингах, де є вільне місце, розмістіть 2 – 3 позитивні відгуки (нібито) від користувачів.
  • Стрілки, лінії, круги тощо. Прості геометричні фігури покращують читабельність тексту. Підбирайте їх так, щоб було зрозуміло, стильно та елегантно.

5 популярних конструкторів для розробки мобільних лендингів

Професійні веб-розробники вже створили десятки візуальних браузерних конструкторів та програм, тому відпала потреба писати коди для лендингу з нуля. Але для розробки мобільної версії власний функціонал пропонується далеко не завжди. В основному є функція респонсивного дизайну.

На відміну від адаптивного дизайну, що «підганяє» сайт під різні формати мобільних пристроїв, респонсивний спочатку створює мобільну версію. Розмітка на сторінці автоматично змінюється залежно від того, на якому пристрої її намагаються відкрити.

Практично кожному конструкторі можна розробити мобільний лендинг. Навіть якщо доведеться збирати сторінку з нуля, досвідченому програмісту знадобиться на це лише дві-три години. Якщо ж використовувати готові шаблони мобільного лендингу та інструменти оптимізації десктопного сайту під формат мобільного пристрою, весь процес займе не більше 15 – 20 хвилин.

Розглянемо, як працюють популярні онлайн-конструктори мобільних лендингів:

Досвідчені арбітражники із задоволенням займуться конструюванням за допомогою цього сервісу. Початківців може зупинити досить складний інтерфейс конструктора. Платформа Unbounce пропонує редактор з великою кількістю функцій та понад 800 тисяч безкоштовних картинок, які можна використовувати у своїх проектах.

Можливості: коди користувача JavaScript, CSS і HTML, функція Smart Traffic для адаптивного дизайну, динамічна заміна ключових слів для PPC.

Інтеграції: WordPress, AWeber, Slack, Google Analytics, AdWords, Zendesk, Agile CRM.

В наявності: пробник, А/Б-тести, більше ста готових шаблонів, вікна, адаптивний дизайн, вбудована система аналітики і власний фотосток.

Wix

Простий та зручний конструктор, що користується заслуженою популярністю. З його допомогою можна проводити SEO-оптимізацію сторінок сайту, формувати цілі галереї яскравих зображень, підключати власні домени, використовувати встановлені шрифти, підключатися API до зовнішніх сервісів.

Можливості: прийом платежів, різноманітні віджети, застосування власного коду JavaScript, розсилка повідомлень, підключення чатів, робота зі спливаючими вікнами, взаємодія з популярними соцмережами, функція Corvid для автоматизації сценаріїв поведінки, розумні підказки, докладна аналітика, сертифікат SSL.

Інтеграція: Google Analytics, платіжні системи, аналітичні сервіси.

В наявностіпробник і більше двохсот готових шаблонів, спливаючі вікна та адаптивний дизайн, вбудована система аналітики та власний фотосток. А/Б тестування недоступне.

GetResponse

Платформа розроблена для електронного маркетингу та доповнена конструктором лендингів. З її допомогою навіть не дуже досвідчений розробник зможе легко виконувати адаптацію лендингу під мобільні пристрої, що забезпечує високий рівень конверсії. Платформа допускає інтеграцію платіжних систем та проведення A/B-тестів, надає безкоштовний домен із SSL-сертифікатом.

Можливості: кількість створюваних лендингів не обмежена, елементи сторінки легко переміщаються в різні місця, доступна інтеграція з електронною поштою та соцмережами, є конструктор форм.

Інтеграції: WordPress, Shopify, PayPal, Google Analytics, AdWords, KissMetrics, Bing.

В наявностіпробник у вигляді 30-денної ознайомлювальної версії, А/Б-тести, близько двохсот готових шаблонів, адаптивний дизайн, спливаючі вікна, вбудована система аналітики та власний фотосток.

Wishpond

Ефективний лендінг-конструктор із інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Готові шаблони спочатку налаштовані на високу конверсію завдяки точному розташуванню закликів до дії та продуманій колірній гамі. Існує можливість проведення аналітичних досліджень із експортом списку відвідувачів.

Можливості: простий та зручний інтерфейс, створення різних форм, необмежену кількість рекламних кампаній, організація та проведення онлайн-конкурсів, великий розділ, присвячений навчанню.

Інтеграції: більше трьохсот (WordPress, Facebook, Aweber, Active Campaign, MailChimp, Slack, Agile CRM та інші).

В наявностіпробник з можливістю безкоштовного використання протягом 2 тижнів, А/Б-тести, більше ста готових шаблонів, адаптивний дизайн, спливаючі вікна та вбудована система аналітики. Власного фотостоку немає.

Ucraft

Бажаєте навчитися розробляти прибуткові ефективні лендінги? Цей сервіс створений для вас. Тут знайдете підтримку електронної торгівлі (пропонується кілька видів доставки та оплати), понад два мільйони різних іконок, відмінні SEO-інструменти, безкоштовний домен і SSL.

Можливості: розробка індивідуального дизайну, служба підтримки різними мовами, можна працювати командою, розподіляючи права доступу через адміністрування сайту.

Інтеграції: з інструментами маркетингу та дизайну.

В наявностіпробник, близько сотні готових шаблонів, адаптивний дизайн, спливаючі вікна, вбудована система аналітики, власний фотосток. Але А/Б тестування недоступне.

7 способів підвищення ефективності мобільного лендингу

Поради, які ми хочемо дати, певною мірою універсальні. Ви можете скористатися ними для збільшення конверсії як мобільного лендингу, так і будь-якої іншої сторінки.

1. Працюйте тільки на цільову аудиторію

Просування будь-якого продукту орієнтоване насамперед з його основних споживачів, тому завданням номер один стає визначення цільової аудиторії. Якщо цього не зробити, то лендинг втратить гостроту і не буде цікавим нікому. Тому при розробці сайту враховуйте потреби та інтереси насамперед своїх споживачів. Це конверсію підвищить, і поведінкові чинники поліпшить.

2. Звертайте увагу на основний заголовок та зміст оффера

За статистикою лише двоє з десяти відвідувачів сайту залишаються на сторінці після читання заголовка. Ваше завдання – змусити користувача затриматись та прочитати те, що ви для нього опублікували. Тому потрібен заголовок, що чіпляє.

Якщо вас не дуже влаштовує зміст заголовка та основної пропозиції, спробуйте їх покращити. Показником ефективності дій стане зростання конверсії лендінгу.

Наші рекомендації щодо складання заголовка:

  • Його зміст має бути максимально простим і зрозумілим.
  • Зміст має відповідати тезам, які пролунали у рекламній кампанії.
  • Для покращення візуального сприйняття підійде Title case (використання великих літер на початку кожного слова) у заголовку та Subhead case (тільки малі у всьому тексті) – у підзаголовках.
  • Дуже ефективним є використання «продаючих» слів, таких як «швидко, безкоштовно, гарантія, перевага, спеціально, дешево» і т.д.
  • Заголовки з часткою гумору привертають увагу і створюють позитивний настрій.

3. Складайте конкретну пропозицію

Коли відвідувач потрапляє на посадкову сторінку, то в першу чергу намагається визначити, для чого йому потрібен цей продукт, яка вигода і чому замовлення має бути зроблене саме у вас. На сторінці з пропозицією продукту не повинно бути нічого зайвого. Історію створення компанії відвідувачі можуть почитати на основному сайті. А в мобільному лендинг всього в декількох пропозиціях треба розповісти про вигоду вашого товару для клієнта і підштовхнути його до заповнення заявки.

4. Не використовуйте складні терміни

Не намагайтеся привернути увагу клієнтів до розумних фраз. Малозрозумілі висловлювання не призведуть до збільшення продажів. Інформація про продукт має бути переконливою і зрозумілою навіть тим людям, які зовсім не розуміються на його специфіці.

5. Заслужіть довіру клієнта

На рівень конверсії впливає не лише технічне вдосконалення лендингу, а й такий фактор, як довіра клієнта. Мало хто купить товар у випадкового перехожого, що стоїть на вулиці, навіть якщо ця річ справді необхідна. Якщо не знаєте цієї людини, відповідно, не відчуваєте до неї жодної довіри.

Ставлення до лендингу складається так само. Ви не можете вплинути на ситуацію, коли відвідувач не замовляє товар через відсутність грошей. Але залишити про себе гарне враження і викликати у нього певний ступінь довіри вам цілком під силу.

Потрібно лише стежити за актуальністю своєї сторінки: вчасно оновлювати на ній дані; виправляти виявлені помилки та технічні недоліки мобільного лендінгу; публікувати сертифікати якості. Дії прості, але ефективно впливають збільшення конверсії.

6.Гарантуйте якість

Клієнту дуже важливо бачити інформацію про гарантії якості, повернення та обміну товару. Це переконає його зробити замовлення у вас.

7. Опублікуйте докладні контактні дані

Надайте клієнтам вибирати спосіб зв’язку з вами. Комусь простіше скористатися електронною поштою, а хтось віддає перевагу спілкуванню через месенджери. Не забудьте вказати також міський та мобільний телефони, акаунти у соцмережах, Skype.

Вимірювання конверсії мобільного лендингу

Будь-який лендинг – це інструмент продажу. Тому для оцінки його ефективності в інтернет-маркетингу використовуються метрики, що наочно демонструють якість роботи сайту. Тестування проводиться за різними параметрами, але найбільш показовим є рівень конверсії.

За визначенням рівень конверсії (conversion rate, CR) є процентне співвідношення між кількістю клієнтів і кількістю відвідувачів сайту. Наприклад, якщо при 100 відвідуваннях лендингу клієнтами стали три особи, то CR становитиме 3%. Нормальна величина залежить від сегмента ринку, де працює компанія. Маркетологи наводять аналітичні дані, за якими 25% від загальної кількості лендингів мають рівень конверсії у діапазоні 1,5 – 3%.

Щоб CR був вищим за 10%, необхідно виконання великої кількості умов. Насамперед це стан конкурентного середовища та насиченість ринку. Але якщо мобільний лендинг розроблений на хорошому рівні, його внесок у успішність бізнесу не можна недооцінити.

Безумовно, мобільний лендинг не є панацеєю в арбітражі та маркетингу, важливу роль відіграє також націлення і вміння правильно складати зв’язки, що продають. Але й нехтувати цим інструментом не варто.